ABA ("Јадранска") лига

User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by Banex »

Najdoski dr. Ilija wrote:Ако је Калинић отишао у ФМП јел то значи да Чова рачуна на њега за догодине?
Za Zvezdu ??? :shock: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by Najdoski dr. Ilija »

Гледах мало пацове и ЦД виту и морам рећи да сам благо разочаран.
Ја незнам јел Цибона јача од сокића али дефинитивно не би требали да имамо проблема!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by МоСа ВерСе »

Najdoski dr. Ilija wrote:Гледах мало пацове и ЦД виту и морам рећи да сам благо разочаран.
Ја незнам јел Цибона јача од сокића али дефинитивно не би требали да имамо проблема!
Џасмин сакрива адуте пред крај. Видиш да им Алан Реј није играо.

Имам и нешто што сам са Тарзаније скинуо, умро сам од смеха:

Vujošević: Gagiću, jel' znaš protiv koga igramo večeras?!
Gagatar: Ne znam, treneru.
Vujošević: CEDEVITA!
Gagatar: Može.

:D :D
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by Najdoski dr. Ilija »

И мени паде на памет да се мало играју жмурке!
Али Гагић дефинитивно и има фацу за такве глупости! :lol:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by МоСа ВерСе »

Najdoski dr. Ilija wrote:И мени паде на памет да се мало играју жмурке!
Али Гагић дефинитивно и има фацу за такве глупости! :lol:
Он и Мусли, глупан и тупан. :lol: :lol: :lol:
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by Banex »

Što se više bliži finalni turnir to sam nervozniji...Pre svega zbog tog nakaradnog sistema takmičenja gde ti bukvalno cela sezona (i sledeća evropska !!!) staje u jednu utakmicu ! Mislim, to stvarno nema nigde u svetu !
Slušao sam Romana Lisca pre par meseci u nekom intervjuu, kaže jednostavno nema termina za više utakmica u finalnoj seriji. Ok, verujem da nema. Ali onda mora da se nađe neko drugačije rešenje, jer ovo je stvarno najgore moguće ! Ne vidim zašto uopšte mora da postoji taj f4 ??
Neću mnogo da baksuziram (niti verujem u tako nešto), verujem da smo mnogo kvalitetniji tim od Cibone i da ćemo ih pred punom Arenom bez većih problema pobediti. Međutim plaši me malo činjenica da bitne utakmice jako teško rešavamo, čak i uz ogromnu podršku na domaćem terenu. Igrači se očigledno jako teško nose sa velikim pritiskom i onda igraju takve utakmice daleko ispod svojih mogućnosti, nervozno, haotično...
Valjda neće biti tako za 10 dana, jer publika može da pomogne samo do određene granice, ostalo moraju sami da odrade. I igrači i trener. Nadam se i skorom oporavku Katića, NEIZMERNO će nam značiti za taj f4 ! Neka ne igra do tada ako treba, samo da bude spreman kad je najpotrebnije !!!
Videćemo, sve će biti na našoj strani, možda čak i blaga naklonost sudija. Nije ni da nismo zaslužili tako nešto posle x godina u borbi za trofej...

EDIT: Evo tek sad vidim vest: http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti. ... _id=836609" onclick="window.open(this.href);return false; Ali kaže Lorbek da će to biti dukotrajan proces tako da mrka kapa. :twak:
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
ШЕРИФ
Новајлија
Posts: 96
Joined: Tue Jan 28, 2014 9:38 pm

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by ШЕРИФ »

Колико сам ја прочитао негде,само финале АБА нам уопште не гарантује улазак у ЕЛ...
Доста ту ствари треба да се поклопи,а тимови без А лиценце још како могу до титуле у својим земљама...

Мислим да је било доста изговора,какав је нама притисак,такав је свима,сви учесници Ф4 су у истој позицији...
Неосвајање АБА би по мени био неуспех,када ако не сада?Партизан који целе године кубури са повредама и континуитетом и два Хрватска тима у Београду...
Доста је било изговора,дај да једном покажемо муда и карактер када нам највише треба успех...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by Banex »

Ma naravno da treba da osvojimo ABA ligu, ne da bi bio neuspeh ako ne bi osvojili nego bi bio težak neuspeh !!! Što kažeš imamo skoro idealne uslove za tako nešto, ko zna kada ćemo ponovo doći u takvu situaciju.
Što se tiče tih licenci, tačno je da nam sam prolazak u finale ne garantuje EL sledeće sezone, tako da je to samo još jedan dodatni motiv da se pobedi i u finalu !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by dacha od bosne »

ШЕРИФ wrote:Колико сам ја прочитао негде,само финале АБА нам уопште не гарантује улазак у ЕЛ...
Доста ту ствари треба да се поклопи,а тимови без А лиценце још како могу до титуле у својим земљама...

Мислим да је било доста изговора,какав је нама притисак,такав је свима,сви учесници Ф4 су у истој позицији...
Неосвајање АБА би по мени био неуспех,када ако не сада?Партизан који целе године кубури са повредама и континуитетом и два Хрватска тима у Београду...
Доста је било изговора,дај да једном покажемо муда и карактер када нам највише треба успех...
Brate, ne bih se baš složio da je svima isti pritisak. Npr. najmanji pritisak ima Cibona, jer je skoro pa neplanirano došla do F4. Od njih se ne očekuje finale i zato će igrati najrasterećenije. Ipak, mislim da smo previše kvalitetni da bi sebi dozvolili luksuz da se ta utakmica izgubi.
E sad, tačno je da nam samo finale ne garantuje EL (ako se ostala prvenstva ne poklope) i zato treba osvojiti ABA ligu. To sam rekao na onoj temi o očekivanjima, a i dalje mislim da je to osvajanje ABA-e glavni ciljj koji treba ostavriti.
Možemo li to? Pa, naravno da možemo. Samo strpljivo i smireno.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by Ганац »

Osvajanje ABA lige je verujem zacrtano kao plan u klubu, međutim u ovom slučaju gde se odigrava jedna utakmica može nešto da krene po zlu, da nam neke lopte iscure, da neki protivnički igrač ima veče sad i ko zna kad, da nas sudije malo izbace iz ritma itd, itd...
Zato treba pristupiti toj utakmici kao finalu EL, na nož i u kost. Najbolji smo ali svakog moramo da poštujemo i u sebe da verujemo.
Malo me brinu povrede Radenovića i Raška, koji su bitni šrafovi u Radonjinom sistemu, nadam se da će do F -4 da se obojica oporave.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by dacha od bosne »

Za Raška su rekli da bi trebalo da bude ok. Radenović? Teško, ali valjda hoće da igra. Ipak tu imamo Luku pa se baš i ne brinem previše, mada Raden znači jako puno u odbrani (u napadu je dobar kad je fit).

Nego, što se tiče tvoje prve rečenice....nadam se da će protivnicima napokon da iscure neke lopte, da će neko naš da ima veče i ubacuje frižidere i šporete. Dosta je bilo obrnutih situacija :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:Za Raška su rekli da bi trebalo da bude ok. Radenović? Teško, ali valjda hoće da igra. Ipak tu imamo Luku pa se baš i ne brinem previše, mada Raden znači jako puno u odbrani (u napadu je dobar kad je fit).

Nego, što se tiče tvoje prve rečenice....nadam se da će protivnicima napokon da iscure neke lopte, da će neko naš da ima veče i ubacuje frižidere i šporete. Dosta je bilo obrnutih situacija :mrgreen:
Pa vreme je da se to okrene u našu korist, ono što mene raduje je to što se u ovom timu vidi kohezija i mentalna snaga.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by dacha od bosne »

Kada se otvori tema za F4, obavezno da se ovo kopira i postavi na istu.

MALA PORUKA NAVIJAČIMA ZVEZDE PRED F4 ABA LIGE (OD 24.27.APRILA U ARENI,BEOGRAD)
By Daniel Šimunović
-Danas je po raznima sajtovima objavljeno da će oba zagrebačka kluba na F4 Aba lige imati i podršku izvesnog broja navijača koji će za ovu priliku doputovati u BG. Imajući u vidu potencijalno napetu situaciju kao uvek kada se sastaju timovi iz Srbije i Hrvatske, imam potrebu da kao jedan od onih koji su ove sezone za Zvezdu navijali i u Zagrebu, kažem par reči. Znam da ovo što pišem neće puno toga promeniti ali nek bar 5 ljudi razume šta sam hteo da kažem i to će mi biti dovoljno. Dakle, na gostovanju Cedeviti nas je bilo vise od 50 i sasvim otvoreno smo navijali za svoj tim. Među nama je bilo i onih u dresovima, navijačkim majicama itd. Ako izuzmemo par grimasa dva tinejdžera koja su bila u našaj neposrednoj blizi, apsolutno ni jednu jedinu ružnu reč nismo čuli.
Ono što je poseban utisak ostavilo je odnos njihove policije, koja nam je bukvalno svakom pojedinačno, vrlo kulturno i prijateljski prilazila posle meča i interesovala se gde smo parkirali vozila, kako smo došli, upozorili nas da su se „neki dečki“ okupili po parkovima u okolini, i kao malo vode na dlanu nas bezbedno i ugodno izveli iz dvorane. Da ne govorim da su i onima kojima je to bilo potrebno pozvali taksi vozila, svakog ispratili tamo gde je želeo da ode, bez i najmanjeg, ne incidenta, nego bilo kakvog osećaja neprijatnosti. Hajde da im pokažemo koliko je ovo veliki grad, hajde ih impresioniramo atmosferom i navijanjem, bez uvreda, incidenata, problema. Ono što tv kamere sa F4 prenesu u svet je lice svih nas. Pokažimo koliko smo veliki, i na terenu i na tribinama, neka Beograd bude ponosan na nas. Sa bojkotom organizovanih navijača ili bez njega, zajedno do pobede! NAPRED ZVEZDA!!!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by Banex »

Bravo, puna podrška.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: ABA ("Јадранска") лига

Post by crazynorth75 »

Lisac o fajnal-foru u Beogradu: Zvezdi prihod od ulaznica, finalista ide u Evroligu
V. Preradović | 15. april 2014. 21:10 | Komentara: 0
Treba napomenuti da između 95 i 97 odsto prihoda od ulaznica ide Zvezdi, kao i deo marketinškog prihoda. Iznos za "vajld" kartu ostaje 150.000 evra, kaže Roman Lisac generalni menadžer ABA lige

FINALNI turnir ABA lige u "Kombank areni" (24-27. april), koji će odrediti učesnike Evrolige i pobednika 13. jadranske sezone, predstavlja i veliki tehničko-finansijski izazov. O svim aspektima predstojećeg fajnal-fora, koji organizuje Crvena zvezda kao prvoplasirani tim regularnog dela, za "Novosti", govori generalni menadžer lige Roman Lisac, ujedno otkrivajući i cenu četvorodnevne završnice regionalne košarkaške sezone.
- Ukupni troškovi Fajnal-fora u Beogradu iznose između 300.000 i 350.000 evra bruto. To je znatno više u odnosu na prošli u Laktašima, jer nije isto organizovati turnir u dvorani sa 5.000 mesta i onoj sa 20.000. Naravno, veći su i prihodi.

Koliko u procentima snosi Zvezda, a koliko ABA liga?
Ne može se reći u procentima. Liga plaća smeštaj učesnika, u ovom slučaju to su dva tima - Cibona i Cedevita, a mogla su biti i četiri. Treba napomenuti da između 95 i 97 odsto prihoda od ulaznica ide Zvezdi, kao i deo marketinškog prihoda.

Ali, svi prihodi od TV prava pripadaju ligi?

- Da, to je paket koji se odnosi na celu sezonu.

Da li je moguće zaraditi na fajnal-foru pri tako velikim troškovima?

- Jeste, pogotovo kada se igra u velikoj dvorani. Očekujem da ćemo biti bar na pozitivnoj nuli, možda i malo iznad toga.

Da pređemo na sportske aspekte: da li je sigurno da će finalisti igrati u Evroligi naredne sezone?

- Da, to je završena stvar.

Bez obzira na rasplet u drugim ligama?

- Finalisti idu u Evroligu. Tačka.

Koliko će timova iz ABA lige učestvovati u Evrokupu?

- To se još ne zna, ali nećemo imati manje od šest u oba takmičenja: dva u Evroligi, tri u Evrokupu i jedan u kvalifikacijama za Evroligu. Ako ne prođe, igraće u Evrokupu.

Ima li indicija da će Evroliga u najavljenoj reorganizaciji postati zatvoreno takmičenje, po ugledu na NBA?

- Neke promene su u planovima do 2018, ali mislim da NBA sistem nije moguće primeniti u Evropi.

Da li će biti promene sistema u ABA ligi? Predsednik Radovan Lorbek kaže da se razmatra takmičenje sa 12 klubova i plej-of završnicom.

- Postoje neka razmišljanja, ali to ne bi trebalo uzeti zdravo za gotovo. Sigurno je da će još neko vreme ostati sistem sa 14 klubova i fajnal-forom.

Da li ostaje i iznos od 150.000 evra za "vajld kard",koji bi trebalo da plati četvrtoplasirani tim Srpske lige?

- Ostaje. Ako neko ne može da izdvoji tu sumu, nema nikakvih garancija da se neće finansijski slomiti usred takmičenja. Na taj način štitimo i ostale učesnike lige - konstatuje Lisac.

POLUFINALE
24. april
C. zvezda - Cibona 20.00
25. april
Cedevita - Partizan 20.00
FINALE
Nedelja, 27. april 20.00

SPREMNA ZAMENA ZA SOLNOK
DA li mađarski Solnok definitivno napušta ABA ligu?
- Da, Solnok neće igrati naredne sezone.
Ko će ga zameniti?
- Imamo novog učesnika, ali ne možemo sada da kažemo o kom klubu je reč. Objavićemo posle Fajnal-fora, možda i za vreme turnira u Beogradu.
Da li se radi o klubu s prostora bivše Jugoslavije.
- Ne - najavljuje Lisac novog "uljeza" u regionalnoj klupskoj košarci, a kao najozbiljniji kandidat do sada se pominjao rumunski Asesoft.

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply