FIBA Basketball World Cup 2019

User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Kod Amerikanca se najviše Tejtuma bojim, kad/ako se susretnemo sa njima, naravno. Tejtuma i Donovana Mičela. Cenim da, ukoliko ih coach Pop uigra, ćemo teško sačuvati njih dvojicu.
Čak mislim da ćemo lakše sa Kembom izaći na kraj.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Meni su i dalje prilično enigmatični. Uvjeren sam da mogu dosta bolje od onog sa Česima. Sad, i od kvaliteta našeg napada zavisi koliko će im ostati energije i samopouzdanja da se raspucaju. Čini se da mogu razbiti svakoga, a opet da mogu i podbaciti ako ne krene po njihovom, nekako veliki raspon, baš kao i u NBA utakmicama. Kad su igrali Durent i bratija, uvijek znaš da će te neko natrpati, bez obzira ko je privremeno stao kod njih, a sad to možda i nije slučaj.

Vidjećemo kako će biti sutra sa Turskom, vjerujem u zanimljiv meč većim dijelom susreta.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Dennis Rodman wrote:
Vidjećemo kako će biti sutra sa Turskom, vjerujem u zanimljiv meč većim dijelom susreta.
O, i bio je, ne da je bio :kolce:
Haman zamalo zijaniše od Turakah :kreza:
Mislio sam da će Turci biti u 10 poena neke 3/4, ali da će se ovo desiti, ne. Sad me živo zanima šta im može napraviti neko od favorita.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Ne izgledaju dobro, ali mislim da će baš kad bude najbitnije zaigrati kako treba. Od svih favorita mislim da smo im možda i najbolji match-up baš mi. Nemamo nisko krilo koje može zadržati Donovana Mičela i Tejtuma.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Povredio se i Tejtum. Neverovatno, čoveče.
Izgleda je skočni zglob u pitanju, ako sam dobro ispratio. Više ćemo sutra.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Konačno se danas malo zakuvalo, kad su Italijani prišli na 55:53 u 3/4. Nisam se bojao poraza, ali me zanimala reakcija ekipe - došla je u vidu pobjede od 15 razlike, s utiskom da je moglo biti i više. Bjelica odigrao sjajno, skromno poenterski, ali je predvodio ekipu u skokovima i asistencijama (čak 9 upisao), za +/- 28 u plusu! Bogdan fantastično raspoložen sa 31 poenom i 5 ukradenih lopti.
Podbacili Milutinov i Gudurić koji ponekad gubi fokus...

Srbija i Italija idu dalje, u grupu sa Španijom i Portorikom. Bodovi se prenose. Raspored:

Srbija - Portoriko, petak 10:30 naše vrijeme
Srbija - Španija, nedelja 14:30

Portoriko ne bi trebao biti pretjeran problem, dok bi se sa Špancima mogli i poćerati, mada mi nešto nisu ubjedljivi, nije to ona ala od prije.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Privukla mi je pažnju danas utakmica Litvanije i Australije. Australija je zajebana kao kratko ćebe. Delavedova i Peti Mils prevode loptu i organizuju igru, pri čemu Peti Mils šutira neverovatno. Step back trojka, svaki put pogađa. Tako je srušio Amerikance, kao i Litvance danas.

Baš zanimljiva tekma. Australija vodila 15 razlike, da bi u jednom momentu Litvanije podigla tempo i počela da pritiska prenos lopte Australijancima, da su ovi jednostavno izgubili korak, nisu mogli da izdrže. Ipak, u završinici je Australija igrala pametnija i dobila. Par stvar me je iznenadilo. Prvo, Džok Lendejl, a posebno Aron Bejns, su jebene zveri od igrača. Oni su Valančijunasa i Sabonisa 'ladno nadskakali i sačuvali. Bejnsa sam gledao u NBA, znam da je odličan, ali Lendejl... baš me iznenadio. Fizički potpuno ravnopravno parira litvanskim centrima.

Što se tiče Litvanije, mislim da su ipak kvalitetnija ekipa od Australije, iako bi nama Australija sigurno predstavljala veći problem, zbog atipičnog stila igre, pre svega. Litvanija stvarno igra fizički prejako, baš su u stanju i da prebiju protivnika i da ga tempom izlome.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Žao mi je što nisam uspio pogledati, možda i derbi dosadašnjeg toka prvenstva. Australijanci te ubiju ako im ne dišeš za vrat. Još jedan testament Saletovoj veličini, kad ih je sveo na 24 poena u poluvremenu (!) onomad, kad su bili mlađi i svježiji, tj. u suštini još bolji nego sada.

Kako se samo mogla odvijati situacija kod Amera. Da su ih Turci dobili (i da su onda dobili Češku... 0:) mada su to vjerovatno izgubili pod utiskom meča sa Amerima... ali da su pobijedili, opet bi izgubili pod utiskom meča sa Amerima :valjanje: tako da je ovo prilično besmisleno, ipak, nastaviću... 0:) ), elem, da su ih Turci dobili i prošli sa 3 pobjede, i onda Grci krnu Amere, i ovi ispa'nu prije plejofa... auuu, bio bi šok, a moglo se lako desiti.

Subota 14:30, SAD - Grčka. Može li im Grčka isparirati? Imaju i oni svoje atlete vani, a unutra su ozbiljne grdosije, kontam da mogu natjerati Amere na faulove i nervozu.
Pretpostavljam da će biti vrlo zanimljivo.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by dacha od bosne »

Dobiš Španci. Saša Đorđević naletio na minu čim smo dobili za protivnika malo jaču reprezentaciju. Odavno sam sa drugima pričao da on meni nije ni t od trenera, ali hajde...vidjećemo šta će Srbija da uradi do kraja.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by dacha od bosne »

Ćelavi selektor (ćelaviji od mene) je jedna velika neznalica.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Bojim se da si u pravu, Dačo... Pokazao je jedno veliko nesnalaženje i nije našao načina da pokrene ekipu onda kada stane. Njihov slomljen izraz puno toga govori. Šteta. Po imenima, odavno ne bi jači sastav. Sale mi je kao igrač bio omiljen, ali biti trener je sasvim druga stvar. On nešto tamo laganica, druguje sa sudijama, ovo-ono, a na terenu treba da gori...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Izbaci Gober Amere :kosarkas:
Uz pomoć Furnijea i De Koloa. Čak ni Kikica Lesor nije uspio dovoljno da pokvari šta su ovi napravili :kreza:
Ne mogu reći da sam šokiran, čak ni iznenađen, ali bila je nepoznanica, moglo je okrenuti na bilo koju stranu.

Na kraju opet Pop ispade grbav, sa nedovoljno dobrim sastavom...
Elem, vidjećemo koliko će želje imati da se vade sutra protiv nas. Pošto nemaju odmora, za nadati se da će još uvijek biti pod utiskom :srbinosm:
Zvezdaš. Robista.
Post Reply