УЕФА Лига Шампиона

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by crazynorth75 »

Kako su samo sretni musavci, čist penal ne pokaza za Jermene...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by tsva »

dva penala su bila, onaj prvi nakon starta Ivanova mnogo cistiji
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Brian Brendell »

Interesantno na JNA večeras. FKP je u nekom grču, jer ove "fudbalere" iz Jermenije bi lagano prošlo i Smederevo. Očigledno je problem u svlačionici i koliko je to dobro, toliko može da bude i loše za nas. Jedna iskra može da im obrne sezonu. Videćemo šta će da poprave Obradović i Djemba-Djemba. Obradović će zakrpiti štopera dok/ako (ne)ode Ivanov, mada će i dalje biti spori u zadnjoj liniji (ne mirišem profil igrača Ivanova, ali uopšte). U Bugarskoj igraju bez dva bitna igrača - Volkova koji im je u najboljoj formi i Mitrovića koji im je najtalentovaniji igrač.

Rašović je hazarder, a to nije baš najbolje kada si trener, pogotovo trener bez prevelikog znanja i iskustva. Nepravilno koristi profil igrača koje ima, bira ih po inerciji (željama javnosti). Jedini dobar potez iz perspektive Partizana je bio menjanje Ostojića, koji je odigrao grozno prvih 45.

Nisam impresioniran kako su odigrali, suprotno, samo se bojim da im je ovo daleko od korektno izdanja, pogotovo kada im sportski prijatelji podignu samopouzdanje nekom petardom u prva tri kola. Kao i uvek za nas je važno da krenemo u prvestvo sa 5 prvih pobeda. Za razliku od njih u ovom trenutku smo mnogo tanji na klupi, što može da se ispostavi kao ozbiljan problem negde u novembru/decembru.
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Banex »

Brian Brendell wrote:ne mirišem profil igrača Ivanova, ali uopšte
Taj i kakav-takav Ivanov je imao OGROMNOG udela u partizanovim osvajanjima titula predhodne dve-tri godine. Kamo sreće da smo mi imali nekog Ivanova predhodne tri godine. :twak:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Brian Brendell »

Vidiš, to više govori o fudbalu u Srbiji nego o bilo čemu drugom, pogotovo o CZ. Ivanov fudbalski ograničen štoper, kakvih se može naći na stotine u Evropi. Bazira celu igru na dobroj skok igri i sakriva svoje nedostatke kroz Partizanovo razbijanje bunkera, gde je njegova uloga u odbrani minimalna, a u napadu je njegov učinak povremeno zapažen zbog eksplatacije svojog načina igre. Sve što treba da se uradi nogama, od startova, brzine, okretnosti, ubrzanja, pas igre i sličnog, njemu je na prosečnom nivou od nekog vrhunskog. Da li se neko seća utakmice u kojoj je on bio ultra dominantan u defanzivi, zaključao protivnika (ovo se odnosi na derbije i Evropu)? Vrlo retko, ako se ne varam. Ova liga je stvorena da otkrije sve njegove jake strane i da prikrije mane. Moram da priznam da me je ovo interesovanje Basela jako začudilo (jer oni imaju dobru scouting mrežu) i ono ranije interesovanje Torina ili Chieva je bilo dosta realnije. Cena je takođe posledica njegovog perfektnog profilisanja u ovu ligu, jer sa golovima skače i cena igraču (gledaj pod Raća Petrović). Da se razumemo, nije on igrač koji je loš, korektan štoper, ali kroz CZ je poslednje dve godine prošlo bar nekoliko štopera sa većim plafonom, ali mi nemamo pameti (Addy, Maksimović, Tošić (čak i ako je njegova nominalna pozicija levi bek) i Pantić). Recimo da je talentovaniji od Vilotića i možda od Spajića, mada za njega imam mali uzorak.

Ja nisam neko ko za koga je svaki igrač provnika loš, što znaju ostal forumaši. Kod mene se zna, ja igrača cenim po kvalitetu. Volkov, Saša Marković (makar onaj koji je igrao u OFK), Malbašić i Mitrović su igrači koje ja cenim i za koje smatram da imaju prođu u modernom fudbalu. Ninkovića i Jojića nisam dovoljno gledao, ovo ostalo je za reciklažu. Ivanov je takođe dobar igrač, ali smatram da je precenjen kod nas u fudbalu. Kojić je imao potencijal, ali je ubijen srpskom školom fudbala, sada je mogućnost napretka smanjena.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by garnett »

i opet se stoka provukla :koka:
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Banex »

Brian potpisujem svaku reč, napisao si suštinu.
Groblje nastavlja sa tradicijom da su svake godine sve gori i gori, ali i mi ih pratimo u stopu i uvek smo za koplje iza njih ! :x :x
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Najdoski dr. Ilija »

Пацови су јад и беда.
У колком год да смо каналу они су тренутно још гори.
Мора на почетку да искористимо прилику јер они ће после преко "помоћи пријатеља" да ухвате залет.
Мора бар до зиме да будемо у егалу или да се одлепимо!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Banex »

Auu dobar je ovaj Stojanov golman Ludogoreca, ja bi dao i Bajkovića i Vesića u paketu za njega + pola milke ako treba.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Ганац »

Banex wrote:Auu dobar je ovaj Stojanov golman Ludogoreca, ja bi dao i Bajkovića i Vesića u paketu za njega + pola milke ako treba.
Kompletan golman i za ove nase golmane "reprezentativnog kalibra" a kamo li ovu bOraniju kod nas.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Bruce Wayne
Члан клуба
Posts: 206
Joined: Thu Jul 11, 2013 7:48 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Bruce Wayne »

Dobar je Partizan. Slatki su. U Poslednjih 20-ak meceva u Evropi imaju 1 pobedu protiv Tromza. Dobro, i Skendiju su pobedili.

I opet ce biti povlasceni... kakvo bodovanje ccc ... al opet, isto tako bodovanje bi imali i mi , da smo jednom u poslednjih 6-7 godina uspeli da izbacimo nekog favorita.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Il genio »

User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Константин »

Мене нервира када наши постројавају играче (прије управе) да их напраше, али ово... :shock:
Миш Страјнић на крају каже ево крај утакмице без проблема и звиждука :jelenko: , а спец. гост са смушеним Мијаиљевићем бурегџија из Журнала који 3 чисте о фудбалу нема као да нисмо гледали исти меч, задовољан са наставком утакмица у Европи, нема никакве критике. Српски фудбал је толико болестан, да не знам има ли му спаса.
Иначе гледао сам већи дио меча. Лудогорец који постоји тек 12 година ипак озбиљнији тим, солидан проток лопте, када су требали да чувају резултат бранили се високим пресингом и нападом из којих су добили и пенал за побједу.
Глодари и нису одиграли катастрофално као против Јермена. Обрадовић игра на искуство што је довољно за биједну ЈСЛ, Грбић није клада али све у свему опет је до нас. Ми се морамо утегнути и бити на висини задатака везаних за наставак Европе и домаће титуле.
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by crazynorth75 »

A što mu kolege blijedo gledaju dok mu ovaj uzima traku, o muriji da ne govorim...Žalosno.

Što se tiče grobara, oni će u nastavku biti još jači jer dolaze Fofana i ovaj drugi Afrikanac, doduše, možda ode Mitrović, ali i sa njima nije to sastav od kojeg bi Zvezda trebalo da strepi, naravno kad bi se u Zvezdi radilo kako treba.

Ludogorec je jedna dosta solidna ekipa koju sam gledao prošle godine kada su nezasluženo ispali od Dinama golom u 98. minutu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: УЕФА Лига Шампиона

Post by Brian Brendell »

Stoyanov je skroz korektan golman. Branio je za Sheriff par godina i gledao sam ga tada nekoliko puta. Protiv Dinama Zagreb je branio nestvarno i zaista na većini mečeva je bio fantastičan. U Bugarskoj nije prva opcija, Mihajlov je ipak bolji potencijal.

Solidno deluje Obradović, izgleda da može da im donese upgrade kada ode Ivanov. Mitrovića će teško da zamene, Fofana, makar ono što sam gledao nema ni kvalitet ni potencijal kao Mitrović.

edit. Zato se Kiprani raspadaju po svim šavovima u ovim kvalifikacijama.
Post Reply