Питања и одговори

User avatar
#мдсрб#
Новајлија
Posts: 10
Joined: Sun Mar 17, 2013 3:15 pm

Питања и одговори

Post by #мдсрб# »

Отварам ову тему да помажемо једни другима. Ево мени за почетак треба помоћ ..
У питању је као јутјуб партнерство са мрежом РПМ ..
И сад нисам сигуран да ли је све у реду .. Само ми још фали да ми стигне рачун 100$ .. Било би весело :kolo: ..
Да потпишем ? :ziveli:

Image

Image
User avatar
gazda
Site Admin
Posts: 136
Joined: Thu Aug 30, 2012 5:35 pm

Re: Питања и одговори

Post by gazda »

Пошто сам и сам потписивао овај документ, само укратко... ово је образац са пореску пријаву у УС, ако се добро сећам, тј. образац у коме ти "изјављујеш" да ниси њихов становник, тј. да ти је пребивалиште у другој земљи. Потписујеш изјаву да не би имао двоструко опорезовање, тј. ако постоји уговор између УС и (рецимо) Србије, онда плаћаш порез само у једној земљи. Спречава се тзв. двоструко опорезовање. Документ ти је сада стигао јер мислим да се у априлу мора да предају документа ам. пореској служби...
Овај документ се потписује ако имаш рецимо опције на берзи од ам. фирме, тј. фирме која је "регистрована" на америчком тлу...

Тако некако, давно је то било када сам потписивао... :dedica:

И мој ти је савет да потпишеш
User avatar
#мдсрб#
Новајлија
Posts: 10
Joined: Sun Mar 17, 2013 3:15 pm

Re: Питања и одговори

Post by #мдсрб# »

gazda wrote:Пошто сам и сам потписивао овај документ, само укратко... ово је образац са пореску пријаву у УС, ако се добро сећам, тј. образац у коме ти "изјављујеш" да ниси њихов становник, тј. да ти је пребивалиште у другој земљи. Потписујеш изјаву да не би имао двоструко опорезовање, тј. ако постоји уговор између УС и (рецимо) Србије, онда плаћаш порез само у једној земљи. Спречава се тзв. двоструко опорезовање. Документ ти је сада стигао јер мислим да се у априлу мора да предају документа ам. пореској служби...
Овај документ се потписује ако имаш рецимо опције на берзи од ам. фирме, тј. фирме која је "регистрована" на америчком тлу...

Тако некако, давно је то било када сам потписивао... :dedica:

И мој ти је савет да потпишеш
Јел имаш ти PayPal ? Ајде ако имаш па да се договоримо путем пп. Потписао сам :ziveli:
User avatar
gazda
Site Admin
Posts: 136
Joined: Thu Aug 30, 2012 5:35 pm

Re: Питања и одговори

Post by gazda »

Нажалост немам Пејпал :(
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Питања и одговори

Post by Трапа »

Зна ли неко неку андроид апликацију за онај програм Google SketchUp, или било који други преко кога ћу моћи да отворим 3D слику на фону? Значи не треба ми ништа да цртам на фону, већ само да отвори слику.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Питања и одговори

Post by dacha od bosne »

Zna li neko da li se zimi (i do koje temperature) može koristiti auto-klima (imam problema, sva mi se stakla zamagle kada je napolju kiša ili snijeg)?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Питања и одговори

Post by carapan »

dacha od bosne wrote:Zna li neko da li se zimi (i do koje temperature) može koristiti auto-klima (imam problema, sva mi se stakla zamagle kada je napolju kiša ili snijeg)?
Nisam dobro razumeo Dacho sta te muci..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Питања и одговори

Post by dacha od bosne »

Ma muči me što nikako da se rješim one magle na staklima (unutrašnje), kada je kiša ili snijeg napolju, osim ako ne uključim klimu. E sad, ne znam da li se klima može uključivati i kada je napolju neki veći minus ili ne.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Питања и одговори

Post by carapan »

Pa tako je i kod mene..

Jednostavno dodje topao vazduh u dodiru sa hladnim, i stvara maglu od koje ne mozes da vozis.. Ja pre voznje upalim auto da radi, jedno 3-4 minuta i odmah stavim da duva klima na 1-ca (vozim Golf 3).. I ono mi fino ocisti staklo, i posle vozim bez problema.. A mozes naravno ukljucivati klimu i pod zimi, ne vidim zasto bi imao neki problem..

E sada, tu moze biti i caka da recimo voda iz onog gde stoji antifriz curi negde, pa se i zbog toga pravi magla veca...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Питања и одговори

Post by dacha od bosne »

Ma ne curi nigdje ništa...kod mene je dodatni problem jer se radi o karavan autu, pa još teže dolazi do sušenja. Mada, opet pitam, da li se auto-klima smije paliti na minusu i do koliko? S njom mi onda nije problem. Pitam jer mi je neko rekao da se u autu ne pali klima kada je minus.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Питања и одговори

Post by carapan »

Ja iskreno to po prvi put cujem da ne sme.. Pa kako onda da zagrejes auto po hladnom vremenu unutra,a ides na put? Ne razumem stvarno..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Питања и одговори

Post by dacha od bosne »

Ma jedno je ono obično duvanje, a drugo A/C (klima, ejrkondišn)...
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Питања и одговори

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:Zna li neko da li se zimi (i do koje temperature) može koristiti auto-klima (imam problema, sva mi se stakla zamagle kada je napolju kiša ili snijeg)?
Promeni polen filter, obično to biva zaprljano i onda dolazi do kondenzacije ( ako si skoro menjao polen filter onda ne znam šta je).
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Питања и одговори

Post by dacha od bosne »

Ганац wrote:
dacha od bosne wrote:Zna li neko da li se zimi (i do koje temperature) može koristiti auto-klima (imam problema, sva mi se stakla zamagle kada je napolju kiša ili snijeg)?
Promeni polen filter, obično to biva zaprljano i onda dolazi do kondenzacije ( ako si skoro menjao polen filter onda ne znam šta je).
Nisam...to moram da odradim....dobro si me podsjetio...hvala ;)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Питања и одговори

Post by crazynorth75 »

dacha od bosne wrote:Ma jedno je ono obično duvanje, a drugo A/C (klima, ejrkondišn)...
Dobro momci, kol'ko puta sam reko da ovde nema duvanja... :mrgreen:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply