Кошаркашка репрезентација Србије

Post Reply
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Protiv Spanije sam bio ljut zbog bezmudosti,danas nisam ljut na njih oni daju svoj maksimum i imaju moje postovanje posto su celo leto proveli u treningu uz reprezentaciju, danas je bilo ocito navlacenje za Sloveniju od strane smrdija.
Ovih 12 kakvi god da su su uz Lucica i Tea ono sto mi imamo a one picketine koje su odabrale odmor ne racunam vise u nase igrace i NIKADA ih ne bih voleo u Zvezdi.
Ako izborimo 7 mesto super a ako ne nista, idemo dalje, bice dana za megdana i malo promeniti sistem rada po skolama kosarke i klubovima i brzo ce ova talentovana nacija da se digne.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by ajkula »

svaka cast ganaC.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Banex »

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=792889" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo konačno je i potvrđeno da je Aleksandar Đorđević novi selektor košarkaške reprezentacije Srbije. Šta mislite o tome ?
Po meni je čovek malo neiskusan za takvu funkciju. Od kad je postao trener 2006. godine samo je godinu dana bio trener Armanija, pa onda rupa od 5 godina (??? :shock: ) i na kraju 2011/2012 trener Benetona, opet samo godinu dana.
Mislim da je ovo pretanko za selektorsku poziciju pa čak i za jednu (igračku) legendu kakav je Đorđević. Znate i sami kakva iskustva imamo sa tim mladim, neiskusnim trenerima koji su kao igrači bili sjajni, ali kad su krenuli sa trenerskim poslom to je izgledalo dosta loše. Tu doduše pre svega mislim na fudbalske trenere.
Naravno ne kažem da će i ovde biti takav slučaj, daj Bože da sve bude super i da uzmemo neku medalju već na svetskom prvenstvu.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Banex »

Niko da prokomentariše činjenicu da je Saša Đorđević novi selektor ???

p.s. Danas na kzš je izjavio da će puškom terati najbolje da igraju za reprezentaciju. Biće zanimljivo...
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Nema znanje kao Duda ali verujem da nije ni sujetan kao Duda, neka sakupi najbolje i neka pusti decu da se igraju.
(Kao Lasa što pušta igrače u Realu da se igraju).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Banex »

Kao što je i Obradović 2005. pustio decu da se igraju. :mrgreen:
Ima tu ipak još nečeg što selektor mora da uradi..

Gost će biti kod fegetlije u 23.15 pa ćemo videti šta ima da kaže.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by trotter »

Ovi današnji najbolji koje boli patka za letnju zajebanciju nisu ni do kolena onima od pre 5-6 godina. Tada je napravljena greška u pristupu a sada je potpuno nepotrebno da se rasipa energija na praćenje lovostaja itd.

Imamo mi jako zanimljive mlade igrače pa nek se uz starije uče zajedno sa Đorđevićem.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

trotter wrote:Ovi današnji najbolji koje boli patka za letnju zajebanciju nisu ni do kolena onima od pre 5-6 godina. Tada je napravljena greška u pristupu a sada je potpuno nepotrebno da se rasipa energija na praćenje lovostaja itd.

Imamo mi jako zanimljive mlade igrače pa nek se uz starije uče zajedno sa Đorđevićem.
Treba pozvati one koji hoće da igraju, i to bi pozvao miks iskusni i mladi, koji će stasati uz "matorce", nikako ne bih pozivao one koji su prošlo leto ladili jaja po Budvi i drugim destinacijama za "lečenje povreda".
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Banex »

Primetio sam par stvari danas na javnim obraćanjima Đorđevića medijima. Pre svega, jedna velika količina arogancije (fegetliju je otvoreno odjebao i to onako baš bezobrazno :mrgreen: ) što je mene iskreno vrlo začudilo, pošto je to osobina uglavnom starijih i dokazanih trenera. Bojim se da nam se ne ponove neka neprijatna iskustva sa mladim, bez razloga arogantnim trenerima koji misle da su Bogom dani (Đorđević sad dolazi iz Italije i imam utisak da misli da čini popriličnu uslugu savezu) i da niko ne sme da sumnja u njega. I Ivković je imao određenu dozu toga...
Druga stvar koju sam uočio je nešto slabija retorika i sposobnost da se kaže nešto konkretno..To mu ne zameram mnogo, to je karakteristika većine trenera, i ljudi uopšte, ali opet nije karakteristika vrhunskih trenera.
Eto neki moji lični utisci, mislim da nas očekuje zanimljiv period u svakom slučaju vezano za srpsku košarkašku reprezentaciju. Nadam se samo da neće prednjačiti neprijatna iznenađenja.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Ko ga šiša. Mislim, velesila ionako više nismo, a kad vidim kakva nam je većina mladih igrača, ne očekujem ni da uskoro postanemo ponovo. Nemamo previše za izgubiti, a moglo bi se štošta i dobiti, u najmanju ruku selektor na duži period.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Banex »

Muta će mu biti prvi pomoćnik...Koji će mu taj ološ od čoveka ?? :povraca:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Banex »

http://mondo.rs/a656240/Sport/Kosarka/P ... svetu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovaj dečko je MNOGO napredovao u poslednjih godinu - dve, isto važi i za Vladimira Štimca, pa i Danila Anđušića. Ako nas zaobiđu neke velike povrede mogli bi smo da imamo jako dobru reprezentaciju na svetskom prvenstvu ovog leta !

EDIT: Sad sam tek video izveštaj sa utakmice Bajern - Galatasaraj iz prošlog kola evrolige. Erceg i Mačvan dominiraju ! Imamo stvarno jako lepu šansu da na leto okupimo ekipu kakvu odavno nismo imali. Samo da se momci odazovu a onda je sve na Đorđeviću.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Banex »

Evo izvučene su i grupe za svetsko prvenstvo: http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=807878" onclick="window.open(this.href);return false;

Elem, evo naše grupe:

Španija
Srbija
Francuska
Brazil
Iran
Egipat

Prvo, nije mi bio jasan sastav šešira...Ali tu smo gde smo, u ovoj grupi ćemo se boriti za prolaz dalje. Olakšavajuća okolnost bi trebalo da bude to što 4 ekipe idu dalje, što mislim da ne bi trebalo da bude preveliki problem samo da se odazovu bar 70 - 80 % najboljih igrača koje ova zemlja ima.
Realno, borićemo se za to treće mesto sa Brazilom pa i ako budemo četvrti mislim da će biti uspeh. Pobede nad Egiptom i Iranom ne bi smele da dolaze u pitanje. Ukrštamo se sa grupom B, gde su Argentina, Grčka i Hrvatska. Ako prođemo grupu, sa nekom od ove tri reprezentacije ćemo igrati. Po meni, sve tri su slabije i od Španije i od Francuske, tako da bi i u tom eventualnom duelu mogli da tražimo šanse za prolaz dalje. Ali da ne idemo previše daleko, već prvi spisak Đorđevića će nam mnogo toga kazati, i naravno ko će se sve odazvati selektoru.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Прва група је само направљена да буду четири најјаче репрезентације носиоци, остале по региону ваљда.

Група је најтежа могућа, али ми не треба да размишљамо да се боримо за треће место са Бразилом, ја мислим да у групи ми лагано можемо да добијемо Французе. Штавише, уверен сам да ћемо се са Шпанцима борити за прво место, али под условом да Сале одради оно због чега је дошао. Да скупи најбоље играче и направи култ репрезентације. Ако је онај тим могао да буде седми, са пар појачања, овај може да буде још бољи.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Banex »

МоСа ВерСе wrote:Да скупи најбоље играче.
Ovo se apsolutno slažem, samo sa jednom ogradom. Smraduljicu (kako ga zovu navijači partizana) ne pozivati više u reprezentaciju ! On je svojim sramnim ponašanjem i stavom zauvek zatvorio vrata reprezentacije !
Krstić, Štimac i Marjanović (pa i Katić ako zatreba) su sasvim pristojna centarska linija.
"Mladenović vara Liveranija !"
Post Reply