"Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by Alan Ford »

Mozes da se trudis koliko hoces, ali nema sanse da nadjes lose vino u Spaniji... :thumbup:

Nego...ono sto me uvek ovde odusevi, jeste omadjijanost fudbalom...sinoc setnja i ispred kafanice, gospodja u 60-tim, stoji, gleda fudbala i pusi kao da je stavila polugodisnju platu na neku opkladu...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by dacha od bosne »

Iskreno, portuglasko vino razbija...ali doslovno. Takođe, ako te put navede u Portugal, ne propusti da probaš njihovo crno pivo Sagres.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Alan Ford
Звездаш
Posts: 172
Joined: Wed Mar 20, 2013 3:22 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by Alan Ford »

Naveo put u Portugal pre 4.godine... Jedna od omiljenih zemalja, kultura...idem sigurno opet, jerhocu pravu kafanku atmosferu, sa brkatom pevacicom koja peva fado i dosta vina...
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by dacha od bosne »

to, to...to je život :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by Il genio »

Image


Pozdrav ciganskoj bratiji sa suncanih Havaja! :zastavaGRB:
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by crazynorth75 »

Aloha crveni brate :thumbup:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by Il genio »

Ovo je nista kakav sam bio juce, sprzilo me sunce kao nikad u zivotu... :lol:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by dacha od bosne »

pozdrv brate...trebao si da staviš neke štrafte na sebe da, već kada goriš, izgoriš u crveno-belom stilu :D
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by МоСа ВерСе »

Јбм ти ову климу више кад на Аљасци се сада шетају по плажи... :) :)
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by dacha od bosne »

МоСа ВерСе wrote:Јбм ти ову климу више кад на Аљасци се сада шетају по плажи... :) :)
Š'a si ti imao iz grografije, da mi je znati :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by МоСа ВерСе »

dacha od bosne wrote:
МоСа ВерСе wrote:Јбм ти ову климу више кад на Аљасци се сада шетају по плажи... :) :)
Š'a si ti imao iz grografije, da mi je znati :mrgreen:
Из које брате географије, регионалне, друштвене или физичке?

:R :R :R
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by Il genio »

Moje petomesečne putešestvije po Americi završio sam u Njujorku. Naravno, nisam propustio priliku da upoznam našeg dragog profu. Imao sam i malo sreće jer sam se tamo zadesio za vikend, baš kada profa nastupa u jednom fantastičnom restoranu. Imao sam priliku da čujem Mladiće borove, devojke jele, Dobro znaj, Sever celi sada se veseli (iako ga je profa premijerno izveo, zvučalo je fenomenalno), Beograde, Beograde, Bože pravde, Kreće se lađa francuska,fantasticne interpretacije na klaviru. I dok sam nešto snimao telefonom, prilazili su mi podjednako oduševljeni gosti sa komentarima poput: “Ovaj tip treba da nastupa u Vegasu!". :D Zanimljiva situacija se dogodila na samom kraju, kada je ponovo na repertoaru bila Dobro znaj, a jedan od gostiju koji se zatekao tu nije mogao da poveruje da se radi o navijačkoj pesmi. :D
Pauze smo iskoristili sa klopu i priču, ništa manje zanimljivu. Naravno, najveći deo o Zvezdi. O profi vam ništa novo ne mogu reći, osim onog što već znate. NYC je jedan veliki car!

Za prethodnih 5 meseci video sam nešto od Aljaske, Havaje, Čikago i Njujork. Iako sam u Njujorku proveo najmanje vremena, apsolutno najlepše utiske nosim iz tog grada, a druženje sa profom je verovatno najjači.

Okačiću par klipova, samo uz jednu napomenu. Ovo sto sam snimio je profa svirao iz zajebancije. Neke stvari prvi put, neke posle dugo vremena. Ovo kazem jer se bojim da će profa mozda biti samokritičan. Ja nemam muzičko obrazovanje da to procenim, mogu damo da dam svoj laički sud. Meni je to fantasticno zvucalo! :truba:

Sve sto smo želeli, sve što smo hteli:
http://tinypic.com/r/r0pc39/8" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobro znaj:
http://tinypic.com/r/2u6ld77/8" onclick="window.open(this.href);return false;
nyc
Члан клуба
Posts: 830
Joined: Thu Mar 21, 2013 12:33 am

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by nyc »

:R :valjanje: :R

Ma, šta "veliki" - profa je jedan NAJVEĆI car! :faceplam:

Iskreno i mene je zanimalo na šta je to ličilo jer, kao što si i sam napisao, sve je to bila nekakva interna zajebancija koju niko živi u restoranu nije ukapirao osim - tebe i mene!

Ovo sa mikrofonom me je baš iznenadilo, jer se uopšte toga ne sećam (more, ne sećam se pola svog života... iz objektivnih razloga, naravno).

Ova "moja" kafana ostaje kutak ciganjski u Njujorku! Još onomad, kada je Žile ( naš nestali brat i osnivač !) bio ovde i snimio "Dobro znaj", pa do dana današnjega - ništa se nije promenilo: pesme naše će se ovde uvek svirati i pevati! To vam obećavam.

Kao što obećavam svakom bratu ciganjskom da će ovde biti lepo dočekan i ugošćen. Kako red nalaže.
Čudno se nekako poklopilo, ali baš u to vreme je kod mene boravio kum od još jednog našeg forumaša!
Svet je svakim danom sve manji.

Elem, bila mi je velika čast "uživo" upoznati još jednog forumaškog brata! I to Il Genia, ni manje ni više!
Da si mi živ i zdrav, druže. A i svi ostali!


:zastavaGRB:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by dacha od bosne »

:pera:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Пут путује мој јаран, путујем и ја..."

Post by crazynorth75 »

kajem ja :dedica: , putujte djeco, upoznavajte druge kulture i običaje, evo nekom putniku namjerniku da se nađe. Zlu ne trebalo - http://radiosarajevo.ba/novost/206066/" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Post Reply