"Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Ганац »

Slava mu!
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by dacha od bosne »

Slava mu!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by crazynorth75 »

Nek je slava našem golgeteru...Nekad su se ovdje rađali rasni centarforovi...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by garnett »

slava mu.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by tsva »

slava mu i hvala
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Najdoski dr. Ilija »

Лака му земља!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
ajkula
Члан клуба
Posts: 1282
Joined: Sun Mar 17, 2013 8:12 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by ajkula »

Slava mu.
Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Константин »

Један мој друг из мога краја и веееликиии Циган је добио те 196инеке име по Зорану Прљинчевићу (као и сестра близанкиња)иако је рођење било на св. Јована па је баба "спиновала" Јована и Јовану, али први стрелац лиге је први стрелац. :travka: Да не причам да је најстарији бураз исто рођен на "свеца" али је Шеки био прејак па није било дискусије морао је бити Драгослав.
Нека ти је лака црна земља Бог да ти душу прости. :zastavaGRB:
Врста која изумире
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by EmptyClip »

Звао сам ћалета данас да му пренесем пошто не користи интернет. Чим је чуо прва ствар коју је рекао је 'тај је даво голове потиљком'. И онда је развезо о њему, Бори Костићу и Шекуларцу. Панчев 30 година пре Панчева.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by crazynorth75 »

IN MEMORIAM - Зоран Прљинчевић
У четвртак 13. јуна у 81. години живота преминуо је бивши фудбалер Црвене звезде Зоран Прљинчевић (27.01.1932 - 13.6.2013).

Image
Током играчке каријере наступао је за домаће клубове, Приштину, Раднички и ОФК Београд. У сезони 1960/61 освојио је заједно са Лазаром Веселиновићем из Војводине титулу намењену најбољем стрелцу лиге. Голови и добре игре препоручиле су га најтрофејнијем српском клубу, у који стиже годину дана касније, усезони 1962/63. За црвено-беле одиграо је током три сезоне колико је провео на Маракани 52 утакмице и постигао 31 гол. Прљинчевић је на велику сцену у Црвеној звезди ступио заједно са чувеном Џајићевом генерацијом која је дуго владала домаћим фудбалом и бележила одличне резултате на европској сцени.

Некадашњег центарфора навијачи црвено-белих памте по лепим головима, од којих су неки били од велике важности и који су Црвеној звезди доносили важне победе и трофеје. Прљинчевић је у сезони 1963/64 био први стрелац у мечу финала Купа против Динама из Загреба. Поред њега у стрелце су се уписали још Јевтић и Џајић, и на тај начин на Маракану је стигао тада шести трофеј намењен победнику најмасовнијег такмичења. Такође, у првом вечитом дербију који је одигран 17. новембра 1963. пред 75 хиљада гледалаца на тек изграђеном стадиону у улици Љутице Богдана, Прљинчевић је био једини стрелац на сусрету у 5. минуту. Био је то 33. по реду окршај црвено-и црно-белих, а овај дуел старији навијачи памте и по имену "Златни дерби".

Све побројане чињенице недвосмислено указују на играчку величину Зорана Прљинчевића. Фудбалски клуб Црвена звезда упућује породици преминулог најдубље изразе саучешћа и искрено саучествује у болу који је настао његовим силаском са животне сцене.

Сахрана Зорана Прљинчевића обавиће се у суботу 15. јуна са почетком у 12 часова и 30 минута на гробљу Лешће у Београду.

Слава му.

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... 4%87+.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ковач
Новајлија
Posts: 27
Joined: Mon May 13, 2013 5:59 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Ковач »

На данашњи дан пре 60 година рођен је некадашњи фудбалер и најуспешнији тренер у новијој историји Црвене звезде, Славољуб Муслин.

Муслин је рођен у Београду, играо је на почетку каријере у ОФК Београду, БАСК-у и Раду, да би 1975. године појачао Црвену звезду. У црвено-белом одиграо је укупно 140 мечева и постигао 3 гола. Био је део последње линије Звездине одбране са Јуришићем, Милетовићем, Јовином и Јовановићем, која је дошла до финала Купа УЕФА 1979. године.

Након Звезде отишао је у Француску, где је играо у Лилу, Бресту и Каену пуних шест година и забележио 188 наступа.

Тренерску каријеру је такође започео у Француској, где је водио По, Бордо, Брест, Ленс, Ле Ман. Преузео је Видад из Казабланке, а затим 1999. године и Црвену звезду. Наш тим је водио две године, као и у сезони 2003/04. Између тога био је у Левском. Након другог одласка из Звезде, након неспоразума са Драганом Џајићем водио је Металург из Доњецка, Локерен, Локомотиву из Москве, Локерен, Химки, Динамо Минск, Анортозис и Краснодар.

Са Звездом је освојио три првенства и један Куп Југославије као играч, а као тренер још три титуле и два Купа, укупно 6 титула шампиона и 3 Купа. У Бугарској је освојио дуплу круну, а шампион је био и у Мароку.

Image
За тебе Звездо ја сам увек живео!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by crazynorth75 »

odlični su ti ovi postovi Kovač, čim dobijemo smajli sa hailom, staviću ga :srbinosm: Muslina sam gledao na ovim snimcima kao igrača i odlično je djelovao kao zadnji vezni, ili malo udesno. Kao trenera ga svi znamo, meni je bio jako simpatičan, najtrofejniji Zvezdin trener u periodu od '92 pa naovamo, mada se nismo proslavili u evro - kupovima pod njegovim vodstvom, bilo je tu raznih šarlatanskih ekipa od kojih smo ispadali...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by crazynorth75 »

Zaboravih, počeli smo da biramo - IDEALAN TIM ZVEZDE SVIH VREMENA , pa izvolite glasajte...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by tsva »

a za koju godinu biracemo naj 11 koji su nas tuzili
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by crazynorth75 »

:smeh: to možemo i odmah, ili naj 11 stranaca koji su kod nas propali, a poslije nas procvjetali. Mogućnosti su neograničene kad je Zvezda u pitanju :travka:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked