Тениска купусара

User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by Banex »

Nisam znao gde ovo da postavim, pa evo ovde. NOTE - treba još jedan topik u "sportu". Razni sportovi ili tako nešto...

Elem, mislim da je ovo velika sramota i skandal ne samo za Nadala, već za ceo svetski tenis ! Čuj "legalni doping"...pa to vređa inteligenciju svakog normalnog čoveka. Odavno on izgleda i igra kao nadopingovani pitbul, a ne kao normalan, zdrav sportista. Oduzeti mu sve medalje koje je osvojio pod "legalnim dopingom" i dati poraženim finalistima !

http://www.b92.net/sport/tenis/masters/ ... _id=763042" onclick="window.open(this.href);return false;

Komentar koji je lepo objasnio suštinu:

Mislim da je ovo sada vec otislo predaleko.Mi hocemo da gledamo ljude, a ne dopingovane kiborge na terenu.To sada znaci da ko ima bolji tim lekara, napredniju terapiju, skuplju hiperbaricnu komoru i prljaviji obraz osvaja turnire!Ja zbog toga ne gledam tenis.Gledam ga zato sto i dalje navijam za prirodne talente koji vredno rade da bi postigli vrhunske rezultate. Drago mi je da Novak u svetskoj javnosti ima imidz cistog sportiste i coveka koji zna da se iznervira kada mu ne ide bas najbolje,da aplaudira na dobar potez protivnika, da se nasmeje kad je gusto i koji zna da napravi sou kad treba. Nije sve u peharima, ima nesto i u srcu
(sajber_Bora, 8. oktobar 2013 23:43)
# Link komentara
Preporučujem (+172)
Ne preporučujem (-19)
Šta je ovo
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by Трапа »

Зашто сад светска тениска организација не буде доследна као у случају Троицког? Лицемери.

Иначе, не знам дал постоји неки спорт у ком се Шпанци не допингују. Скоро је била допинг афера код њих где је ваљда држава уништила све доказе о томе који су спортисти били допинговани. Велика нација.
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by ajkula »

Pa nije bas da novak ima imidz cistog sportiste
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Тениска купусара

Post by Najdoski dr. Ilija »

Све зависи од кога долази такав став.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by Banex »

Трапа wrote:Зашто сад светска тениска организација не буде доследна као у случају Троицког? Лицемери.

Иначе, не знам дал постоји неки спорт у ком се Шпанци не допингују. Скоро је била допинг афера код њих где је ваљда држава уништила све доказе о томе који су спортисти били допинговани. Велика нација.
Da i to ! Zamisli otvoreno se zna da su svi dokazi uništeni i niko ne reaguje. Prosto neverovatno.

@ ajkula

Ne sećam se nešto, kad je Novak imao neku mrlju u karijeri u tom smislu ? Bilo je ono da kao folira da ima problema sa očima, sa disanjem, ali sve se to posle ispostavilo da je zaista bilo komplikacija.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Тениска купусара

Post by Banex »

SREDA 6.11.2013. | 01:39
NĐ: Kako im verovati posle presude?
IZVOR. B92
Novak Đoković žestoko je optužio predstavnike Svetske antidoping agencije za neprofesionalizam u slučajevima Troicki i Čilić.
Image
Novak je u emotivnom, ali vrlo argumentovanom nastupu ukazao na brojne manjkavosti u sistemu borbe protiv dopinga.

U istupu protiv establišmenta kakav do sada nije načinio nijedan sportista tog kalibra Đoković je optužio WADA i Antidoping tribunal u Londonu da sportistima u ovakvim slučajevima ne daju fer šansu.

"Ne znam koliko ste upoznati sa procedurom, ali kada vas optuže, dužni ste da odete na Antidoping tribunal, koji direktno finansiraju IDTM i WADA. Nikad se nije desilo da igrač dobije spor na tom sudu. Zato je izvesno da ćete u najmanju ruku izgubiti vreme, kao što smo videli u slučaju Marina Čilića. Na kraju se ispostavilo da mu zapravo nisu našli zabranjenu supstancu u krvi. Čija je krivica što je momak izgubio četiri-pet meseci svog života, karijere, novca, ATP bodova, svega? To je njegov posao, njegov život. Ko će odgovarati zbog toga. Viktor neće moći da igra do jula sledeće godine, a ova gospođa, koja je tog dana bila predstavnik WADA na turniru, sutra će se mirno vratiti na svoj posao. I niko zbog toga neće odgovarati, a samo će on snositi posledice", rekao je srpski as.

Đoković je na konferenciju posle meča sa Federerom na završnom Mastersu došao dobro pripremljen, očekujući pitanja na tu temu.

"Spremio sam podatke na vreme, jer sam znao da ćete me to pitati. Pre svega, Viktor mi je dobar drug, znam ga od kada sam imao osam godina. Viktor nije bio pozitivan na bilo koju zabranjenu supstancu, toga dana mu je bilo loše i zamolio je da krv dâ sledećeg dana. Ona mu je rekla da treba da napiše izveštaj i da će sve biti u redu. Zbog njenog nemara i njenog neprofesionalizma on je isključen sa ATP tura na godinu dana. Zbog toga što se njemu sada desilo ja, kao profesionalac, sada ću biti nervozan kada budem odabran za testiranje. Čuo sam i Endija Marija, koji je najavio da će tražiti da nezavisna laboratorija paralelno obrađuje isti uzorak koji on bude davao WADA i IDTM. Mislim da to govori dovoljno", kaže Đoković.

Citirajući današnje saopštenje Tribunala za sportsku arbitražu u Lozani on je ukazao na to da i sâm CAS smatra da su propisi loši i da moraju da se promene, ali je kritikovao i ATP, kao krovnu organizaciju profesionalnog tenisa, jer je propustio da stane na stranu dva igrača iz bivše Jugoslavije.

"Ne znam da li ste pročitali zvanično saopštenje CAS u Lozani, kojem se Viktor žalio na presudu, u kojem tribunal objašnjava da je u pitanju veliki nesporazum, da propisi nisu dobri, jer bi predstavnik WADA morao da bude obavezan da se u ovakvim slučajevima obrati predstavniku ATP. Tribunal predlaže promenu propisa. ATP, koji bi po logici trebalo da kao upravno telo stane iza igrača, neće ni odgovoriti na ovo saopštenje i neće učiniti ništa za Viktora. Viktor je ostao potpuno sâm. Čilić je bio u istoj situaciji, ko zna koga sutra čeka ista sudbina, i sve to zbog nemara i neprofesionalnosti predstavnika WADA, tih takozvanih profesionalaca. Posle ovoga ja u njih, njihove propise i njihovu proceduru nemam ni najmanje poverenja, i zbog svog emotivne povezanosti, jer Viktora znam od kada smo bili dečaci, ali i zato što sam pratio sve što se događalo u ovom slučaju".

Troicki je dobio jednogodišnju suspenziju jer se nije odazvao na doping test, iako je na dan kada je pozvan dobio uveravanje od predstavnika WADA da može da ga pomeri za sledeći dan uz urednu molbu, dok je Čilić van tenisa proveo skoro pola godine zbog navodnog pozitivnog nalaza, za koji se naknadno ispostavilo da je bio potpuno ispravan. Niko od predstavnika Antidoping agencije nije snosio posledice zbog toga.

SVAKA ČAST Novaku na ovome !!!
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Тениска купусара

Post by Banex »

VESTI | PONEDELJAK 11.11.2013. | 23:11
Novak nezaustavljiv, novi trofej!
SO
Novak Đoković pobedio je Rafaela Nadala sa 6:3, 6:4 u finalu završnog Mastersa u Londonu i tako je treći put u karijeri osvojio tu titulu (2008, 2012)
Image
To je bio 22. uzastopni trijumf za Đokovića, a Nadala je savladao 17. put u 39 međusobnih okršaja.

Novak je u Londonu osvojio 41. titulu u karijeri, a sedmu ove godine, posle Australijan opena, Dubaija, Monte Karla, Pekinga, Šangaja i Pariza.

Đoković je postao prvi čovek od Ilije Nastasea koji je dobio svoja prva tri finala na Mastersu, a Rumunu je to pošlo za rukom u periodu od 1971. do 1973. godine.

Meč nije bio naročito visokog kvaliteta za standard koji su nametnuli Đoković i Nadal, ali ovako vrednoj pobedi ne gleda se u zube. Novak je meč završio sa 19 vinera i 21 greškom, a Nadal je upisao devet direktnih poena i 23 neiznuđene greške.

Nadal će godinu završiti sa 13,030 bodova, a Novak će imati 12,110, uz mogućnost da osvoji još 225 ukoliko Srbija osvoji Dejvis kup uz dve Đokovićeve pobede.

“Čestitam Rafi na neverovatnoj sezoni i na tome što završava godinu kao prvi na svetu. Ovo je sjajno mesto da se završi sezona. Hvala što cenite ono što radimo i što imate takvu strast. Nije bilo praznih stolica tokom cele nedelje, to nam mnogo znači", rekao je Đoković odmah posle finala.

"Iako je ovo individualni sport, ali uspeh u tenisu dolazi sa strane i ono što rade ti ljudi je veoma važno za nas", rekao je Đoković, koji će odmah posle meča sesti u avion i doći u Beograd, gde ga od petka čeka finale Dejvis kupa.
Image
Đoković je osvojio prvi set u kojem se igralo u serijama – 3:0 za Novaka, 3:3, pa 6:3 za srpskog tenisera. Novak je bio agresivniji, smenjivali su se periodi briljantnosti i oni sa mnogo grešaka, a na kraju je presudio bolji servis i igra sa manje oscilacija srpskog tenisera u prvom setu.

Ključni brejk u tom delu igre Novak je napravio osvojivši jedan od najlepših poena ove godine.

Drugi set Novak je dobio lakše, iako je Nadal uzeo gem više. Napravio je brejk na samom početku, zatim je u još dva različita gema imao šanse za dupli brejk, ali nije ih iskoristio.

Ipak, to ga nije pokolebalo, Nadal je samo u poslednjem gemu došao do ’izjednačenja’, ali brejk loptu u drugom setu nije imao i Đoković je više nego zasluženo slavio.

"Ovo je, bez dileme, bila najemocionalnija sezona u karijeri. Večeras sam igrao sa rivalom koji je bio mnogo bolji od mene", rekao je Nadal.

U finalu u dublu Fernando Verdasko i David Marero iznenadili su najbolji dubl planete Boba i Majka Brajana.

http://www.b92.net/sport/tenis/masters/ ... _id=776311" onclick="window.open(this.href);return false;

BRAVO NOLE KRALJU !!!!!!!!!!!! :pehar:

Ti si zaslužio da budeš top 1 na kraju godine, a ne onaj "dozvoljeno nadopingovani" pitbul !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Тениска купусара

Post by Najdoski dr. Ilija »

И биће догодине опет први!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Тениска купусара

Post by garnett »

ovi mucenici ne iscedise ni kap znoja iz ceha.. jbga ne moze nole sam da donese 3 poena... jedino mi njega tu zao...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Тениска купусара

Post by Banex »

Koliko će nas sve koštati ta nepromišljenost Troickog to je prosto neverovatno. :twak: On bi verovatno uspeo da dobije bar Stepaneka. Ovako s ovim klincem nemamo šanse. Bolje možda dati šansu Bozoljcu u drugom singlu u nedelju, on je bar iskusniji.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Тениска купусара

Post by Ганац »

Mali Lajović je Novak lično za Bozoljca i penzionera Zikija,gledao sam jedan od treninga u Areni i Lajović je za njih igrač, samo tremu da eliminiše.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Тениска купусара

Post by garnett »

Banex wrote:Koliko će nas sve koštati ta nepromišljenost Troickog to je prosto neverovatno. :twak: On bi verovatno uspeo da dobije bar Stepaneka. Ovako s ovim klincem nemamo šanse. Bolje možda dati šansu Bozoljcu u drugom singlu u nedelju, on je bar iskusniji.
ma kakav troicki taj ni lajovica ne bi pobedio, jedino nas je sjebalo sto je tipsa povredjan...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Тениска купусара

Post by Banex »

garnett wrote:
Banex wrote:Koliko će nas sve koštati ta nepromišljenost Troickog to je prosto neverovatno. :twak: On bi verovatno uspeo da dobije bar Stepaneka. Ovako s ovim klincem nemamo šanse. Bolje možda dati šansu Bozoljcu u drugom singlu u nedelju, on je bar iskusniji.
ma kakav troicki taj ni lajovica ne bi pobedio, jedino nas je sjebalo sto je tipsa povredjan...
Sad kad bolje razmislim možda si i u pravu. Troicki je svaki važniji meč u karijeri izgubio. Verovatno bi i sad bila truba.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Тениска купусара

Post by Banex »

Ганац wrote:Mali Lajović je Novak lično za Bozoljca i penzionera Zikija,gledao sam jedan od treninga u Areni i Lajović je za njih igrač, samo tremu da eliminiše.
Mislim da će njemu trebati malo više od eliminacije treme da bi pobedio Stepaneka. ;)
Ali ajde da se nadamo čudu...
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Тениска купусара

Post by Banex »

UTORAK 19.11.2013. | 01:50
Sramno ponašanje VADA prema Novaku
IZVOR. B92, VEČERNJE NOVOSTI
Novak Đoković proveo je tokom meča dublova u finalu Dejvis kupa pet sati u sobi za antidoping, pišu ‘Novosti’.
Image
Upravo zbog toga Novak nije mogao da bude pored terena i pruži podršku Nenadu Zimonjiću i Iliji Bozoljcu u odlučujućem duelu.

Lekar naše Dejvis kup selekcije Zdeslav Milinković rekao je da su se ljudi iz antidoping agencije ponašali ispod svakog nivoa prema Đokoviću.

On je objasnio i zbog čega je toliko dugo Novak morao da bude u sobi.

“Uzorak koji se daje mora da ispunjava određene standarde koje je propisala VADA. Telesne izlučevine su deo procesa razgradnje, a ta koncentracija zavisi od toga koliko smo hrane uneli u organizam. Standardi su poznati, ali Novak ima savršenu hidrataciju, i nalazi se u apsolutnom balansu. Ipak, bio je prinuđen da četiri puta daje uzorak tokom tog testiranja. Teran je da uzima više hrane i napitaka nego što mu je potrebno, kako bi ispunio standarde kada je reč o gustini, kiselosti i ostalim parametrima uzorka po merilima VADA.

To je bilo vrhunsko maltretiranje jednog sportiste i sve prevazilazi domen profesije, kodeksa i etike. Meni to lično smeta, ali je Novak sve odradio bez ijedne primedbe. Pritom, sve vreme je u sobi bio sa potpunim strancem, tokom tih pet sati bio mu je zabranjen izlazak iz prostorije, a morao je da pazi šta priča i kako razgovara sa bliskim osobama. Sve je bilo ispod ljudskog dostojanstva i elementarne kulture. On je to sjajno prihvatio, iako zbog svega nije mogao da izađe i pruži podršku igračima. Zato i smatram da je njegova primedba da nešto mora da se menja u antidoping proceduri sasvim na mestu”, rekao je doktor Milinković za 'Novosti'.

Đoković je prethodno na završnom Mastersu u Londonu osudio ponašanje ljudi iz antidoping agencije zbog slučaja Troicki i Čilić i rekao da više nema poverenje u njih.

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.ph ... _id=779113" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovi su neka teška revanšistička govna ! SRAMOTA !
"Mladenović vara Liveranija !"
Post Reply