Кошаркашка репрезентација Србије

User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Što se tiče Australije i grube igre, ja ne bih više brinuo toliko o tome - mislim da ova utakmica pokazuje kako smo naučili tu lekciju. Onda je bio šok i jednostavno se nismo snašli, a sudija im nije više puta svirao nesportske kao što je povlačenje za dres i za vrat, zapravo bilo bi tu i isključujućih. Zašto mislim da utakmica sa Amerima pokazuje da smo prevazišli problem sa grubom igrom i otrgli se - pa juče je bilo kontakta i batina i te kako. Ona prva dva bacanja što je Raduljica promašio, promašio je jer ga je po ruci odalamila mrcina od 110 kila. I opet ih stignemo, fajterski, žestoko, niko se nije štedio. Probili smo tu blokadicu koja je bila stvar lošeg dana i nesnalaženja. Imam neki "insekt" da ćemo se ćerati još sa Kengurovima.

Nego, jeste li vidjeli kako Stefan Jović isprati nogama njihove igrače na prodoru? :dancing4:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Вероватно ћемо на Литванију јер ће Хрвати бежати од нас као ђаво од крста. Ако добију Нигерију данас, а добиће, они ће да играју са Литвом за прво место. Добродошли су да победе јер нам леже како као екипа, тако и психолошки. :)

Елем, ово пишем јер ће бити тог фајта са Литванијом. и треба да се припремимо и да се осветимо за онај пораз у полуфиналу. Нема ту много филозофије, али ако је Радоња ставио два пута Кузминскаса у џеп са Звездом, ваљда ће и Сале. Има Калину, има Симона. Калниетис да се дави, Сеибутис исто, а под кошем егасл са њиховим центрима, читај, требаће Јокић.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Biće fajta samo takvog :bije:
Jedva čekam ogled sa Litvancima. Imamo nekog duga. :toljaga:

Nego, pregazi Akonjon Hrvate :lol:
17 trojki im dali. Lete po terenu,, Hrvati se izgubili.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Битно да не могу Шпанци да нам западну у четвртфиналу, за остале не бринем ако играмо како знамо. Када кажем не бринем, то не значи да узимамо сигурно победу, али да ипак имамо реалне шансе да добијемо и Литванију и Аргентину као и Хрвате. Опет бих ја ту волео највише Хрвате, али су они неозбиљни дебили и ошуриће их Литванија да би избегла Америку. Знамо шта нас ту чека и морамо да уђемо фајтерски. Е да, треба нам и Богдан за ту утакмицу, буде ли одиграо у пи*ка моду, треба му ноге сломит'.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by ajkula »

Da oce spanci na amere u cetvrtfinalu pa da svi slavimo.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Неће у 1/4, али хоће у полуфиналу. Шпанци иду на Французе, а то је једина европска екипа која им је узела скалп више пута од нас. :)

Ми на Хрвате. Уз фајтерску игру, ако ми пружимо максимум, не бринем за полуфинале. Једино од њих смо јачи под кошем, а споља смо исти. Има и та традиција, али добро, нека овај пут буде по страни. :)
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Nešto su mi upitni Francuzi. Nisam gledao Špance, ali vjerujem da rješavaju to, pa će onda biti pravi derbi u polufinalu, jer su Ameri pomalo raštiman orkestar.

Što se naše utakmice tiče, šta reći, biće ludilo :konjanik:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Jedna rutina bez rutine :ziveli:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Na svakom takmičenju je četvrtfinalna utakmica najteža u svakom pogledu, ova na OI je imala dodatke - protiv Hrvata (visok naboj iz bliže i dalje istorije), plus tekma koja odlučuje da li je učešće na OI uspešno ili ne i omogućava borbu za medalju ili povatak kući bez medalje.

Tvrda utakmica, kakva se i mogla očekivati, teška, sa previše naboja koji skraćuju ruke, tako da smo mi generalno ipak dobro izgledali. Oni su ušli u uitakmicu sa željom da nas pobede, kao i mi njih(moja velika mudrost je donela ovaj zaključak), utakmica korektna, borbena i na kraju smo bolji za taman toliko...da nam je bio Bobi imali bi još jednu dimenziju u napadu, alli njega Salo ne voli i to je to.

Okrenimo se i mi navijači sledećoj utakmici, dužnicima sa ovog turnira, spremimo se, prebijmo ih i pobedimo i zakažemo još jednu tekmu sa amerima
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Много тога се десило јутрос. Победили смо хрватску што је најбитније и добро је што смо у трећој четвртини показали оно што је бит српске кошарке. Прва је исто била добра, али друга и четврта ужас живи. Такође, вероватно је Сале на полувремену рекао Теодосићу: више екипа, мање ти па је овај лагано поделио десет асистенција и то је однело победу.Да, други фактор, победу нам је донео шут за три поена. Сипао је Богдан и показао да мора да искочи, Јовке убоде једну, Мачван две. Да није било шута и офанзивног скока, данас би чартер летео за Београд а не за Загреб.
Оно што дефинитивно не ваља и што нам је најлошија карика у тиму јесте тренер. Јуче да сам био на Мутином месту, ја бих га ударио на плус шест да тражим тајм аут. Значи, имамо 14 поена предности, даје нам хезоња тројку у последњој секунди и он зове тајм аут (први шок). Игра после фрајер са три плеја где немамо крило и агресивност и хрвати лагано крцкају предност. И онда, уместо да зове тајм аут на плус шест ( а има још два тајм аута), он чека плус три за нас и улазимо егал где опет Тео пакира две асистенције и ми добијамо. Осећао сам се отприлике исто као онда када смо ми имали +15 против ПАО и изгубили утакмицу. Само што смо имали луцидност у нападу и доста мирну руку код извођења слободних бацања. Или на пример, када штиме чува Билана, јесте овај омашио и Штиме покупио скок, али је Сале танак и нама ће против кенгура требати Божија помоћ да их добијемо, значи, оно што Срби имају а то је магија.
Е да, на крају да похвали марковића који је одиграо маестрално, у другом је стварно успорио Бојана Богдановића који је баш прангијао у првом полувремену. И Богдана нашег јер је коначно схватио у глави да мора да повуче и овакав нам треба за полуфинале.
Прођосмо, али сам се стварно изнервирао после оних 14. некако сам навикао да моји тим (овде мислим на Звезду) то некако рутински приведу крају. Хајде да узмем олакшавајућу околност јер је ипак четвртфинале и постојала је психолошк а баријера, али ја молим цео стручни штаб да добро изанализира Аустралију јер су бољи тим од Хрватске, а опет, једини тим који их може узети смо ми.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Beara_Vladimir »

Uglavnom se slažem sa Mosom. Samo bi još dodao jednu stvar u vezi selektora. Greška je što nismo napadali Bojana Bogdanovića dok je imao 4. lične greške.
Bez veze smo im dopustili da se vrate posle +14, ali kapiram da je to malo i zbog Bogdanove 4. lične u trenucima kada je bio u naletu.
Reakcija Ace Petrovića nakon utakmice krajnje debilna. Kaže čovek da ne želi da komentariše sudije, a onda 10 minuta priča samo o suđenju.
Protiv Australije ćemo morati mnogo bolje, ako hoćemo u finale.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Ne bih da potcjenjujemo Hrvate, odavno nisu bili bolji. Ipak su oni završili prvi u svojoj grupi. Bogdanović je postao klasa, Dario na putu da bude isto, Hezonja 5. pik drafta. Može se i za nas reći da smo ispustili dosta lakih koševa zbog početne nervoze. Đorđević zna zabrljati, ali ipak je došao do borbe za medalju sa ekipom koja je radnička i ne pršti baš od klase. Što se Australije tiče nažalost u ovom trenutku su i kvalitetniji i brži i iskusniji i jači od nas, uz to mnogo dobro znaju da tuku. Možemo da ih dobijemo na neko ludilo, neku rapsodiju gdje neće moći da vide gdje je lopta, kao u onoj utakmici sa Portorikom kad smo izborili Olimpijadu. Ja bih sledeću opet počeo sa Mačvanom, kako ne bi Jokaru u startu bacili u depresiju od batina, a Mačvan mrcina može dobro udariti. Mislim da bez inspirisane partije Jokića nemamo puno šta da tražimo, jednostavno treba nam nešto atipično jer će se svojski potruditi da naše glavne snage zatvore. Bilo bi sjajno i da Bogdanović nastavi gdje je stao sa Hrvatima, trebaju ti poeni.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Ганац »

Baš mi je drago što su me razuverili, nakon loših izdanja u grupi i situacije da plasmanu četvrt finale ne zavisi od nas već od poštenja drugih, došli smo do toga da odigramo sjajno u eliminacijama 1/4 i 1/2 ...očito je da je selektor naučio iz grešaka sa EP i formu tempirao za 1/4 finale i borbu za prolaz koji je i označavao prekretnicu iz neuspešnog u uspešno učešće na OI, pobedili smo Hrvate i probili taj mentalni graničnik i onda poezija u polufinalu. Tako mogu samo "ludi Srbi" što reče Kalina.

Samopouzdanje i forma raste, u finalu nas čeka NBA reprezentacija (ne isključivo sastavljena iz najboljih pojedinaca iz NBA, neko bi odabrao neke druge) koja nas jeste pobedila i s kojom smo odigrali utakmicu na jednu loptu (možda je i ta utakmica pokazala igračima šta i koliko mogu).

Šta će biti ne znam, da li možemo da ih pobedimo? Pa kada igrači i trener ne bi mislili da to mogu, to jest unapred očekivali poraz, ne bi ni trebali da se bave sportom.

Dakle ljudski i sportski je nadati se pobedi i pokušati. Neću biti razočaran ako ne pobede ali ako pobede oni su sebi obezbedili besmrtnost, zlatnom medaljom i pobedom nad velikim protivnikom.

Zato ću ja svakako uživati u nedelju uveče od podbacivanja do poslednjeg sekunda utakmice.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by МоСа ВерСе »

Са припрема Црвене звезде: Радоњу пробудилио Лазић да гледа орлове, обојица у екстази после првог полувремена. :) Данас се игра само одбрана и премотава касета.

Најбоља икада спремљена утакмица Салета Ђорђевића од почетка његовог тренерског мандата са репрезентацијом. колико год да је баговао, после синоћне утакмице, ја му се извињивам за критике (за које сматрам да су основане) и хвала му што је показао да је из грешака научио. Сконтао је он како се може добити Аустралија, Изуо их из ципела са јаком одбраном, а ови се нису снашли и док су мало погледали, већ је било 35:14. После тога су пробали нешто, али је онда кренуо и српски напад и ћао Аустралијо, чисто да знаш да смо ми ипак земља кошарке.

Теодосић је јуче капитенски водио екипу, а остали су га пратили са својим ролама. Почели смо Мачвана да користимо више што је одлично, ипак је он за Бирчу Бог кошарке, Стефан Марковић игра сјајно, наш Јовке је исто фантастичан. вратио се одбрани а ту и тамо понекад севне нека асистенција чисто да се зна колико је напредовао.

Једино ми жао што уместо Недовића није повео Гудурића јер би њему ово сребро значило пуно, ушао би у следећу сезону као експрес воз. Што је још битније, мислим да би и репрезентацији пружио више од Недовића, али то је сад најмање битно. Битно је да смо у финалу олимпијских игара и да ћемо се борити за злато. Нема потребе више да се прича, играћемо па шта буде, него, играмо да победимо. Биће врашки тешко, дајем нам 10% шанси, морамо да одиграмо врашки добро индивидуалну одбрану, морамо да спремимо напад на њихову одбрану, морамо да погађамо тројке и да играмо лепршав кошарку. и све то ти на крају не гарантује успех. Ако је икако могуће, ући у егал завршницу са њима па онда верујем да може свашта да буде. У сваком случају, нема више да је ово крај, него и сутра да одиграмо ударнички, ратно. Нико се неће разочарати ако изгубимо, али ако добијемо, одосмо ми у небеса.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Post by Dennis Rodman »

Hoćemo ih tući? :kreza:

Ajte realno, gdje vidite našu šansu da ih malo uhvatimo na spavanju i dovedemo u problem? Očigledno da uz sav individualni kvalitet nisu sila kojoj se ne može prići. Naša šansa je prije svega u timskoj igri, a oni će naravno disati za vrat Teu, pa da li ćemo uspjeti kvalitetno da ga rasteretimo.

Može li Mačvan 20 poena iz fejdaveja?
Može li Kalina 18 kao prije 2 godine? A, pa nema Hardena da ga ne čuva... :thumbdown:
Može li Jokara ponoviti partiju iz grupe? Realno :faceplam dosta teško...

A da li je realno :faceplam ono što smo uradili Ozijima :film:

Idemo po nerealno, ima li većih ludaka od Srba :kolo:
Zvezdaš. Robista.
Post Reply