Кошаркашка репрезентација Србије

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Сале оплео по ФИБИ како нас нису чувале судије. И нису, међутим, то је само један део медаље. Против Литваније су нам украли шест поена, али Сале, колико пута смо опалили за тројку и каква решења смо имали у нападу ако удвоје Теа? И зашто смо стизали и престизали Литванце када је Теодосић седео на клупи? Сеибутис га са 30 година претрчавао.... И гомилу других питања.

Значи, подржавам да се укаже на грешке судија, међутим, ако мисли да је то главни проблем, неХебасмо ми следеће године јер Рио видети нећемо. И даље сматрам да је Сале национале велики човек и да ће увидети где је погрешио.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.h ... u-finalima" onclick="window.open(this.href);return false;

Либурнија, оно што је мене највише 'заболело' јесте омаловажавање Радоњића. Радоњић је чак и психолошки имао фантастичан приступ за њега јер се види како је трпао тројке као луд. За остало да не причам јер је био врхунски одбрамбени и пре доласка у Звезду као што је био и велики борац.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by crazynorth75 »

Mene je uvijek ta kuknjava nervirala, sad svi krivi sem njega. Litvanci su bili bolji i više su željeli pobjedu i zato su i prošli dalje. Imaju jednog Mačiulisa koji je nosio ekipu priuje svega psihološki. Ipališ u dvije utakmice skoro 60 trojki i krive ti sudije? Toliko ispaljenih trojki govori samo o nemanju rješenja. Kamenjar Marković ispali u 1/2 finalu i finalu 11 trojki i ti kenjaš u sudijama i španskoj zavjeri. Samo svoje brljotine ne pominje. Ja mu čak zamjeram i što Milutinova nije više koristio, da ne govorim o Kaliniću i tempiranju forme.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by ajkula »

PLEJMEJKERI: Miloš Teodosić, Stefan Jović, Stefan Marković;
BEKOVI: Bogdan Bogdanović, Nemanja Nedović, Marko Gudurić, Rade Zagorac;
KRILA: Nemanja Dangubić, Nikola Kalinić, Marko Simonović;
KRILNI CENTRI: Nemanja Bjelica, Milan Mačvan, Nikola Jokić;
CENTRI: Boban Marjanović, Nikola Milutinov, Miroslav Raduljica.

Otpao Milosavljevic.

Za mene veliko iznenadjenje.



Kuzmic je drvo a Milutinov je zalog za buducnost. Mada mislim da ce otpasti ako budu svi zdravi jer Jokic moze igrati i na 5. A i Macvan.
Nekada je u reprezentaciji sfrj igralo 10 najboljih i dvojica mladih.
Mislim da ce Sale tako rezonovati.
Nedovic je visak ako ide Markovic a ako ne onda nije. Pitanje za sta ce se Sale odluciti. A opet i Bogdan moze da odmjeni na kecu nekoliko minuta.
Guduric ili Zagorac su po meni sigurni. ili su pozvani samo da omirisu barut jebm li ga. Nisam pametan. Ja bi vodio Gudurica jer je vac sada najraznovrsniji u igri 1 na 1 od svih ovdje osim mozda Bogdana. A i nazad nije za potcjenit.
Simona tesko da bi zvao da nije siguran u 12. Takve igrace treneri vole. Udje zvekne par trica a ako ga ne ide izvadi se odbranom.

Teo, Jovic, Bogdan, Kalinic i Simonovic su po meni sigurni u vanjskoj liniji. Zamisli odbranu kad protivnik igra smal ball sa potonjom cetvoricom.
Ako Jovic bude zdrav mislim da Markovic otpada. Ja bih uz njih sigurno vodio Gudurica. Mislio sam da je Milosavljevic taj sedmi a da ce se za sedmo mjesto boriti Nedovic i Markovic.Al eto upade Simon.
Nedovic ? Ne znam. Indijanac sigurno ali mozda je potreban. Zagorac ima jos ovo nekoliko utakmica da se pokaze kao uostalom i Dangubic i realno mi je da se za zadnje mjesto bore njih dvojica ako se precrta Nedovic.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
skeva
Члан клуба
Posts: 326
Joined: Fri May 06, 2016 6:58 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by skeva »

Kakav krkanski tim U20, ovo je sjajno, odemo do medalje! :dancing1:
Илија Ђоковић, Стефан Лазаревић, Данило Остојић и Марко Радовановић (ФМП)
Урош Чарапић и Матија Поповић (Борац Чачак)
Радован Ђоковић, Никола Павловић и Стефан Симић (Мега Лекс)
Младен Грушановић (Јагодина)
Стеван Јеремић (Беовук)
Слободан Јовановић и Вања Маринковић (Партизан НИС)
Никола Кочовић (Металац Ваљево)
Стефан Пено (Шпанија) Војислав Стојановић (Италија)
Василије Вучетић (Словенија)
Душан Ковачевић (САД)
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

http://sport.blic.rs/kosarka/domaca-kos ... ji/qjpl5j3" onclick="window.open(this.href);return false;

И овде је лепо Мишко појаснио што Боби не игра и да су били договори и да није све пало из ведра неба. А онда онај кркан направи ситуацију, иако ће Штиме бити довољан да покидамо Чехе у финалу квалификационог турнира... Велики је Сале психолог, нема шта.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
skeva
Члан клуба
Posts: 326
Joined: Fri May 06, 2016 6:58 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by skeva »

Definitivno nam selektor nije diplomata.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by dacha od bosne »

Gudura i Zagor otfikani od strane Salenceta.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by dacha od bosne »

Izgleda da će Miško voditi pravi mali rat sa Saloom Đorđevićem. Zagorac otišao sa priprema. Sve zbog Saloove sujete naspram Bobija.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by ajkula »

Meni je nesto tu smrdljivo i govori i d aniej samo doo selektora.

Koliko sam shvatio Bobi je bio u BG cijelo vrijeme a nije bio sa reprezentacijom poput recimo Batuma koji je bio ali zbog istih stvari igrao je samo finale.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

dacha od bosne wrote:Izgleda da će Miško voditi pravi mali rat sa Saloom Đorđevićem. Zagorac otišao sa priprema. Sve zbog Saloove sujete naspram Bobija.
Ne mora značiti da je njegova sujeta. Sami igrači su strašno sujetni i oni su tu u suštini glavni. Ako je među njima problem, kvalitet postaje nebitan. Sinoć smo vidjeli šta znači kad imaš tim gdje igra srcem svako za svakog, uprkos nekim limitiranim igračima. Šta ako su igrači ti koji su odbacili Bobija? Đorđević dobro zna da je Bobi 7 puta kvalitetniji od Štimca, ambiciozan je i ne vjerujem da bi tek tako žurio da ga se odrekne. Niko od nas realno ne zna šta je bilo "unutra" kad je Bobi donio "The Decision" :mrgreen:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Veliku bol mi pričinjava gledanje Raduljice i Štimca u reprezentaciji. Štime iako dobar dečko nema kvalitet za takvu akciju tipa OI, Raduljica je malo poboljšana verzija DMila ali i sa mnogo manje talenta od DMila.Dečko nema kvalitet ni za drugog centra reprezentacije koja ima aspiraciju da se popne na pobedničko postolje (makar treće mesto). Limitiran jer ne igra odbranu, vrlo je "skup" za reprezentaciju a SĐ ga vodi kao da mu je rod rođeni (mlađi brat u najmanju ruku).
Najveći problem će nam predstavljati opterećenje Jokića (dok mali ne pukne i ne otera sve u pm), a sve zbog sujete.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Сале је данас себи ставио омчу око врата, са Олимпијаде се враћа или као покојник или као пуковник. Зато што сам Србин, ја му желим да се врати као пуковник и да поједем сва го*на која сам писао и која ћу писати. Једноставно, сматрам да Сале није велики тренер као играч, притом је сујетан, али да има заиста јачи тим него прошле године на ЕП јер је Јокић нека нова димензија која нам је фалила. Фалиће и Боби, али ако Жоц заснива игру на Веселом и има само Екпе Удоа, онда може и Сале да заснива игру на Јокићу, а да притом користи и Радуљицу. Штиме брат, кога волим неизмерно ће бити подршка са клупе и да се пошиба пет минута са неким. Радоња му је показао да заиста није битно кога имаш у тиму јер га је два пута победио, нека сада и Сале покаже да је научио нешто од тога и донесе нам медаљу. Ако не донесе, сматраћу да нам треба бољи тренер.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Džaba Jokić, kada su mu rezerve Bradulja i Štimbron...tu sve i da je Po Gasol ne bi mogao sam.
Saamo zamisli utakmicu protiv Španije, i sve što Jokić uradi dobro, kada uđe Bradulja ili Štimbron pada u vodu. Mai ne može da odigra turnir sa takvim intenzitetom i po 30+ minuta. Kažu indijanci, neće Salo da kvari atmosferu u svlačionici, izgleda da nam je repku preuzela grupa igrača.
A opet nekako mi izazivaju poštovanje jer mnogi su bez nekog odmora nastavili da treniraju i igraju, ali me muči zašto sebi pucamo u kolena?
San svakog sportiste jeste učešće na olimpijadi, pa i Ameri imaju taj neki stav o olimpijadi kao o važnom takmičenju i učešću na istom.
Osim toga selektor je lažljivo napao Bobija da je prošlo okupljanje lažno nosio longetu iako je do odlaska normalno trenirao.
Koliko se sećam Bobi je imao umanjenu minutažu u finalu plej ofa zbog povrede i igrao je na svoj zahtev (ispravite me ako grešim). Vrlo nepošten način pokušaja diskreditacije Bobija.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
skeva
Члан клуба
Posts: 326
Joined: Fri May 06, 2016 6:58 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by skeva »

Kako bude bice, svim srcem uz nase momke.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Ljudi, ušli smo u posljednju sedmicu pred Olimpijadu, pratite li, spremate li se, nadate li se? :kolo:
Zvezdaš. Robista.
Post Reply