Фудбалска купусара

User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by МоСа ВерСе »

Оно јуче испадање патлиџана ће вероватно имати или максимални фокус на домаће првенство па ћемо се пофино клати са њима или показатељ српским бункерским тимовима како да играу противв њих. Пара више немају, самим тим, очекујем још веће притиске код њих.

Пишем ово искључиво јер мислим да ове године трика нема да будемо имали више од десет бодова предности.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Фудбалска купусара

Post by Ганац »

Njima se dešava ono što se nama dešavalo u nazad 7/8 godina, još su i u povoljnijoj poziciji...izgleda da su u "Lukić fazi" i mogu da se još uvek iščupaju bez velikih potresa, ako i ovu sezonu odrade kao prošlu dospeće u vrlo nezgodnu spiralu iz koje se teško izlazi.
Želim im sve ono što su nama spremali.
Faza I: Spido, ispunjena.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Фудбалска купусара

Post by Dennis Rodman »

Ono što je meni u njihovoj situaciji zanimljivije od njih samih je činjenica da su se u ovo stanje doveli uz sve titule i dosta solidan skor u Evropi (malo LŠ, malo češće grupe LE). Zašto nama bitno - pa treba da nam stoji kao svetionik pred očima! Čak i uz spolja odlične rezultate, moguće je rasturanje kluba iznutra. Da se ne pada na jeftin marketing.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Фудбалска купусара

Post by Ганац »

Dennis Rodman wrote:Ono što je meni u njihovoj situaciji zanimljivije od njih samih je činjenica da su se u ovo stanje doveli uz sve titule i dosta solidan skor u Evropi (malo LŠ, malo češće grupe LE). Zašto nama bitno - pa treba da nam stoji kao svetionik pred očima! Čak i uz spolja odlične rezultate, moguće je rasturanje kluba iznutra. Da se ne pada na jeftin marketing.
To samo govori o nivou krađe koja se dešavala u tom klubu, obrazac kao u njihovom kk ili našem FK, s tim da je u našem FK krađa bila bez nekih rezultata i bez nekog pokrića, zato smo i bili stigli do nekog dna.
Oni su na ivici ili će u provaliju kao i mi ili će se izvući, više nema prihoda koji ih je vadio sve ove godine, Živković im je odbio poslušnost i izbio im iz "džepa" duple pare, dolaze u situaciju da hoće da zahvataju i dalje iz "kazana" a para nema ili ih je sve manje.
Ja ne mogu da prežalim svoju naivnost po pitanju "spasitečlja Lukića i ekipe" koji su nas ekspresno doveli do dna, kao u Domanovićevom "Vođi", sprdali su se sa navijačima i doveli klub do prosjačkog štapa, pride su iskoristili i Robija i njegovo iskreno zvezdaštvo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Фудбалска купусара

Post by Dennis Rodman »

Ганац wrote:
Dennis Rodman wrote: Ja ne mogu da prežalim svoju naivnost po pitanju "spasitečlja Lukića i ekipe" koji su nas ekspresno doveli do dna, kao u Domanovićevom "Vođi", sprdali su se sa navijačima i doveli klub do prosjačkog štapa, pride su iskoristili i Robija i njegovo iskreno zvezdaštvo.
Isto i ja. Samo što ne vjerujem da su ovi išta bolji. Potpisuju skupe strance kao pijani milioneri, a bez ikakve garancije da će se imati iz čega to isplaćivati, kao da je najmanje LE garantovana.

Lukić da je bio pametan uzeli bi za Robijeve igrače dobre milione evra, pola godine nakon što je Robi otišao nisu vrijedili više pišljiva boba.
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Holden »

Idem danas na slovenački večiti derbi u Stožice. Javljam utiske + slike.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Фудбалска купусара

Post by dacha od bosne »

Super. Nego, Holdene, pratiš li hokej? Naša mlađarija igra dosta po Sloveniji.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Фудбалска купусара

Post by dacha od bosne »

Nego, pade mi na pamet da na sajtu otvorimo jednu podkategoriju npr. "ex-you" gdje bi stavljali izvještaje sa nekih derbija u Sloveniji, BiH, Makedoniji, Hrvatskoj, CG., a možda i one tekstove što je pisao Toni o Englezima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Holden »

E, pa ovako.

Krenuo peške u grad gde sam se našao s prijateljem koji mi je doneo ulaznicu. Inače su uspostavili u Ljubljani fantastični sistem gde pre i posle utakmice povećaju frekvenciju gradskih autobusa koji voze ka stadionu, a isto tako je prevoz besplatan na svim gradskim linijama ako poseduješ važeću kartu za utakmicu. Tri sata pre utakmice i mislim da dva sata posle utakmice (pošto sporije prazne navijačke tribine).

Uletimo u bus pun Green Dragonsa, zezaju se momci u zadnjem delu busa, skaču, urlaju, pevaju, rekoh ovo je falilo Ljubljani dugo dugo vremena. Autobus je bio u pratnji policijskih vozila i odmah na sledećoj stanici izlazi pandur i kaže šoferu da ne staje do stadiona. Matorci koji nisu išli na utakmicu nego na neku od usputnih stanica popizdeli načisto :annoyed:

Čim smo izašli, momci upalili baklje, urlaju, oko stadiona poprilična gužva sat i 15 pred utakmicu. Puno štandova sa klupskom robom, robom navijačke grupe (rade kvalitetan marketing, takođe mi roba deluje kvalitetno), pivom i ćevapima. Karte su bile personalizovane, tako da smo morali da pokažemo i lične karte pre nego što smo ušli.

https://1drv.ms/i/s!Agp8oeOy9STPgYw_hM-c3FvO_DHcyA" onclick="window.open(this.href);return false;

Čekamo početak utakmice, Olimpija krenula agresivno, ali je to bilo kratkog daha, i posle 30ak minuta Maribor dolazi do prednosti od 1:0. Glavom ga dao juda Novaković, ljubljansko dete čija zgrada je inače 15ak minuta hoda od stadiona Olimpije. Pre toga je Tavares zatresao prečku.
Od tog trenutka se igra Olimpije raspala, i Maribor je rutinski poveo 2:0 na početku drugog poluvremena. Tu je onda krenulo parkiranje busa i ziheraška igra s obe strane (?), pa je bilo i dosadno za gledanje.

https://1drv.ms/i/s!Agp8oeOy9STPgYpfdJUy5OsRphXlCQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Neverovatno me iznenadilo odsustvo znanja elementarnih fudbalskih poteza, pa tako pojedinci trebaju po 3 kontakta da primire loptu, konstantno dodaju loptu saigraču iza leđa isl.

https://1drv.ms/i/s!Agp8oeOy9STPgYpd0wgBZL1AwtDtxg" onclick="window.open(this.href);return false;

Navijači Maribora su prekinuli utakmicu dva puta po 5 minuta zbog ubacivanja baklji na teren. Bili su poprilično bučni, moram priznati. Još kad je Maribor poveo, nisu se momci gasili do kraja utakmice.

u 86. minutu Kronaveter smanjio na 2:1, i onda umesto da kidišu na gol, opet neko klaj-klaj jalovo dodavanje i dva pogrešna pasa posle kojih su ostali bez poseda i ja i ortak izađemo u 90om minutu da stignemo do busa pre nego dođe do prevelike gužve. Kad smo izašli, čuli smo kako se raduju Mariborčani, i znali smo da je pao i treći gol. Dao ga Zahovićev mali, pročitah posle kući.

Sve u svemu, interesantno, fudbal poprilično očajan, navijanje sasvim solidno, atmosfera super, niko nije sedeo na tribinama. Nadam se samo da će Olimpija uspeti da poveže konce i da ne prospe ovo prvo mesto.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Beara_Vladimir »

dacha od bosne wrote:Nego, pade mi na pamet da na sajtu otvorimo jednu podkategoriju npr. "ex-you" gdje bi stavljali izvještaje sa nekih derbija u Sloveniji, BiH, Makedoniji, Hrvatskoj, CG., a možda i one tekstove što je pisao Toni o Englezima.
Odlična ideja! Podržavam to skroz. :)
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Holden »

dacha od bosne wrote:Super. Nego, Holdene, pratiš li hokej? Naša mlađarija igra dosta po Sloveniji.
Ovo sam prevideo Dačo, izvini. Hokej, pošto sam homo balcanicus, nisam pratio nikad, to više Slovenci prate i po koji Bosanac iz Jesenica (pošto je tamo grad polubosanski, a hokej jedini jak sport, znate sami za Jesenice).
Čija deca, zvezdini neki momci, ili...? Ako nešto treba, mogu da proverim.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Фудбалска купусара

Post by dacha od bosne »

Super izvještaj...hvala puno...baš je interesantno čitati. Bilo bi super ako bi se još neko ko ode na neku tekmu u bivšoj Jugi, a može i šire, raspisao. Ovo će ići na sajt.

Što se hokeja tiče, igraju Zvezdine selekcije U12, 14, 16, 18. Ma, dobro, to onako ako te put nekada navede. Ove U18 su malo interesantnije jer bi neki igrači trebalo da zaigraju za prvu ekipu.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Beara_Vladimir »

Holden, druže, super izveštaj. Hvala ti puno. Bilo bi dobro kada bi skupili još ovakvih stvari.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Фудбалска купусара

Post by Dennis Rodman »

Holden wrote:E, pa ovako.

Krenuo peške u grad gde sam se našao s prijateljem koji mi je doneo ulaznicu. Inače su uspostavili u Ljubljani fantastični sistem gde pre i posle utakmice povećaju frekvenciju gradskih autobusa koji voze ka stadionu, a isto tako je prevoz besplatan na svim gradskim linijama ako poseduješ važeću kartu za utakmicu. Tri sata pre utakmice i mislim da dva sata posle utakmice (pošto sporije prazne navijačke tribine).

Uletimo u bus pun Green Dragonsa, zezaju se momci u zadnjem delu busa, skaču, urlaju, pevaju, rekoh ovo je falilo Ljubljani dugo dugo vremena. Autobus je bio u pratnji policijskih vozila i odmah na sledećoj stanici izlazi pandur i kaže šoferu da ne staje do stadiona. Matorci koji nisu išli na utakmicu nego na neku od usputnih stanica popizdeli načisto :annoyed:
Spoiler: show
Image
Holden, svaka čast za tekst, pročitao bih i da je bio 3 puta duži iako po forumima znam preskočiti i jednolinijske upise 0:)
Treba više ovakvih stvari, sa uživanjem sam čitao :ziveli:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Holden »

Hvala svima, mnogo sam šturo napisao sve, jer sam bio u žurbi. A i nisam računao da ćete okačiti na sajt, inače bih se potrudio da bude to malo lepše napisano a ne kao da pišem mejl ortaku za vreme užine :D

Pozdrav ciganijo!
Post Reply