"Кад тешко је ..."

User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Трапа »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OgZhoBj2XPo[/youtube]

Било да си друга или да си трећа волећу те увек ја.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by tsva »

Kad nas je Zvezda poslednji put volela nazad tj uzvratila barem malo od ovolike ljubavi ?
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Il genio »

Radovao se covek sa nama na trgu, nikog nije ostavio ravnodusnim iako ga nismo poznavali. Uzeo sam aparat i slikao ga sa njegovim zvezdasima, ni ne sluteci da ce mu to biti poslednja fotografije. Nije izdrzalo veliko zvezdasko srce toliku srecu...


http://www.redstarbelgrade.info/rsb/zve ... vrope.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Кад тешко је ..."

Post by dacha od bosne »

:( Stvarno tužno...
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Najdoski dr. Ilija »

Лака му земља циганска!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by crazynorth75 »

Nek počiva u miru.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Кад тешко је ..."

Post by EmptyClip »

Image
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Либурнија »

Слава теби јуначе!
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Ганац »

Либурнија wrote:Слава теби јуначе!
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Holden »

Od danas sam na birou, 'srećno' nezaposlen. Istekao mi je studentski status, ostala dva ispita koja moram da položim što pre pa da završim polako taj faks. Na birou se prijavljuje milion ljudi, raspisanih poslova 3000, prijavljenih nezaposlenih više od sto hiljada. Ja doduše čekam još uvek na onaj posao u knjižari, fiksno ću da saznam 18og ovog meseca, nisu mogli do sad da mi daju tačan odgovor, jer imaju moratorijum na nove kadrove do 17og jer su u fazi prodaje. Pa da vidimo onda, inače čupaj, grebi. Prijavio sam se za dobrovoljni rad u arhivi nacionalne biblioteke, da steknem još neko iskustvo da dodam u CV, i tako. Malo ću još da se politički angažujem.
Sve u svemu, biće gusto ovih godinu dana, pogotovu jer će mi troškovi života bez hrane biti oko 400 evra, a ja ću u najboljem slučaju da primam nekih 360.
Još da izdam upozorenje: Braćo iz bivše Juge, u inostranstvo samo ako krenete dalje od Slovenije. Ovde je situacija haotična (gledajući kroz prizmu pre 2008e godine). Stoga ako ste pametni, zaobićete ovu zemlju u širokom luku, jer kroz nekoliko godina neće biti ništa više od nje. Kažu da bi morali imati desetogodišnju rast od 4% da bi se vratili na stanje iz 2008e godine. Cirkus. A nije bilo ni rata ni sankcija.

Pozdrav!
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Banex »

Srećno druže i hvala na savetima !
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Либурнија »

Holden wrote:Još da izdam upozorenje: Braćo iz bivše Juge, u inostranstvo samo ako krenete dalje od Slovenije. Ovde je situacija haotična (gledajući kroz prizmu pre 2008e godine). Stoga ako ste pametni, zaobićete ovu zemlju u širokom luku, jer kroz nekoliko godina neće biti ništa više od nje. Kažu da bi morali imati desetogodišnju rast od 4% da bi se vratili na stanje iz 2008e godine. Cirkus. A nije bilo ni rata ni sankcija.
!
"То је нама наша борба дала, да имамо Енђи за маршала!" ;)

Срећно брате и не дај се! :ziveli:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Holden »

Apdejt: zavrzlama vredna Gogolja samog

Tražim socialnu pomoć, ne bi li nekako prošao ovih narednih par meseci, oni kažu - jok. Radio si kao student. I ja kažem da pogledaju koliko sam zarađivao, i da li misle da bi ja mogao nešto da uštedim. Jok, nego mi je otišlo sve na usputne troškove. Donesem čak i POTVRDU da se već dve godine izdržavam sam, da mi roditelji nemaju odakle da daju ništa, jer je ćale penzionisani radnik invalid (teški plućni bolesnik) i prima oko 470 evra penzije, a keva je isto tako običan radnik u fabrici, koja bi mogla da ide u penziju već pre godinu dana, ali je odlučila da to ne radi, već da produži da radi, iako je srčani bolesnik i muči se periodično sa trombozom, jer inače bi teško preživeli. I ta zato radim. Baš tako sam morao da radim ove godine više jer mi nisu dali ni onih 160 evra stipendije, što sam trebao da dobijem, ali su uzeli za prosek očevu platu od PRE TRI GODINE dok je bio radnik. I rekoh ja okej, nema problema, radiću više, da se doguram što bliže kraju faksa. I oni mi kažu da nema socialne pomoći, jer sam radio kao student. Pitam ja ženu da li bi onda bilo bolje da nisam radio ništa, kaže ona svakako. Jebe lud zbunjenog - moram da radim više, da bi došao barem blizu kraja faksa, onda kad mi istekne status na faksu ja ne dobijem ništa, 0, null, a oni koji su muda 'ladili barem tri meseca primaju JEBENU SOCIALU. Svaki drugi ljomber ovde u blokovima prodaje drogu, i dolazi Audijem i Versaćejem po socialu, i oni mu daju. A meni ne, svakako. I to jedan jedini put kad ih molim za pomoć, odreknu mi joj. Kažem im da sa svojom školom imam jedino šanse za posao u Ljubljani, a to mi dođe 400 evra troškova BEZ HRANE. Kažem im, rekli mi na birou da mogu uz socialnu da zaradim do 200 evra, onako da odem nekoliko dana na šljaku, i sad ih pitam da li sad, kad sam opet prisiljen to da radim, ostajem opet bez socialne, jer sam radio, ova kaže - naravno.


E PA GOSPODO, POPUŠITE VI MOJ POŠTENI ***. UČIM I RADIM OTKAD ZNAM ZA SEBE, RADIO SAM NOĆNE SMENE DVE GODINE SE NASPAVAO NISAM, A VI MENI UVALITE DEBELU KURČINU U ČMAR, PEDERČINE JEDNE ŠUGAVE, POCRKALI DA BOG DA SVI ODREDA. MAMU VAM JEBEM RASPALU NENORMALNU.


I ŠTA SAD? UZMEM DILUJEM DROGU, BOLI ME ***, MOGU DA PREŽIVIM TAKO, A ONDA ME UHVATE I KAŽU ETO KRIMINALCA!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Либурнија »

Пази, није да их правдам али таквих социјалних нелогичности има и овдје. Али, за разлику од тамо, социјално те ипак покрпи. Студенти овдје када раде, плаћају неку симболичну цифру на расходе од плате али послије тога им се то не рачуна у радни стаж и као основица ако си доспио на биро за запошљавање. Међутим, не може да буде да нико није надлежан за твој случај?! Има ли неко савјетовалиште за такве ситуације које би могло да ти помогне при тражењу рјешења? Црква, црвени крст или нешто слично? А да је неправда, неправда је! :twak:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Holden »

Pazi, porez na taj rad moram i ja da platim, ali tek na leto, kad kreće ponovni obračun. I to tek ove godine, jer sam morao više da radim (ako zaradiš više od 4,5 hiljade godišnje, onda plaćaš). Ali mi računaju posle za socialnu pomoć. A žena mi kaže, ako bi imao redovan posao i primanja od cca 1200 evra mesečno, i da sam dobio otkaz, da bi primio socialno, i još naknadu (al dobro, to je već vezano na staž). Dok sam radio, sam sam sebi platio i osnovno i dodatno osiguranje i, naravno, nije mi se brojao taj rad u staž. Al kažem ja, nema problema, imao sam subvencionisan jedan obrok dnevno (2,3 evra dnevno ti da država za hranu ako si redovan student). Problem je što je masa ljudi iskorištavala taj sistem, i samo su se prepisivali sa više škole u jednom kraju, na višu u drugom, a nema jedinstvene baze podataka, niti ne planiraju da ju uvedu, jer bi to značilo odma dodatnih 150 hiljada ljudi na birou. u dvomilionskoj zemlji. Ja nosim račune koje sam plaćao, od doma do hrane, skupljam sve hvala bogu, nosim potvrde da nisam menjao faks, jer sam ga stvarno učio, ali ne vredi. Kaže žena, što se mene tiče, gde god si potrošio me ne zanima. I sama mi priznaje da je začaran krug iz kojeg izlaza nema ako jedanput upadneš.


U suštini ide tako;možeš da radiš kao student preko posebnih studentskih servisa i uputnica. Firme to vole, jer niko nije fleksibilniji od studenata i niko neće drugi da ti radi za 3 evra/sat. Ljudi počeli to da iskorištavaju jer ne mogu drugačije do posla (malo njih), pa se prepisuju s više škole na višu, i tako do 30 i neke godine, jer nema jedinstvene evidencije i oni ne mogu da mu blokiraju upis, ako on uredno pošalje prijavu. U medijima kad se priča o nezaposlenosti, političari laprdaju kako studenti 'kradu' radna mesta radnicima (dok studenti mahom čiste ulice i rade u prodavnicama, ili fizički, to u 98% slučajeva), i kako to treba promeniti. Umešaju se te organizacije zvane studentski servisi koje zarađuju lude pare, kao neki studentski biro su, znači zarađuju. I onda se tresla gora, rodio miš, a vlasti nije u interesu da centralizuje bazu podataka upisanih, jer to znači da bi odma imao sigurno više od 100hiljada novih na birou. Pa se ti snađi.

Crveni krst neće da me pomiriše dok su mi roditelji živi, mada ići ću, poraspitaću se. Ako ne, videću. Ali ne mogu da verujem stvarno. Bukvalno svako ko ne želi da radi, prima socialu, a meni nisu dali, zato što želim da se izborim nekako za posao. Muke tantalove. Još tamo gde sam radio, pičim samo noćne, gledam bre ljude kad padnu pijani z sedmog sprata, razlete se, imao sam dva smrtna slučaja i dva epileptična napada, pa ih ti primiri dok ne dođu stručnjaci, pa rasturanje žurki i svađe s pijanim neuračunljivim ljudima, pa ponovo nespavanje, pa prošli mesec jedna budala na koksu krenuo sa nožem na jednu devojku u jednom bloku, meni kažu samo zovi policiju i ne mešaj se, a ne mogu da pustim bre da joj čovek tamo nožem preti, pa uzmi jebenu MAGLITE BATERIJU I KRENI NA NOŽ...ma ne mogu više. Ali jbg, proćiće. Ima puno gorih priča od moje...


Izvinjenje za smor, al hvala vam na razumevanju Ciganijo :psihodelija: :zastavaDS: :zastavaGRB:
Post Reply