Фудбалска купусара

User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Трапа »

Имају и најјачу европску привреду иза себе.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Beara_Vladimir »

Имају, пре свега, уређену земљу. Финансијски су најздравији клуб у Европи. Никад се њима неће десити као Реалу да бацају огроман новац тек тако и ништа не ураде.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Il genio »

Ser Aleks Ferguson odlazi u penziju! Za mene je ovo vest godine, ma sta da se dogodi u narednih 6 meseci. Kazu da je odlika velikih da odaberu pravi trenutak kad treba de se povuku. Gde je onaj klanjajuci smajli? :D

http://www.mondo.rs/s289092/Sport/Fudba ... dlazi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Beara_Vladimir »

Без сумње најбољи тренер данашњице. Невероватно је то шта је направио од Јунајтеда. Слажем се, то је дефинитивно вест године.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by crazynorth75 »

Šteta što ode Fergi, biće nekako pusto na klupi Mančestera bez njega. Ne znam ni ko bi ga mogao zamijeniti. Ko god da dođe, nije to - to.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Holden »

Шушкало се неко време да припремају Солскјера да улети на његово место кад дође време, мада ми један њихов навијач јуче каже да рачунају на Мојеса из Евертона.
Лепо Оле Гунар и пусти му 30 година да се игра и готова ствар. А иначе сам се искрено надао да ће Ферги да истраје до смрти све, да буквално умре на терену. Био би и некако песнички завршетак живота легенде. Највећи тренер.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by crazynorth75 »

Izgleda da će novi trener biti Dejvid Mojes.
Kako je govorio ser Aleks...

08. maj 2013. 19:09 > 19:12
Pročitajte neke od legendarnih izjava legendarnog sera Aleksa Fergusona. Vredi... Naročito kada su u pitanju Venger i Liverpul.

Image
Samo se o njemu priča. Normalno...

U danu kada se posle skoro 27 godina na klupi Mančester Junajteda povukao čovek koji je od ovog osrednje trofejnog engleskog kluba (u poređenju sa Liverpulom, Arsenalom i Evertonom) napravio najtrofejnij klub na Ostrvu i instituciju u svetskom fudbalu, svetski mediji preplavljeni su svim i svačim vezanim za pojam SAF.

Škot, koji se povukao u 72. godini života, osvojio je 37 trofeja od 1986. godine do danas, a pored pehara, iza njega ostaće i neke od legendarnih izjava.

Mi vam donosimo uzak, ali zanimljiv izbor:

O sebi...

"Ja sam prokleto talentovan čovek. Mogao bih da idem da slikam ili nešto tako..."

O Realu iz Madrida...

"Real Madrid, kao klub diktatora Generala Franka, u istoriji je poznat po tome što je u stanju da uzme svakoga koga poželi...", ovo se odnosilo na odlaske Dejvida Bekama, Ruda van Nistelroja i naročito Kristijana Ronalda iz Junajteda u Real.

O Žozeu Murinju, jednom od retkih rivala sa kojim ima odličan odnos...

"Kada je Murinjo otišao iz Čelsija, bio sam tužan i bolelo me je, jer je otišao, a nije mi ostavio onu bocu dobrog portugalskog vina koju mi je obećao".

"Bio je pun poštovanja kada smo se sreli, oslovljavao me je sa 'šefe' ili 'veliki' dok smo ćaskali posle utakmice uz čašu vina. Ali, bolje bi bilo da je te komplimente upotpunio sa pristojnom čašom vina, umesto što me je poslužio sa onom tekućinom obojene vode".

"Kada je Murinjo dolazio kod mene u kancelariju umeo je da prihvati šalu, ali i sam da se našali na svoj račun i to je nešto što volim kod drugih osoba. Često smo se dobro smejali..."

"U Realu Murinja čeka cirkus koji će morati da sređuje".

"Kada sam bio mlad bio sam potpuno isti kao Murinjo".

"Mislim da Murinjo obožava da igra 'igrice' sa mnom. Ima neke nezgodnu stranu i nikada ne znate šta vas očekuje ako prihvatite da igrate s njim, ali može da priča šta god hoće sve dok mi u goste dolazi sa dobrom bocom vina".

O Kristijanu Ronaldu (kada se pričalo da će preći u Real)...

"Da li mislite da bi on potpisao za takve mafijaše? Ja im ne bih prodao ni virus..."

Ispostavilo se da Ronaldo ipak jeste potpisao za "mafijaše".

Kada je pogodio Dejvida Bekama flašicom vode u glavu...

"To je bio nesrećan slučaj. Kada bih pokušao to da uradim hiljadu ili milion puta iznova, nijednom ne bih uspeo".

O shvatanju fudbalske igre...

"Najlakši način da pobediš je i dalje da imaš loptu kod sebe".

"Fudbal je sve više i više kao partija šaha, a u šahu si mrtav ako samo na sekund izgubiš koncetraciju".

"Ideš u bitku sa 18 igrača, koji zajedno grade samopouzdanje i postaju nešto slično porodici. Može da se dogodi da izgubiš trunku opreznosti kada procenjuješ mogućnosti igrača i to je onda opasnost".

O Arsenu Vengeru, s kojim za razliku od Murinja, nema nimalo prijateljski odnos...

"Čujem, pričaju da je on inteligentan, je l' da? Kažu priča pet jezika... Ja u timu imam 15-godišnjeg dečaka iz Obale Slonovače koji govori pet jezika..."

O Gariju Nevilu...

"Da je bio centimetar viši bio bi najbolji štoper u Britaniji. Ne razumem... Njegov otac je 185. Ja bih proverio ko mu je isporučivao mleko na kućnu adresu..."

O Italijanima...

"Kada mi Italijan kaže da mi je poslužio pastu u tanjiru, ja proverim ispod sosa da li je to istina. Oni su izumeli obmanu".

O kritikama medija na račun tadašnjeg fudbalera Junajteda, Huana Sebastijana Verona...

"Možete da se pokupite i idete, jebeno nemam nameru da pričam sa vama. On je jebeno fantastičan fudbaler. Vi ste jebeni idioti".

Posle pobede u finalu Lige šampiona 1999. godine nad Bajernom iz Minhena golovima u nadoknadi vremena (2:1).

"Ne mogu da verujem! Ne mogu da verujem! Fudbal! Pakao!"

O Liverpulu (kada je Junajted već preuzeo primat u engleskom fudbalu)...

"Za mene nije izazov ono što se događa ovog trenutka. Moj najveći izazov u životu je da srušim Liverpul sa njihovog jebenog trona. Napišite baš tako!"

SAF.

(N. J. - MONDO, foto: Printscreen)
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Rajko
Члан клуба
Posts: 622
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:29 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Rajko »

Kakav rasplet u borbi za titulu u Portugalu... Mnogo slična situacija kao kod nas. Benfika izgubila veliku prednost u poslednjih nekoliko kola, i Porto prišao na dva boda pred derbi odluke. Evo večeras pobediše Benfiku na svom stadionu, i to golom u 91om minutu (šlogirao bih se da se ovako nešto desi kod nas). U sledećem kolu Porto gostuje trećeplasiranoj ekipi, dok Benfika ima sigurnu pobedu kod kuće. Mnogo slična situacija. :) I izgleda da će Porto uzeti titulu. Neka tako bude i kod nas.
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Ariljac »

I to onaj Kelvin cusnu gol,sto se pominjao da bi mogao na pozajmicu kod nas.
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by crazynorth75 »

Veliki Fergi se pozdravio sa Old Trafordom
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... m5dtiBucg4[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by ajkula »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MOhMscLA ... r_embedded[/youtube]

messi kao beban.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Фудбалска купусара

Post by EmptyClip »

Бенфика лепо игра, покушава, ствара шансе, и онда прими гол идиотски и сад тешко да ће ишта урадити. Искуство.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by tsva »

jos su u igri
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Фудбалска купусара

Post by EmptyClip »

Бане решио.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by tsva »

Vuglom
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Post Reply