Фудбалска купусара

Post Reply
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Фудбалска купусара

Post by EmptyClip »

Наравно, ал кад је тај клуб страни рефлексно се изнервирам. Мислим да је то жешћа глупост, а прилично је раширена појава.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by garnett »

EmptyClip wrote:кад узмете тако у првом лицу множине да причате моментално се изнервирам
+1 :mrgreen:
bas sad citao malo druge forume ovo za transfere, i kad vidim kako se nasi likovi u prvom licu mnozine prepucavaju, mi arsenal, celzi smo prosli bolje nego vi lpool, man utd., automatski se najezim... i jbte nekako me blam zbog njih dok to citam :lol:
missim svako ima pravo da simpatise koga hoce, al bate ono kad se utripuju, tipa: dobro smo prosli za ozila, dali smo samo 40m.. ma jeste vraga mi smo dembelea doveli za 20m i tako te spike.. missim brrr :koka:
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by tsva »

EmptyClip wrote:Наравно, ал кад је тај клуб страни рефлексно се изнервирам. Мислим да је то жешћа глупост, а прилично је раширена појава.
to je posledica a ne uzrok


lakse je reci to nego "mi (kokeze) uzeli 100 000 provicije za Mrdju"
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Фудбалска купусара

Post by EmptyClip »

tsva wrote: to je posledica a ne uzrok
знам
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Najdoski dr. Ilija »

И ја сам велики фан Редса!
Искрено волим традицију, волим клубове који имају душу.
Мало ме њихова ситуација подсећа на нашу, један од највећих клубова на свету годинама се тражи и никако да се врати на стазе старе славе!
Сере ми се на инстант "великане" типа Сити, Челзи, Зенит итд.
Само се плашим да ће једног дана и та традиција да се комерцијализује!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Либурнија »

garnett wrote:
EmptyClip wrote:кад узмете тако у првом лицу множине да причате моментално се изнервирам
+1 :mrgreen:
bas sad citao malo druge forume ovo za transfere, i kad vidim kako se nasi likovi u prvom licu mnozine prepucavaju, mi arsenal, celzi smo prosli bolje nego vi lpool, man utd., automatski se najezim... i jbte nekako me blam zbog njih dok to citam :lol:
missim svako ima pravo da simpatise koga hoce, al bate ono kad se utripuju, tipa: dobro smo prosli za ozila, dali smo samo 40m.. ma jeste vraga mi smo dembelea doveli za 20m i tako te spike.. missim brrr :koka:
+1.

Mada, ne obazirite se na mene. Nastavite da pisete kako zelite. Bilo je cak i prije ljudi koji su se lozili na Romu, Mancester i to ali ovo je izgleda postala modna pojava. Evo, ja gotivim Barselonu zaista golemo, u svakom pogledu. Ali prije bi si jezik pregrizao nego izjavio nesto tipa "samo da NAM se Mesi oporavi".. Msm, realno, kakve ja veze imam s tim Kataloncima i sa Barselonom osim sto sam prije 100 godina posjetio prazan Nou Kamp?!

Imam drugara koji redovno visi na CL, redovno to prati i gleda. Onda kad me pita gdje si bio a ja rekao da sam gledao Javor-Zvezda, on se krsti. I on je eto kao Zvezdas. Prije mi je svasta padalo na pamet ali sam srecom uspio uvijek da se iskontrolisem a sada naucio da moram da se pomirim s time. Shvatio sam da nismo svi isto tkani ali bih lagao kada bih rekao da me to ne tisti. Ja mislim da on nije normalan a on to isto misli za mene. Mada, priznam, nisam normalan ali smatram da je moj stav normalan. :srbinosm:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Nolle »

Postoji jedna velika razlika, meni ništa ne može da se poredi sa Zvezdom. :)

Liverpool mi je gotivan, odrastao sam uz Stevena Gerrarda, gledao njegove bombe, gledao u Turskoj diže pehar. Mnogo mi je bilo teško da gledam poslednjih par sezona. "Nam" reč ne koristim ipak u toj meri. Zvezda je Zvezda, kao i verujem svakom ovde.

Samo jednostavno "simpatizeri" Liverpoola su čekali dosta dugo ovakav start, još posle reprezentativne pauze, imaJU lakši raspored u naredna 4 kola, i može se očekivati da se ova serija nastavi! :)
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Трапа »

Давно сам од Игора Бутулије (тад ми био идол) чула да сви Звездаши симпатишу Ливерпул, и као од тада "навијам" за Редсе.

Али то "ми" никад нисам употребила, мало ми делује усиљено. У срце може да ме дира само Звезда. Мсм можемо ми пратити и симпатисати и друге клубове, ал њихов неуспех никад не може да заболи истински. А ако неуспех не заболи значи да их не волимо искрено :)

Безвезе су ми ови "модерни" навијачи Манчестера, Челзија, Барселоне итд, баш никад нећу моћи да их разумем. Како они могу да се поистовете са неким Енглезима, Шпанцима, Талијанима, шта они ту могу да осећају немам појма. Они су буквално назор почели да навијају за те клубове, као једног дана решили да навијају за тог и тог.

Клуб бира тебе (по рођењу) а не ти њега ;-)
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Фудбалска купусара

Post by Ганац »

Трапа wrote:Давно сам од Игора Бутулије (тад ми био идол) чула да сви Звездаши симпатишу Ливерпул, и као од тада "навијам" за Редсе.

Али то "ми" никад нисам употребила, мало ми делује усиљено. У срце може да ме дира само Звезда. Мсм можемо ми пратити и симпатисати и друге клубове, ал њихов неуспех никад не може да заболи истински. А ако неуспех не заболи значи да их не волимо искрено :)

Безвезе су ми ови "модерни" навијачи Манчестера, Челзија, Барселоне итд, баш никад нећу моћи да их разумем. Како они могу да се поистовете са неким Енглезима, Шпанцима, Талијанима, шта они ту могу да осећају немам појма. Они су буквално назор почели да навијају за те клубове, као једног дана решили да навијају за тог и тог.

Клуб бира тебе (по рођењу) а не ти њега ;-)
Zvezda je jedna, jedina.Strani klubovi pa opredeljujem se u toku neke utakmice koji tim mi je simpa ili ima neko nase drvo.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by crazynorth75 »

Mene je simpatisanju Man Utd-u privuklo još iz 80ih, kad su dva kluba bili na neki način povezani, bilo je i nekih priča da su Englezi dolazili na Marakanu na utakmice, pa Red Devils :srbinosm: , pa onda još Kantona (bogotac skoro poput Faulera), Šmajhel, Parker, Ins, ser Aleks i naravno prelazak Vidića tamo, pa još i kapiten. Mada mi je uvijek, negdje u nekom dijelu mozga, Liverpul pomalo odvlačio pažnju. Grobari su se tada povezivali sa Čelzijem, znamo svi pjesmicu :mrgreen: Ali, sve to na stranu, jedina prava, iskrena emocija vezana je za ove naše nesretnike :smeh:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Фудбалска купусара

Post by dacha od bosne »

Sto cika Ganac kaze...samo Zvezda.
Elem, samo simpatisem Man City i to zato sto sam neke 1970 i neke nabasao na starom Grunding radiju na njihovu utakmicu protiv Totenhema koju su izgubili 3:2. Inace vecinom gledam timove gdje igraju bivsi Zvezdasi.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ја стварно волим Ливерпул али се у потпуности слажем са свима који сматрају да емоције везане за Звезду и неки друуги клуб немогу да се пореде.
Мене нпр радују победе Ливерпула али ни изблиза колико Звездине, са друге стране њихови порази ме уопште не тангирају.
Симпатисање других клубова ми је сасвим нормално за људе који прате фудбал.
Мени је нпр готиван био и Монако чак и док је играо у 2.
Међутим та симпатија је ослабила од када је новац заменио "душу". :travka:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Константин »

Када причам у првом лицу о фудбалу то значи да искључиво причам о Звезди. Постоје клубови који су ми симпатични из ових или оних разлога као LFC, MUFC као највећи у Енглеској или Милвол којем на финале ФА дође 40.000 људи из треће лиге, или Атлетик Билбао који одолијева традицијом чак и у овој ери глобализма, али акда би ми најрођенији играо за ове клубове против Звезде ја бих опет навијао за Звезду.
Ипак нажалост последица као што рече тсва, пропадања нашег клуба и уопште фудбала има за последицу да се прије свих млађа генерација одлучује за стране клубове. Рекао бих и да је локал патриотизам исфорсиран због тога као никада раније, а најгоре у свему је што људи који воде Звезду задње 2 деценије се не обазиру на те негативне феномене...
Врста која изумире
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by garnett »

sto se mene smatra, ja samo za 2 kluba navijam da tako kazem, navijam za zvezdu i navijam protiv stoke :mrgreen:
sto se tice stranskih klubova, nema nikakvog pravila, dosta zavisi od toga ko je damicn, dal se nesto dogodi na utkamici i tako to..
al nisam to hteo reci...
`teo sam reci, da kao sto rekoh se jezim kad uzmu tako da prisvajaju barsu, mancester i tako te gigante kao svoje, al brate kad vidim da likovi pocnu da svojataju aston vilu, west hem i tome slicno, jezim se duplo :lol:
pa missim jebo te konj glupi, ako vec biras neki stranski klub, da se odmoris od ovoh naseg blata, bar izaberi neki koji stalno pobedjuje, a ne tamo neke mucene klubove koji pobedjuju jednom u 2 meseca :lol:
Nolle
Кошаркашки експерт
Posts: 1178
Joined: Tue May 21, 2013 8:47 pm

Re: Фудбалска купусара

Post by Nolle »

Jel igrao Pečnik za Slovence?
Post Reply