Биртија - о свему и свачему

User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by Хлад Малиганович »

"
Већ су разносили Савина стопала,
Савин кук и Савин лакат,
По продолима и јаругама земље
Због које је подељен свет,
кад је Свети Сава отпасао мач уста,
Једино оружје које је носио,
А које је и нама оставио,
Говорећи ове речи:

"Нека је проклета земља у којој су
Пашчад пуштена, а камење свезано. "

"
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by crazynorth75 »

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by nyc »

Браћо, само да пријавим колико сам одлепио! Никада до сада нисам играо те неке мега-ултра-гига лутрије, али сам у последњих месец дана три пута уплаћивао тикет за MegaPower i PowerBall - где су добици од 40 мелеона навише. Зашто вам ово пријављујем? Па зато што маштам САМО О ЈЕДНОМ! Кад бих убо ”згодитак”, ја бих прво санирао дугове ФК ЦЗ!!!

Па, да ли сам ја нормалан?

(добро, одавно знам да нисам.)

Али, да ли сам БАШ ПУКО НАЧИСТО?

Реците, поштено, нећу се љутити.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by carapan »

nyc wrote:Браћо, само да пријавим колико сам одлепио! Никада до сада нисам играо те неке мега-ултра-гига лутрије, али сам у последњих месец дана три пута уплаћивао тикет за MegaPower i PowerBall - где су добици од 40 мелеона навише. Зашто вам ово пријављујем? Па зато што маштам САМО О ЈЕДНОМ! Кад бих убо ”згодитак”, ја бих прво санирао дугове ФК ЦЗ!!!

Па, да ли сам ја нормалан?

(добро, одавно знам да нисам.)

Али, да ли сам БАШ ПУКО НАЧИСТО?

Реците, поштено, нећу се љутити.
Nisi..

Ako mi verujes, skoro svake noci mastam da imam mnogo novca, da zovem Dzaju, Covu na razgovor i da im dajem bezuslovno koliko im treba da vrate dugove, plus koliko treba za neka extra pojacanja...

Kunem se...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Alan Ford »

Kina...

Bledoliki jesu na ceni...radim vec dva posla, a imam i ponudu za treci...najludje je i sto bih mogao da uklopim sva tri...

Na ceni su bledoliki i kod zena, a zene su dosta direktne, pa sve ko na tacni...

Kada bih se jos vise mrdao gradom, sigurno bih mogao jos i birati, ali sam i sa ovim zadovoljan...bas i iz razloga, jer mi je ovaj treci u struci, pa nemam potrebu za cimanjem dalje...

Para opet ima bas dosta, a malo ga treba za zivot...definitivno je trenutno zemlja u kojoj treba biti...nigde se ne nazire kriza, samo se gradi...

Iznenadjen sam iskreno gradom, jer sam ovako zamisljao Japan...puno zelenila, cvece na sve strane, sve uredjeno, lagana muzika izmedju poslovnih zgrada i sl...

Ljudi nisu sjajni i to je razlog zasto sa sigurnoscu mogu da kazem da ne bih ovde mogao da zivim do kraja zivota...dosta su bahati, nekulturni, neljubazni...

Hrana sjajna !

Eto...ako budete zeleli, mogu i sire o necemu sto vas interesuje ;)
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Константин »

Alan Ford wrote:Kina...


Na ceni su bledoliki i kod zena, a zene su dosta direktne, pa sve ko na tacni...

Kada bih se jos vise mrdao gradom, sigurno bih mogao jos i birati, ali sam i sa ovim zadovoljan...
Са тацном? :srbinosm:
Врста која изумире
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by naka »

Ja kao ljubitelj matematike volim brojku pa bih zamolio da opises ovo sto si rekao kroz prizmu cifara.. Sta moze da se radi, u kom opsegu je cena zivota, smestaja.. Inace, saglasan sam sa konstatacijom o nemogucnosti dugorocnog zivota u zavisnosti od ponasanja okruzenja. Cuveni vic o cigi I doktoru..
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Alan Ford »

Posao koji radim od samog pocetka je posao ucitelja engleskog...to je koliko sam shvatio do sada, uglavnom prvi posao svim strancima...nije obavezna nikakva diploma, niti neko posebno iskustvo...meni je engleski OK, ali ja recimo to nikada u zivotu nisam radio, malo sam "doterao" CV i to je to...dosta ljudi i ostaje u tom poslu, jer je posao smesan, a para laka :) (nesto kao osovina Falji - Miha)...

Imam 6 x pola sata subotom i 6 x pola sata nedeljom = 6sati predavanja engleskog...pored toga jos tri dana po 3h takozvanog kancelarijskog posla, koji je predvidjen za pripremu casova i 2 slobodna dana...ukupno 15 radnih sati za 1050eura + stan !

Drugi posao koji sam nasao je posao u jednoj kompaniji koja ima neki vid turisticke ponude...sustina je da predstavljam zapadnjaka i budem neko ko donosi poverenje i ugled...posao se sastoji od 45min sedenja i "izgledanja poslovno", zatim 20min. prezentacije kompanije i na kraju jos 15min. sedenja...sve u svemu manje od sat i po vremena x 4 nedeljno...ukupno manje od 6 radnih sati za nesto vise od 600eura !

To su bukvalno prve dve opcije kojima sam se obratio za posao, dakle bez lutanja, 44intervjua, maltretiranja i sl.

Treca opcija je neki fitnes centar gde jos nisam krenuo sa poslom, ali najbolje oslikava mogucnosti i lagani nalazak poslova...pitao na ulici koji je najbolji fitnes centar u gradu, rekli mi za neki lanac koji je internacionalni ovde u Aziji...usetao unutra, rekao da zelim posao, pokazao diplomu i to je to...dobio sam na kraju i ponudu, ali je najzanimljivije to da nijednog trenutka nije bilo dileme da li cu dobiti posao ili ne...samo se provlacilo pitanje da li zelim full ili part time, kao i to sta bih konretno mogao da radim i slicne stvari...

Zivot...stan koji meni skola placa je kako su mi rekli oko 200eura...to skoro pod obavezno i ide zajedno, a ako ne onda je plata veca za toliko (dakle, u svakom slucaju bi trebalo da se ima oko 1000eura)...za normalan zivot, ako se iz prosecnog srpskog ugla, redovan obrok u restoranu moze nazvati normalnim i bez nekog silovanja u bilo cemu - realno je da jedna osoba stane u 200eura mesecno...cak se moze terati mesec i sa 100eura, a da se ne bude gladan nego prosto da se izbegava kafana, bioskop i sl., da se koristi bus umesto taksija itd...

Sve u svemu, da ostanem na ova dva posla (sto je 21 radni sat nedeljno - duplo manje nego u Srbiji) i da se malkice bahatim, ostaje cistih 1400e!
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by ajkula »

heheheh. dobro je. znaci nisam jedini :).
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ааааа, сад капирам што ми у статусу пише члан клуба! :travka:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Кад тешко је ..."

Post by EmptyClip »

Јел може да се зна која је то диплома?
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Najdoski dr. Ilija »

Мислим да је наш друг завршио ДИФ.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Кад тешко је ..."

Post by EmptyClip »

То се тражи код Кинеза, а не ја да идем тамо и да њима држим предавања о програмирању.
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Биртија - о свему и свачему

Post by Ariljac »

Jbt svi smo poludeli.I ja zamisljam isto.Samo bi zaredjao po celom SD. :travka:
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
Post Reply