Кошаркашка репрезентација Србије

User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Трапа »

Јел на овој теми пратимо еп?

Добисмо Литванце :) Сјајна игра, тимска пре свега, одлично смо физички спремни, доста брзо играмо, јака одбрана и из тога контранапади (мада смо вечерас пар њих глупо промашили, Калинић и Богдановић ако се не варам, али треба им прогледати кроз прсте, ипак су дебитанти). Крле сјајан као и увек, Рашко нешто лошији него у припремном периоду (можда глупо звучи за његове године, али ми се чини да је и њега мало дрмала трема, мада и Литванци имају паклену центарску линију), Недовић феноменалан (Ђуровић добро прозвао Пешића на ртс-у), Бјелица добар, али ми се некако чини да Дуда не уме лепо да га искористи (као што су Пешић и Ивановић знали), некако ми је увек недоречен у репрезентацији.

Богдановић и Калинић показали да се не плаше, да настављају да играју и после промашаја (наравно, Дуди наклон јер их не изводи напоље после прве грешке). Марковић одиграо одличну одбрану, Анђушић погодио важну тројку... Остали ништа запажено, али је битно да смо играли са 10 играча у ротацији.

Нека се по јутру дан познаје.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Pre svega Duda je slozio kockice i napravio tim, iako neiskusni, nisu im se noge odsekle a i Krle ih je dobro vodio na terenu svako od njih je imao svoju "minijaturu" bitnu odbranu,skok, kos, tako da izdvojiti bilo kog mislim da nije potrebno.Jak intenzitet odbrane je i proizveo lake koseve ali i netpicne greske.Bitnije od tih gresaka je odbrana koju igra prva petorka a ona je brutalna, Duda nece dozvoliti opustanje pa i u drugoj utakmici ocekujem dobru partiju i novu pobedu uz veci ucinak Raska i malo vise odmora Krleta.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by crazynorth75 »

Odgledah samo zadnja 2 minuta utakmice, pa ću prokomentarisati samo na osnovu statistike. 56 primljenih poena dosta govori o tome kakvu su utakmicu odigrali, što je jako pohvalno, ipak nije mala stvar ofanzivnu reprezentaciju kakva je Litvanija svesti na tako mali broj poena. Vidljivo je (bar za nas koji nismo gledali) da napadi idu na Krstića (18 šuteva iz igre, 3 bacanja, 6 pretrpljenih faulova), što je i normalno, na taj način se skuplja odbrana protivnika, što otvara dosta mogućnosti vanjskoj liniji, koju baš i nije iskoristio Bogdanović (2/10 iz igre), ali obzirom na 27 minuta na parketu, vidi se da ima veliki kredit kod Ivkovića, što je u neku ruku i normalno, samo da se ne pretjera. Ni ostatak vanjske linije nije baš briljirao u šutu, ali dobro, ipak i protivnik igra nešto. Nedović statistički odličan, bez obzira na mnoge kritike ka Kariju zbog njega, mislim da mu je to bila velika škola i sazrijevanje, te da je iz toga izvukao dosta koristi. Uz ovaj udarni trio Nedović - Bjelica - Krstić, potrebni su svakako i Anđušić i Bogdanović kad je u pitanju ofanzivni učinak.

Što se tiče današnje utakmice sa Bosnom, to je reprezentacija koja dosta zavisi od šuta za 3 (sinoć očajni 2/15), pogotovo Teletović kojeg nije išla trojka /1/4), a koji je jako opasan ako uđe u ritam. Protiv Letonaca podbacila i odbrana sa 86 primljenih poena. Tu su još i Amerikanac Wright jedan izuzetno koristan plej, te Đedović i naš Kikan (sinoć u porazu sasvim solidan sa 16 poena i 7 skokova), a ne treba potcijeniti ni Šutala, koji nije neka velika klasa, ali zna napraviti probleme ako uhvati ruku. Nije mi jasno ni zašto Aco više ne koristi onu grdosiju od 2,21 Sinanovića, a vidim da je protivu Letonaca rotirao samo 8 igrača, uz veliku potrošnju Teletovića, Đedovića i Wrighta.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Najdoski dr. Ilija »

Феноменална партија Орлова!
Одличан пример да видимо шта значи врхунски тренер-селектор.
Екипа састављена од не превише играча са "именом"!
Сем Крлета и Бјелице наравно.
Играча са врхунским физикалијама, ментално доста јаки а све то укомпоновано од стране старог прекаљеног лисца!
И даље не очекујем ништа спектакуларно а момцима желим добро здравље и среће када им она бууде требала!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Nolle »

Prelomni momenat utakmice:

Posle druge njihove trojke na početku drugog poluvremena za 33:33, mi pravimo seriju 16:4 (49:37), gde primamo samo jedan koš iz igre. Tu se Nemanja Nedović najviše istakao, i postigao je 9 poena.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Ova današnja utakmica je pokazalo se bila teža od jučerašnje premijere i to samo iz jednog razloga a to je mladost i neiskustvo,ušli smo u utakmicu malo opuštenije i BH repka nas je držala par minuta u frci,zatim dolazi veći period dobre igre ali čim se odlepimo počnu klinci da soliraju i nerezonski odigravaju.Svaki takav period su nas kažnjavali i približavali tj davali smo im krila i to nakon što im ta ista krila spalimo kad se ponadaju.Mladost je pokazala i povremeni strah što je po meni dobro,znači slušaće oni Dudu bez pogovora,Vidi se da je Mičić još uvek zelen za ovu "ligu" ali mu je to dobra škola,roster nam je prilično tanak 7 igrača u rotaciji kojima se pridodaju trojica igrača zadatka i dvojica mahača peškirom, bojim se da će glavni igrači da se izmore do drugog kruga.
Ipak da ne mračim igramo neočekivano dobro i ne hebemo nikog, ulazimo u tekmu sa stavom da smo bolji a i Bogdan je razbio maler.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Holden »

Kol'ko bi voleo da vidim Bogdana i Micića u našem dresu, jao majko. Biće to igračine.
Inače, pomalo očekivano, pobiše se u Jesenicama :jelenko: krkani...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Либурнија »

РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Nolle »

Zaista se nadam da ćemo igrati ovako i mi, kao Dudini... Poletno, sa dosta trčanja, rotiranja u odbrani... "Svi za jednog jedan za sve".
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by crazynorth75 »

Rasheed ubija Vučevića, kaže Edin, da se zapitate ko od njih dvojice igra NBA :srbinosm:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Bruce Wayne
Члан клуба
Posts: 206
Joined: Thu Jul 11, 2013 7:48 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Bruce Wayne »

Image
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by dacha od bosne »

Katić je u odličnoj formi, ali se plašim neminovnog pada iste i to upravo kada nama bude najpotrebniji. Teško da će cijelu sezonu moći da igra ovako.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by dacha od bosne »

Srbija se po prilično muči sa ovim Belgijanicima. Ne znam da li je u pitanju nedostatak motivacije, ali ovo ne izgleda obećavajuće.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Holden »

Neugodni su Belgijanci, po meni neočekivani, na celom ovom eurobasketu
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Holden »

Gotovo je, sad ih lomimo
Post Reply