Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

Nolle wrote:Da napišem napokon nešto malo o našem rosteru.

Očekujem startnu petorku Jenkins, Blažič, Schlib, Savović, Katić. Samim tim ne razumem i zašto tolika pomama za četvorkom, koja sigurno neće igrati više od 15 minuta! Samim tim ne očekujem i nekog superstara od 300+ hiljada već nekog fizikalca koji može da odgovori u prvom redu defanzivnim zadatcima. Druga petorka bi bila Nelson, Lazić, Simonović, Četvorka, Bobi, koja bi zonama, promenama odbrana dizala intenzitet iste. Znači početci sa napadčkim petorkama, a onda rotacije u zavisnosti od rezultata, protivnika, itd...

Jenkins, Blažič i Nelson pružaju jednu veliki stabilnost na pozicijama PG i SG gde bi onda bilo dosta lakše Cveletu i Laziću da se kroz sezonu u nekoj manjoj minutaži izbore za poziciju i koji minut više, igrajući rasterećeno. Tek će se videti koliki je dobitak ostanak Nelsona. Za mene je to OGROMAN dobitak, pogotovo kao igrača sa klupe, koji menja ritam na obe strane terena svojom tranzicijom i odličnom odbranom u prvom redu. Blažič će da donese mnogo veću brzinu, pa i agresivnost u napadanju obruča. Nadam se njegovoj dobroj igri 2na2 što u odbrani što u napadu! Bitan će on biti šraf, iako imamo 2 crnca na PG/SG, očekujem da on ima možda i najveću minutažu. Realno je da njih trojica recimo podele 70 od 80 minuta na bekovskim pozicijama, a ostatak Lazić i Cvele. Nadam se da će u nekim slabijim utakmicama ta proporcija biti manja. Odmah da kažem da bih bio greh koristiti Blažiča na krilu, i da ako već hoće ponekad da Radonjić igra sa 3 niska spolja, neka na SF koristi Lazića.
* Imaćemo sa bekovskih pozicija prilično nekonstantan šut za 3 poena, i na to treba da se spremimo! Blažič mora još dosta da radi na šutu, Jenkinsu se približila trojka, a koliko sam razumeo ima dobar šut sa mid range-a, pa možda i digne procenat. Takođe očekujem malo izgubljenih lopti i dosta kontrolisanu košarku, koliko bude u granicama mogućnosti sa tranzicionim igračima poput Jake i DeMarkusa. Pogotovo što je Jenkins poznat kao izuzetno inteligentan i pametan igrač. Takođe, neće biti mnogo pika u našoj igri, ožda eventualno kada je Jenkins u igri, ali on će to igrati za sebe iz naskoka, tj.

Na poziciji niskog krila smo jaki. Ne znam, i dalje ne verujem da ćemo gledati Blake Schliba. Očekujem od njega da bude prva napadačka perjanica. U najboljim je godinama, formiran je igrač, plaćen je dosta, ima višegodišnji ugovor, ima sve preduslove da odigra možda i najbolju sezonu u karijeri. Igrač koji u EL igra na 15-5-5 nivou je u Crvenoj zvezdi. To dovoljno govori šta i koliko se od njega očekuje. Lično od njega očekujem više od bilo kog igrača, najviše i maksimum u svakoj utakmici. Što se tiče Marka Simonovića. Isto kao i Lazić i Cvetković, ima priliku da odigra rasterećeno! Scott i on su bili tu negde, Simonu je bila prva sezona, očekivalo se od njega, sada je postao #2 opcija. Možda će mu biti lakše da zatrpava 'iz senke'
* Iako imamo 'black backcourt', očekujem tranziciju i trčanje, jer bi bilo glupo gušiti ih. 3 crnca spolja su mač sa 2 oštrice po meni, ali... ne kukam, jer su sva 3 igrača izuzetnog kvaliteta i predispozicija. Imamo sve preduslove da imamo najjači backcourt u regionu. Da ponovim još jednom, od Schliba očekujem najviše, jer je među najiskusnijima. Praktično je i point forward, i zaista očekujem da zna kad treba da stane na loptu, i tu će možda biti najveći problem kod naše bekovske linije, koja je izrazito tranziciona sa Nelsonom, Blažičem i Jenkinsom, koji će tražiti put do obruča u 7-8 od 10 situacija. To je realno, po meni. Pogotovo iz skoka ako ga oni pokupe. Svi smo npr videli prošele sezone iz skoka kako vuče Nelson, ili kako vuče Jaka, ko je pratio Olimpiju. Zato je bio vrlo bitan igrač na poziciji SF koji ima iskustvo. To iskustvo nismo imali sa Scottom, nego smo imali još jednog tranzicionog, koji nije znao da stane, i zbog te ludosti i trčanja smo ponekad izgledali kao banda.
- Da li će Schlib da donese zrelost u odnosu na Scotta?
- Da li će Nelson malo da stane i postane plej sa repom i glavom?
- Da li Jenkins može da odigra igru 2na2, a ne samo da iz bloka traži šut sa kapice?
- Da li Blažič može da odgra na visokom nivou na oba kraja terena?

Za kraj unutrašnja linija. Po meni fali nam čvrsta četvorka, sa dobrim osećajem za skok i velikom dozom energije gde bi dobro rotira, udvajao. Samo to, jer zaista nije potrebna neka fensi četvorka skupa sada, već igrač koji će da odgovori zadatku sa klupe, jer da se razumemo Savović je starter, pa je starter. Dabldabl je dabldabl, koliko god mene nerviralo njegovo branjenje pika, njegova low post igra, i njegov 'wanna be Bargniani' stav. Katić i Bobi su na petici. Samim tim potreban je samo neko kao pomoć na 5 minuta u nekim small ball postavama gde ćemo pokušati da ubrzamo igru, da pojačamo tranziciju, agresivnost. Takođe, mora se poaziti sa Bobijem. Pun je samopouzdanja, i realno treba da igra bar 20 minuta, tj 20 on, 20 Raško, da se nađe kompromis, jer ako minutaža bude 30-10 u odnosu Raško-Bobi, imaćemo velikih problema, jer Bobi nije poznat kao igrač koji je psihički stabilan, on voli minute na terenu. Zato mi je bila i čudna izjava Radonjića da će se tražiti petica!? Mitrović će dobrano morati i ove sezone da guli kolena, mora da trenira jako, mora da zapne, da se nametne, da pokaže karakter, stav, želju, motiv. Nije dovoljno biti najveći cigan u ekipi, iako je navijačima drago da imaju bar jednog takvog u ekipi. Talenat mora da se naplaćuje. Za mene on je u perspektivi bolji od Savovića i to ove sezone mora da pokaže kako zna i ume! Nema više izgovora za njega, ova sezona mora biti njegova. Uz Jokića naša najperspektivnija četvorka, reprezentavac je, Duda mu je dao šansu, svi, ali bukvalno svi veruju u njega. On mora da prelomi, i pokaže da zaslužuje minute na terenu, da jeste bolji i da ima kvalitet. Ponavaljam ova četvorka o kojoj se toliko priča, jeste bitna, ali ja lično ne očekujem neku zver u rangu Schliba, očekujem igrača koji jeste zver, ali zver koja neće dozvoliti ofanzivan skok, koja neće dozvoliti poene ispod koša, koja će nogama moći da prati svog rivala, sve ono što u ovom trenutku ne mogu Savović i Mitrović.
Obožavam ovakve analize, Nolle :ziveli:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

naka wrote:Hvala, ljudi. Jel ima I neka Sansa? Znam koji su nam kriterijumi za polisanse :) ?

Sta je ljubav? Prijatelj mi se zeni I samo pogledom pored zene (mucenica ne zna da je u drugom planu) me pita kolko je? Jebem ti nas zivot sa olosima u klubu. Magnet smo za hostaplere..
Hail brate...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by dacha od bosne »

Nolle wrote:Svi galame o branjenju igre 2 na 2, pa da pokušam da napišem koje ''slovo'' oko branjenja pick & roll igre, u nadi da vas neće mrzeti sve da pročitate.

Postoje 3 osnovne varijante branjenja P&R igre.
1. Zonski
2. Iskakanje
3. Preuzimanje


U zavinosti kakve centre imaš, biraš i svoju odbranu P&R igre. Naši centri su Boban Marjanović i Raško Katić, i po njihovim igračkim karakteristikama, nama najviše odgovara ova prva opcija – znači zonsko branjenje 2na2 igre. Odnosno situacija u kojoj centri ostaju u reketu i ne dozvoljavaju završnicu protivničkom beku na obruču – polaganje ili zakucavanje.

1. ZONSKI

Kod zonskog preuzimanja, koje se najčešće radi kod centralnog pick & roll-a, bek pokušava da:
- probija blok, ako je protivnički bek koji ima loptu dobar šuter. To trebaju da rade Jenkins, Nelson i Lazić
- ispod bloka nogama pokuša da isprati beka. To trebaju da rade Cvetković i Blažič, Laza i ovo može

Kod takvih situacija, centar sve što treba da uradi jeste da čuva reket, odnosno obruč. Bobi i Raško to itekako umeju.

Sada, dolazimo do proračunatih rizika koju svaka pick & roll odbrana ima:

Ovo su rizici za zonsku P&R odbranu:

1. Šta ako bek zakasni u kretnju ili ne probije blok?
Bek koji ima loptu u ruci, ima prazan prostor oko penala koji mu pravi centar svojim blokom. Tada on ima situaciju u kojoj sa šutem iz naskoka on može da završi, ako ima dobar šut. Na prodor se neće odlučivati jer će ispod koša biti Raško/Bobi koji će ga sačekati u toj situaciji.

2. Šta ako igrač koji postavlja blok može da šutne?
Takvih centara ima malo u Evropi zaista malo, i takav centralni pik se obično radi sa četvorkama (u našem primeru to bi bio Boris Savović). Naravno postoje i petice, ali to su zaista izuzetci: Nenad Krstić, Lukas Mavrokefalidis... Retko koja čista petica ima taj šut sa 5-6 metara. Čak i ovim nabrojanim nije strano da se spuste na četvorku.

Ove 2 stvari su možda i najveći rizik kod zonskog branjenja pick & rolla. Znači zonskim branjenjem 2na2 igre mi protivnicima puštamo šut sa perimetra koji treneri ne vole da im igrači uzimaju. Taj šut je okarakterisan kao najlošiji šut koji igrač može uzeti, odnosno nije siguran koš (polaganje, zicer), a nije ni trojka.

Sada dolazimo do onoga do čega svi brinu. Pozicija 4 i 2na2 igra, i kako ćemo taj pik braniti kada se budu igrali PG/PF odnosno u nekim varijantama čak i SG/PF

* PG – plejmejker
* SG – bek šuter
* PF – krilni centar

u takvoj 2na2 varijaciji upada Boris Savović, koji je prošle sezone pokazao da nije baš vrsan defanzivac.

Boris Savović, obično pik brani preuzimanjima. Pošto ne igra na centru ostavlja beka sa svojim čuvarom
* primer Cveleta ostavljen sa Gistom
* primer Blažič ostavljen sa Lovernjom
odnosno tzv miss match-evi

Savović jeste atleta, ali i on je četvorka koja mora da zonski brani 2na2 igru. On se trudi da na ova 2 načina koja su osnovna brani tu pik igru, ali... ne može on to.

2. ISKAKANJE

Iskakanje je možda i najbolji način branjenja pick & rolla, ali za takvo branjenje treba dosta stvari da se poklopi.

- centar koji ima brze noge (osnovno!)
- da komunikacija između niskog i visokog bude na kvalitetnom nivou
- da je bek dovoljno jak da zaustavi na tren bar protivničkog centra koji se spušta u reket

Kod takvog branjenja pika, centar mora biti lagan i brz. On treba da iskoči iz pika, tj da ''lažira'' preuzimanje, a onda nogama brzo da se vrati na svog igrača koji se ''mota'' iz 2na2 igre ka obruču. To je zaista dosta kompleksno, i nešto što mi ne možemo da uradimo, jer su nam petice Marjanović i Katić. Čak i četvorka to ne bi mnogo promenila. Zašto? Zato što bi nas oni napadali preko drugog visokog, odnosno Bobija/Katića, a ne tog ''novog pojačanja''. A linija pomoći te četvorke, ako iskakanje ne bi uspelo bi značio otvoren šut igrača kojeg je on čuvao.
* npr neka streč četvorka to može to da kazni otvorenom trojkom iz kornera.

Iskakanje obično koriste ekipe koje dugo igraju zajedno, koji imaju odličnu timsku hemiju, ali i ekipe koje imaju centre koji mogu da brane takvu vrstu 2na2 igre. Mi nažalost takve centre nemamo.

Rizici kod iskakanja na pick & roll-u.

1. ''Ničija zemlja''
Usled sporog vraćanja centra na svog čuvara, ili nekomunikacije sa saigračem. Oni ostaju na ničijoj zemlji. Tada protivnička ekipa obično iz pika pravi višak, i to rešava lako, dobrom distrubucijom ponekad čak i trojkom, ali najčešće prodorom beka (jer visoki igrač nogama to ne može da isprati) ili završnicom centra ispod koša. Ovo je najčešće kod takvog branjenja pika, i zato kao što sam rekao za takvu vrstu P&R odbrane moraš biti u dobroj komunikaciji sa saigračem.

2. Prisilno preuzimanje
Kada centar nema dovoljnu brzinu da iz svakog pika ode posle iskakanja do svog čuvara, nego ostaje na beku. Tada bek najčešće zove izolaciju i rešava to sa visokim 1na1. A ako se desi linija pomoći sa pozicije krilnog centra, ako protivnička ekipa ima streč četvorku sledi kazna.
*primer Dijamantidis – Katić.

3. Preuzimanje

Preuzimanje se retko kada radi, sem ako zaista nemaš atletu na centru koji je spreman da ponavlja svoje odbrane iz pika na beku. Ovakva odbrana od pika se najčešće koristi kada nekome dobro krene šut za 3, a koriste pik da dođu do pozicije pa sve preuzimaš. To se obično radi i u završnicama, sa 4 niska, pa često dođe i do faulova. Nije nešto što se igra na nivou cele utakmice. Obično se pre utakmice dogovara kako se preuzima pik, u zavisnosti od protivnika i protivničkih bekova, načina njihove igre.

Ovakva vrsta odbrane od P&R je za nas misaona imenica, to je mnogo kompleksnije da bi mi rešili to samo jednim pojačanjem kako svi misle. Da, taj igrač bi popunio reket, ali ne bi mogao da zatvori svaku 2na2 igru sa peticom, ili četvorkom u zavisnosti na kojoj poziciji igra, jer protivničke ekipe sigurno neće biti lude da nas napadaju preko našeg najboljeg defanzivca u reketu. Mogao bi on povremeno da radi linije pomoći, ali ne na nekom konstantnom nivou, jer bi nas igrač kojeg on čuva napunio, a to pametan plej vidi.

Rizici preuzimanja

1. Spor visoki igrač
Bek lagano probija 1 na 1, i time otvara sebi nekolicinu varijacija u napadu
- skok šut sa poludistance
- ako mu centar napravi ''livadu'' prodor do kraja (obično je ovo jer protivnički visoki, ostaje sa našim niskim)
- ako neko preuzme sa linije pomoći lopta na stranu i trojka kao kazna

2. Izolacija 2na2 igre po preuzimanju
Tada protivnički igrači odu na krajeve terena, i ostave beka i visokog da reše 2 na 2. U takvoj situaciji najčešće se traži siguran koš, odnosno centar – bek situacija, gde visoki igrač ostaje sam sa niskim. Ovo dosta ekipa koristi, kada se neko izgubi, kao što to ponekad rade Katić/Savović i time im poklonimo lake poene.




Da završim sada napokon ovaj poduži post. Mi smo selektiranjem ovakve centarske linije izabrali kako ćemo braniti tu 2na2 igru, odnosno branjenje pika. Oslanjaćemo se na blokovima u fizikalije Nelsona i Jenkinsa, kao i agresivnost Cvetkovića, Lazića i Blažiča. Pokušaćemo kod pika da radimo što više ''bampovanja'', i ostavljati bekovima vrlo verovatno taj šut iz naskoka.
Takođe, ovakvom odbranom vrlo verovatno i ''stavljamo bravu'' na reket, pogotovo sa Bobijem, i time dolazimo vrlo verovatno do prvog pasa i tranzicije, nadamo se svi i dosta lakih poena, trčanja i zakucavanja.

I ovakva centarska linija ima svoje prednosti kod odbrane od pika. Možda ćemo rizikovati te šuteve, ali u reketu nema šanse da niko prođe pored Bobija i Katića. Neka se protvnik pomuči da pogodi sa penala skok šut, ali ispod reketa nema lakih poena.

Radonjić je u Budućnosti imao te lake petice, ali i branili su pik iskakanjem zbog pokretljivosti (trojke su igrale na četiri, a četvorke na petici). Samo time su i dozvoljavani laki poeni u reketu onda, ako dođe do pasa. Jednostavno pik je donekle i osnova ove igre, iako postoje flex napadi, trouglovi, izolacije, i svaka odbrana od pika ima svoje mane. Te mane jedan igrač ne može da sakrije.

* Mi smo selektirali visoku liniju verovatno za jedan stil branjenja, to i nije tako loše možda, jer ćemo tokom čitave sezone braniti isto. Sada dovoditi nekog crnca defanzivca, koji će u stilu Savovića da iskače na sve živo, samo da bi neki imali privid da mi eto kao branimo pik... Neka hvala.

Ponavljam, i ovakva centarska linija ima svoje prednosti kod branjenja pick & roll igre, ali svi potenciraju spore noge. Niko neće da vidi dobru stranu. Uostalom, to se vidi i u pripremnim utakmicama. Jesu slabe ekipe, ali upravo te slabe ekipe, najviše koriste pik, a eto niko ne prelazi 65 poena, kako to? Izuzev Sloge i Tamiša, mi nismo igrali sa baš slabim ekipama. Budućnost (tvrda ekipa koja igra Evropu), Oldemburg (igra kvalifikacije za EL), Pinar (ekipa puna Amerikanaca)...

Eto neko moje slovo o ovome, nadam se da vas neće mrzeti da pročitate uz jutarnju kafu. Ovo nisam napisao da bih se ja sad nešto pravio pametan. Nego pokušaj da ljudi shvate da svaka odbrana od P&R ima neku svoju manu, svaka odbrana ima neku svoju začkoljicu. Naša centarska linija kod odbrane pika ima svoje mane, koje će verovatno neka ekipa i iskoristiti, ali postoje i ekipe koje tu manu do sutra neće iskoristiti.

Svi bi voleli da imamo različite centre, odnosno centre koji mogu da na svaki način preuzimaju pik, ali... to košta! Mi nismo pijani Rusi, ove 2 sezone su jednostavno samo usputna stanica dok klinci koju su velika perspektiva ne samo Zvezde već i naše košarke ne sazru! Svi kukaju u fudbalu što ne igraju deca, e pa u basketu će za godinu dve nadam se igrati. Do tada mora malo da se i potroši, da bi se lakše preživeo rezultatski taj tranzicioni period.

Mi imamo ozbiljnu ekipu i sad, to treba da bude svima jasno. Ne treba tražiti preko hleba pogaču, i biti nezahvalan na nekim stvarima, jer gde smo mogli da budemo, ovo je sjajno, i treba biti zahvalan samo na tome.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Либурнија »

Хлад Малиганович wrote:Чињеница да сам се на овој теми оглашавао углавном у кратким цртама и са дубоким разочарењем, последица је тога да је мени потпуно несхватљиво да се некоме у Србији лета 2013. мора аргументовати зашто је неко против приватизације Звезде. Схватам да је то у принципу некоректно, па ево, одлучио сам да набацам и пробам да рашчланим разлоге и мотиве за такав мој став. Мислим да је то фер, и немам потребу да даље четујем на ту тему. Кога текст смара, или му вређа уверења, слободно може да кликне на сајт неких дневних новина или телевизије, стварност у тим медијима је много шаренија него у тексту који следи. ППВ хапси, Станији испала сиса, Карлеушу ујела свиња, стижу велике инвестиције.

Рационално размишљање о приватизацији Клуба и његовој даљој судбини у том случају

О рационалним разлозима зашто нисам за већинску приватизацију Звезде могу да напишем јако много, али не превише новог. Суштина читаве приче је да приватна својина апсолутно не гарантује да ће се Клуб водити на прави начин, да неће бити даљих малверзација, пљачке, и сумњивих потеза. То је заправо невиђен мит, који нам заговорници либералног капитализма понављају још од почетка 90-тих. Србија данас де факто јесте капиталистичко друштво, у коме је у државном власништву остало још само неколицина фирми. И хоћете да кажете да је у Србији благостање? Надаље, тај Арапин Икс, купује (по причи) клуб који постоји у Србији, и игра српску лигу, са српским "фудбалским радницима", са куповном моћи публике која је веома скромна, и који има бројне финансијске, организационе и свакакве друге репове. Звезда се неће приватизацијом преселити у неку фиктивну земљу снова, него ће остати тачно ту где је- у оваквој Србији и у оваквом Београду. Паралеле које се овде могу прочитати, о напретку, по којима је приватизација исто што и електрификација, а сви они који су против ње су неписмени геаци који подижу паркет да би се грејали и дувају у сијалицу да је угасе су чиста шарлатанска прича. То је прича о типу који је бануо у село и наговара мештане да продају земљу и куће- па ће им онда увести струју. Можда хоће, можда неће, али то свакако више нису њихове куће и земља. Ја ту популистичку причу слушам већ 20 година, и мука ми је од ње. Она је постала мантра, извирује из медија, филмова, серија, политичких говора. "Ми смо неспособни, ми смо лопови, види лопове, сви смо исти, и ти си лопов, и он је лопов, то је све ничије, то ће све да пропадне, дај да продамо, дај да продамо, то да је ваљало не би пропало, шта ће нам.." Када то ваљање у блату неморала кулминира, појављује се белозуби преварант, који нуди спасоносно решење, које јесте "горка пилула" али обећава слатку и славну будућност. То је тип који прича у кратким и јефтиним алегоријама и досеткама "магарац када иде уз брдо не иде праволинијски", "ви сте сви победници јер сте се родили- ваш спремић је био најбржи" (преузето из стварног примера стварног преваранта), а сви они који су против укрцавања на "брод снова" су крути, лењи, противници напретка, кочничари и будале. На причу о неким арапским милионима и благостању које нам следује данас се тако пецају исти они људи који су се пецали и на приче о Еурополисима (данас "Београд на води"- звучи као најава великог поста), брзим пругама Србије, пловној Морави, Звезданом граду. И смеју им се исти они који се смеју све ове године, али се њихова не слуша. Они нису за напредак и дувају у сијалицу. Па добро. Тврдим- сила која данас покушава да приватизује ФК Црвену звезду, је иста она сила која је (поред осталих утицаја) од државе са преко 20 милиона становника, солидном економијом, јаком војском, и сразмерно малим дугом направила шачицу јадних, корумпираних и презадужених протектората, којих се сви њихови иоле освешћени грађани стиде, док шљам чекићем удара по словима. Али то је морало тако - "да је ваљало не би пропало", рече размажено дете које је разбило кристалну вазу, на наговор неког мангупа из комшилука.

Даље. Погледајте само ко су њушке које се сада залажу за приватизацију и подржавају ту идеју. Горан Весић- професионални лажљивац, и то према сопственом признању- политички консултант, који за паре смишља странкама на који начин да боље лажу грађане, тип који је продао Делијама некакву националистичку причу, а притом је учествовао у одвајању Црне Горе, заједно са локалним усташама, лоповима и мафијом. Уништитељ Црвене звезде у материјалном и духовном смислу. Творац лажног пројекта који је требао да Звезду препусти њеним члановима, сада на делу показује колико је искрена читава та акција била. Архитекта једне од највећих превара у историји нашег спорта. Небојша Човић- још један камелеон и аморалан тип, сумњиве прошлости, прелетач светских размера, манипулант, и Весићев сарадник, пре свега на пројекту упропашћавања ККЦЗ. Удбаш, лажов, морална нула. Још један уништитељ, само што то већина вас услед НЕЗАСЛУЖЕНО добијене Евролиге и осталих мазива за очи, неће да види. И коначно- његово височанство "ја сам био на том Северу и Максимиру" Александар Вучић. Особа која је први део каријере имитирала једног крупног политичара, да би сада био ангажован да глуми његовог покојног ривала. Човек који је као бандит упао у клуб "да га спасе" и у њега довео гомилу сумњивих типуса, (који је између осталог, а што већина вас не зна инсистирао да његов "друг са студија" Весић буде у кризној групи, што је само захваљујући Делијама спречено, па је Весићу измишљена скривена функција унутар Клуба), неколико месеци након спасоносног уласка у Клуб процењује да Клубу нема спаса, и да је продаја једино решење. За тих неколико месеци смо гледали циркус у режији људи које је он у Клуб довео, третирајући га потпуно исто као било које јавно предузеће- као плен. Притом је дотични Александар у српској јавности представљен као некакав Елиот Нес, који хапси, и сузбија корупцију. Трагично. Кршењем Статута, најбруталнијим насиљем и противправно, Звезда је постала предмет таљења десетак појединаца из политичких странака, које је он довео, а сада је дошло време да је продамо, јер је то једино решење, и то се зове напредак. Е па, другари, ако су Весић, Човић и Вучић весници тог напретка, ја сам онда заиста против прогреса, и такво ме "боље сутра" не интересује. О разним Кокезама, Тончевима, Башановићима и осталом шодеру неморала нећу ни да пишем, јер ту само ваљда још Маја Гојковић недостаје. Његово височанство ППВ (ја сам твој ППВ, и немој имати других ППВ-а осим мене), сада просипа најпровидније популистичке приче о томе "како су сви против приватизације" иако добро зна да је већина већ спремна за тај потез, и да га једва чека, исто као што већина, као жаба скуваних грађана, опет једва чека било који "спасоносни" потез, јер "овако више не иде", и јер је "таква реалност", па то онда може да значи продају било које фирме, дела државне територије или Звезде. Ми смо на путу који нема алтернативу, таква је реалност, и то је напредак. Е па, господо, по*ерем вам се ја у тај напредак.

И још нешто, што нисам видео да је ико овде написао, и што ме веома чуди. Звезда није само фудбалски клуб. Шта је са остатком спортског друштва? Али добро, и то ће ППВ да смисли, натенане, за једно поподне, само треба прво да сазна да Барселона и Реал нису приватни клубови. ("Гооосподиине новинаару, кааква то питања постављате"- ех, како је глумцу некад тешко да изађе из претходне улоге.)

Толико о рационалном размишљању, и покушају да вам наговестим размере манипулације и идиотизма које се овде дешавају, годинама унатраг.


Емотивни разлози, или "где сам ја у свему томе"

Неко је написао да сам ја Звездаш због терена. Због великих и славних игра, титула, победа. То је само донекле тачно. Не бих да превише улазим у приватне детаље свог живота, али Звезда је за мене доста рано постала више од клуба који симпатишем, и чијим се победама радујем. Звезда је била покрет, коме сам се са радошћу придружио, и коме сам се дивио и у победи и у поразу. То наравно звучи патетично и прежвакано, али је истина. О Звезди и ономе што је она представљала за Србе (а и шире) слушам од свог најранијег детињства, а један од људи због којих сам почео да навијам за Звезду није томе научен, него је Звезду одабрао, одмах по њеном оснивању. И знао је тачно због чега је то урадио. Ја сам одрастао говорећи о Звезди у првом лицу множине. То је нешто што је наше, што је изникло из народа, и опстало и развило се у прљавом свету политике и спорта. Нешто што је најзад било и првак света. Ми смо били прваци света. Могли смо то. Исто као што је проклета Југославија, са својим "све је свачије и ничије" уређењем успевала да извози аутомобиле у САД, да би се данашњи клинци, рођени у држави која не извози ништа и никуда осим у Хаг, томе смејали. Назовите ме носталгичарем (само без префикса "југо", осим ако се мисли на кола), и можда ћете бити у праву. Али за мене у свету монопола, рачунања, арапских и руских милиона, навијача Ливерпула и Манчестера из кинеске провинције Хенан, нема бог зна шта интересантно. Не припадам томе.

Врхунски спорт је превара на глобалном нивоу, и то је превара у којој свесно учествујем, слично попијеној флаши пива за коју знам да шкоди, "али од нечега се мора и умријети." Али желим да учествујем само под неким условима. Нешто ту мора бити и за мене. Морам негде да себе пронађем у тој причи. У причи подржавања клуба који је приватно власништво неког типа који је за тај клуб чуо у својој 30-тој години ја не проналазим себе. Да сам то желео, навијао бих за неки Манчестер, или још боље Сити. Добар фудбал= производ, ја = конзумент и то је то. Већина млађих људи данас то тако гледа. Не видим у томе ништа привлачно.
Искрено, више волим да погледам клинце како пикају лопте у кварту, него неки меч ЛШ.

Наравно- све ово не значи да је свет пропао, да треба да се легне и умре, и да је битка готова. Ја знам да може и другачије. Коначно- у свету коме се толико дивимо постоје бројни примери клубова који функционишу сасвим другачије од Тачерско- енглеских доларских монструма. То је могуће, и о томе су овде написани томови текста. Исто као што је могуће да Срби нису само лажови, лопови и битанге, који не могу да имају ништа своје и заједничко, па зато треба све да препусте другима. Ја одбијам да поверујем у то! Одбијам да усвојим одвратну мантру аутошовинизма, и негирања сваке могућности да српски народни клуб опстане, као такав, и да опет буде велик. Само Србија опет мора да буде "велика". А док се то не деси, сви са њом ћемо, свакако, бити исто ово што смо и данас- бедни, понижени и незадовољни. Са или без Вучића, Човића, Арапа, и осталих ликова, стварних или измишљених.
За антологију. Ко разумије, схватиће.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Цоавуја
Новајлија
Posts: 32
Joined: Wed Mar 27, 2013 12:44 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Цоавуја »

Либурнија wrote:
crazynorth75 wrote:
Либурнија wrote:Što se tiče toga koja će struja prevladati dal' Džajina ili Kokezina ili SPS-ova, što se mene tiče nek se pakuju komotno svi skupa...
Врло је то компликована ситуација. Ја сам одмах по постављању управе рекао да је она октроисана. Што се тиче СПС струје и ту је ситуација загуљена. Једно име које се незванично помињало и међу самом навијачком групом било је Шкундрић. Он човјек јесте обезбједио паре и то му треба признати међутим он је и страначки војник и друг разних Ружића, Гљивица, Александра Антића, Толета Караџића а богами и Тончева итд.

Кокеза је ту доведен по страначкој линији као и остали, највећи дио УО. Проблем је тај што пара нема. Па мораш да уважиш и фудбалске дунстере у управи који донесу неку кинту (типа Кокезе) а требају ти и људи који се ипак разумију у фудбал типа Стојадиновића или Џаја који је уједно и маскота за навијаче. И, онда дођеш у ситуацију да онај који донесе паре а не зна, хоће да одлучује о тим парама. Онај који зна а не даје паре требао би да се пита о трансферима силом функције (Стојадиновић) и не жели (а не би ни требало) да му се дунстери који доносе паре мјешају у одлуке. Онда је ту и Џаја који је научио да буде све у клубу а формално и јесте президенте, који је још увијек име и који не пристаје да за све буде одговоран и аминује а да ништа не одлучује тј. да буде фикус. Човић је ту у позицији чекања и немијешања и он ће са оном струјом која превагне али и он се буни пошто види да неке ствари иду споро а није научио тако да ради тј. да неће скупити довољно поена овим ангажманом у ФК. И, онда имамо то што имамо. Сви би да се питају и сви су у праву (врло слична ситуација је и у гробљанском ФК). Производ тога је онакав катастрофалан прелазни рок и брод који плови цик-цак курсом пошто свако толко неко други се дочепа кормила. Наравно да тако даље не може. Мора се успоставити јединствени командни ланац и тачно одредити ингеренције одређених људи. Мсм, јесте и Газпром дао највише пара али не одлучују ништа у клубу. То је судбина спонзора. Бар по изјавама, изгледа да је и главним актерима јасно да је оваквом моделу дошао крај и да ће неко да отпадне у слиједећих пар недјеља. Идеално рјешење би можда било да се Џаји дају ингеренције и да он одреди млађег и способног човјека за СД (Буњу, Крупниковића?) који ће да одговара за спортски сектор и који се уклаопа са Џајом. А Човић да остане потпредсједник (што је неизвјесно због његових набујалих политичких амбиција). Друга два кључна политичка човјека у управи да буду Шкундрић и, ајде, Бингулац који су ту да држе политички кишобран али који неће да се мјешају у оперативне ствари у спортском домену. Ја бољег рјешења у оваквој ситуацији и реалном односу снага не видим. Можда једино видим Робија као СД. И Младеновића на челу ОШ. Од тога боље нема а да је иоле реално.

Није баш као Хладов пост, али ја не видех бољу анализу, а од краја утакмице са Чуком исчитах 3 форума на ову тему. Либурнија је мајстор анализе, начин на који сложи и напише оно што већ знаш и мислиш ме одушевљава од када сам га први пут читао на Рсбу.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by dacha od bosne »

bergues wrote:Poslije polusezone , naš klub je na drugom mjestu na tabeli JSL , sa bodom zaostatka za prvoplasiranim.

Kao i prehodnih godina , očekuju se promjene u igračkom kadru , koje bi doprinijele poboljšanju igre našeg tima i konačnom osvajanju titule.

Vrijeme je gospodin.

-Napadači : Mrđa je igrač koji je projektovan kao prvi napadač na ljeto , mislim da neće biti prodat niti da će neka ponuda stići za njega.Ukoliko nastavi da daje golove i održi formu , njegov dolazak će se pokazati kao pun pogodak.Na stranu što je šaban.

Dauda je naš najbolji napadač , ali iskustvo nas uči da ga treba prodati na prvu ponudu , prije negoli zatraži raskid ugovora.Mislim da će se to i desiti. Očekujem i odlazak Kasalice , samo što za razliku od Abiole , ovdje nećemo ostvariti neki profit , jer 35% od transfera ide njegovom prethodnom klubu + tu je i dug kluba prema njemu.

Bilo bi dobro da uspijemo prodati Milunovića , ne vidim na koji način nam ovaj igrač može donijeti bilo kakav napredak u igri ili čak golove. Moguće da će to biti sposoban da učini u budućnosti ,ali za to mu je potreban kontinuitet igara , koji kod nas neće dobiti.Ukoliko ga uspijemo prodati (50% ide bivšem klubu) , to će biti veliki plus za Stojadinovića.

Onjilo.Lijepo pojedemo govno i damo dečku šansu da igra.Mislim da treba da u paru sa Mrđom bude startni napadač , uostalom , potpisali smo ga na 4 godine , moraće dobiti šansu kad tad. Imam pozitivan osjećaj u vezi sa njim.

Tu su još i Mihajlović i Rakić koji se oporavlja od povrede.Rakić ima platu od 100k.

Dakle u idealnim uslovima u narednoj polusezoni će naš napad biti u sastavu : Mrđa Onjilo Rakić Mihajlović .

Postoji još jedna kvaka. Naš rival za titulu ima problem sa napadačima i sigurno će pokušati da dovede Đurđevića. Ovog igrača treba pokušati dovesti pod svaku cijenu.Treba napomenuti da pomenutom ugocor ističe za 6 mjeseci (lo stile Lewandowski).Idealan bi bio swap Mihajlović-Đuđević - ne gomilamo igrače a imamo igrača koji za razliku od Mihajlovića može već sada da napravi razliku na terenu.Takođe treba uzeti u obzir da Mrđa kuburi sa povredama.

U ovom slučaju imamo napad u sastavu : Mrđa , Onjilo (starteri) Đurđević (igrač koji ulazi sa klupe , a može da napravi razliku + vrlo vjerovatno i da se u određenom dijelu sezone izbori za mjesto startera) i Rakić kao četvrta opcija.

-Vezni red : Igramo JelenSuperLigu , daklem počinjemo sa zadnjim veznim.Aca Kovačević izlazi iz povrede i očekuje se da bude starter na ovoj poziciji.Ima četverogodišnji ugovor sa godišnjim primamnjima od 50k. Drugi igrač koji pokriva ovu poziciju je G.Gogić.Dobar za rezervu ali smatram da ukoliko dođe ponuda iz dalekih azerbejdžana da je treba prihvatiti.30% prodaje ide bivšem klubu , a on ima platu od 70k , koja će već sledeće godine iznositi 80k.Ima trogodišnji ugovor. Ukoliko nekim čudom Stojadin uspije da proda ovog igrača , izbor vrsnih JSLzadnjih veznih je sigurno veliki.Treba dovesti nekog ko može da uskoči umjesto Ace kad on bude pauzirao (nadam se da će polusezonu odraditi bez novih povreda). Bilo bi idealno da ta zamjena dođe za dž , mada mnogi spominju da im se dopada Regan , kojeg nikada nisam gledao , ali ukoliko on može da bude dugoročno rješenje najprije kao zamjena a zatim i starter nakon prodaje Kovačevića , onda zašto da ne. Naravno veoma je bitno voditi računa o novcima.

Milijaš - podjeljenja su mišljenja o njemu , ali mislim da će on sigurno ostati.Ninković je naš najbolji igrač i hvala mu što će igrati na Marakani još najmanje ovu polusezonu.Četvrti starter u veznom redu bi trebao da bude moj omiljeni igrač - Lazica je sigurno najveće pojačanje koje naš tim dobija u napadu na titulu.Ofanzivne zamjene će biti Rambo Nejc i Vukan i to je to.Tu su još i Jokić i Ahčin i mislim i Đuričković , ukoliko ne odu u BSK (ukoliko postanu naša filijala) ili negdje drugo na pozajmicu.

Dakle , vezni red će najvjerovatnije da čine: Kovačević , Gogić , Milijaš , Ninković , Jokić , Lazica , Savičević i Nejc. Da li će se tu naći još neko ime u vidu nekog omladinca , vidjećemo.Kažu da Grujić obećava.Takođe nabrojao sam sedam imena , mislim da je osam optimalan broj za ove četiri pozicije.

-Odbrana : Mislim da ne postoji ni jedna osoba na svijetu uključujući i one koji će donositi odluke , koja zna kako će naša odbrana izgledati na ljeto.Napustili su nas Vešović i Mladenović (šabani , ali ne zbog raskida ugovora).Desno je starter Petković , a poslije odlaska Vešovića očekujem priključenje Jakšića prvom timu.Lijevo je Mijailović , koji je nedavnim medijski istupom sigurno pobrao simpatije mnogih.Njegov ugovor ističe na kraju sezone , a trebalo bi da zaradi 180k.Zamjenu za njega trenutno nemamo.

Ukoliko dođe Luković , dobijamo igrača koji pravi razliku , startnog štopera , koji bi u slučaju neigranja Mijailovića prelazio na lijevog beka.Pominje se i dolazak Trajkovića , a za to vrijeme mi na poziciji štopera imamo : Martinovića (dvogodišnji ugovor) , Lazića (trogodišnji ugovor , plata 40k , za svaku sledeću sezonu +10k , imamo 80% od njegove moguće prodaje) , Omegu (trogodišnji ugovor) i Krnetu.

Neću prognozirati kako će nam izgledati odbrana.

-Vratar : Bajković će sigurno biti starter.Tu su još i Rajković(četverogodišnji ugovor , plata 35k , pa 40,50 i ukoliko ostane četiri godine završava sa 60k), Vesić , a bogami i Trkulja(četverogodišnji ugovor).

-Pod ugovorom je i igrač koji se zove Lazar Mitrović , ali mi nije poznato ništa o njemu. Na pozajmicama su trenutno Karaklajić , Jakšić , Ožegović i Marinković . Zahtjev za raskid ugovora su podnijeli Kirovski , Mirić , Vešović i Mladenović.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Bosko Buha

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Bosko Buha »

бишоп wrote:Све ми ово даде идеју како да се исчупамо из финансијске буле. Дакле инсталирати камере на сваком ћошку Маре, њу опасати бодљикавом жицом да случајно неко не побегне. Отворити нашу телевизију и прености током целог дана занимљива дешавања. Ми навијачи гласамо за своје "омиљене" ликове, шаљемо смс-ове, играчи имају за плате, чланови управе се глођу око хонорара, а ми уживамо. Уместо неке турске серије убацити мало хардкор порнића, сјебемо фарме, дворове, велику браћу и остала срања која се већ емитују, гледаност највећа у региону, а будући учесници има да плаћају боравак у ријалитију "сМара". Победник као награду добија катран и перје, а они мање занимљиви шут у буљу.

Бем те животе

П.С. Они са акредитацијама такође могу унутра да подижу морал свом омиљеном лику чешајући га по јајима јер им то већ није страно. И они могу да се боре за титулу "само пертла вири"
Velemajstorski! :kotlic:
Bosko Buha

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Bosko Buha »

Трапа wrote:Најтужније ми је 'ватање стране, који год портал да отворим сачека ме питање "на чијој сте страни?". Каквој црној страни, зар треба да бирам између лошег и горег?! Срам их и стид све било, проклете интересџије. Је.о их Аца Први Драмосер који их саставио.

А играчи опет кењају по медијима, мало им је био блам са шампонима, хоће још. Имају ли они капитена, има ли тај капитен ону ствар да избаци директора из свлачионице ако овај уноси немир међу играче, има ли тај капитен подршку од осталих саиграча да тако нешто уради? Или су "јаки" само у потписивању петиција и развачењу клуба кроз новинарски шљам?
:zastavaGRB:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

naka wrote:carapan, brate nešto razmišljam, nisu Džaja, sloba, miškovići, Snsi i ostali krivi nego MI tj TI kao najeksplicitniji predtavnik. Ti si jedna poštenjačina koja živi u idealima i kome je najlakše reći nije moj Bog posato loš, sigurno su mu namestili. Nije Zvezda loša, sigurno su joj namestili...Zvezda je danas gde jeste upravo zbog tebe i par hiljada poštenjačina koji su dozvolili da je hoštapleri poput tvog ideologa i kasnijih nusproizvoda ovog i prethodnog vremena učine takvom.

Da li ti STVARNO iz dubine duše misliš da Džaja nije POKRAO sve one pare??!! Ako ti je lakše da pročitaš zvanična saopštenja interesnih grupa oko njega kako mu je namešteno nego silikonska dupeta, sisa, usana njegove familiji uz barokni stil njegove kuće koja vrvi od umetničkih dela neprocenjive vrednosti, uz pola Zlatibora i ostalog.. i to što je zaradio u jadnoj Bastiji i gde je jedan MARADONA ostvario transfer vredan preko miliona tek nekoliko godina kasnije nego što je ovaj ostavio karijeru, ONDAAAAAA...

Podesećam te da ga nisu lično igrači optuživali da ih je pokrao. ALIIIII...rekli su pokradeni smo, uzete su pare sa računa u KOMERCIJALNOJ banci gde je Žika šiptar bio Džajin član UO. Rekli su potpisali smo se latinicom a oni su podizali ćiriličnim potpisom. Pa sigurno nije Džaja došao da podigne pare nego je POSLAOOOO nekog, jebote. Možda MIšu, možda mene..Pa Žiga je bio naš za 5000e i traktor a onda odjednom Ćalasanov za 50%. Pa kako majku mu. Pa nije ti čudno što je Ćalasan rekao tražite pola od 50% zna se od koga. Od mene? Ili od predsednika?

Čovek je kriv jer je bezumno krao. Da su mogli da nađu sudiju koji bi rekao da je u postupku bilo propusta , pa sigurno bi ga našli. Ne bi ga Aboliral. desetak dana pre izricanja presude gde mu sleduje 6-8 godina on je ABOLIRAN.

Vučić zna da je ovaj lopov ali ga drži zbog mira u kući, čitaj glasova. Ovi idioti oko su hoštapleri i prevaranti koji gledaju kao i svi da budu Vučiću uz skute kako bi nešto maznuli. garantujem da Vučić nije imao pojma o Gašiću ali Čović premazani prevarant želi da kroz mala vrata se reaktivira u novom stranačkom sazivu pa obećava raznim potpredsednicima svašta jer će mu trebati podrška kasnije u stranačkom telu za izbor za gradonačelnika. Zna on dobro da se Vučić pita za toi ali zna da i ima Vučić debelu opstrukciju od nesposobnog stranačkog kadra u smislu "pa zašta smo se borili ako će nestranačke ličnosti sad da...uzimaju kajmak". Vučiću se uvlače i ako on to ne traži. E onda kad vidi kakvu su glupost napravili okrene telefon i oni podviju rep i izvinjavaju se. Do sledeće prilike..

Džaja je lopov i to znaju i igrači i svi normalni ljudi. Čović je operativac sa mozgom ali sa koji nikad ne bi bio u blizini iz hogijenskih raloga. Od Kokeza i Tončeva se gnušam. Mnogo više od prvog. Sve u svemu, lopovi, kriminalci i hoštapleri koji su tu dok PPV ne nađe nekog da ga zajebe i uvali mu klub. Klub ne postoji. Postoji iskra u vidu nekog Miloša Ninkovića koja podseća na nešto što smo bili. Za ostalo smo krivi kako oni koji su imali od Džaje (i čuvara džajine stolice-Viteza) interes, a i ti i ja što smo na svoj način to pothranjivali. Ti besmislenom ideologijom, a ja praćenjem nepostojećeg giganta. I treba nas jebati. Zaslužili smo...
naka wrote:neću da branim decu po svaku cenu. Ako su razbili prozor u školi nisu oni krivi nego sam ja kriv. Platiću štetu a sebi i njima ću je... mater. Sebi najviše jer sam JA kriv. Najlakše je reći sigurno su ga isprovocirali. Moje detence ništa nije krivo. Jadno ono. Pa ajd privatno, odem u školu i kažem učiteljici dajte mu 4 sad na polugodištu iako ladno može da ima 5. A ona će "pa vaše dete zaslužuje 5, a deset ostalih zaslužuje 4. I to minimum. Ja sam pozvala roditelje svih deset i rekla im, mali su mislim da bi trebalo da ih malo kaznimo ali ostavljam na vama. SVI do jebenog jednog su rekli dajte im PETICE. Pa koje tu kriv? Braniću ga sutra? Ti si kjriv, čim braniš Džaju i zvezdu kao decu.

Sve je ovo besmisleno i zato sam isključen. Onaj prošli forum i ovaj su mogli biti seme institucionalnog delovanja tj pritiska na ološe. Oni prvi su za malo tapšanja po leđima uradili šta su uradili a mi smo zbog gluposti i sujete upropastili lepu ideju. Sad ostaje da se lepo sklonimo.. i da nečitamo, ne gledamo i da oteramo Miloša što dalje..nek se džaja i Kokeza igraju sa Miladinovićima, Martinovićima, Milijašima i osatlima i nek ubace još neki dinar naših para (od poreza)..Malo im je.

Opet možda će se desiti nešto. Vučić i vitezov čuvar iz sitnih sati sa komšijskog foruma, razmišljaju sad kao ja pre nekoliko godina. Priča se o propasti, lopovluku, promeni svesti...Ne znam. Znam samo da mi je lepo što ne znam ništa, jer kad čujem šta se dešava ili kad izgubim ko sad sat i juče sat da pogledam šta se piše, muka mi je... Sećaš se kad sam rekao da decu neću da vodim da ih ne zagadim. Nije to zaraza, to je zagađenje. Od vašeg i mog branjenja korov se raširio. U pravu je Pinto bio a Džaja servirao da je izdajnik.Tad da je bilo "institucionalnog" delovanja, reklo bni se "Stanite malo. Šta ste rekli, a šta ste uradili osim što ste Lazi uništili karijeru i Murinja tovili. Vučiću šta ti misliš? Da li podržavaš ovu zajebanciju?. lepo ih razgolitio Pinto i umesto da podržimo mi smo slušali parole za novo punjenje džepa plastičnih hirurga.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Либурнија »

Dennis Rodman wrote:Pa, sad, ako je stvarno prifalilo para, onda i razumijem potez uprave. Njima su muda u procjepu konstantno. Hoće narod titulu. Titula traži igrače koji koštaju. Onda oni da bi doveli takve igrače, kockaju se i idu sa nategnutim budžetom. Po meni bolje požar tj. nezadovoljstvo cijelog tima zbog plata spriječiti, pa makar i ovakvim potezom kao što je ostanak bez najboljeg igrača, nego da se dešava krah kad je najbitnije dobro igrati. Koja je imena imala Igokea prošle godine? Imali su kolektivnu igru. Nadam se da se neće osjetiti na rezultatima, (srećom, ostatak tima je veoma dobar) jer od navijačke mase razumijevanja i razmišljanja nikakvog očekujem. Ta ista masa je napljuvala preko zasluge Džajića, Piksija, Pižona, Bunjevčevića (pa dodao bih i Ivića koji je svojevremeno za nevelike pare doveo Parkera, Isaha, Vranješa, Pejčinovićča i Abubakara, ali mu se jebe majka za promašaje kojih je realno manje), dok su u startu ogroman kredit imale pojave poput Vladana Lukića, Aleksandra Jankovića, Zorana Stojadinovića.

Može li neko pametan i sociološki potkovan da objasni ovo? :twak:

Taj Čović je dosta antipatičan lik i počesto otrovan na jeziku, ima tu i tamo jačih grešaka, ali kod mene ima još ihahaj kredita jer je praktično ni iz čega stvorio odličnog evroligaša. To ko ne poštuje, možda zaslužuje da mu se vrati Zvezda od prije par sezona, ona koja je izvor sprdnje komšija, umjesto ove koja im je izvor straha. Šilb jeste odličan igrač kakav je potreban timu, ali sigurno je da ga neće Čović otjerati kako bi uzeo pare sebi. To je klasična "nepopularna mjera" kakve nekad valjda moraš povući.
:dedica: :kosarkas:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

Nolle wrote:Blejk Šilb


Za igru Crvene zvezde, Blejk Šilb je izuzetno bitan igrač.

- Crvena zvezda u svom rosteru nema klasičnog plejmejkera.
- Crvena zvezda u svom rosteru nema igrača koji svojom kreativnošću može da razigra sebe i druge.

Uz to posledica svega ovoga, može biti i urušavanje atmosfere u svlačionici. Ako igrač vidi da nekoga razvlačiš po novinama posle nekoliko slabih utakmica, kako će se on osećati posle nekoliko slabijih partija. Uplašeno? Mislim da da. Osećaće se nemoćno, vezanih ruku, jer vidi šta se dešava sa Šilbom. Svlačionica Crvene zvezde je uz to nešto što svi hvale, kako svi igrači imaju zaista jedan prisan odnos između sebe. To se ne gradi tako lako, potrebno je vreme, a potrebna je samo jedna karta iz piramide da se izvuče i da se kula sruši. Nije Blejk Šilb možda igrački toliko bitan, jer na tržištu uvek može da se nađe igrač. Problem je ta kula od karata, a ta kula od karata se zove TIM.

Gledajući igrački, Blejk Šilb je Zvezdin najbolji igrač na papiru. Zašto to nije tako? Po mom mišljenju razloga za to je mnogo.


1. Da li je Blejk Šilb nisko krilo ili plejmejker?
Blejk Šilb je svoju karijeru do svoje 30te godine gradio kao nisko krilo kome je primarno poentiranje, i igrač kome razigravanje saigrača dolazi kao sekundarno. Navijači Crvene zvezde samo na mahove su videli napadački potencijal Blejka Šilba i njegovu raznovrsnost. Šut za 3 poena, poentiranje sa niskog posta, šutevi sa poluodstojanja, šut iz driblinga, šut iz naskoka, šut iz mesta, šut iz pikenrola. Blejk Šilb u Zvezdi ne igra svoju igru, jer je prinuđen da igra plejmejkera, a on to nije. Da jeste, on ne bi na svom koledžu, u Šalonu, u Nimburku igrao nisko krilo, nego bi igrao pleja. Njegova kreativnost, i mogućnost da vidi stvari "preko" odbrane, nisu primarne u njegovoj igri. Nisu primarne, jer nisu razvijene kao kod plejmejkera. One su kod njega sekundarne. Šilb igra ono što se od njega traži. Da postavlja pozicioni napad, da igra za druge. Da li on to treba da igra, to je drugo pitanje.
Ovo poređenje će biti na mestu mislim:
Sezona 2008/2009 - Svetislav Pešić & Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica je u klub došao kao anonimus i momak od 19 godina koji je spreman da uči, pored sebe je imao tada jednog od najtalentovanijih plejmejkera Evrope - Filipa Šepu. Nemanja Bjelica je bio krilni igrač, ali... Svetislav Pešić ga je koristio kao plejmejkera. Zašto? Zato što je Bjelica bio mlad igrač i ovu priliku je video kao svoju šansu da razvije sebe kao igrača. Dejan Radonjić sa Blejkom Šilbom nema nikakvu potrebu da njega gradi kao igrača, već samo da ga kao gotovog igrača koristi za ono što zna najbolje. Da li je razigravanje najbolje što Blejk Šilb ima u svom napadačkom repertoaru?

2. Šilbova igra u odbrani
Tokom svoje karijere, Šilb nije bio poznat kao vrhunski defanzivac. Samim tim, u odbrani koju forsira Radonjić - čovek na čoveka. Trebalo je da se predpostavi da će je igrati na nižem nivou od npr Nelsona ili Dženkinsa koji ima brze ruke. Šilbove lateralne (bočne) kretnje u defanzivi su loše, i igrač je kojeg treneri moraju da kriju u odbrani. Barselona to radi sa Navarom, Olimpijakos sa Spanulisom, itd, itd... Blejk poseduje visoku košarkašku inteligenciju, koja mu omogućava da vidi stvari, da anticipira neke stvari. Ipak, u trenutnim postavkama odbrane to jednostavno nije moguće, jer Šilb jednostavno fizički nije takav tip igrača. Da li može da se sakrije Šilb u nekim postavkama odbrane, sigurno da može. Sigurno da svaki trener za dobrobit svoga tima pokušava i da sakrije mane istog. Nažalost Blejk Šilb nije isti igrač u napadu i u odbrani i to je njegova mana. Mana koja na terenu nekako mora i treba da se sakrije.


Jednostavno, Blejk Šilb ne može da igra svoju igru u ovakvom rosteru Crvene zvezde. Od njega se očekuje da razigra druge, pa onda i da razigra sebe. Nažalost po Zvezdu, on nije takav igrač. Da jeste, on bi bio plejmejker. Blejk Šilb nije plejmejker, on je nisko krilo. Dve sasvim različite pozicije, sa dve različite uloge na terenu. Postoje primarne i sekundarne stvari, kod Blejka Šilba stvari koje su sekundarne koriste se kao primarne, a stvari koje su primarne koriste se kao tercijarno. Zašto se mislilo da će Šilb biti toliko dobar u organizaciji napada na pola terena, ostaje da se vidi. Njegove promene pravca sa loptom su dosta spore. Dribling mu je dosta visok. Jednostavno vraćamo se na ono primarno i sekundarno. Igrač se koristi za ono što najbolje zna.


Na utakmici protiv Radničkog videlo se ustvari koliko je Šilb značajan za igru Crvene zvezde. Kada je procenat šuta visok i kada se nametne tranzicija i kada se dobije protok lopte, kao u nekim utakmicama (Bilbao je najsvežiji primer). Kada Simonović i Dženkins pogađaju, kada Nelson i Blažič imaju otvoren teren, tada Šilb zaista nije potreban ovoj ekipi. Ali. Kada se stane na pola terena, pozicioni napad Crvene zvezde izgleda totalno drugačije i Demarkusu Nelsonu je potrebna pomoć. Demarkus Nelson je posle dugo vremena imao 4 ili više izgubljenih lopti u utakmici u Kragujevcu. Poslednju takvu utakmicu imao je u Skoplju, odnosno na utakmici gde je Šilb igrao loše. Jednostavno i Demarkusu Nelsonu je lakše kada pored sebe ima još jednog plejmejkera na terenu, jer sa Blejkom Šilbom u igri on gubi mnogo manje lopti, odnosno te lopte gubi Blejk Šilb jer preuzima odgovornost i u pozicionom napadu on je Zvezdin plejmejker. Njegovim eventualnim odlaskom, Crvena zvezda gubi praktično 2 igrača, startnog plejmejkera i starno nisko krilo. Jednostavno, Nelson pored Šilba izgleda bolje kao plejmejker, iako možda po vokaciji on nije čist plejmejker. Vraćamo se na ono sakrivanje. Zvezda pokušava da sakrije činjenicu da nema klasičnog plejmejkera u rosteru i to prikriva pomoću Blejka Šilba. Nažalost to sakrivanje ne ide toliko dobro, jer se vidi da on nije toliko dobar igrač da u tom obimu i u toliko ponavljanja može da organizuje napade.

Da li je Blejk Šilb u slaboj formi? Jeste. Da li zaslužuje podršku da što pre iz nje izađe? Zaslužuje.

Moje skromno mišljenje je da Blejk Šilb treba da se istrpi. Igrački, to je na mestu. Igrački, to je rađeno i sa Simonovićem prošle sezone, sa Nelsonom i Katićem na početku sezone, sa Blažičem u toku ove sezone (primer je drugo poluvreme u Atini). Svaki put kada je istrpljeno, vratilo se duplo bolje. Marko Simonović sada šutira kao nikada u svojoj karijeri, kapiten je Zvezde i veoma bitan igrač u svlačionici Zvezde. Demarkus Nelson je Zvezdin najkonstaniji igrač. Raško Katić se polako vraća u formu posle istrpljjućeg leta, a Jaka Blažič je doživeo ovacije Pionira.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Либурнија »

бишоп wrote:Газда Чово, пошто читаш форуме надам се да понекад завириш и на ово мало место, па ако случајно налетиш ево желим да знаш да од мене имаш пуну подршку ( не баш за све али капирам да си и ти човек па се десе грешке у корацима тј проценама) . Дао си нам много више за ових пар година него што смо ти ми тј клубу као навијачи вратили. У случају ако градиш систем имаш моју пуну подршку па макар трофеје чекали још пар година. Немој да се љутиш, када те понекад критикујем то је зато што волим клуб па ми се некад од навијачке заслепљености замагле видици па мислим да би ја сам са твојим парама боље располагао тј улагао. Јбг мораш да ме разумеш, уназад двадесетак година нисам навикао на успехе у овом спорту (изузев пар блесака) па ми је сада тешко да се навикнем на ово прво место у аба лиги, на успешно учешће у евро лиги где смо били равноправан такмац скоро свим екипама, нисам навикао ни на играче као што су Нелсон, Ђенка, Јака... па се све плашим да је ово сан и да ме неко не пробуди и поново гледам "пројекат европска Звезда" , то да на овим најлепшим дресовима стоји грб који није у нашем власништву, а на калишу више нема кошева... јбг и ја сам човек тешко се навикавам на промене, а ако си циганин онда се тешко навикаваш на промене на боље, има времена навићићу се, а онда има заједно да уживамо у нашим успесима уколико ти до тада не досади и не дигнеш руке од нас. Ако се и то деси разумећу, тешко је нама и са нама самима. Иначе да те похвалим и за вечерашњи интервју, баш си рекао све оно што сам желео да чујем.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Dennis Rodman
Члан клуба
Posts: 1550
Joined: Mon Oct 07, 2013 10:55 am

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Dennis Rodman »

Najdoski dr. Ilija wrote:
lucky#13 wrote:Kritikovah Tadiju, a on nas ostavio u zivotu danas u 3/4 :)
Na iglene usi smo dobili i pomoc sudija nismo imali ni najmanje. Za malo Radonjic da nas kosta pobede s njegovom 3/4 i ne sklanjanja Raska od Lesica.
Ponasanje pojedinaca iz radnickog necu da komentarisem.

Inace slazem se s jednim delom izjave Marinovica. Sramota je da Radnicki ne dobije ni jedan jedini evro,a da se Vujosevicu nalaze pare. Momci igraju sezonu sa samo jednom celom platom i jos jednom su dobili neku sicu.
А што да се да Радничком било шта?
Чист политички пројекат.
Крагујевац мора да има и кошарку и фудбал и ватерполо а остали нека поцркају.
Шта је то Раднички у историји српског баскета?
Пукао Свислајон из Вршца и ови купили место у лиги.
Скупила се екипица полу- политичара и решили да се играју спортских радника.
Ја ћу само да ти наведем пример мог града.
Краљево је дало 3 НБА играча, избацило прегршт прволигашких и интрнационалних играча, Краљевачка деца годинама освајају 1 место у 2. ватерполо лиги али немогу у 1. јер Краљево нема затворен базен!?
Јел треба да помињем Чачак који је изнедрио безброј репрезентативаца, па Лесковац и многе друге...
Да ли си чуо да је неко од њих кукао и тражио паре од државе?
А овамо Динкић и она јајара мутава јебо му свињоглави мајмун матер решили да изигравају лудило, да глуме велике кошаркашке стручњаке, мора да играју европу, лече комплексе и личне фрустрације, као они су нешто заслужили!?
И нека знају да ће добити оно што су заслужили, КАЉАВУ КУРЧИНУ!
Dr Ilija doktorski, najviše mi se dopada što je opleo po političarima i razotkrio bandu :dedica:
Zvezdaš. Robista.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

Doktor - doktorski. Sjajan post.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Либурнија »

Што рече Чарапан, "ево где сам" :mrgreen: ...сад цитирах Илијин пост и хтједох да га окачим овдје :!:

:zastavaSRB: :vitez:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Post Reply