"Кад тешко је ..."

nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by nyc »

бишоп wrote:
nyc wrote: Srbija je to, braćo, naša Majka Srbijica. Zemlja u kojoj se ne zna ko koga jebe il zajebava; zemlja koja je u teškom raspadu još od poslednjeg (donkihotovskog, ali ipak) pokušaja da se stvori koliko toliko pravna država, uspostavi kakav-takav pravni poredak. A taj pokušaj je utučen snajperskim metkom (svaka čast, oko sokolovo!), pre nekih 11 godinica.
Без икакве жеље да са бавим остатком уписа, овај део је онај који ми је баш онако запарао "уши" и убио и ово мало памети у мозгу што ми је остало. Најпре да се оградим и да кажем да не оправдам ничије убиство па ни таквог шљама као што је био тај Дон Кихот али о њему би могао мало да питаш и нас који смо били хапшени , остајали без посла, прогањани, понижавани... да питаш мало и ту трећу Србију која није била ни за комуњаре у црвеном, ни за комуњаре у жутом, шта и како су преживели и проживели јер нису хтели да гутају жабе и да их воде баба јуле. Да питаш колико је породица унесрећено за тај кратак период владавине дотичног Дон Кихота, шта су радили његови кризни штабови које је постављао, колико је злог семена међу комшијама посејао. Занимљиво да је вама са стране све то лепо али та његова донкихотовска борба има и другу страну медаље коју нико не жели да сагледа, а понављам у тој истој борби је страдао на разноразне начине велики број људи и породица.

Ценим те и волим као брата рођеног али ово једноставно не желим да прећутим. Знам да ће скочити на све ово браниоци његовог лика и дела али пре тога нека се распитају мало шта је све чињено под велом тзв демократије.

Знам да овај упис није за ову тему и пребаците где мислите или једноставно избришите али на овакве ствари ја нећу да ћутим. Још се ова реченица нашла и у најбоље постове на форуму.
Dragi moj Lauferu a/k/a Bishope,

Prvo, i najprvije - kupio si me za ceo život da onim, "Ценим те и волим као брата рођеног". Hvala ti milion puta. I ja tebe najiskrenije cenim, iako si lik "sa šipke" - svejedno, PRAVI SI. Iskren do bola i predan do smrti!

Ovkao. Glede "Don Kihota" - prihvatam da nam se mišjenja razilaze, razlikuju… Iako mi baš nije najjasniji onaj deo u kojem spominješ tu "treću Srbiju" koja je bila "hapšena, ostajala bez posla, itd…" ?

Zaista? baš bih ti bio zahvalan na konkretnim podacima. Koja je to Srbija ostajala bez poslova, bez zaposlenja, bez prava na bilo šta - dok je Don Kihot bio na vlasti? Moga je ON hapsio? I - po tvojem mišljenju - zašto?

Čekaj, bre, lik je bio predsednik vlade Srbije nepune DVE GODINE kada su ga skenjali??? Ako ti smatraš da je to dovoljan vremenski period da se poseje sve ono "seme zla", da se ovlada "kriznim štabovima" i sl… Mislim, SVAKA ČAST.
Ja u to, sa ove razdaljine, ne mogu ulaziti.


Ali, hajde da priznam da sam - nehotice - odveo priču u stranputicu. Hteo sam samo da opišem Srbijicu u ovom istorijskom trenutku, a Njega sam samo spomenuo kao Kontrast, kao nekoga ko je hteo bolju i zdraviju Srbiju.

Da li sam u zabludi?

Biće da jesam.
Uostalom o svemu ovome očekujem poruke od vas na PP.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Najdoski dr. Ilija »

nyc wrote:Da li sam u zabludi?
Biće da jesam.
Драги Профо, брате наш прекоокеански :ziveli:
Да ли си у заблуди или не је дилема која превазилази мој интелектуални капацитет.
Исто као и одговор на питања шта је то у мајчици Србијици, пре доласка Дон Кихота, било добро па је његовим доласком постало лошије, као и шта је то за његово доба било толико лоше да је његовим "нестанком" кренуло на боље!?
Image
Уместо тога испричаћу један јучерашњи догађај који је на мене оставио баш, баш јак утисак.
Све време сам мислио да о овоме пишем на Биртији али ми се ова дискусија баш некако намести. ;)
Субота 07.06.2014, Задушнице!
Ујутру кренух пут гробља да испоштујем старе и запалим по коју свећу за покој њихових напаћених душа.
Кад сам обавио дужност кренух назад.
По изласку са гробља пешачки прелаз.
Застадох да пропустим свадбену колону.
Заставе, шајкаче, кокарде а сирене пиче све у 16!
Поред гробља... на Задушнице!? :(
Тако ја наставих кући уз поражавајућу чињеницу, па ја и нисам неки патриЈота и Православац какав сам мислио да јесам!
Па ја чак немам ни шајкачу ни кокарду!
А Дон Кихота нема већ једанаесто лето...
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Либурнија »

Najdoski dr. Ilija wrote:.
По изласку са гробља пешачки прелаз.
Застадох да пропустим свадбену колону.
Заставе, шајкаче, кокарде а сирене пиче све у 16!
Поред гробља... на Задушнице!? :(
Тако ја наставих кући уз поражавајућу чињеницу, па ја и нисам неки патриЈота и Православац какав сам мислио да јесам!
Па ја чак немам ни шајкачу ни кокарду!
А Дон Кихота нема већ једанаесто лето...
Закључак неинформисаног Енглеза: српски патриоти су задригли неандерталци и надривјерници а Дон Кихоти су "гуд гајс". Значи, ја идем у фиоку са овим задриглима, тим прије што сам још и гастарбајтер. Јбт, која ми је већ ово фиока?! :mrgreen:

П.С. Има ли које слободно мјесто још у здању за салонске фашисте? :kreza:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by МоСа ВерСе »

Najdoski dr. Ilija wrote: Субота 07.06.2014, Задушнице!
Ујутру кренух пут гробља да испоштујем старе и запалим по коју свећу за покој њихових напаћених душа.
Кад сам обавио дужност кренух назад.
По изласку са гробља пешачки прелаз.
Застадох да пропустим свадбену колону.
Заставе, шајкаче, кокарде а сирене пиче све у 16!
Поред гробља... на Задушнице!? :(
Тако ја наставих кући уз поражавајућу чињеницу, па ја и нисам неки патриЈота и Православац какав сам мислио да јесам!
Па ја чак немам ни шајкачу ни кокарду!
А Дон Кихота нема већ једанаесто лето...
Дође тако времена, када памет зашути, будала проговори, а фукара се обогати. Ово је једна мудра травничка глава говорила...

Е мој брате Илија, мислим да си уб'о суштину зашто је наш народ ту где јесте, зашто нас воде неке Домановићеве вође.
Не знамо ми више ни за веру (праву), ни за Бога, ништа ми не знамо. Отуђили смо се од онога што нас је сачувало толике године под Турцима. Све се искварило. До пре кусур година смо говорили да нема Бога, сад ти који су говорили су највећи православци и патриЈоте. Немамо ни свештенство да врати људе на прави пут, да нас врати вери, нама садашњи патријарх губи конце и свашта прича.

Сви траже неког вођу, неког ко ће да штапићем преокрене поларитет, а заборавља на једну најбитнију ствар. Да пође од себе.

Нема Кихота, али нема ни Санча Пансе, нема ничега.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by ajkula »

ima samo beskrajni plavi krug. i u njemu zvezda . crvena :).
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Najdoski dr. Ilija »

Либурнија wrote: Закључак неинформисаног Енглеза: српски патриоти су задригли неандерталци и надривјерници а Дон Кихоти су "гуд гајс". Значи, ја идем у фиоку са овим задриглима, тим прије што сам још и гастарбајтер. Јбт, која ми је већ ово фиока?! :mrgreen:

П.С. Има ли које слободно мјесто још у здању за салонске фашисте? :kreza:
Ја сам свестан да су моји интелектуални капацитети ограничени али ми ипак мало дође криво што немогу да скапирам с ким се ти уопште грудваш? :nindza:
Можда сам и у годинама па ме фата деменција па ако би могао само да ми покажеш где ја то написах:
Либурнија wrote: српски патриоти су задригли неандерталци и надривјерници а Дон Кихоти су "гуд гајс"
?
Ако си се стварно пронашао у следећем
Заставе, шајкаче, кокарде а сирене пиче све у 16!
Поред гробља... на Задушнице!? :(
и сврставаш се са наведенима у исту "фиоку" мени је стварно жао.
Ја и даље сматрам да си "квалитетнији"! ;)
МоСа ВерСе wrote:
Najdoski dr. Ilija wrote: Субота 07.06.2014, Задушнице!
Ујутру кренух пут гробља да испоштујем старе и запалим по коју свећу за покој њихових напаћених душа.
Кад сам обавио дужност кренух назад.
По изласку са гробља пешачки прелаз.
Застадох да пропустим свадбену колону.
Заставе, шајкаче, кокарде а сирене пиче све у 16!
Поред гробља... на Задушнице!? :(
Тако ја наставих кући уз поражавајућу чињеницу, па ја и нисам неки патриЈота и Православац какав сам мислио да јесам!
Па ја чак немам ни шајкачу ни кокарду!
А Дон Кихота нема већ једанаесто лето...
Дође тако времена, када памет зашути, будала проговори, а фукара се обогати. Ово је једна мудра травничка глава говорила...

Е мој брате Илија, мислим да си уб'о суштину зашто је наш народ ту где јесте, зашто нас воде неке Домановићеве вође.
Не знамо ми више ни за веру (праву), ни за Бога, ништа ми не знамо. Отуђили смо се од онога што нас је сачувало толике године под Турцима. Све се искварило. До пре кусур година смо говорили да нема Бога, сад ти који су говорили су највећи православци и патриЈоте. Немамо ни свештенство да врати људе на прави пут, да нас врати вери, нама садашњи патријарх губи конце и свашта прича.

Сви траже неког вођу, неког ко ће да штапићем преокрене поларитет, а заборавља на једну најбитнију ствар. Да пође од себе.

Нема Кихота, али нема ни Санча Пансе, нема ничега.
Драго ми је брате да си схватио поенту приче! :ziveli:
Дон Кихота нема већ 11 лета а ми још увек у каналу.
Исто као и Звезда а одавно је одбранисмо од Мишковића!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by carapan »

Mene je prosto neki put sramota u kakvoj zemlji mi zivimo..

U zemlji gde od jebenih politicara ne mozes da zivis, niti da dodjes do zivota.. Gde god se okrenes politicar neki, balavi, koji do juce cuvao ovce po nekim vrletima, prodavao kajmak na pijaci, lepio plocice po zgradama, a sada zahvaljujuci clanstvu u stranci, odlucuje o sudbini jednog naroda, mog zivota i zivota moje dece..

Milion puta sam se pitao, sta je Austrija, Svajcarska... bolja po bilo cemu, od moje Srbije? Imaju li veca polja za prehranu i izvoz? Imaju li rudna bogatstva i reke bolja no moja Srbija? Imaju li bolje znanje njihovi gradjani, no sto ga mi imamo? Imaju li boljeg seljaka, no sto ga ova zemlja na brdovitom Balkanu ima? Sta je to sto njih cini boljim, da se osecaju vrednijim, da se osecaju zivim, dok obican covek u zemlji Srbiji nema zivot? Zasto skoro 90% stanovnistva Srbije, pregledava oglase za posao van Srbije, cuvajuci neku decu nekih ljudi za neke bedne novce, koje ovde u Srbiji nikako ne moze da zaradi? Zasto u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu, nikako nije mogla da zazivi seljacka stranka, da hrani i prehrani, da izdrzava i odrzava ovu zemlju, a moze stranka penzionera, koji iako su penzioneri, budu izabrani i za ministre? Zasto ja ovde ne mogu da zivim od svoje plate posteno zaradjene? Zasto moje dete jos ne zna kako more izgleda?

Milion puta sam se pitao, i milion puta sam samo dobijao jedan odgovor jedini.. Samo zato, sto su nam zivoti i duse u rukama seoskih, lokalnih, republickih politicara, koji nam daju da zivimo, ili nas gase kako njima odgovara.. Menjaju stranke prema mogucnostima..Menjaju sebi zivot, zaradjujuci na muci obicnog coveka, koji ce pod plastom ljubavi prema porodici, prema voljenom klubu sve da uradi.. I oni to znaju, i oni to debelo koriste, kako kome odgovara..

Ovo u Srbiji nije zivot... Ovo u Srbiji je prezivljavanje.. Ovo u Srbiji je kazamat politicara, njihova prcija, koji dolaskom na vlast, se ponasaju kao da im deda ostavio u nasledstvo, pa sada mogu da svima nama jbu mater, da nam daju otkaze, da nas sikaniraju i da nas ponizavaju kako njima odgovara, a ko se pobunis protiv unuka "dede" koji mu ostavio zemlju u nasledstvo, nista ti drugo ne preostaje no da umres u bedi i gledajuci kako ti porodica nema ni za hleb..

Ogorcena sam odavno.. Boricu se dok mogu, ali sada samo za svoju porodicu, jer sam uvideo da boreci se kao pojedinac za klub koji volim srcem, ispadam budala, jer sam samo zrno peska, na pescanom sprudu... Ja se borim a klub, dajem sve sto mogu, dok necija zena radi u tom istom klubu za hiljade eura.. Ja se borim za klub, dok neko zivi od tog kluba, praveci nas budalama, da sada nije vreme za promene.. Ja da se borim za klub, dok neko preko noci, dovede nove ljude, i onda gleda kako se u maloj bari svakog dana, oni ujedaju kao krokodili.. Kakve sada ima veze ono moje pismo javno upuceno? Ispao sam budala, dok nekoga boli *** za klub..

Zato odustajem da trazim krivca, za ovo stanje, jer ja sam najveci krivac, sto sam verovao budalama, pastirima, koji su preko noci opanak slavnog pretka, zamenili salonskom cipelom..

Kad tesko je....
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by МоСа ВерСе »

Veruj mi brate moj kruševački, jedini krivci smo mi sami. Političari su samo odraz naroda. Ni bolji, ni lošiji. Koliko god da je teško prihvatit' činjenicu da smo sami krivci. Samo te moli brat da ne shvatiš ovo lično, da tebe prozivam. Koliko sam uvideo po pisanju, ti si brat na svom mestu. Volis nesto iskreno, boriš se iskreno za to što voliš, temperamentno kao i svaki sa juga.

Ono što u Srbiji jedino imaš jeste da kad hoćeš nekog da naružiš kažeš mu da je seljak. Spominjao si pa da spomenem ironiju. Svaka država na seljaka gleda kao uvaženog gradjana, samo mi i ostala balkanska horda gleda na njega kao koleteralnu štetu. Umesto da se vratimo poljoprovredi, mi se trudimo da sve naguramo u gradove. Kažem mi jer smo zajedno birali trenutnu vlast.

Samim tim, vraćamo se na pocetak začaranog kruga, a to je da se isključivo mi pitamo. Ili da se promenimo na bolje ili da nam uvedu autokratiju pa da budemo poslušni. Istorija je brutalna, ona kaže da smo najbolji bili kad neko pritegne gušu. Samo što su ranije autokrate bile prosrpski orjentisane, danas ti pošalju sa zapada nekog poput premijera da trenira strogoću.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Либурнија »

Нема нама запад шта кога да шаље, марионете стоје у реду и нуде своје услуге.

Сељака што се тиче, нико више не цијени физички рад - парола је, ајде у школу да не мораш да се мучиш (радиш) као што сам ја морао. Са родитељског аспекта, такав приступ је разумљив, поготово у накарадном систему вриједности као што је код нас гдје се физички рад, поготово мотиком, нити цијени нити исплати. Е то нас је и довело овдје гдје јесмо. Ја да се сад вратим доље и купим 100 коза (а могао бих и 1 000 пошто има гдје да брсте), 99,9% људи би ме исмијавало. Обогатио се не бих сигурно али не бих ни гладовао, био би вјероватно 10 пута здравији и задовољнији (е сад, тешко би се продао толики сир, од чега Кауфланд, Лидл и Ивица Тодорић да живе и коме да продају свој сир од гуме?! :jelenko: )...е али козе смрде. Јбг, ајмо онда сви да радимо и даље по канцеларијама али немој онда да се жалимо због овога што нас је снашло, бијела куга, пуста села, никаква производња, само цепај увоз...наш народ је фино рекао - нема леба без мотике. Имамо паметне изреке за све, само их не примјењујемо. Што због накарадног система вриједности који смо усвојили, што због корупције и и лакомости домаћих људи на функцијама у држави и привреди, што због тога што нам је Велики Брат ионако намјенио улогу резервоара јефтине радне снаге и запећка.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Najdoski dr. Ilija »

МоСа ВерСе wrote: Ono što u Srbiji jedino imaš jeste da kad hoćeš nekog da naružiš kažeš mu da je seljak. Spominjao si pa da spomenem ironiju. Svaka država na seljaka gleda kao uvaženog gradjana, samo mi i ostala balkanska horda gleda na njega kao koleteralnu štetu.
Image

;)
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Кад тешко је ..."

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Il genio »

Uvek kada se priča o Prvom svetskom ratu, prvo što mi padne na pamet je šta je sve doživeo jedan običan seljak. On koji verovatno nikad dalje od svog sela nije otišao, koji nikad nije video more, u jednom trenutku plovi Sredozemnim morem ka Severnoj Africi i moli se Svetom Nikoli da ih ne potopi švapski sumaren. Neverovatna sudbina, baš kao i cele Srbije u tom sukobu. Slava junacima!

Izgnanici

Sinje je more široko.
Široko, hladno, duboko.
Kreće se lađa francuska
Sa pristaništa solunska.

Odlaze moji drugovi,
Drugovi srpski vitezi,
U zemlju daljnu Afriku;
Svi nose tugu veliku.

Iz svoje zemlje prognani,
Po svetu blude mlađani;
Tuđino majko — maćijo,
zbogom za navek, Srbijo!

Pa kad se more zaljulja,
Mahnito silno udara,
Svi mole Svetog Nikolu,
njegovu silu na moru!

Mnogi će od njih biti plen,
Kad dođe švapski sumaren,
Mnogo je Srba propalo,
u moru hladnom, ostalo,

Šta li je Srbin zgrešio?
Bogu se uvek molio;
Sedam se leta borio;
U rovu slavu slavio.

Uzalud čekaš, majko ti,
Da ti se vojno živ vrati,
More je sito — miruje,
Jedinca tvoga — miluje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1Fj8VVh52zQ&hd=1[/youtube]
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: "Кад тешко је ..."

Post by МоСа ВерСе »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=koZkio7gD6s[/youtube]

К'о да ми отме из моје душе Косово...
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Кад тешко је ..."

Post by dacha od bosne »

бишоп wrote:Само да и овде пожелим брату Либурнији брз излазак из болнице и наравно брз опоравак. Држ се брате!
Drž' se brate. Nadam se da nije ništa ozbiljno.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: "Кад тешко је ..."

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:
бишоп wrote:Само да и овде пожелим брату Либурнији брз излазак из болнице и наравно брз опоравак. Држ се брате!
Drž' se brate. Nadam se da nije ništa ozbiljno.
+1!
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Post Reply