"Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by tsva »

Kaludjer nije valjao. Obicno drvo u ofsajdu. Abu je druga prica. Da ne psujem.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Стевица Рељић
Новајлија
Posts: 6
Joined: Sat Jul 27, 2013 8:55 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Стевица Рељић »

Није толико лош Калуђеровић. Солидан нападач, проблем је што се он никако није уклапао у Робијеву замисао.
Биће им он добро појачање ако остане Абу са њим у пару. Он је јако добар када поред себе има још једног нападача, када је усамљен онда труба.
Калуђер има бољи осећај за гол и завршницу, Абу има брзину, снагу, тако да ће се они лепо надопуњивати.
ех, шта бих дао да вратимо Абуа, за ове наше оранице је играчина.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by lucky#13 »

Ma mi od kad igramo s jednim napadacem nismo uzeli titulu i necemo je uzeti dok god tako bude!
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Brian Brendell »

Kada sam bio u Španiji prošle zime, pričao sam sa čovekom koji prati njihov fudbal i koji nije mogao da veruje da je Kaluđerović igrač koji je igrao u Zvezdi (kao nekom osrednjem evropskom klubu) i da je pri tome prodat negde za milion evra. Jedva su čekali da ga se otarase i u Kini i u Španiji.

---

Obožavam kvalifikovanje ofanzivne igre i osvajanje titule prema broj napadača. 80% timova na svetu igra sa 1 špicem i veznim redom koji se sa stoji od 3 vezna igrača i 2 krila.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by tsva »

Kaluđerović se vratio u srpski fudbal, poslednja stanica u našoj zemlji bila mu je Crvena zvezda. - Nema nikakve razlike između ova dva kluba. Čak se možda bolje radi u Vojvodini sa trenerom Markom Nikolićem. Sigurno da je Zvezda veliki klub, ali Vojvodina ne zaostaje puno i zadovoljan sam što sam ponovo u srpskom fudbali i to baš u Vojvodini - zaključio je Kaluđerović.
i mi svakakvo smece dovodimo
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by lucky#13 »

Brian Brendell wrote:Kada sam bio u Španiji prošle zime, pričao sam sa čovekom koji prati njihov fudbal i koji nije mogao da veruje da je Kaluđerović igrač koji je igrao u Zvezdi (kao nekom osrednjem evropskom klubu) i da je pri tome prodat negde za milion evra. Jedva su čekali da ga se otarase i u Kini i u Španiji.

---

Obožavam kvalifikovanje ofanzivne igre i osvajanje titule prema broj napadača. 80% timova na svetu igra sa 1 špicem i veznim redom koji se sa stoji od 3 vezna igrača i 2 krila.
Ali tih 80% timova ne igra protiv bunker timova sa taktikom 4-6-0 /5-5-0

Mi niti imamo 3 vezna niti imamo krila,tako da ne vidim poentu tvog posta!
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Brian Brendell »

Broj napadača ne određuje ofanzivnost tima (čak bih rekao i da je smanjuje). Pogledaj utakmicu Shakhtar - Černomorec. Bunker tima iz Odese 90 minuta, Rudari ceo meč sa jednim špicem, dobili minimalcem posle izmena, koje nisu dale drugog špica, već samo menjao tip veznih igrača. Povećanjem broja napadača, ti gubiš konstrukciju igre i najčešće si osuđen na bunar, pod uslovom da vadiš veznjaka. Zamisli vezni red u kome igraš sa njih 4 (a dva su napdači Kasalica i Pečnik), dok je vezni Milijaš. Nemogućnost organizacije, autoput za protivničke kontra napade. Ako vadiš iz zadnje linije, pa zamislim na šta bi ličila ova današnja Zvezda da smo imali još i igrača manje u odbrani. I ovako je delovala loše.

Ako nemaš dva veznjaka kao što su Yaya Toure i Fernandinho, bolje ni ne pokušavaj klasičnih 4-4-2 sa krilima. Neke varijacije su moguće, ali za njih je potrebno imati specifične igrače i dobro uigran sastav.

Mi stalno igramo sa tri vezna igrača i igramo sa dva igrača koji su nominalno špicevi po krilu, a ne krila ili krilni napadači. Večeras ne, Savićević je igrao po krilu kao ispomoć u tranziciji lopte, što se nije pokazalo loše, čak naprotiv, mada ja preferiram krila na krilu, a ne ofanzivne vezne.

Žao mi je što ne vidiš poentu posta, ali ja ne vidim logičnost u tvojoj frustraciji Zvezdinom igrom.
User avatar
Ковач
Новајлија
Posts: 27
Joined: Mon May 13, 2013 5:59 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Ковач »

На данашњи дан, другог дана августа, рођен је шампион Европе, човек који је због ваздушног дуела на Грбавици у дресу Звезде био у коми и борби за живот неколико дана, човек који је у 122 меча оставио срце на терену у црвено-белом дресу. Рођен је Рефик Шабанаџовић!

Популарни Шабан рођен је 1965. године у месту Тузи у Црној гори. Као младић наступао је за Дечић, да би као осамнаестогодишњак прешао у Жељезничар из Сарајева, где се потпуно афирмисао и постао један од најцењенијих играча бивше Југославије. Након 4 године у Сарајеву и 82 меча, стиже позив из Београда и он се сели у Црвену звезду. У нашем тиму играо је четири сезоне (1987-1991), одиграо укупно 122 меча, од тога 61 меч у првенству, 11 у Купу и 16 у Европи.

Са нашим клубом највећи успех постигао је 1991. године, када је постао шампион Европе. Поред највредније титуле, освојио је још три титуле шампиона и један национални Куп.

Остаће упамћена његова повреда из 1987. година, управо против свог Жељезничара, када је на Грбавици ушао у дуел са Зораном Слишковићем и извукао дебљи крај. Доктор Јосип Јуришић извукао му је језик из грла и спасио му живот. Након тога, провео је неколико дана у коми, а шест месеци ван терена. Сви су стрепели и надали се да ће преживети. Не само да је преживео, већ је, иако је осећао последице страшне повреде, наставио да игра фудбал! Остало је историја. Занимљиво је да је Црвена звезда исплатила уговор Рефику, јер се није знало да ли ће моћи да настави каријеру!

Истовремено са титулом првака Европе, остварио је право одласка у иностранство, али је због рата практично морао да оде из Београда. Каријеру је наставио у Грчкој, где је са АЕК-ом и Олимпијакосом освојио још пет титула! Каријеру је завршио у Канзасу.

Одиграо је 8 утакмица у репрезентацији Југославије, укључујући и онај против Аргентине на СП 1990. године, у којој је добио црвени картон пред сам крај меча, али је потпуно затворио најбољег играча света тога доба, Дијега Марадону.

Рефиче, срећан рођендан!

Image

На исти дан, пре 24 године, Драган Стојковић Пикси постигао је један од најлепших голова у историји нашег клуба...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vs4ilMdikec[/youtube]
За тебе Звездо ја сам увек живео!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Ганац »

Ковач wrote:На данашњи дан, другог дана августа, рођен је шампион Европе, човек који је због ваздушног дуела на Грбавици у дресу Звезде био у коми и борби за живот неколико дана, човек који је у 122 меча оставио срце на терену у црвено-белом дресу. Рођен је Рефик Шабанаџовић!

Популарни Шабан рођен је 1965. године у месту Тузи у Црној гори. Као младић наступао је за Дечић, да би као осамнаестогодишњак прешао у Жељезничар из Сарајева, где се потпуно афирмисао и постао један од најцењенијих играча бивше Југославије. Након 4 године у Сарајеву и 82 меча, стиже позив из Београда и он се сели у Црвену звезду. У нашем тиму играо је четири сезоне (1987-1991), одиграо укупно 122 меча, од тога 61 меч у првенству, 11 у Купу и 16 у Европи.

Са нашим клубом највећи успех постигао је 1991. године, када је постао шампион Европе. Поред највредније титуле, освојио је још три титуле шампиона и један национални Куп.

Остаће упамћена његова повреда из 1987. година, управо против свог Жељезничара, када је на Грбавици ушао у дуел са Зораном Слишковићем и извукао дебљи крај. Доктор Јосип Јуришић извукао му је језик из грла и спасио му живот. Након тога, провео је неколико дана у коми, а шест месеци ван терена. Сви су стрепели и надали се да ће преживети. Не само да је преживео, већ је, иако је осећао последице страшне повреде, наставио да игра фудбал! Остало је историја. Занимљиво је да је Црвена звезда исплатила уговор Рефику, јер се није знало да ли ће моћи да настави каријеру!

Истовремено са титулом првака Европе, остварио је право одласка у иностранство, али је због рата практично морао да оде из Београда. Каријеру је наставио у Грчкој, где је са АЕК-ом и Олимпијакосом освојио још пет титула! Каријеру је завршио у Канзасу.

Одиграо је 8 утакмица у репрезентацији Југославије, укључујући и онај против Аргентине на СП 1990. године, у којој је добио црвени картон пред сам крај меча, али је потпуно затворио најбољег играча света тога доба, Дијега Марадону.

Рефиче, срећан рођендан!

Image

На исти дан, пре 24 године, Драган Стојковић Пикси постигао је један од најлепших голова у историји нашег клуба...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vs4ilMdikec[/youtube]
Moje iskrene cestitke velikom borcu.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Ганац »

бишоп wrote:Ево Цигани док игра преферанс Рамбо се сетио и нас са форума

Image

Image

П.С. Захваљујем се Мравици на уступљеним сликама :zastavaGRB:
Svakim danom me iznenadjujete (pozitivno), Ovo je Zvezda i vi ste ZVEZDASI.
Jako sam srecan sto sam deo ovog foruma.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by tsva »

http://www.footytube.com/video/pfedders ... g04-189460" onclick="window.open(this.href);return false;

na 2:42

:nindza:
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by musemic »

Desava se i boljima...ali ne ovako, umalo da slomi nogu.
Mladic je stvarno uzasno los fudbaler i njegova prodaja za obestecenje je potez prelaznog roka.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by crazynorth75 »

'bem ti život kakav potez :smeh:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Константин »

Аууу. :shock:
Помислио сам у једном моменту када је дошао код нас и почео фино, да уз мало утезање што се физике тиче може да буде добар центарфор за ЈСЛ услове али се показало да код сваког изнадпросјечног играча психа мора да прати остале квалитете. То се најбоље види када се оцјењује учинак на дуже стазе. Мудрински је упао у канал прво код нас (са доласком конкиренције), ја желим све најбоље нашем Звездашу али ако се убрзано не стабилизује и психички и играчки, закуцаће га Швабе на клупу неће видјети терена
Врста која изумире
User avatar
Bruce Wayne
Члан клуба
Posts: 206
Joined: Thu Jul 11, 2013 7:48 pm

Re: "Весело нам с тобом некад беше" - бивши играчи и тренери

Post by Bruce Wayne »

Kako da da gol kad je kao bik. Ugojio se 7 kila.
Locked