Кошаркашка купусара

User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Beara_Vladimir »

http://hoopshype.com/2018/02/22/bogdan- ... e=facebook" onclick="window.open(this.href);return false;

Fantastična analiza Bogdanovih partija i igre u NBA. Vredi pročitati.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка купусара

Post by Dennis Rodman »

Hm, zanimljivo, ali ipak ne vidim kako bi mogao dostići Peđu. Odličan je Bogdan, van svake sumnje, jedino u šta sumnjam je njegov top domet, tj. da će biti u rangu sa vrhunskim igračima tamo, kao što je Peđa bio. Opet, u mnogim ekipama bi mogao biti jako koristan. I tu treba imati sreće.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Beara_Vladimir »

Odem ponekad kao lokalac pa pogledam i Vošu, kako u fudbalu, tako i u košarci. Večeras otiđoh na KLS, Vojvodina-Vršac, pa reko da podelim utiske na ovoj temi.
Stefan Momirov (naše dete ako se ne varam) ubacio 11 poena, uz dva skoka i četiri asistencije. Pomešani su mi utisci što se njega tiče. Isprva me je oduševio, vezao je na početku nekoliko lepih pogodaka, bio aktivan dosta u napadu. Međutim, kako je vreme odmicalo postajao je sve pasivniji, pravio je i propuste u odbrani.
Od igrača Vršca svideo mi se Stefan Đorđević, centar. Ubacio je 14 poena (7/9 šut iz igre), uz to je dodao i šest skokova. Ima 19 godina, mlad je igrač. Poseduje jako lepu leđnu tehniku, fino rezonuje i dobro razume igru.
Što se košarkaša Vojvodine tiče, Janjić (23 poena, četiri skoka) i Bjelica (29 poena, pet skokova, dve asistencije) su ih držali u igri.
Sve u svemu, fina utakmica za pogledati. Vršac je na samom startu poveo 10-0, da bi do kraja četvrtine i povećao razliku. Vrščani su ubacili 28 poena u prvoj četvrtini. Vojvodina se posle vratila, bolje su gradili, pokupili više skokova i vršili su dobar pritisak na prenos lopte ekipe Vršca, pre svega na Pašajlica. Ipak, košarkaši Vršca su bili koncentrisaniji u završnici i zasluženo su pobedili (84-79). Vošina taktika na kraju meča se svodila otprilike na to da daju loptu u ruke Bjelici, pa šta Bog da.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка купусара

Post by dacha od bosne »

Ja sam jučer na aerodromu odgledao drugo poluvrijeme naše filijale i partizanki. Čini mi se da se Nenadić zove onaj momak...trebalo bi mu ukazati šansu. Inače groblje loše. Da im nije onih trojki Marinkovića ne bi ih bilo nigdje.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Beara_Vladimir »

Da, baš loš Partizan. Od FMP-a su uspeli da prime 90 poena na svom parketu. Pri tome, FMP vrlo loš u šutu za tri (7/26).
Nemanja Nenadić se zove taj momak, Dačo. Vrlo intesantan i talentovan košarkaš. On je, ako me pamćenje dobro služi, i u ABA ligi beležio dobre partije protiv Partizana.
Kod komšija Vilijams-Gos i Marinković po 26 poena. Izgledaće oni bolje kad se vrati Novica.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Кошаркашка купусара

Post by Мики »

Наш "идол" Радоња близу испадања од Франкфурта (чини ми се).
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Beara_Vladimir »

Čiji je Radonjić idol? Koji smo to ''mi''?
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Мики
Члан клуба
Posts: 552
Joined: Thu Jan 05, 2017 10:30 am

Re: Кошаркашка купусара

Post by Мики »

Beara_Vladimir wrote:Čiji je Radonjić idol? Koji smo to ''mi''?
Лепо би било да приметиш да је ово "идол" било под знацима навода. А ко смо "ми"? Па, ја бих рекао сви они који су поштовали рад Деје Радоњића.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Beara_Vladimir »

Pa na to se pitanje i odnosilo, na te znake navoda. No nebitno, zaboravi.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка купусара

Post by dacha od bosne »

Cedevita dovela Sita Alonsa...uh al će biti svega sljedeće sezone.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка купусара

Post by dacha od bosne »

patrik Jang i Riki Hikmen opcije partizanki...šta vi mislite? Hikmen je mator i ne igra ništa posebno. jang bi im bio pojačanje. Ali država sipa u njih pa to je za nepovjerovati.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Beara_Vladimir »

Dok se mi, sa druge strane, finansiramo potpuno drugačije, je l' da?
Sipa država i u jedne i u druge, kao što je uvek i sipala. Te rasprave ''ko je dobio više'' mi tako idu na živce, jer dok država sipa u rupe bez dna, mi decu lečimo sms porukama.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка купусара

Post by dacha od bosne »

Ujedinjuju se Olimpija i Cedevita. Biće interesantno vidjeti šta će od toga da ispadne.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка купусара

Post by Dennis Rodman »

Šta :smeh:
E, to je novost. Ali dobro, nije da nema smisla. Cedevita uprkos paretinama ne može da napravi ništa vrijedno pomena, a Olimpija je ipak klub sa daleko većom tradicijom, pa bi finansijska injekcija tu mogla da napravi vrlo konkurentnu ekipu.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка купусара

Post by Ганац »

CedevitaOlimpija će svakako imati respektabilan budžet. Ako je Tdeski sam obezbeđivo 2,5 do 3 milliona evra onda verujem uz Olimpiju nije nemoguće ni svih 5milion evra a to je za ABA uslove budžet za prvo mesto.
Očekivati je i da Slovenci pune Stožice (bar na početku dok bude trajao hajp).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Post Reply