ABA ("Јадранска") лига

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by crazynorth75 »

Radnički raskinuo ugovor sa novajlijom Duškom Bunićem, koji se potom eskspresno preselio u Aleksandrovac i potpisao za Igokeu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by crazynorth75 »

Zadar je angažovao Marka Cara i Filipa Kraljevića, u Radnički je stigao Zvezdin bivši đak Stefan Balmazović (1989, 2,02), protekle sezone član Metalca iz Valjeva. Na probi u Cedeviti nalazi se Tomislav Zubčić (1990, 2,08), prošle sezone član Cibone i Lietuvasa.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: ABA liga 2013/2014

Post by Banex »

dacha od bosne wrote:Raspored utakmica u nastupajućoj sezoni...
http://www.abaliga.com/n52/League/Calendar
Back to topic...
Vrlo nezgodan raspored u prvih osam kola izuzimajući donekle 5. kolo gde očekujemo Solnok. Startujemo sa dva teška gostovanja (ne znam samo zašto ??) i tu ako ostvarimo dve pobede biće veliki uspeh. Posle toga sledi Radnički koji je i dalje velika misterija :D pa opet gostovanje Olimpiji. U svakom slučaju težak raspored a vremena jako malo. Ipak koliko vidim Radonjić dobro uigrava ekipu i bez reprezentativaca pa valjda će doći i te startne pobede zlata vredne !
"Mladenović vara Liveranija !"
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: ABA liga 2013/2014

Post by garnett »

BWIN kvote :
Zvezda 2.85
Partizan 3.85
Radnicki 6.5
Cibona 8
Cedevita 8
Buducnost 18
Olimpija 21
Mega 41
Zadar 51
Krka 51
Siroki 101
MZT 201
Solnok 301
nama i stoki bi dao podjenake sanse a cibona i cedevita odma iza nas sa tek malo nesto vecom kvotom a ne skoro duplo...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by crazynorth75 »

U Zadar stigao i britanski plej Andrew Lawrence (1990, 185), preoteklu sezonu na stupao za Charkestone, NCAA1, sa prosjekom od 13,5 poena, 3,1 skok, 3,6 asista. Igrao je i za Veliku Britaniju na trenutnom evro basketu.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: ABA liga 2013/2014

Post by Banex »

Po meni biće veliko iznenađenje ako osvoji bilo ko osim nas i stoke.

p.s. A gde je Igokea na ovoj listi ?? Ona treba da je ispred Radničkog realno.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by crazynorth75 »

Krka promijenila strance, Derrick Nix otpušten, a u Novo Mesto se vratio njihov bivši član - Chris Booker (1981, 2,08), doskorašnji član Panioniosa. Radnički angažovao također svog bivšeg člana Mladena Pantića (1982, 2,09), a u Zadar ponovo stigao Toni Dijan (1983, 2,03).
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Dafi
Члан клуба
Posts: 753
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:27 pm

Re: ABA liga 2013/2014

Post by Dafi »

Zna li neko nesto o Sirokom? Igokeu sam malo i ispratio(jako malo) u ovom pripremnom periodu al o Sirokom ni rijec nisam cuo.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: ABA liga 2013/2014

Post by garnett »

Dafi wrote:Zna li neko nesto o Sirokom? Igokeu sam malo i ispratio(jako malo) u ovom pripremnom periodu al o Sirokom ni rijec nisam cuo.
imas na njihovom sajtu par ovih rezultata sto su igrali.. igrali su dosta utakmica sa buducnosti i vecinu su dobili...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by Banex »

Da li se ove godine konačno zna koja mesta u ABA ligi i kako donose plasman u Evroligu ? Ili će opet biti cirkus na proleće kao i prošle sezone ? Ima li neko informacije ?
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by dacha od bosne »

Ono št su čelnici ABA pričali na kraju sezone i poslje F4 je to da će samo finalisti ići tj. da je osvajač F$ 100% siguran. Treba provjeriti, možda im poslati upit...
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by Ганац »

Mislim da je izašao neki dokument ABA lige gde se kaže da finalisti F-4 idu u EL,sledeći najbolji u ligaškom delu u kvalifikacije za EL, ali ako su vde ekipe finalista iz jedne zemlje kvalifikant ne može biti iz te zemlje već neki drugi sledeći tim, znači samo 2 ekipe iz Srbije mogu u EL.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by ajkula »

upravo tako.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by Il genio »

A infrastrukturni uslovi?
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: "Јадранска" кошаркашка лига

Post by ajkula »

i to.

finalisti idu u el ako ispunjavaju uslove.

bice cudnih rezultata. ocekujem da ce igokea prvih 20 kola da dere i da ce doc do pada forme onda.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
Post Reply