FIBA Basketball World Cup 2019

User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Ameri danas dobili Australiju, na gostovanju Kengurovima, 102-86 (44:43).
Neki utisak je da se može tražiti šansa protiv njih, ali i najmanje potcjenjivanje je recept za katastrofu.
Vidi se da im je Kemba Voker predvodnik. Prije nekih 5 godina sam počeo malo intenzivnije pratiti NBA, naročito Džordanov Šarlot (jesam i našao ekipu :valjanje: ) i mislim da je Kemba, što se tehnike, kontrole lopte tiče, u samom vrhu, čak ispred Stefa Karija, pa mi je drago što će ga sada upoznati oni koji možda NBA i ne prate toliko.

Pregled:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Gw1wVCsxFnk[/youtube]

Statistika:

https://www.fibalivestats.com/u/AUSO/1313246/bs.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Očekivano šamaranje trojki u visokom procentu. Ali, obratite pažnju na timske skokove, 54:36 (Za koga? 0:) ) Jednostavno, lete kao osice, a fizički su dominantni, kupe sve i ovo mislim da će biti i ključna kategorija. Ono što me raduje je što smo mi jednu fizički moćnu Grčku, sa mrgaljima unutra i par crnaca čak i iznad nivoa ovih američkih, uništili u skoku, na Akropolis kupu.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Dennis Rodman wrote:Pa da. Tejtum, recimo, kad se sjetim kako je kidisao na Lebrona u onim plejof okršajima, taj se ne boji ničega. Fantastične fizikalije, čak ne tako daleko od Janisa, samo što za razliku od tamnoputog Grka on ima i šut. Donovan Mičel izuzetno talentovan igrač, a Midlton mislim da bi im u ovoj evro/internacionalnoj koncepciji igre mogao donijeti više nego naprimjer da imaju Stefa Karija... da ne pričamo koliko su brzi i jaki i koliko će gušiti odbranom, svakom će biti neprijatno protivn njih. Vidim da je tu i Kuzma na 4, on mi se recimo dopao prošle sezone kad sam ga mlo upratio, sasvim dobar arsenal napadačkih poteza. Ne mislim da su nepobjedivi, ali za tako nešto ne da ih nećeš smijeti potcijeniti, već prije odigrati utakmicu života. Bez obzira što su tamo pravila orijentisana da pomognu košgeterima i atletama, oni su navikli da igraju u brzini više.
Baš to! Nepobedivi nisu, ali su favoriti broj jedan. Uf, u tom plej-ofu meni se Boston baš svideo kao ekipa. Tejtum je te godine, ako se ne varam, podelio epitet rukija sezona sa Donovanom Mičelom. Mada su mi omiljeni iz te ekipe bili Markus Smart i Teri Rozier. Mičel je, inače, verovatno najveći propust Denvera.

Elem, odigraše oni protiv Australije dobro. Odlična je to ekipa sa vrhunskim trenerom. Ne bih se složio da je Grčka fizički iznad Amerikanaca. Janis jeste, ali on je specifičan igrač. Milvoki je prošle sezone igrao vrlo jednostavno. Rasporede se na liniji za tri, Janis krene u prodor, moraju da ga udvoje, a onda, ili ide izlazni pas ili do kraja jako. U jednom meču protiv Jute su imali petorku: Janis, Iljasova, Mirotić, Midlton, Bruk Lopez. Svi preko 210 cm. Bolesno! Zaštita obruča Bruka i Janisa brutalna. Međutim, u dresu Grčke neće moći tako. Mučio se i on na onu našu odbranu. Šut mu nije konstantan, tražio je prodor, ali nije išlo. Sa druge strane, Amerikanci imaju daleko veći domet u šutu, a spolja su fizički jači nego Grci.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Beara_Vladimir wrote:Ne bih se složio da je Grčka fizički iznad Amerikanaca.
Nisam ni mislio, nego sad vidim da se nisam najpreciznije izrazio pa je moglo i tako ispasti :srbinosm: Mislio sam da su braća Andetokumbo (or vatever) fizički čak i ispred američkih crNJaca, ali sva priča tu staje, jer na ovim ostalim pozicijama niko im nije ni prići.
Ameri svakako fizički broj 1, nema zbora. Brzina, eksplozivnost, snaga na svim pozicijama... Svi ostali najmanje klasu ispod. Čak i Kemba Voker kao najniži na terenu bez problema pogađa iz kontakta sa krupnijim igračima, to je, uz širenje terena trojkama, jednostavno način kako se igra NBA danas. Na silu - da, efikasno - pa jeste, zato i forsiraju toliko... Meni najružniji tip košarke, što bi se reklo bum-bum iliti indijanski, ali radi im pos'o i privlači publiku američkog ukusa (sve na silu, u svakom sportu) na NBA terene.
Nadam se da konstantom i kvalitetnom odbranom, skokom, strpljivim i dobro organizovanim napadima... možemo uvesti Amere u neku vrstu nervoze, jer ipak nemaju previše igrača šampionskog pedigrea, uz sav talenat. To je zamalo pošlo za rukom našima 1996. protiv ekipe sa onoliko legendi, ali nismo imali klupu, a oni na istoj Šekila, Robinsona...
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Način kako se sada igra NBA liga možda deluje indijanski, ali je sve samo ne to. Amerikanci su strašno sistematični kad je sport u pitanju, i ne samo sport.
Imao sam prilike u školu da idem tamo godinu dana. To kako tamo izgleda srednjoškolski sport je neverovatno. Mogu misliti kako izgledaju koledž sportovi, a o NBA trenažnim procesima i pripremama za utakmice da i ne govorim. Tako da, iza te indijanske košarke stoji krvav rad i još krvavija priprema utakmica.

Mi samo treba da se fokusiramo na svoju igru, odbrana mora da bude pakleno jaka da bi ih dobili, kad/ako do tog susreta dođe. Videh na Eurohoops portalu na nekom power rankingu (pojma nemam ko to radi, FIBA možda?) da smo mi kao prvi favoriti, sa čim se ne bi složio baš, al' 'ajde.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Pa da, oni su u suštini matematički proračunali da ima takav stil igre više donosi nego stari pristup gdje par strašnih individualaca puni sa poludistance, tako da ti vjerujem na riječ da su fantastično sistematični, naročito kad je biznis u pitanju, a NBA shvatam prije svega kao to. Meni se lično ne sviđa tolika zastupljenost šuta za 3 poena (čak i Greg Popović je jednom prilikom rekao, trojka nije košarka), ali to je jednostavno sistem za koji su provalili da donosi rezultat. U neku ruku slično današnjem fudbalu koji mi takođe nije po ukusu, a koji je prije svega taktički i maksimalno se koriste trkačke sposobnosti igrača, tako da, usuđujem se reći, danas imamo mnogo manje pravih majstora fudbala nego prije 20 i više godina, ali je zato teren u svakom času tako pokriven da je maksimalno otežano razvijati napade, a za to je opet selektovana posebna vrsta igrača, koji možda imaju manje talenta za igru, ali za razilku od nekadašnjeg pojma fudbalera (mali i nabijen) to su dugonogi likovi koji s lakoćom krstare gore-dole po terenu i izvršavaju svoj zadatak.

Što se tiče toga ko su favoriti, vidim da se čak i veliki evropski treneri oglašavaju smjelim prognozama, ali... moram reći da pred neko od prethodnih takmičenja, da li Olimpijada bi, šta li, Sale Đorđević reče da su Španci favorit prije Amerikanaca, a ovi ih, ako me pamćenje dobro služi, prilično rutinski dobiše. Pomučili su se sa Australijom u jednoj utakmici, u jednoj sa nama i to bi bilo to za 2 takmičenja... Mora se priznati da im je ekipa po imenima nešto slabija sada, nego ranije, ali ne smijemo zanemariti činjenicu da je to jedna dobro uhodana mašinerija gdje učinci pojedinaca dolaze kao šlag na tortu, a mnooogo toga kolektivno izvlače iz odbrane, skoka, dinamičnih timskih napada...

Jaka odbrana, a u napadu bez srljanja, jer oni kad uđu u tranziciju, to je gotov posao. Čini mi se da s njima najgore prolaze oni koji hoće da se jure.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Op, op! Nakon 78 uzastopnih pobjeda u takmičarskim i prijateljskim mečevima, Amerikanci konačno pali :kosarkas:
Uze ih Australija u 2. prijateljskoj, 98-94.

Statistika:

https://www.usab.com/news-events/live-s ... aus-2.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Prvo što sam pogledao su skokovi, i za razliku od prošle utakmice gdje su Ameri imali +20, ovdje je Australija ispred sa 41-35. Čini se, vrlo značajan detalj.

Dakle, nešto kako smo i razmišljali, jaki su, i dalje prvi favorit, ali nije da se ne može igrati sa ovom ekipom.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Biće i Kenguri zajebani, Džo Ingls, Peti Mils, Delavedova... nezgodna ekipa, najblaže rečeno.
Ovaj poraz Amerikanaca pokazuje da se može i sa njima igrati, ali da se ne lažemo, biće mnogo teže dobiti ih kad počne prvenstvo. Inače, ostadoše i bez Kajla Kuzme. Mislim da je povreda razlog.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Beara_Vladimir wrote:Biće i Kenguri zajebani, Džo Ingls, Peti Mils, Delavedova... nezgodna ekipa, najblaže rečeno.
Ovaj poraz Amerikanaca pokazuje da se može i sa njima igrati, ali da se ne lažemo, biće mnogo teže dobiti ih kad počne prvenstvo. Inače, ostadoše i bez Kajla Kuzme. Mislim da je povreda razlog.
Da, i oni još traže hemiju, kao uostalom i mi.
Što se Australije tiče, svakako vrlo jaki, ali možda već pomalo i isluženi i reklo bi se za nijansu manje opasni od našeg prošlog susreta kad smo ih prilično šokantno uništili odbranom u 1. poluvremenu, a između ostalog u grupi su tada baš namučili Amere i to one "prave".
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Pobjedom protiv Francuske, 61-56, reprezentacija Srbije je sa 9-0 završila pripremni period! Znamo svi da su "pripreme jedno, takmičenje drugo", ali ovo je svakako za optimizam, prije svega zbog pristupa koji je mogao da vidi svako ko je malo više pratio ove pripreme.
Što se ove utakmice tiče, uključio sam se pred samo poluvrijeme, te me iznenadilo da je sa zvukom sirene rezultat pokazivao 32-21?! :smrc: To je realno rezultat za jednu četvrtinu dobre utakmice.
Elem, došlo se do preokreta gdje je (B)Raduljica pokazao da još uvijek nije za staro gvožđe, pa je najbolji odbrambeni igrač NBA lige, Gober, malo pasao travu, išao po burek, kako hoćete :kreza:
Vrijedi naglasiti da se igralo beze Bogdana i Bjelice, tj. bez 2 od naša 3 najbitnija igrača! Još jedan pokazatelj koliko je Sale (srećan rođendan sa danom zakašnjenja, šefe!) izvukao iz njih kao iz TIMA!
Odlično! Sa velikim nestrpljenjem, čeka se zvaničan početak prvenstva! :kosarkas: :srbija:

Samo bez novih povreda... :pop:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Počinje, konačno! Sutra!

9:30 ujutro, Srbija - Angola! SportKlub 1. :konjanik: :kosarkas: :kosarkas: :kosarkas:
Bjelica propušta prvu utakmicu, ko bi rekao, zbog povrede (koljeno). Srećom, izgleda nije ozbiljnije, već trenira. :pop:

13:30 Filipini - Italija, naše "kolege" iz grupe.

Nedelja, 14:30, Češka - SAD :thumbdown: :mrgreen: . SportKlub 2
Gledam sad pregled utakmica na zvaničnom sajtu prvenstva, je li moguće da su praktično sve nezanimljive... bar ovako na prvu. Poljska - Venecuela, Iran - Portoriko...
Eto, možda bude nekog intenziteta na Filipini - Italija, a ovo ostalo, ništa ne zapada za oko.
... prevario sam se, evo još par:

Kanada - Australija, nedelja 09:30,
Grčka - Crna Gora, nedelja 14:00,
Francuska - Njemačka, nedelja 14:30.

Koliko vidim, posljednje dvije će SK davati u snimcima, jer dirketno idu Ameri.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Beara_Vladimir »

Hoće li Lučić igrati sutra? Pojavile su se neke informacije da je i njegov nastup neizvestan.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

I, počelo je!

Angola - Srbija 59: 105!

Četres' šest razlike! Moja laička pretpostavka, čisto na neki osjećaj, je bila da će biti u rangu 30, kad ono, 50. Alal vera. Smatram ovu reprezentaciju najboljom otkad je Saleta na klupi, ali su potencijalno i za stepen veća mašinerija nego što sam mislio.
Skokovi, 41:19 za Srbiju! To se traži! :vitez:

Statistika:

http://www.fiba.basketball/basketballwo ... ola-Serbia" onclick="window.open(this.href);return false;

O procentima šuta , broju asistencija ne bih sada, jer nije najmjerodavniji protivnik, ali ono što takođe treba napomenuti je da se praktično još uigravamo u ovom sastavu i da bi ovo trebalo izgledati sve bolje, a očekuje nas i povratak Bjelkana koji bi u završnim duelima trebao biti jedan od ključnih igrača.

Samo bez povreda, i idemo do kraja! :ziveli:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by dacha od bosne »

Nisam stigao da gledam, ali vidim da je Srbija razvalila nesrećne Angloanca :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Ne znam, s jedne strane nisam za potpuni elitizam kakav recimo sve više propagira Evroliga, a koji se svodi na pare i samo pare, ali s druge strane nema smisla da na svjetskom takmičenju imaš veliki broj reprezentacija koje će izgubiti 50 razlike, sam pojam takmičenja gubi smisao... Juče sam naletio na utakmicu Senegal - Kina, čini mi se... ne, Obala Slonovače je u pitanju. Nesrećni... Obaljani?!.... tako divljaju da je više ličilo na nekakav plemenski ples nego na košarku. Promijenio kanal nakon jednog minuta...

Danas u 9:30 Kanada - Australija, konačno nešto što bi trebalo biti pravi okršaj. SK je odabrao da prenosi Dominikanska Republika - Jordan u 10:30?! Imali su još Novi Zeland - Brazil u 10 sati kao neki duel gdje ima košarkaške tradicije... stvarno čudno.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: FIBA Basketball World Cup 2019

Post by Dennis Rodman »

Dočekali smo i Amere, ali mislim da nam i pored odgledanog meča nisu nešto posebno manja nepoznanica.
Pala je Češka, očekivano, i razlika je znatna - 88:67. Ipak, ako je suditi po ovoj utakmici, apsolutno nisu neka ala od koje se treba tresti. Očekivaano odbrana visokog intenziteta, fizikalije većine igrača su impozantne, puni su brzine, eksplozivnosti i snage. Ako se ostavi imalo otvorena trojka, to ulazi, jaki na ulazu... Kemba sa sjajnom kontrolom lopte, očekivano vođa ekipe.
Kažem, meni se učinilo po ovoj utakmici da vodeće evropske selekcije itekako mogu igrati sa njima, međutim djeluje i da Ameri još uvijek nisu "legli", da se traže ko šta radi... tako da će do kraja prvenstva sigurno i oni sazreti.

Vidjećemo, jedva čekam da vidim koliko može protiv njih Turska, ako je jedna ne pretjerano talentovana (zapravo, baš prosječna) Češka mogla povremeno da se nosi. To je 03.09. u 14:30, isti termin.

Sutra Srbija - Filipini, naravno, važnije od pobjede nam je da se niko ne povrijedi. 13:30!
Zvezdaš. Robista.
Post Reply