Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by dacha od bosne »

Evo teme za koju garantujem da će se svidjeti Ušketu. Do duše, i meni je veoma draga jer uskoro krećem da spramam štapove i pribor za proljeće/ljeto/jesen.

Pa, izvolite, ribari :)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by uskee1512 »

И бре...ја сам дозволу већ надокнадио.Скобаљ већ на измаку а приближава нам се ловостај па ће тако у наредним недељама бити актуелан Кнић и деверика....лудило креће!Свако ко буде имао времена а воли овај спорт-април је месец Кнића!На пловак или фидер..како хоћете ал ко дође кући без двадесетак кила деверике не зна да пеца! :konjanik:
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by Ariljac »

Odprilike se i ja pojavljujem na Knicu april,maj..Mada sam vise recni ribar,pre par godina sam poceo ici na jezero sa kolegama.Prvo Uvac a posle Knic..Idoh i na Bistricu..Odmor za mozak i dusu,nebitno dal pada kisa ili duva vetar...Ima kabanica...Jednom sam dosao na Vapu a temperatura -7...A babuska radi ko luda...
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by uskee1512 »

Супер...кад будеш хтео неке недеље на Кнић јави се да организујемо неке"игре на води" :kotlic:
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by Ariljac »

Slazem se,uz nesto ovako- :ziveli:
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by uskee1512 »

Без тога се не иде
:ziveli:
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by Ariljac »

Na koji mamac obicno pecas deveriku?Gde ides na Knic,ja sam obicno oko mosta tamo ili na onim Rimskim il Turskim bunarima nikako da pogodim kao se zovu. :D
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by uskee1512 »

Ту.Око моста и код тих бунара сам и ја обично.На фидер класичан.Хранилица и црвић као мамац.Мада више волим пловак,ал сад ово зезнуто време и није за пловак.А кад крене лепо онда једе бабушка ко ненормална и тад на глисту.Мада...појавила се много она досада од цверглана и то све ситан...видећемо како ће то да изгледа ове године.
Интересантна ствар се десила овде код мене у Трстенику-постоји једно место где Морава има два тока.Један ток је стари ток а други је нов.та два тока раздваја једно острвце и лети на месту где се узводно спајају на старом току пресуши Морава и ту има прекид а на низводном(доњем делу)саставу се спајају нон стоп.Е...ја пецам на том старом делу и то је моје "мини Сребрно Језеро"и стварно је екстра место.Међутим...појавила се ова досада од цверглана и буквално сам их вадио на сваки мамац па чак и на кедер су долазили.Преварио ме пре две године мој таст да пробам једног и ја га послушам.Ухватио два комада од по 700,800 грама а хватао сам их и преко кило ал није битно-испеко сам их и веруј ми да нисам јео лепше месо!нема коске сем ону од кичме и месо је екстра!како год-рекао сам од тад да ћу да га хватам и да нећу више да бацам оне капиталне примерке-кад оно...нестао!Прошле године нисам ухватио 4..можда пет комада!нема их!уопште ми није јасно где су!?Сад се појавио крупан гргеч којег не могу да смислим а досадан у п.материну!
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by Ariljac »

Majku mu da ga nije pojelo nesto?Krupne si hvatao,ovamo samo male dosade su mi se kacile.Jes standardno iste mamce koristimo,i ja sam ti "plovkas" samo kad dune onaj vetar mos se slikas.Inace hvatao sam i onu belu,kako li je zovu,valjda beovica,lepa je.Ona klinceva babuska samo za sardinu valja,puna je kostiju.Ja sam voleo "Sjenicu",kad nema nista nahvatas one povruse ona uvek radi. :D Sad doplata 3 hiljade uz standardnu dozvolu.Moram da doplatim i za moj Rzav! Bruka! :D
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by uskee1512 »

ма каква доплата бре!?не дам ни динар више!Јел си ишао ове године?И прошле је као било да мора доплата па се одустало од тога!Па брате...много је то!6700 дозвола...какве црне њихове доплате!
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by Ariljac »

Ma stoka bre izadje ti dozvola 10 000!Nisam zahladnelo ovo,cim malo pusti krecem.Mislio se dal da idem proslu ned,zvao me kolega ma reko necu,rano je jos,oni otisli bili 2 sata i vratili se. :D Kaze ne da duva nego otkida :D Ovde je bre duvalo nenormalno mogu da zamisli kako je tamo bilo...
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by uskee1512 »

'А где си видео за доплате?
Питаћу ја сутра ове што су ишли.Нико ми до сад није поменуо никакву доплату
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by Ariljac »

Prica se opet.Prosle god su nam trazili na Sjenici.Kaze cuvar kao:Zuti karton ovaj put.Sam mislim mozes da mi se sagnes.Hvataju na foru Rezervata pa na osnovu toga..
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by uskee1512 »

ишли су неки моји познаници али ми нису причали о доплати а верујем да би да су је платили!Видећу сутра па јављам.
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
User avatar
uskee1512
Новајлија
Posts: 54
Joined: Tue Mar 19, 2013 11:04 pm
Location: ТРСТЕНИК БРАТЕ

Re: Ribarska tema - somovi, šarani, štuke, smuđevi

Post by uskee1512 »

Сад сам стартовао начелника саобраћајне у ТСу и он ми реко да не би требало да има ал ајд да провери и лик позвао неког чувара са Кнића који му је рекао да нема.Било,каже,идеје да наплаћују и спустили на хиљаду и двеста динара али се на крају одустало.Ето..инфо из прве руке
Тако да,чим олепша,видимо се на језеру
:ziveli:
И КРВ ТЕЧЕ МОЈА ЦРВЕНО-БЕЛИХ БОЈА
Post Reply