Поново ради биоскоп

User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Il genio »

Thin red line je imao tu nesrecu da se pojavio iste godine kao Spasavanje redova Rajana, pa je ostao u senci, pomalo nezasluzeno. Odlican film. Full metal jacket je tek filmcina. :ziga:

Ja sam jedno vreme samo gledao ratne filmove, uopste me nista drugo nije interesovalo. Mislim da sam odgledao bas dosta, samo imam jednu losu osobinu, a to je da ne mogu da zapamtim o cemu se radi u filmu. Opet, ima to svoju dobru stranu, mogu da gledam isti film po desetak puta. :) Evo nekoliko bez razmisljanja sa kojima sam bas bio zadovoljan:

"I want you to remember that no bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor, dumb bastard die for his country." - General George S. Patton

Image

Image

Image
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by crazynorth75 »

S tim što je meni ''crvena linija'' daleko bolji'' iako je sasvim ok i ''redov Rajan''. Vidim da voliš žanr, pretpostavljam onda da si gledao Fury, odličan je

Image

A ima i ovaj ruski, sjajno urađen, po istinitoj priči, isto odličan, sa jednom sjajnom malom redateljskom improvizacijom u filmu :mrgreen:
Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Il genio »

Gledao sam, ruski odavno, a Fury skoro, ok su oba. Evo jos jedne preporuke, nije ratni, ali moze da prodje.

Image
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by МоСа ВерСе »

Kad već stavljate filmove ratne tematike, moja topla preporuka jeste The immitation game, ili ti provaljivanje Enigme. Do sada, možda i najbolja verzija filma o nečemu što je spasilo silne živote u Drugom Svetskom Ratu.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Il genio »

МоСа ВерСе wrote:Kad već stavljate filmove ratne tematike, moja topla preporuka jeste The immitation game, ili ti provaljivanje Enigme. Do sada, možda i najbolja verzija filma o nečemu što je spasilo silne živote u Drugom Svetskom Ratu.
Upravo odgledao, odlicna preporuka! :thumbup:
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Il genio »

Belfast `71, podeljen grad, vojska poslata da zavede red, medjutim... Moja preporuka.

Image
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by crazynorth75 »

МоСа ВерСе wrote:Kad već stavljate filmove ratne tematike, moja topla preporuka jeste The immitation game, ili ti provaljivanje Enigme. Do sada, možda i najbolja verzija filma o nečemu što je spasilo silne živote u Drugom Svetskom Ratu.
Odgledah i ja, dobar :thumbup:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Il genio »

Wild tales(Relatos salvajes)

Ako imate dva sata, obavezno pogledajte ovu budalastinu.

Omiljena prica:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4AW4bsSbuUQ[/youtube]
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Либурнија »

Додуше није ново, није ни на партијској холивудској линији али је америчко и надасве поучно. Ко разумије, схватиће.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=O1H2-rioz0Q[/youtube]
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Il genio »

Za brata Krejzija i sve ostale koji vole ratnu tematiku. Film je baziran na istinitoj ratnoj prici korejca koji se u toku II svetskog rata borio na tri razlicite strane, kao vojnik Japana, SSSR-a i Nemacke.

Mai wei(My Way - 2011)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YPhwNttWvBQ[/youtube]
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by crazynorth75 »

Pronađoh ovu tvoju preporuku Genio, u narednih par dana će biti odgledan, djeluje poprilično interesantno preko trejlera
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Holden »

Odgledajte Biutiful. Neverovatan film. Injaritu i Bardem!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Поново ради биоскоп

Post by dacha od bosne »

Ima li negdje da se skine film?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Поново ради биоскоп

Post by Il genio »

User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Поново ради биоскоп

Post by dacha od bosne »

Odgledah maloprije dokumentarac "Huston, we have a problem". Baš me interesuje da li je neko od vas gledao i kakvo vam je mišljenje, stav.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Post Reply