"Кад тешко је ..."

User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by carapan »

Neka mu je laka crna zemlja.. Pocivaj u miru !!
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Ivan Vasev »

Ko da je, ne daj boze, umro Sekularac?! Toliko krokodilskih suza za nekom samoproklamovanom legendom?
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Константин »

бишоп wrote:Без икакве жеље да са било ким од вас улазим у било какав вид расправе, а поготову не о овој теми, само ћу рећи да свакако имате право да са укућанима расправљате о нпр музичком укусу својих комшија али не и то да им се мешате и одређујете музички укус. Поређење и није на месту али је суштина јасна. Зашто вас погађа и критикујете нешто у чему не учествујете. Свака трибина нека ради свој "посао" онако како мисли да треба.
О држави не причају само посланици Народне скупштине, већ читав народ из читаве државе. Тако све трибине повезује Звезда која треба да игра меч за титулу.
Свако има право да искаже поштовање према некоме како жели, али причамо оном што је ред. Минут ћутања је ред на јавним мјестима, било да се ради о пострадалим поплавама, навијачу или клупској легенди. Градирање дужине трајања почасти ћутањем је ипак на неки начин и градирање важности онима којима је помен у част, а то није у реду. Претходници су подсјетили да након Зељине смрти није било 44 минута или малог Аце 17 минута, ни у част великом чика Рајку се није ћутало 86 минута.

Тешка тема али морао сам рећи како јесте.
Last edited by Константин on Tue May 20, 2014 8:53 pm, edited 1 time in total.
Врста која изумире
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Beara_Vladimir »

Ivan Vasev wrote:Ko da je, ne daj boze, umro Sekularac?! Toliko krokodilskih suza za nekom samoproklamovanom legendom?

Ili kao da je, ne daj Bože, Piksi u pitanju. Sad će od titule napraviti cirkus jer je umro mafijaš u mafijaškom obračunu.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Ivan Vasev »

Beara_Vladimir wrote:
Ivan Vasev wrote:Ko da je, ne daj boze, umro Sekularac?! Toliko krokodilskih suza za nekom samoproklamovanom legendom?

Ili kao da je, ne daj Bože, Piksi u pitanju. Sad će od titule napraviti cirkus jer je umro mafijaš u mafijaškom obračunu.
Piksi, "taj mali covek", donirao poplavljenoj Srbiji 1.3 miliona dinara i presudno doprineo opstanku Zvezde u Evropi. I takav covek nepozeljan na Marakani?! Cime li je ovaj "velikan" zasluzio takve pocasti?
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Beara_Vladimir »

A ne, ako Panić kaže da je Piksi nepoželjan, ko smo mi da drugačije razmišljamo?
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by tsva »

Znaci Zvezda je i dalje talac mafijaskih obracuna. Lepo vaspitan i uljudan madic koji je pomagao bakicama preko ulice :nindza:
Kao i mnogi pre njega dobio ono sto ga je cekalo u njegovoj profesiji i nije problem sto ga slicni njemu zale ali je problem sto je Zvezda talac. Kao fol cekamo titulu 6 goidna al ipak ima vaznijih stvari. Nula minuta za sve nastradale u kataklizmi al zato 29 za obicnog dilera. O ljudima koji takve nazivaju "vodja" ne treba trositi reci. Zvezda je i na ovaj nacin fenomen. Jedini talac kojeg otmicari "vole" :pop: Stokholmski sindrom na kvadrat.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
атомски мрав

Re: "Кад тешко је ..."

Post by атомски мрав »

Ко је уопште познавао Дуњића па га толико пљује. Ово ми све више личи на б92 форум. Ја жалим тог човека и ко си бре ти да ме називаш дилером или било како. Како те бре више није срамота?
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Beara_Vladimir »

Isto kao što vi imate pravo da ga oplakujete ovde tri dana, tako i mi imamo pravo da izrazimo svoje mišljenje. Čovek je bio kriminalac. Doduše, da je bio tako gde mu je i mesto (zatvor) možda bi sad i bio živ, ko zna...
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Najdoski dr. Ilija »

Група Делије Север је јавна група и као таква је изложена очима и коментарима јавности као и било која друга групација.
Када се нешто има хвалити и треба да се хвали али ако има нешто за критику, па Боже мој!
Пљунути на пример по Ивану Богданову за мене није исто што и пљунути на целу групу.
Ако се има нешто против дотичног незначи да се има на пример нешто и против МоСа или било ког другог члана групе.
Глупо је на тај начин генерализовати и банализовати ствари.
За мене је Група нешто много веће и од Богданова и од Дуњића и даће Бог живеће и постојаће још много, много после поменуте двојице а Богами и нас овде!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Ivan Vasev »

Da nije mozda stradao zbog navijackog opredeljenja i ljubavi prema Zvezdi? Zasto niko nigde ne dira, recimo, Dabu nego ga svuda postuju i vole?
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
атомски мрав

Re: "Кад тешко је ..."

Post by атомски мрав »

@ Beara
Наша туга је утемељена у делима, а ваш бес и фрустрације су утемељени медијском сликом која вам је креирала мишљење о човеку кога нисте ни познавали. Тако да свака дискусија са вама на ову тему нема никаквог смисла. :!:

@Vasev
Немаш, ама баш никаквог ни повода, а ни разлога да Дабу увлачиш у ову причу. Због чега је страдао је у овом тренутку небитно, спром чињенице да је страдао човек који је припадао тој истој групи. А група се својих људи никада и ни под којим условима не одриче.
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Ivan Vasev »

Ponekad se pitam zasto smo se odmetali od rsb-a i cemu uopste sluze navijacki forumi? Hajdemo svi na Delije net? Zvezda i zvezdastvo su mnogo sire od te vase navijacke grupe. Ima li ijedan zvezdaski forum gde se moze cuti misljenje 2, 3,4 miliona neorganizovanih Zvezdinih navijaca (simpatizera, ili kako vec), a da se to ne podvede pod sektasenje (protiv Rsb-a, Delija, Zvezde)?

Ja ne tvrdim da je on kriminalac, diler...Ja to ne znam. Ali iz moje perspektive, iz mog shvatanja Zvezde i zvezdastva, on je totalno efemeran lik.
Last edited by Ivan Vasev on Tue May 20, 2014 10:05 pm, edited 1 time in total.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Il genio »

Ljudi, masite poentu. Nepotrebno diskutujemo o kvalitetima i nekvalitetima Velibora Dunjica, to ne treba uopste da nas interesuje. On je bitan clan navijacke grupe i sasvim je korektno da mu tribina oda pocast kao sto je odavala nogim drugima. Problem je u 29 minuta cutanja, gde to ima? Zbog cega mora od svega da se pravi cirkus? Umirle su igracke i naviajcke legende ovog kluba pa nikom nije palo ne pamet da se ne nevija 20, 30 ili 90 minuta.

Inace mislim da imam pravo da kritikujem odluke tribine, posto sam i ja deo te iste tribine bio godinama i povremeno se vracam. I da nisam takodje bih kao zvezdas imao pravo. Bio sam na severu te 2008. kad se cutalo 27 minuta dok su nas grobari ponizavali na terenu i tribinama. Ne zelim da moj klub vise nikad dozivi nesto slicno i zbog toga se uzasavam od pomisli da se cuti 29 minuta.
Spoiler: show
Image
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by tsva »

атомски мрав wrote:@ Beara
Наша туга је утемељена у делима, а ваш бес и фрустрације су утемељени медијском сликом која вам је креирала мишљење о човеку кога нисте ни познавали. Тако да свака дискусија са вама на ову тему нема никаквог смисла. :!:
Pa eto iz cista mira su mu napravili sacekusu a i drzava ga bas mrzi kad je bio gonje za vise krivicnih dela nego Al kapone onomad.

Imate apsolutno pravo da ga zalite i niko vam to ne bi pomenuo da opet po ko zna koji put to ne radite preko Crvene Zvezde koju besramno koristite za svaku vrstu propagande. Skandiralo se istome citavu sezonu a za Zvezdu niti je ikada postigao gol, kos ili bilo sta drugo. A hiljade drugih koji su Zvezdu doveli do vrhunca u mnogim sportovima - ko sisa.

Meni je fascinantno kako tolike "ljudine" sve sa svojim dobrim delima zavrsavaju u nekim sacekusama pocev od komadanta Arkana pa na dalje. Ko se maca (kriminala) lati, pre ili kasnije od njega i pogine. Ne treba nikakva medija nekome da kroji sliku. Nisu ga ubili kao Acu Radovica ili onog jadnog francuza ili nekog od one dece. Odradjen je u sacekusi, klasicnoj. Ni prvi ni poslednji. Zalosno je sto brdo ljudi osta bez igde icega, sto ce siromasni biti jos siromasniji. Jedan krimos manje vise u ovoj situaciji ne znaci apsolutno nista.

Zvezda iznad svega.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Post Reply