Из личног угла - наше приче и сећања

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by dacha od bosne »

Dobar izvještaj, MoSa, dobar. Još da si proš'o kroz Zen'cu sve bi bilo za 10-ku :D
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by МоСа ВерСе »

Брате ил Генио, спремај се следеће године да идемо на Кошево. :!:

Дачо, само је фалило да поред романијских кафана код Власенице, Хан Пијеска и Соколца упознајем и кафане кафане долине реке Босне. :D :D Ето видиш, да нисам морао да се враћам могао сам у Зеницу на финале купа. Сутра их долази доста у твоју Зеницу.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by crazynorth75 »

Fina pričica Mosa, falaaa. Ja samo mogu da se složim za ovo oko Hordi pošto pratim često BH ligu live, pa sam tako imao prilike da ispratim i sve te ''ultra'' grupe. Horde su odnosu na druge grupe, počevši od glupih Manijaka, smrdljivih Lešinara pa do ''Škripara'' :smeh: daaaleko iznad. I uglavnom nisu čobani poput gore spomenutih.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by МоСа ВерСе »

Пошто пре прође Халејева комета него да неко напише пост, мозак одлута уназад и прешалта ствари када сам био баш редован у свим спортовима. Сетих се рукомета и гоствања у Берану, година, она кад су нам Црногорци рекли да неће са нама више да живи, чини ми се нека 2006. Остало је то последње коло да се одради и Звезда шампион.

Наравно, како је обичај тад налагао и традиција, мени допадне да будем са Херојима у бусу, а из моје екипе ишло нас двојица из НСа и мој побратим из Бга. Пошто овај наш друг из НСа волио да се чмари вођама, њега смо пустили тамо да љуби чајни колутић вођи Хероја, а нас двојица смо спремили пола литра ракије за пут коју смо после компезовали за пола гајбе пива која је случајно улетела у наш аутобус негде испод Краљева. :lol: У то време, Беране је важио за просрпски град, Васојевићи часни и поштени кад су видели нас, свако је угостио по неког Делију, а чак смо добили и позив из Бијелог Поља да се побратимо са њима што је била главна фора и начин да затегнемо трбушњаке смејањем. Одлазак у халу уз овације целог Берана, повици Србија Србија, све протекло карневалски, добили ми, прославили титулу, Ненадић рукометаш нам водио навијање после текме. :)

Али повратак је нешто неописиво. Онако преуморни, а и попило се доста, заспали смо чим смо кренули. Међутим, тамо код Рожаја, неки старац поставио барикаде. Стаје аутобус, а на пут излази деда са неком танџаром са којом је Бугаре ћер'о 1913, евентуално кокао Аустријанце на Церу и Колубари следеће године. Једина двојица која су били будна јесте овај наш пријатељ из НСа, и А****, вођа Хероја који је мукица покушавао да појасни нешто овом нашем (иначе, овај из НСа је аутентични Босанац па је све то ишло доста споро :lol: :lol: ). Видевши чичу и услед уноса свега и свачега у организам, А**** се раздрао: Полегајте сви, глодари са пушкама напољу. :lol: :lol: :lol: Какво је то полетање било ка доле, онај атомски с' лева је мала маца команда. Испоставило се да је паметни шофер кад смо долазили опалио јадну овчицу, па је ђед кренуо у освету. мајстор или ти возач буса се некако договори са њиме, па смо могли да кренемо даље.

http://www.oaza.rs/sport/delije/index.p ... d=1&id=432" onclick="window.open(this.href);return false;
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by МоСа ВерСе »

02.11.2014. Сарајево, Грбавица...

Прави дерби, испунио је све оно што један дерби и треба да буде. Почев од занимљивог меча на терену до понижавања малих плавих прекопута. Но, идемо редом.

Четвртак, Београд: Легендарни већ аутобус Центротранса који креће у 13.15 а долази тамо негде око пола девет навече на Лукавицу са редовним стајањем код Миће Брадине и тамо испред Хан Пијеска. Е ту од Хан Пијеска креће кулминација у бусу. Почиње Звезда, репортери из Арене плус кошаркашки стручњак кући (мој бураз) који даје детањне описе и шаље поруке. +13 до Пала на полувремену, +26 озго на Бистрику и опет +13 на Грбавици кад сам стигао. То вече, храсница испијање први део: мешовити састав Хорди и манијака за испијање у кафани, где ја славим Звезду, они са мном и хит вечери, лик мртав пијан ми пушта Ој Косово Косово, земљо моја вољена у моменту где сам једини Србин и једно 50 Босанаца исламске вероисповести. Но, наравно, све пролази у најбољем реду. Око четири ујутру се растајемо јер ја морам ујутру раније за Зеницу. :D

Петак: Пут се наставља, иде се за Зеницу. Дача поручује, ђидо раније. Устајем, још ми пиво тумба у стомаку. Сат времена пута, хвала Богу да су изградили више тај ауто пут. Дача чека на станици, у колима наравно Звездине песме па кафана. Дача поручује ћевапе, опет пива и добро дружење. Драго ми је што сам га упознао јер је стварно велики Звездаш и човек. Испричасмо се ми, хајд' поново у бус и враћај се за Сарајево. Сачека ме шурак мој, а навече стижу Хорде из дијаспоре, моји велики пријатељи. Са њима су пошли и побратими хорди, тројица момака навијача Динамо Дрезден па смо опет засели у кафану, само овај пут на Чаршији. Швабама смо дали српску шљивовицу да пију, погодите епилог. :lol: :lol:

Субота: Факултативни дан и опуштање са драгим људима. врело Босне, Илиџа, после свратио код друга, гледали текме. И таман помислим, идем раније да легнем и припремим се за дерби, зове опет она екипа из Храснице, отвара се кафана а власник нам резервисао сто. Опет алкохол, само овај пут сам пио ракију како би ујутру могао нормално да устанем. :D

Недеља: Мозгови су ставили да утакмица почиње у 13.30. па је окупљање уместо на Чаршији било на Скендерији у 11.00. Кортео до стадиона до шугавице где раде три улаза и по два редара на сваком а две хиљаде људи чека. Па код нас да играш у Лучанима, више редара ради и брже то иде. Но, то је била само провокација, намерно су то урадили како би настао белај. Драматургија ускоро долази. Хорде су се баш спремиле за овај дерби. Кореографија, крша пиротехнике, пароле. Све смо унели. Почиње текма, диже се корео и димњада:

https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

убрзо затим, Крсте Велкоски доводи Сарајево у вођство. Самир Радовац га проиграва, Крсте лагано за 0-1 и ерупцију одушевљења.

У наставку Жељо игра боље, што резултира изједначењу. И онда шоу посело. Пошто на истој трибини стоје и симпатизери Жеље ( само овај пут нису били само симпатизери него и једна од њихових ударних екипа са Добриње која је у рату са југом (агентура)), крећу бакљама да нас гађају.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hmAlh1xcWGw[/youtube]

Обратите пажњу на почетак снимка јер се у медијима пласира прича како су белај направиле Хорде. Међутим, после јесу засрале за онај сукоб са муријом. неки генијалац је бацио заштитну ограду и онда пар грешака. На првој линији са пандурима стоје људи који то не знају, залеће се мурија и креће стампедо. Ту се види нпр. разлика између Делија и Хорди. Наши би нацрнили оне несрећнике јер су кренули само са једним редом који се пробија очас посла. Док су се пробили момци који су стали на црту керовима, пукло је и пар глава нажалост.Чим је мурија видела тврдо, хајд' ти Миљенко назад.
http://www.source.ba/clanak/82504142145 ... ajcitaniji" onclick="window.open(this.href);return false;
ОНО ШТО ЈЕ МЕНЕ НАЈВИШЕ ИЗНЕРВИРАЛО јесте чињеница да они дебили прекопута навијају да нас сатре полиција. Ми и Гробари се мрзимо, али би Гробари звиждали и певали погрдне песме полицији. Они певају зашто ћутите док траје сукоб... Још једном показали да су они прави ћомани.
Пред полувреме: дижу они паролу: keep Cardif blue, against modern football на шта им Хорде на трибини пишу паролу: Боље имати Винсент тана, него немати краља банана (хтео је да их купи неки што је главни за увоз банана у БиХ, али одустао).
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... b7fcde55a2" onclick="window.open(this.href);return false;

А на почетку другог полувремена, наставак оплодње. Две пале заставе манијацима уз песму:
Предај се штрумфе, изгубио си бој
никада више ти не причај о њој
на твоме југу нема више ње
само храбри мали плави, НЕМА ПРЕДАЈЕ (то писало на застави)

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 5072_o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Убрзо затим и бакљада, а онда и најлепши поклон за добро издање у другом полувремену, гол за 1-2. Харис Дуљевић

До краја и она добра парола коју је Дача поставио на биртији, уз мук на југу и славље на северу.
Таман ми тад стиже и порука да смо добили 1-2 па је било дупло славље у граду. Славило се бар у мом случају до девет када сам дошао дома да гледам кошарку.
Понедељк, пун утисака крећем назад уз још једно велико хвала свим људима са којима сам се упознао у БиХ за гостопримство, за један прави навијачки викенд и све оно што иде уз њега.

ПС - Хит дербија: Од целе трибине, од преко две хиљаде људи, човек са брадом великом (вероватно вехабија) стаје поред мене на трибини, а мој брат Аљо добацује: Како те само намириса Греги (мој надимак). :lol: :lol: :lol:
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by crazynorth75 »

Fala Mosa, bez zajebancije Horde su jako ozbiljna grupa postali na ovim balkanskim prostorima. Jesil' vodio ti nekog od njih na Zvezdu?
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by МоСа ВерСе »

crazynorth75 wrote:Fala Mosa, bez zajebancije Horde su jako ozbiljna grupa postali na ovim balkanskim prostorima. Jesil' vodio ti nekog od njih na Zvezdu?
Они су баш права ултрас прича, али су још неозбиљни да би их могао сврстат у велике групе са Балкана. Не може неко да баци ограду на полицију и да после уфати штрафту. Не може ту да стоји неко ко ће ако полиција крене да први хвата бежанију. Креће стампедо, и наравно сви смо попадали. Док смо устали, док се пробили у прве борбене редове, они нас нагурали пар метара од ограде и сабили. Чим смо стали и кренули бакљама на њих, кренули пандури да се повлаче. Имају 100-ак правих навијача, ово остало лапо лапо. Фали мало боља организација (много су меки, код нас за те исте ствари пљуште шамари) и већа бројност (опала драстично после убиства Ведрана Пуљића)

Оно што је позитивно јесте стварно да су права навијачка група, да су носиоци праве градске приче, да су добри ултраси и најбитније од свега знају шта треба да раде како би постали још већи.

Сад ће доћи пар њих за дерби на Маракани, али не на север.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by МоСа ВерСе »

МоСа ВерСе wrote: ПС - Хит дербија: Од целе трибине, од преко две хиљаде људи, човек са брадом великом (вероватно вехабија) стаје поред мене на трибини, а мој брат Аљо добацује: Како те само намириса Греги (мој надимак). :lol: :lol: :lol:
Ево братааааааааааа.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 18d6c89ec7" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by dacha od bosne »

МоСа ВерСе wrote: Ево братааааааааааа.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 18d6c89ec7" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
S kim se ti družiš, crni Gregi :lol:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by Najdoski dr. Ilija »

А види га овај испод што носи хируршку маску... :jelenko:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by crazynorth75 »

Pravo je uživanje čitati ove veteranske priče. nadam se da će se i ostale stare kajle, veterani pridružiti.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by Il genio »

Popovicu svaka cast, uzivanje je citati tvoje tekstove!
LF 1991
Звездаш
Posts: 128
Joined: Tue Jul 02, 2013 12:07 am

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by LF 1991 »

Sjajan tekst! Stvarno je neverovatno zamisljati da je nekada nas Zvezda tako sjajno sijala. Da je tada bilo interneta, ljudi bi se po forumima i portalima divili nasem timu i igracima, kao sto se mi danas divimo i diskutujemo o Realu, Barsi, Bajernu...Ronaldu, Mesiju... Prosto nezamislivo. Ja sam rodjen krajem te slavne 91. godine i cela ta prica o Zvezdi, o toj drzavi uopste, mi izgleda kao neka bajka, san... Ne percepciram to kao nesto sto je stvarno bilo i postojalo. Da sam rodjen bar par godina ranije, imao bi neka rana secanja i verovatno bi to realnije prihvatao. Mogu samo da zamislim kakav je nered u glavi ovo napravilo starijim generacijama. Kao da su se preselili iz jedne dimenzije u drugu.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Из личног угла - наше приче и сећања

Post by dacha od bosne »

LF 1991 wrote: Mogu samo da zamislim kakav je nered u glavi ovo napravilo starijim generacijama. Kao da su se preselili iz jedne dimenzije u drugu.
Eh, bolje da ne znaš.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Post Reply