Кошаркашка репрезентација Србије

Post Reply
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Националне селекције Србије

Post by Rajko »

http://sportal.rs/news.php?news=101988" onclick="window.open(this.href);return false;

До ку**а.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Националне селекције Србије

Post by EmptyClip »

Ја ионако не очекујем ништа од баскет репстације.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Националне селекције Србије

Post by Rajko »

Ја сам очекивао доста баш из разлога што су очекивања јавности никад мања и зато што имају шансу да одиграју без притиска. Многи репрезентативци су много напредовали у последње време, а имамо тренера који то уме да искористи. Мислим да ће ово бити велики ударац за нас. А са друге стране, жао ми је Теа, није ово пријатно.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Националне селекције Србије

Post by EmptyClip »

Ко је напредовао? Бјелица и Недовић, други ми нико не пада на памет да је озбиљан играч.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Националне селекције Србије

Post by Rajko »

Мицов и Ерцег рецимо. Штимац имао одличну сезону, и може добро да одмени Крлета. На четворци смо јаки као земља, где опет свако од тих играча може да одигра и на тројци. Двојка нам је критична увек била, али не мислим да би Рашић и Паунић били толико лоши, да се то осети у игри целог тима. Уз здравог Теодосића, где би и Недовић могао да покрије двојку, ми бисмо имали сасвим солидан тим, уз барем два добра играча на свакој позицији.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Националне селекције Србије

Post by EmptyClip »

Ја ту сем Крлета и Теа не видим класу. Додај Бјелицу који је одличан играч и Недовића који је велики потенцијал... и тоето. Остали ништа специјално. Саван ок, Ерцег ок, Мицов не знам какав је, остали просек најобичнији. Екипа слабија и од Турске, у рангу са Милогорцима. Да не говорим о Шпанцима Французима Литванцима.
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Националне селекције Србије

Post by Rajko »

Aj pricacemo nakon prvenstva. Nadam se da nas povreda Tea nece previse osakatiti. :kosarkas:
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Националне селекције Србије

Post by Il genio »

Sinoc sam sreo Teodosicevog nerodjenog brata u gradu, pitam ga hoce li doci u Zvezdu, na sta mi je odgovorio da ce doci sigurno, samo pitanje da li ce ove sezone, sto i nije neka novost... Ali mi je garantovao da ce igrati u Sloveniji, makar i povredjen i rekao mi je jos nesto sto mi nije bilo jasno sve do veceras. Zalio mu se da niko drugi nece da igra za reprezentaciju.

http://www.mondo.rs/s294051/Sport/Kosar ... orica.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Националне селекције Србије

Post by Banex »

http://www.mondo.rs/a595258/Sport/Kosar ... ustao.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Da li je ovaj Kalinic zaista zasluzio poziv za reprezentaciju ??
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Националне селекције Србије

Post by EmptyClip »

Брао за лафа.

Него глеам баскет... први утисак ми еј Ловерњ. Каква зверка.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Националне селекције Србије

Post by Ганац »

Ja gledah trecu, cetvrtu i produzetak,Francuzi atletski jaki i na kraju Parker resava sve bitno na kraju a kod nas Bjelku i nije islo ali ici ce na prvenstvu.Andjusic odigrao u napadu u 3/4 odlicno i Rale car ostali samo dobra pratnja.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Националне селекције Србије

Post by Nolle »

Danas u 17:00 Srbija - Hrvatska. Prenosi na B92 i Sportklubu.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Националне селекције Србије

Post by Najdoski dr. Ilija »

Управо гледам баскет, европско У18, наше против францускиња, полуфинале!
Халом у Вуковару одјекује "Марш на Дрину" и "Тамо далеко"!
Срце пуно поноса а очи суза због тих људи тамо!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Nolle »

Teodosić i Lučić neće igrati na EP.
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Кошаркашка купусара

Post by Nolle »

4. Vasilije Micić
Micić je sigurno jedan od najtalentovanijih plejmejkera u Evropi. Ovo prvenstvo dodatno može da mu digne cenu. Ipak cena je u totalno drugom planu, jer ovo prventsvo može da mu digne samopouzdanje na još jedan viši nivo. Da li će imati minutažu? Verovatno hoće, jer će Bogdanović provoditi minute na 'trojci', Nedović na 'dvojci', i ostajaće sigurno prostora da ima neku ulogu.

5. Nemanja Krstić
Mislim da je njegovo vođenje greška, i da je upravo on kolateralna šteta zbog svih silnih otkaza. Na njegovo mesto je mogao da uskoči Dragan Milosavljević. Iskreno, na ovako mlad roster ne ide baš za takvu ulogu šuter, nego ide fajter. Kao što Drex reče, Paunić/Milosavljević. Kešelja mi ne spominji, ukanazio je sam sebi svoju karijeru, ne mora da se vraća preko reprezentacije. Hvala mu za trojke, hvala mu za trojku Rudiju u facu, hvala mu za sve, ali eto i Krstića bi vodio uvek pre njega.

6. Nemanja Nedović
Ovo je Nemanji najlepši period u karijeri. Drafotvan je, u reprezentaciji je, sve mu ide dobro. Ni ove sitne povredice u Trevizu ili protiv Rusa nisu skinule osmeh sa lica ovog momka. Pun je samopouzdanja i to se vidi svakim njegovim pokretom na terenu. Očekujem da 'zameni' Teodosića i pripomogne Krstiću i Bjelici, da odigra prventsvo konstantno, da pokaže i onima 'preko bare' ko je i šta je i koliko treba da igra! Ovo mu je jedna od prekratnica u karijeri. Iskoristiće je, siguran sam.

7. Bogdan Bogdanović
Rekao sam već par puta, ovog momka ne mogu da ne volim zbog stava koji ima na terenu. Ne treba da bude opterećen time što je u reprezentaciji, ili da ima tremu. Samo opušteno. On i Nemanja su naša svetla budućnost, uz Vasu naravno. Ovo prvenstvo ako shvati kao neki svoj početak, i odigra ga rasterećeno, a ne u grču, može da napravi dosta toga, jer talenat i kvalitet ima. To što će igrati vrlo verovatno malo i trojku, to je dobro, to znači da je polivalentan, da može da se podredi, da je naučio da sluša. Kažem, opušten ako bude, može da napravi bum.

8. Nemanja Bjelica
Prva violina ove reprezentacije, i što kaže Jesus, pre svake utakmice sveća i molitva da izdrži u svakoj utakmici 30 minuta. Dočekao je kod Dude napokon slobodu i loptu u rukama, i znam da će je iskoristiti, gde će sav njegov potencijal izaći na čistinu. Ovo će biti njegovo prventsvo, ne zato što sam siguran ja u to, nego zato što je njemu bilo dosta 'Kešelj uloge' u reprezentaciji, tj pomaganje na skoku i šutiranje trojki. Čekao je ovo od 2009te. Ne mislim da će imati slobodu koju je imao kod Trife npr, ali da će imati upravo on dosta lopte u rukama, to da.

9. Stefan Marković
Po vokaciji, naš prvi plej, gde ćemo verovatno počinjati utakmice u petorci Marković-Nedović-Kalinić-Bjelica-Krstić. Ovo mu je šansa u kojoj treba da nađe klub, zato čvrsto verujem da će odigrati na nekim granicama, da bi našao dobar ugovor, i dobar klub. Veoma je bitno da bar imamo jednog defanzivca na perimetru, pored Nedovića, Bogdanovića, Anđušića, Vase, Krstića. Mi dosta defanzivnih mana, moramo da priktivamo timskom odbranom. Stefan Marković je dosta bitan igrač za ovu reprezentaciju, ma šta ljudi mislili o njemu.

10. Đorđe Gagić
Za 2 godine od crnogorske lige, preko Vršca i Partizana do reprezentacije. Ko kaže da se snovi ne ostvaruju? Na kraju je on u reprezentaciji pre najboljeg centra Evrope u generaciji '91. Dokaz da ako si radan i spreman, može nešto i da se desi. Da se razumemo da smo zdravi, on verovatno pozvan ne bi bio, ali eto. Iskreno od njega očekujem samo da pomogne u odbrani, u odbrani 2na2, na linijama pomoći... a u napadu? Svaki zicer biće zlata vredan. Izuzetno bitan igrač za našu odbranu, gde Krstić, Katić i Štimac kao naše petice ne mogu da isprate tu mladost spolja, koja iako nije defanzivna, ima veliku želju pa te nedostatke i time donekle nadoknađuje.

11. Nikola Kalinić
Najveće iznenađenje priprema, naša startna trojka. Onaj X faktor igrač! Ubode Muta sa pojačanjem. Pomoć koju imamo na skoku sa njim je zapanjujuća. Uvek je na tabli, na liniji pomoći... Čuvao je tokom priprema Batuma, Turkoglua, Nahbara, i to dosta dobro. Ima samopouzdanja, ova 2 meseca sa reprezentacijom su uticala na to. Sigurno je da niko od njega sada ne traži 15+ poena po utakmici, ali ako se postavi pitanje da li može da igra na ovom nivou, sigurno da može. On je i treće krilo, koje može pre Kešelja. Kešelj će posle ovog EP moći samo da sanja dres reprezentacije, još će Kalina da mu uzme dres i broj – to make a statement

12. Nenad Krstić
Krle je naš kapiten, neko ko je uvek bio tu, i kada je bilo teško. Dosta toga je u reprezentativnom dresu prošao. Ova mlada ekipa sigurno nije 'ništa novo' za njega, osećaj mu je isti verovatno kao i pre 4 godine. Ipak sada više nema 25, sada ima 4 godine više. Stariji je, zreliji iskusniji, tako da očekujem još više od njega u ovoj mladoj ekipi, više nego što je dao te 2009te, bar za 1% više. Nije uredu stavljati možda takav teret, na njegova leđa. Nije ni uredu da se naša centarska linija pored takvih igrače svede na dva 30godišnjaka, ali takva je situacija. Mogu možda zbog nekih stvari da ga ne volim, ali zbog svega što je dao ovoj reprezentaciji godinama unazad, jedan naklon za kapitena! Pravi kapiten, pravi vođa i nadam se da će to u Sloveniji po ko zna koji put svima nama pokazati!

13. Danilo Anđušić
Naša haubica, kalašnjikov, što bi se reklo naš igrač za mini serije. Nadam se da su mu ove poslednje pripremne utakmice podigle samopouzdanje, njegove trojke značiće nam dosta, evo npr utakmica sa Belgijom. Šutirali smo do tada 0/8 za 3 poena, onda je on ušao i... Da li može da igra na konstantnom nivou, da uzme tu trojku kada niko ne može da pogodi, videćemo. Nema ulaz, ima spore noge, ima šut iz stomaka. Da, možda, ali on igra i kao takav zaslužuje svu podršku koju može da dobije. Jer upravo možda on nekom trojkom u Sloveniji prelomi neku utakmicu i možda oživi naš san o visokom plasmanu!

14. Raško Katić
Čovek koji se svojim radom zaslužio sve ovo. Poštovanje svih! Svi ga vole, svi ga žele u svom timu. Kao i još neki u ekipi, ima samopouzdanja za dvojicu. Ne plaši se nikoga i ničega. Voli kontakt, voli da malo podigne temperaturu i intenzitet utakmice. Trebaće nam dosta energije tokom ovog prvenstva. U njemu imamo low post opciju dodatnu, pored Krstića, to je dosta dobro. Imamo tornjeve blizance, na nama je da to tokom ovog prvenstva maksimalno iskoristimo.

15. Vladimir Štimac
Zaista se nadam da će ugovor sa Unikahom malo da ga digne. Nije imao sjajne pripreme, čak štaviše. On i Gagić će morati kako znaju i umeju da pomognu Bjelici, Katiću i Krstiću. Bar po 5-10 minuta svaki, bar malo da ova 3 momka sednu i odmore. Štimac je veliki radnik, i verujem da će uspeti da na prvenstvu motiviše prvo sam sebe da odigra na bar nekom nivou. Ponavljam, radna etika ovog momka je velika. Ne očekuje se mnogo od njega, samim tim i nema neki pritisak, ne treba on sam sebi da ga stvara, isto kao Bogdan. Doći će to, ako bude bio opušten i uživao na terenu.

Realno nemamo reprezentaciju za vrh. Ipak nekako očekujem visok plasman, ne znam zašto. Očekujem opet tu poletnost, mladost, predvođenu najmađima Krstićem i Katićem. Bićemo svima iznenađenje, bićemo žilavi, nećemo se predati. Klinci će siguran sam dati sve od sebe. Da li će to biti dovoljno, ostaje da se vidi. Nama ne preostaje ništa drugo, sem da im poželimo srećan put i da verujemo u njih, jer su tokom pripremnog perioda pokazali da žele, a i pre svega da mogu sa svima da igraju i da se ne boje nikoga i ničega.
Post Reply