Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Николај Кузњецов

Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Николај Кузњецов »

На захтјев наших вјерних, прије свега, форумашица :travka: , ево и ове теме.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

naka wrote:Ovo je tema o radu bivših uprava, predsednika, sportskih direktora. Mi možemo pričati samo o legendama koje je proizvela ona trava u rupi. neke smo gledali a o nekima čuli. Moje iskreno mišljenje je da svih 5 zvezdinih zvezda su aposlutno zasluženo tu i da ih je sud javnosti izabrao iako su živeli u raznim vremenima. Oni su FUDBALSKE legende koje su svojim gestovima, znanjem ugradile sebe i temelje jednog kluba čije ime i danas odzvanja širom sveta. Doduše kao bivši gigant sa istoka, ali gigant je gigant. Već sam jednom pričao kako sam u nekoj ostrvskoj zemlji daleko od kuće šetao u Zvezdinom dresu sa beobanka logom napred i svaki čas ko god je prošao šaputao je "red star Belgrade". Dakle nigde ne piše red star ili Crvena zvezda a komentariše se na hiljade kilometara razdaljine od domovine "red star belgrade".

E sad, činjenica je da je prošlo više od 20 godina od kad smo poslednji put bili gigant ali stvarni što bi se reklo. Ali duh toga je dugo živeo. Sećam se kad su se i Ronaldo i drugari smrzli, kako su igrači iz Verone prvo došli u šop (gde nisu imali šta da kupe), gde su se igrači leverkuzena radovali i grlili na 0:0 na Marakani. Jednostavno niko ih nije obavestio da više nemamo legende nego vedete iz Milicionara kojima smo ih "uplašili". Naravno da to sve bledi i bledi. Ostala je samo rupa i seta.

Kad pričamo o legendama koje su posle ušle u predsedničke (i trenerske) vode i vodili klubove mogu reći samo to da nijedan od njih nije imao kapacitet da se bavi tim poslom u XXI veku. Za ostalo može se pričati na ovaj ili onaj način, glledati sitnice ali jedino je bitan krajnji rezultat a to je zvezda na margini fudbalske Evrope koja već danas na kraju zime ide na pripreme za evropsko učešće jer eto ga za mesec dva. Krenuli smo od gospodstva čika Rajka a zvaršili smo sa vitezom. Krenuli smo od poštovanja i nas i protivnika a završili smo sa mržnjom i prema nama i prema protivnicima. Krenuli smo sa blatnjavim čelom Rajka i drugara a završili u moralnoj kaljuzi u kojoj su nas uvaljali da bi lakše sakrili krađu i nesposobnost. Krenuli smo sa alternativom komunističkom razmišljanju a završili smo u parolama "pljačkaškog nacionalizma" vojnika Zvezde sa dubooookim džepovima. Nekad nas je predstavljao Ljuba Tadić, danas neki likovi sa farme za koje su životinje moralne gromade.

Za sve to smo svi delimično krivi jer smo pothranjivali zlo i zalivali korov. Neki zbog sitnog interesa, neki zbog nedostatka intelektualnog kapaciteta, a neki zbog..nemanja snage da se kao jedinke bore protiv zla koje se širi kao kuga. U svakom slučaju kad se i pomisli "dosta nazad i šta je bilo, bilo je, ajmo napred" desi se neki ostatak prošlosti koji je živahan i čeka kao zapeta puška da suzbije bilo kakvu energiju, povuče odmah kola nazad i pre nego što smo se prekrstili i rekli ajde polako da krenemo. Ali nemamo drugog izbora. Moramo menjati decu, moramo menjati svest i nadati se boljem. Naravno ne za nas, nego za našu decu. Znam da je teško i praktično nemoguće, ali jbga...tako smo prošli u ovom izvlačenju.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
ciganin 1967

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by ciganin 1967 »

бишоп wrote:Нама је тешко да расуђујемо у оваквим ситуацијама, најпре нас у томе спречава слепа љубав према клубу , а затим и што наше бивше играче гледамо кроз призму онога што су пружали на терену па сада када на површину испливају њихови људски квалитети ми се нађемо у чуду и опет нам је тешко да прихватимо чињенично стање. Тако гледамо и Џају,Пиксија, Југу ... тешко нам је да прихватимо да ипак њихова љубав према клубу није толико велика као наша и да често из њих избија она најприземнија сујета.

Што се тиче ових младих играча који немају стрпљења и њихових родитеља који на своје дете гледају као на робу коју треба уновчити, морамо узети у обзир и то да смо ми као клуб много томе допринели да нам деца беже јер често нисмо имали поверања у њих и веома често су остајали без адекватно пружене шансе. Друга ствар, фудбал је постао бизнис и сви гледају да се добро уновче и ту више нема велике љубави, сви они воле Звезду до последњег динара, част изузецима али већина је таква. Још томе додајте и дрчне родитеље који уместо да улажу у образовање своје деце они их гурају и третирају као нешто што може и њима самима обезбедити будућност. Па тако имамо случајеве великих цигана и звездаша када се њихово дете нађе на клупи или на трибини напрасно забораве сву ту љубав јер се ипак егзистенција и добар уговор њиховог детета доводи у питање. А интерес Звезде у свему томе, кога то још интересује осим нас навијаче. И што пре прихватимо чињеницу да између играча на терену и човека у приватном животу некада постоји велика разлика, тим пре ће нам бити лакше и да прихватимо неке ствари и аргументовано критикујемо негативне појаве. Овако без обзира шта у будућности буду урадили ми ћемо имати свете краве о којима се ништа негативно не сме написати без обзира колико то заслужили.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by naka »

tsva wrote:Pokusacu da ne vredjam previse

Svakom ali svakom je jasno da veca grupa luzera, beskicmenjaka, antitalenata i nefudbalera nikada nigde nije skupljena na istom mestu u isto vreme kao u FKCZ ove sezone. Bolno je ovo gledati. Na niske smo grane spali ali ovo nismo zasluzili. Ova grupa se pokenjala na sve zakone verovatnoce. Uprkos svemo tome su 3 pobede daleko od cuda nad cudima ili ako cemo realno, jednu pobedu daleko. Kako, zasto i pomocu kojih trikova su pitanja na koje ce tesko odgovoriti razne doktorske disertacije i naucni radovi. Ova ekipa u sebi nema nista sampionsko osim trenera i sportskog direktora. Sve ostalo ima osobine tima koji se bori za opstanak. Sramota je uopste sto ce neki tim iz ove lige da bude sampion jer ni jedan tim to ne zasluzuje. I kako prvaka nazvati "najbolji" tim kad sama rec najbolji ima koren u reci "dobar" a nista tu dobro nije.

8 pobeda za redom je izjednacavanje rekorda Ljupka Petrovica i nasih vanzemaljaca ali je na jedan apsurdan nacin mnogo impresivniji jer je ipak vece iznenadjenje da serija Deje, Robija, Darka, Mileta i ostalih nije bila duza ako se uzme u obzir da su to bili vanzemaljci iako se mora priznati da je jugo liga bila liga "petice" ili jako blizu toga. Kako su ovi balvani uzeli 24 uzastopna boda je samo za cudjenje i nevericu. Grupa kvazifudbalera koji igraju u Zvezdi kao da se radi o epizodi nadrealista. Ne mozemo da kazemo ni da su zasluzili, ni da su zeleli vise od protivnika, ni da su imali samo srece ni da su dobili srcem ili mkentalnom snagom. Ovo je jednostavno neobjasnjivo i jako fascinantno. Ako se ne kraju zavrsi na nacin na koji treba a si su pokazatelji da hoce, ovo ce biti vece ostvarenje od titule prvaka evrope i sveta bez poraza. Nece biti vaznije, niti ce biti vredno secanja i pomena ali ce ostati nezaboravno. Redefinisanje fraze "winning ugly" na jedan sasvim novi jos nevidjeni nivo.

Meni se ova grupa igraca na jedan nacin bas onako gadi. Taj njihov odnos prema klubu, prema obavezama, debilnost kod davanja izjava, nonsalantnos, manjak profesinalizma i profesionalnog ponosa je porazavajuci. Boli to vise nego akotno neznanje na svim nivoima. Pred ovu tuakmicu izadje i trener i kaze da si picka (umotano u lepse fraze) i ti umesto da pokazes da nisi ti pokazes da si gora nego sto je trener tvrdio. Uz to dajes debilne izjave tipa "mislima u derbiju" "rasterecen protivnik" itd... Muka mi je. Bem mu mater, igras za titulu, blizu si cilja, znas da ne znas pa barem izadji i pogini na terenu. Pokazi ponos i ne dozvoli da te siluje grupa klinaca iz fudbalskog obdanista u sred tvoje avlije. Preori teren, nadoknadi neznanje, pozrtvovanjem, zalaganjem itd... Znam da cuvas snagu za splav posle utakmice al brate nema smisla.

Trener je pobednik u to sumnje nema. Veriujem da covek ni sam ne zna kako je dobio 8 za redom. I danas je pizdio 90 minuta i krstio se levom nogom gledajuci brljotine njegovih pulena. Nije on kriv jer bolje nema a i prethodnik mu nije iz fudbala. Ali je pobednik. Ubacuje covek jos jednog ofanzivca umesto defanzivca jer treba gol. Time je sokirao onog smraa sa prve i strucnog konsultanta Martaca koji je bio u stanju soka jer batadjorina skola fudbala to ne moze da svari. Totalna neverica a u stvari logican potez. Taj covek koga veoma postujem jer je veci Zvezdas nakon 8 utakmica od nekih koji su to godinama nema pojma koliko ce tek da najebe jer se uspeh ne oprasta. Okrene SOS kanalizaciju kad neki supak prica o losoj igri i kako smo dolaskom novog trenera nazadovali i igramo jos gore. Sta cu, ugasih da ne razbijem ekran. Toga ce biti sve vise i vise. Zelim mu da dobije i derbi i sve do kraja. Da udje u istriju kao stranac, da srusi sve rekorde pa nek crknu od muke.

30 000 'iljada teskoh mazohista na stadionu (minus shaka :nindza: :nindza: :nindza: zbog cije cemo pirotehnike da placamo kazne a nemamo parra) + ko zna koliko pred tv ekranima sirom planete pratilo je ovaj klub danas iako je bilo milion stvari boljih, zdravijih i lepsih da se rade. Naucni je fenomen davati ovim manekenima ovakvu nicim ne zasluzenu podrsku i na kraju uprkos visokom stepenu uzasnosti uspeti svesti zvizduke na minimum. Definitivno zasluzujemo vise respekta s njihove strane.

Na kraju da se osvrnem na izuzetno nizak stepen njihove inteligencije sto se vidi i na terenu i prilikom izjava. Para nema, ali ce ih kad tad dobiti a nisu ih zasluzili. Problem je to jer splavovui i sponzoruse ne veruju u veresiju. Ali, kad se nalazis u situaciji u kojoj se nalazis koliko glup moras da budes na ti nije jasno da se ovakve situacije ne desavaju 99% sportista u karijeri. Kad si vec ni kriv ni duzan tu dospeo, ucini jebeno SVE da dodjes zo cilja. Izadji na teren spreman da "pogines" ali da pobedis. Zameni strah, zeljom. Koliko zelis ovo? Da se vratis sa -11, da uzmes prvu titulu u karijeri i prvu za klub nakon 5 godina. Da oboris brdo rekorda. Da ostanes upamcen u istoriji na jedan nesvakidasnji nacin. Od kad to nije dovoljno i kako je moguce da je zelja manja nego zelja nekih klinaca bez imperativa da se takmice?

Nek nam je bog na pomoci!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by dacha od bosne »

Brian Brendell wrote:Mnogo je tu uticaja da bi se o Sa Pintu govorilo kao o lošem ili o dobrom treneru. Zvezda mu je drugi tim u kojem gasi vatru, ali je oba puta bio "neuspešan". Opet s druge strane oba puta je vodio klub koji ima nerealne želje, spram kvaliteta i organizacije. Teško je reći šta je njegova greška, a šta su greške u selekciji sportskih direktora i prethodnih trenera. Isto je teško odgovoriti na pitanje da li je moglo bilo šta da se popravi u hodu. Mnoge stvari su krivo postavljene i teško ih je ispraviti u par meseci, ali neke su mogle da se isprave.

Iskren da budem u ovih 9 mečeva nisam se nagledao dobrog fudbala, ali uopšte. Igrači su u mentalnom kanalu i nije uspeo da ih vrati iz kanala, onako kako sam očekivao, kako je recimo uspeo u Sportingu. Na svaki manjak ima neko manje ili više realno objašnjenje koje ga zaista pravda. Recimo, meni je najviše smetala igra odbrane i selekcija igrača u njoj, ali kada se pogleda zaista je bio ograničen. Igrao je bez dva najbolja štopera, jednog zbog povrede, a drugog jer su ga navijači omrzli iz nekog meni nerazumnog razloga (zaista ne vidim ništa strašno u onom nesporazumu Maksimovića i Spajića protiv Vojvodine, kada kola krenu nizbrdo, dešavaju se veće gluposti, inače je juče Maksimović za 15 minuta igre izneo više čistih lopti nego Spajić i Mikić u poslednja tri kola JSLa). Mentalno je satanizovan i treći najtalentovaniji štoper tima i to opet od navijača (nerazumna publika), jer je "grobar". Jedan bek tek uči igranje odbrane, a na drugom beka bira između mentalno zaostalog fizikalca i još jednog igrača koji je gurnut u mentalni kanal odavno. Jedan štoper je odbačen jer je zreo za lečenje od alkoholizma, pa su nam štoperi, relativno (ne)talentovani, neiskusni i nedovoljno fizički snažan Spajić i desni bek Mikić. I sada, ajde ti udari po Sa Pintu, kao da od njega riba smrdi. I tako možemo o svakom delu tima, o svakom segmentu igre i nikada nečemo doći do nekog konsenzusa, jer se sve svodi na neku simpatičnost ili osećaj prema tome kakav je zaista Sa Pintu kao trener.

Secirati izmene i ostalo je banalno, trenerov zadnji adut su izmene, on mora da izađe na teren sa sposobnošću da proceni koliko su igrači sposobni da pretoče njegove misli u delo i da ih prilagodi protivniku. Kako motivisati igrače, komunicirati sa klubom, sa ostalim trenerima, sportskim direktorima... Stotine obaveza, a zamene su samo ukrasna glazura na torti. Ono što se još ceni je i sposobnost učenja na svojim greškama. Biti trener u nestabilnom klubu kao što je CZ je mnogo težak posao i samo majstori svog zanata mogu da to obave kako treba. Takvi na žalost ne svraćaju u Srbiju, svraćaju početnici koji traže šansu i ispodprosečni treneri koji traže dinar.

Nisam pametan, ostavio bih Sa Pintua, ali isto tako bih osluškivao i da li neko potencijalno bolji može da uleti. Ovih par meseci je prošlo u nemogućnosti da se proceni on kao trener. Da li smemo da rizikujemo dobro je pitanje.

Elem, ono što me najviše brine je jedan od razloga njegovog odlaska iz Sportinga - nedovoljna sprema igrača kroz pripreme, što se vuklo kroz celu ovu sezonu sa njima.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by musemic »

naka wrote:Sreća? Druže, sreća može biti kad ja stanem ispod koša i bacim loptu iza glave i ona uđe u suprotan koš. A Lebron posle mene to ne uspe da uradi. Sreća nije kad ti za sat i po vremena fudbala šutneš jednom, i to slučajno. Milion puta je rečeno, da sreću treba zaslužiti. Pominje se Augentaler. Pa mi smo taj Bajern tri poluvremena razbili i razbili bi i četvrto da nije Dika primio gol kroz noge tj da nismo imali sreće. Logično je bilo da se malo vrati. Da li je Borusija slučajno imala sreće protiv Malage u poslednja dva minuta. Pa zaslužila je brate mili..

Doduše često se desi da sreća pogleda budalu. Ali ne može u dugom roku. Pa koliko puta smo dobili utakmice kod Jankosana a nismo zalužili. Koliko puta u poslednjem minutu. Koliko smo i poslednjih par dobili na sreću. I sad pozivati se na sreću...doduše malo više mi je i to svarljivo nego pozivati se da je Tole kriv i za ovu titulu.

Pre godinu dana u vreme vrhunca vlasti harizmatičnog i ekipe, pobornici njihove vlasti su me pitali da li je bolje sad nego kad su Lukić i ekipa došli. Odgovor je bio "da bi pre preuzeo klub u Lukićevo vreme nego danas"(tj tad). Naravno posle podsmeha, mogu da kažem i da bi pre preuzeo klub "prošle godine u isto vreme, nego danas". Dakle mi kontinuirano propadamo iz godine u godinu ali tolikom brzinom da ni raspale komšije u slobodnom padu ne mogu da nas prestignu.

Nama neke sile uvek daju šansu pa nas debelo kazne za propuštenom istom, pa ponovo u krug.. Lukić je imao sređen tim, koji je trebalo samo nadograditi sa dva tri igrača i kojim bi najveći plus bilo teranje Mikija i Kokija. Čovek je sve razjebao i kazna je usledila. Onda mu je sila dala drugu šansu u vidu Robija tj pomenutog bacanja lopte iza glave na suprotni koš. Doveo ga je bez ikakve vizije i imao sreću kakvu samo neznalica može da ima. To je naravno upropastio i imali smo krah kroz Saleta zvezdaša. Dolaze drugi, daje im se šansa da uzmu odmah titulu jer im se budala javno smeje u lice i gubi utakmice, a oni ga ne smenjuju i mi imamo propast. Opet neka neobjašnjiva sila im da šansu na -11, ali je oni opet upropaste i kazna stigne u liku i delu ovog raspada.

Kad sam pominjao model izvlačenja kluba tj budućnosti bio sam zagovornik teorije kombinacije države, navijača i privatnika koji bi imao mogućnost upravljanja na određeni period uz investicije i dobiit. Znam da bi to bilo teško ali sam se rukovodio a prvatizacija ne bi uspela zbog mali milion faktora. Danas sam međutim ubeđen iz ove persepektive da nam je to jedina šansa. (iako se meri u promilima, iako je hipotetička mogućnost). jednostavno količinu sujete, neznanja, netrpeljivosti između naših poltičara, sportskih "jadnika", istaknutih legendi, menadžera i sl, ne mogu brate više da gledam. Jedina nada je bila dobar čovek, solidan trener, marljiv radnik i da se svi okupimo oko njega i da ga svako jutro pitamo da li mu nešto treba. I da oko njega pravimo sistem. Ako je čovek mogao da sruši "toletovu kulu" samo sa Salatom umesto Ćosića, šta je tek mogao uraditi sa po dva tri igrača i štelovanjem.

Danas gledamo ove igrače i pravimo spiskove, ko nije za nas. Pa posle ovog prvenstva svima bih se ne zahvalio, nego raspodelio na poslove šišanja trave, skupljanja lopti i održavanja terena, a onoga ko ih je doveo oterao u zatvor. Ali pogledajmo ovaj tim pre godinu dana. Kaže se danas su pod pritiskom a nisu bili pre godinu dana kad su tek stigli i tukli deset puta jače komšije tri piuta uzastopno. Na kraju prošle godine svako od nas je stvarno verovao da se bez problema može prodati Maksa, Mićko, Milivojević, Mladenović o Lazi da ne govorim. Dakle čovek je stvarao sistem i to ne gde će svi igrati za jednog igrača kako bi se taj prodao i podelile pare (tipa Milijaš u prošlom mandatu), nego stvarš vrednost gde nešto ima smisla i na više pozicija.

Onda je došao čovek iz srpske struke i hoštaplerskog miljea koji se bolje uklopio sa gazdama i ambijentom i danas smo došli do toga da Čović koji apsolutno ništa ne zna o fudbalu sere kako su igrači izgubili vrednost, gle čuda od januara. Pre neki dan sam pisao o relacijama gde sam ukazao na Kokezinu "aktivnost" i Čovićevo političko ćutanje koje je značilo "bogme ovaj ide gore, sad ću uz njega. da budem bliže gazdi". Danas on citira Kokezinu izjavu gde car kaže Mudrinski, Milivojević, Mićko i Laza su izgubili vrednost od januara. Ajde da je zamena Mudrinskog bio neki crnac koji nije dao nijedan gol a mi imali 100 šansi pa da ima smisla priča. Igrao je igrač od koga će zvezda imati tj od koga je trebala imati mnogo više koristi nego od Mudrinskog. Mićko nije igrao ni pre januara. Milivojević je igrao a kako je igrao bolje da nije. A Laza je..eksplodirao i držao veru i nama i igračima da se može uzeti titula. Kad se povredio i igrači su se raspali jer sigurno nisu očekivali od kapitena da bude vođa.

Za 15-20 dana počinju pripreme za već čuvene sledeće sezone. Mi u ovom trenutku nemamo jasnu strategiju, makakvu strategiju, jasan plan za narednih par dana. Imamo predsednika koji ne zna gde se nalazi. Imamo sportskog direktora koji izgleda nema nikakvu podršku i imamo genija koji će da dovodi besplatne ali vrhunske igrače uz pomoć gazda Čove koji će u isto vreme praviti tim za Top 8 i to u godini kad je mogao ispasti od Mute kome je i naša liga ozbiljan zalogaj. Dakle situacija gde pripreme treba da počnu, gde se trebaju pojačati na svim pozicijama, gde se treba prodavati i igrati evropske utakmice ,a mi smo dobili Kokezu koji će sve to kordinirati. Čim uradi analizu sportskog sektora. Auuuu...

Ma da. Sreća i ona đubrad iz komšiluka mamu im ... Tako je lakše.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Константин »

harper lee wrote:
Хлад Малиганович wrote:@ Харпер Ли

Чекај, ти од мене сада захтеваш да ти докажем да је Роби слабији, или исти тренер као Кристић, и Јанковић, и ако ту доживим неуспех, закључак који из тога произилази је да ја грешим у погледу његовог квалитета као тренера за Звезду. Другим речима, ако је само мало бољи од ова два тренерска несрећника, следи да ја грешим, у погледу мојих тврдњи.

Дакле, ако је сам ја, на пример, бољи... гимнастичар од Дачића, требало би ме послати на Олимпијаду, да се гибам по партеру и висим на круговима. Или, ако боље прашим баскет од Џеја, зрео сам за НБА. То је то размишљање.

Него да зајебемо ту причу, јер не води никуда, а има пуно важнијих ствари у овом тренутку.
Samo kazem da treba da postoje neki realni pokazatelji u realnom vremenu na osnovu kojih se izvlace odredjeni zakljucci, ako hocemo da ti zakljucci budu ozbiljno shvaceni. Mozemo i ti i ja da tvrdimo sta god hocemo i to nije sporno, samo sto ozbiljnost nasih tvrdnji zavisi od toga cime i na koji nacin mozemo da ih dokumentujemo. Slazem se s tobom da bih na nasoj klupi radije video Klopa, Murinja ili Kapela umesto Robija ali to ce se desiti otprilike kad ti budes nas reprezentativac u gimnastici. To nije ozbiljan nivo rasprave.

Inace, ja nigde nisam tvrdio da je Robi pravi trener za Zvezdu. On je, naprotiv, toliko iznad trenutnih mogucnosti Zvezde da su samo njegova neizmerna ljubav prema klubu i sticaj srecnih okolnosti ucinili da nam jedno vreme sedi na klupi. Za ovu Zvezdu su Kristic, Jankovic, Dostanic, Bekvalac, Krunic, Piskavac, Nikolic, Milinkovic ili Vignjevic idealni treneri jer savrseno korespondiraju sa ozbiljnoscu kluba. A sta Robi zna pokazao je u ozbiljnom klubu za jedva nekoliko meseci. Nas treba da brine to sto je izvesni Kajzerispor za nas sinonim za ozbiljan klub.
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

harper lee wrote:Na danasnji dan pre 22 godine dogodilo se nesto sto mi navijaci, sve i da hocemo, necemo zaboraviti nikada, a klub mora da zakljuca u muzej, kljuc da kustosu i zaboravi smesta. Pre 22 godine jedan fudbalski klub je zajedno sa zemljom ciji je bio sampion usao u legendu, postao deo evropske i svetske bastine i preselio se u istoriju, a na mestu gde je taj klub nekada ziveo zivi neki drugi klub koji sa tim legendarnim vezuju samo ime i adresa.

FK Crvena Zvezda, sampion Evrope, ucinila je ne samo jedinstveni sportski uspeh za jugoslovenske fudbalske klubove vec je u minut do dvanaest otrgla od zaborava prosecnosti i mediokritetstva kompletan jugoslovenski klupski fudbal i dala mu sampionski i pobednicki pecat. Sve ce proci, nestati ili ostati, biti zapamceno ili zaboravljeno, cenjeno ili prezirano ali jedna stvar od 29. maja 1991 vise nikada nece nestati - srebrni klempavi drugar sa vrha Zvezdine piramide trofeja u njenom, trofejima prebogatom muzeju na Marakani. On ce vecito tamo ostati zaboden kao Zvezdin Ekskalibur, mac u kamenu koji ce u tisini Zvezdinog muzeja cekati nekog novog kralja da sa njegove magije skine prasinu i iz muzeja je preseli na teren i tribine. A kad se to bude desilo srpski fudbal ce ponovo imati i medjunarodne uspehe, jer Zvezda je vise od srpskog fudbalskog kluba, ona je nada, ambicija i vera da je sve dostizno i sve moguce, pa cak i kad to svima ostalima izgleda kao besmisleni ponos i suludi kompleks vise vrednosti. Budimo realni - trazimo nemoguce. A ko trazi, naci ce.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Ivan Vasev »

Pronicljivo zapažanje:
Хлад Малиганович wrote:Звезда, као и Србија... су ентитети који живе у будућности. Од прошлости се не живи, а садашњост је некако тренутна и занемарљива.

Ми живимо за датум. Ми смо календарска бића, оријентисана на нешто што ће једном сигурно бити. Сваки датум дође.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

Il genio wrote:
Ivan Vasev wrote:Il genio, pa tu nigde nema Zvezde?
Tacno, moja primedba je bila vezana za Partizanovu dominaciju. Dve stvari su opste prihvacene od kosarkaskog mnjenja a radi se o teskim neistinama su:
1)da Partizanova dominacija traje od Kicine i Prajine generacije
2)da Zvezda ne moze da bude sampion jer nema "sistem"

Prva se moze lako demantovati kad se prebroje titule prvaka Jugoslavije i Evrope... Ne postoji vremenski interval od recimo 1970. do 1991. godine u kom se moze tvrditi da Partizan ima dominaciju. Uzeli su 2 titule krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih, ali je taj period obelezila Bosna koja je poslatla prvi sampion Evrope sa ovih prostora. Sredina osamdesetih apsolutno u znaku Cibone, a kraj u znaku Jugoplastike.

Sto se tice famoznog sistema, mozemo ga analizirati. Po mom misljenju, jasno se znaju uloge svih u klubu i jedni drugima se ne mesaju u posao. Trener ima apsolutnu slobodu, cak su i onom nesretniku Jovanovicu bile odresene ruke po tom pitanje, kao primer za to cu navesti dovodjenje Andjusica iako nije bio po volji Danilovicu i Todoricu, ali je ispostovana zelja trenera. Dovode se najbolji mladi igraci iz drugih klubova po Srbiji jer ne postoji sopstena skola. Trener dobro radi sa njima, najveci broj njih izadje iz Partizana bolji nego sto je bio. Naravno da je i tu bilo promasaja, neki super talenti poput Bakica ali je ogromna vecina napravila pristojne karijere. U ovoj prici je problematicno sto su ti momci otimani njihovim maticnim klubovima uz pomoc zaledja koji su imali u savezu. Donosili su razne akte, postavljali i menjali clanove raznih komisija, odredjivali visine obestecenja i sl(Vujanic, Ostojic, Bogdanovic, Bakic, Djekic). Znacajan adut u sprovodjenju takve politike im je bio to sto su jednini klub iz Srbije koji je igrao EL. Bili su toliko jaki da su igracima obecavali mesto u reprezentaciji ukoliko predju kod njih. Jedan nas bivsi igrac se zaleteo, pa kad je video da je prevaren, napustio ih je posle godinu dana. Vremenom je njihov lobi u savezu oslabio, ali zato su i dalje veoma jaki kad je u pitanju sudijski lobi. Prosla utakmica je dokaz, a slicne i jos vece kradje smo vidjali prethodnih godina, po pravili kad im se priblizimo. Sto se tice finansija, prethodnih 4-5 godina imali su pomoc drzave, cak je neposredno pre privatizacije NIS-a potpisan trogodisnji ugovor sa njima... Pre toga funkcionisalo je kosarkasko trziste pa su znali da dobro unovce igrace, i onda bi od tih transfera isplacivali one kojima su bili duzni tokom sezone. Za razliku od trenutne situacije tada su se lepe pare mogle dobiti prodajom, npr FMP je na Teodosicu zaradio 900 hiljada evra, sto iz danasnje perspektive izgleda nestvarno. Takodje treba reci da rade potpuno netransparentno, da se nema pojma koliki ima je budzet, cije se pare ulazu i koliko duguju.

Sve ovo je uzdrmano i na klimavim nogama od promene vlasti i zbog toga su nervozni. Para nema, a bez para nema ni ozbiljnih planova. Aktulna vlast im nije naklonjena, privatni sponzori nisu zainteresovani da ulazu u njih je ko je lud da daje pare a da se nista ne pita... Vise nisu ni jedni domaci predstavnik u najelitnijem evropskom takmicenju. Nasa je prednost bolja infrastruktura, imamo najbolje mladje kategorije u zemlji, jednu sjajnu generaciju koja polako ulazi u svet seniorske kosarke, imamo i bolju finansijsku situaciju. Moramo uciti na ovosezonskim greskama, trener mora vrsiti selekciju igraca, moraju se napraviti dobre procene sa strancima, mora se pogoditi sa trenerom. I da, Covic mora da se izbori sa sujetom... Ova sezona je bila razocaravajuca imajuci u vidu ocekivanja na pocetku, ali se mora priznati da je ostvaren najbitniji cilj, a to je EL. Bez toga nam nista ne bi znacila ni titula prvaka Srbije.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Константин »

naka wrote:Pa u svakom rijalitiju je izbacivanje iz kuće-svinjca, jednom nedeljno, samo kod nas kao da je veliko finale svaki dan. U stvari naša ludnica je gora od toga. Tamo se takmičari trude da ostanu, a kod nas preskaču ogradu da pobegnu. Ovo definitivno liči na jedan kolektivni centar gde su pacijenti najnormalniji a gde je uprava sve ludak do ludaka sa debelom dijagnozom. Naravno nezvaničnom. Zvanično oni su eksperti, primarijusi sa gigamegatrenda. Problem je samo što svakim novim konzilijumom ustanova koju su zaposeli biva oštećena, popaljena i rasčerupana.

Dobro što su oni ludi, ali ambijent u kome danas neko se može primiti da analizira "pojačanja", izlazak iz krize i slične stvari mi je apsolutno neverovatan. Zato su ludaci tu gde jesu. Svako ko voli klub danas ne treba da razmišlja o pojačanjima nego o načinu suprotstavljanja zlu. Konačno se mora izaći i reći " Vučiću? Ti si doveo ove a nisi uhapsio i kaznio prethodne. gde su krivične prijave protiv Lukića, vesića, i Stefanovića? Doveo si mutanta u kome su čovek legenda koji je pokrao klub. U kome su politički komesari i estradno menadžerski šibicari. Gospoda upravnici ludnice su samo zamenili mesta pijanih vozača iz prethodnog saziva. Ludo se zabavljaju i idu ka provaliji.

Robi da je uradio stvar kao Pinto danas sigurno ne bi bili u ovoj situaciji. On je svojom energijom, radom i ljubavlju pothranjivao hoštaplere. Tako da je rešenje izvesno. Ili revolucija ili bojkot. Treće nema. Za prvo je samo teorijska verovatnoća ali se mora pomenuti.
Звезда(ши) данас.
Врста која изумире
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Il genio »

zolla wrote:dozvolićete mali off da se ne bismo frljali netačnim kvalifikacijama ...

kk crvena zvezda nije u stečaju.

KKCZ je na osnovu odluke skupštine kluba a na predlog predsednika samostalno inicirala stečajni postupak sa unapred pripremljenim planom reorganizacije.

nakon glasanja o planu reorganizacije, ukoliki je isti usvojen, stečajni sudija jednim istim rešenjem otvara stečajni postupak, potvrđuje usvajanje unapred pripremljenog plana reorganizacije i obustavlja stečajni postupak, sve na osnovu člana 160. stav 3, a u vezi sa članom 166. stav 2. Zakona o stečaju.

onog momenta kada je naš plan reorganizacije usvojen kkcz više nije u stečaju...

nosilac našeg brenda kkcz, koji je i subjekt reorganizacije, je u stanju mirovanja a nosilac brenda je postao fmp na osnovu ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji... nakon isteka pomenutog ugovora, odnosno nakon okončanja roka trajanja plana reorganizacije kkcz će ponovo preuzeti svoj brend i što je najbitnije nastaviti tamo gde je stao fmp kao nosilac brenda ...

da ne bude zabune - brend je esencija jednog kluba i on objedinjuje sve ono što jedan klub čini... brend ne treba poistovećivati sa nosiocem ...brend je spoljašnja pojava jednog kluba i njegov nosilac, odnosno pravno lice koji se istim koristi je ništa drugo nego pravna forma koja dozvoljava brendu da funkcioniše u pravnom prometu... nosilac je instrument brenda a ne obratno, tako da mi nismo postali fmp niti je fmp postao zvezda, nego je fmp jedan običan instrumentašeg funkcionisanja dok se plan reorganizacije na dosadašnjem nosiocu ne okonča... ... neće zvezda biti u problemu nakon okončanja ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji, zvezda egzistira i na pravnom i na sportskom nivou, a nakon isteka pomenutog ugovora i plana reorganizacije samo će ponovo biti izvršena rokada na mestu nosioca njenog brenda.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

Ivan Vasev wrote:Zvezdastvo u 10 tomova

10. Mendes Kadu - Srbenda iz Brazila, Zvezdas po veri, u dalekoj Moldaviji ne zaboravlja Jednu Jedinu. No Cady - no footbll!!!

Image


9. Clanovi CZBG foruma, koji ne zaboravljaju svoje legende:

Image

Image

Ponosan sam sto sam deo ove plemenite druzine!


8. Daba, jedina istinska legenda KKCZ, covek koji bukvalno zivi sa Zvezdom i za Zvezdu!

Image

Ponosan sam i sto je on deo nas!


7. Rasko Katic, najbolji igrac KK ove sezone, covek koji i bukvalno ostavlja srce na terenu:

Image


6. Novak Djokovic, ambasador sporta i Zvezde!

Image


Image


5. Nenad Perunicic, div golubijeg srca!


Image


"Zaplakao sam, sve mi se skupilo. Bilo je mnogo emocija, i sreće i tuge. Video sam veliku radost mojih igrača, navijači su mi skandirali ime i to sve u teškoj situaciji u kojoj je klub. Nisam mogao da zadržim suze. Kada su to videli igrači, neki od njih su zaplakali u svlačionici", ispričao je Peruničić, koji izabranicima "skida kapu".


4. Dejan Savic, covek kome je jos jedino preostalo da osvoji interplanetarno prvenstvo, Partizanovac u koga se kunu svi Zvezdasi!


Image


3. Robert Prosinecki Ili samo Robi!

Image


2. Milos Ninkovic, covek kojije ispisao novo poglavlje Zvezdine istorije!

Image


"Ако ми верујте више би ми значило да одиграм један меч пред пуном Мараканом, него ово што сад треба да се надмећем са најбољим играчима света из Барселоне", открио је Милош Нинковић на једној вечери у Кијеву, пре дуел са Месијем и друговима ....

1. Andrija Prlainovic, najbolji vaterpolista sveta koji ostaje veran crveno-beloj boji i drzi druzinu na okupa. Neke stvari nemaju cenu, zar ne?

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by crazynorth75 »

Поповић wrote:Ако се случајно деси да овај полуиграч дође код нас(а дубоко сам убијеђен да неће)за мене би то био највећи пораз и посртање клуба чак пуно веће од свих ових невоља које су нас задесиле последњих година.
Можда су ово тешке ријечи али објаснићу због чега мислим овако.
Васпитаван сам и учен а тако сам учио и свога сина а ускоро ако Бог да и свога унука да је навијати за Звезду привилегија.Од Звездиног настанка звездаши су били господа и авангарда у свему,окренути само себи и своме клубу,једноставно највећи.За разлику од нас ови мали преко брда више су гледали у наше двориште него на себе и вјечито копирали нас у свему.Цијелу своју историју они су вребали понеког нашег незадовољног играча да га приволе за своје редове да би тако лијечили своје комплексе и неуспјехе.
У томе и још у много чему била је разлика између њих и нас.Због тога и још много других ствари ми смо били велики клуб а они само наш мали и љубоморни комшија.
Ако смо сада због неуспјеха задњих година дошли у ситуацију да размишљамо као они некада,и да нам је "успјех" довести неку њихову "звезду" онда је то за мене катастрофа и највећи могући пораз.Упркос свему због љубави према мојој Звезди,због њене блиставе прошлости,због свих великих играча који су носили овај свети дрес не могу и нећу да вјерујем да ће овај циркусант од играча појачати наш клуб.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Bruce Wayne
Члан клуба
Posts: 206
Joined: Thu Jul 11, 2013 7:48 pm

Re: Најквалитетнији постови на форуму по избору форумаша

Post by Bruce Wayne »

Ne znam da l sme da s epise na ovoj temi, ako ne sme obrisite, ali- "Zvezdastvo u 10 tomova" je nesto najbolje sto sam video u poslednje vreme...
Post Reply