За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

Post by dacha od bosne »

Zamrla nam ova dobra tema...izgleda smo svi na nekoj apstinenciji :D

Elem, ja juče probah jednu dobru jabuku...odavno takvu ne probah. Nisam neki ljubitelj iste, al' bješe jako dobra :rakija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
andres86esp
Новајлија
Posts: 16
Joined: Mon Oct 21, 2013 10:55 pm

Re: За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

Post by andres86esp »

Ja sad tek vidim ovu temu :)

Imam oko 1ha vinograda, sam proizvodim vino i konzumiram iskljucivo sok od grozdja...pivo, zestina i ostalo nikad.

Sorte: uglavnom Rizling i Hamburg...plus stare sorte, sacuvane iz dedino vreme (plovdina, Kardinal, Afus-ali...)

Ocekujem oko NG, da vino bude spremno za pice...do tada pijemo poslednje bure od prosle godine... :ziveli:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

Post by dacha od bosne »

Uh, i ja sam veliki ljubitelj vina...crnog...moraćeš se javiti u inbox na kojoj si lokaciji da ti navratim jednom :D osim ako nisi u Španiji :lol:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

Post by МоСа ВерСе »

Под хитно ми требају ђозлуци. Овакву тему да видим тек сад... Стари се дефинитивно.

Живећи на доста локација приметио сам различита пића, али да се свуда конзумира подоста. Тако да данас у мом бифеу има алкохола из разних делова овог брдовитог Балкана.

Кренуло је све из завичаја где се љуштила лоза из Ораховца, Рубинштајн и пећко пиво. После тога војвођанска епоха где сам се опасно навукао на воћне ракије, дуњевачу, виљамовку, кајсијевачу... Занимљиво да ми у равници пиво уопште није лежало. Међутим, како сам отишао у брдовите крајеве, тако сам се вратио пиву као омиљеном пићу. И то, једном од најбољих сарајевско пиво. Додуше, пила се и ракија, само што Босанци пију ону меку, тако да сам сваки дернек завршавао последње комиран. :D Кад стално пијеш 55%, оних 4о и кусур ти дође као сок. На крају сам се стационирао у Шумадији и ту научио да печем домаћу шљиву, мада печем и јабуку. Имамо своје вино, али и појачања са свих страна Балкана. :rakija: :rakija: :rakija:
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

Post by dacha od bosne »

Dobio nedavno litru kruške. Uh, dovoljno je da je pomirišeš. Nego, MoSa, moramo ono tvoje vino da probamo. Sljedeći put kada budeš dolazio u moje krajeve obavezno da si ponjeo koju litru :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

Post by МоСа ВерСе »

dacha od bosne wrote:Dobio nedavno litru kruške. Uh, dovoljno je da je pomirišeš. Nego, MoSa, moramo ono tvoje vino da probamo. Sljedeći put kada budeš dolazio u moje krajeve obavezno da si ponjeo koju litru :mrgreen:
Чекај БРЕ да роди грожђе па да се спреми вино, залихе од прошле године су нестале. :lol: :lol: Ако дођем раније, понећу ти литру домаће ракије да имаш и шумадијску шљиву.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

Post by crazynorth75 »

Samo da obavijestim cijenjenog profu nyca da sam se konačno, i to preko Finske, jer na Balkanu, što bi reko' Pižon - Čehoslovačkoj, nigdje ga nema, domogao FOSTER piva. I mogu reći da sam uživao :ziveli:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: За љубитеље добре капљице - "Ризнино ћоше"

Post by dacha od bosne »

A večeras dobra kruška i mlada prasetina, pa neka ide život :ziveli:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Post Reply