Приватизација ФК Црвена звезда?

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Хлад Малиганович »

Нема шта држава да препушта клуб "демосу". Држава је ту да обезбеди законски оквир за власничка питања у спорту, и да осигура да се закон спроводи. Ни једно ни друго држава није урадила.

Али нема везе.

Јес ви кен!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pn5YcMJRwhI[/youtube]
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Константин wrote:
Либурнија wrote:Међутим, Горан Весић и они са којима и за које ради, својски су се потрудили да ту идеју компромитују и униште.
Заједно са навијачима члановима.
Зашто ти је тешко превалити то преко уста, да су осим Весића ту нормалну идеју урушили и они који су били најагилнији у позивању на "историјске" изборе?
Зато што то није истина. Барем највећим дјелом не.
Najdoski dr. Ilija wrote:
Либурнија wrote:
Najdoski dr. Ilija wrote:Звезда је државни клуб и направљена је од државних пара тако да држава има право и да је прода!
И дан данас је држава и издржава!
То што су куповане цигле и слично незначи да и неки акцијаш има право на део пруге Брчко-Бановићи или ауто-пута Братство и јединство!

Звезда није државни клуб баш као и већина друштвених предузећа које је потезом пера претворила у државна да би их продала за пуњење буџета за пензије и куповину социјалног мира. Као друго, шта је држава? Је л то нешто изнад и изван народа? Владају ли Србијом саудијски краљ и ли раџе и махараџе по принципу "држава то сам ја"?! Није ли ово демократска (власт демоса тј. народа) држава?! Сервис грађана?! Бар на папиру?

Проблем је што просјечни грађанин доживљава државу баш као и ти - по матрици османлијског царства и то је још увијек у подсвијести већине људи. А властели таква матрица такођер није мрска...што би дахијама била мрска покорна раја?!
А шта су у основи друштвена предузећа?
И објасни ми како би изгледала владавина демоса у Звезди?
На који начин држава може да преда клуб на управљање грађанима и то демократски?
И да ли си свестан шта би се десило са нашим клубом када би држава рекла, јел клуб ваш,
изволте управљајте, сналазите се али немојте више државу да вучете за рукав!
На крају крајева ко хоће да призна може да види како изгледа "управљање народа Звездом"!
Друштвена предузеће нису државна. И паре нису смјеле да одлазе на куповину социјалног мира већ су требале и морале да се улажу у цесте, жељезнице, здравство, обданишта, школе, научне институте... у просперитет и за добро цијелог друштва.

Владавина демоса би изгледала као у Шпанији, отприлике. Шта, држава више воли Звезду од демоса?! Којешта.

Па наравно...сад кад је клуб уништен да кажу - ево вам! Курца бако, дајте паре које сте узели од продаје златне генерације назад, дајте паре које су крађом и неодговорним пословањем исисали оне које сте или слали у клуб или толерисали (и још увијек толеришете), па онда нека направе понуду. :matis: Уосталом, нек таквима заплијене имовину и врате Звезди. Нема доказа?! Фуј!

А прилике нисмо имали да видимо како народ управља Звездом зато што је прво Весић компромитовао и саботирао "своју " идеју а онда Вучић брутално згазио статут. То је све намјештена игра и то ви врло добро знате исто као што знате да Делије немају шансе саме против државне самовоље.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by naka »

Izvinjavam se ali bi da upitam protivnike privatizacije sta predlazu? Ako ne predlazu nista onda su zadovoljni privatizacijom dzajica, toplica, lukica, vesica uz glasacku potporu skupstine sa severa. Ona je uvek bila skupstina samo je sad ozvanicena.

Jedini predlog koji sam video je liburnijin o nekim akcijasima. Iskreno, obzirom da skupstina je dala maksimum 100000 za pretplatne a tolika je kazna koju je klub platio za dosadasnje bodrenje, stvarno mislim da za narodno akcijaski model u srbiji nema mesta.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by carapan »

ZA privatizaciju !! Ovako vise ne ide ljudi moji..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by EmptyClip »

бишоп wrote:Ко нама гарантује да ће нам приватизација донети нешто добро, шта ако се газда одлучи за стварање младих играча које ће продавати, а да му се савршено јебе за резултате, хоћете ли и тада бити за Арапа или Руса на челу клуба.
Ово би било до јаја, с тим што овде продавање младих играча иде само са резултатима. Дакле једно не искључује друго већ управо супротно - иду нужно заједно.
Управо ТО треба да буде стратегија овог клуба.
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by carapan »

бишоп wrote:Као чика Ранко од Рада, ма дај, а уједно ко вама гарантује да нпр ти Арапи неће поставити Џају и компанију да воде клуб, не мислите ваљда да ће шеик да саставља и води екипу
Ono jeste rizik oko privatizacije, ali bar mislim da makar prelazni rok ce biti normalan i planski uradjen, sa jasno definisanim mestima koja fale, a ne kao do sada, gde svako dovodio igrace kako njemu drago..

Ovako vise ne ide...
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by naka »

Sad vidim da kad se suraku zadire u dzep u vezi privatizacije on se poziva na jednu jedinu i neponovljivu skupstinu. Kao ona se pita. Dobro ako je tako, nek zagovornici ne privatizaciji i DA skupstini daju pojasnjenje podrske vesicevog modela.
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by lucky#13 »

бишоп wrote:Као чика Ранко од Рада, ма дај, а уједно ко вама гарантује да нпр ти Арапи неће поставити Џају и компанију да воде клуб, не мислите ваљда да ће шеик да саставља и води екипу
Bogatasi nisu zaradili svoje bogatstvo rasipajuci se! Onaj ko ulozi pare u nesto sigurno ce da postavi ucene ljude s uspehom i iskustvom na rukovodece pozicije!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by crazynorth75 »

бишоп wrote:Као чика Ранко од Рада, ма дај, а уједно ко вама гарантује да нпр ти Арапи неће поставити Џају и компанију да воде клуб, не мислите ваљда да ће шеик да саставља и води екипу
A što kao Ranko, može i kao Mamić od Dinama. Ne vjerujem da bi eventualni kupac bio tolika dileja da svoje pare uloži, a ostavi postojeću ili sličnu garnituru. Naše igrače prodaju samo evro i reprezentativne utakmice, tako bi eventualni gazda imao itekako interesa da te utakmice igramo dobro, a da bismo došli do njih moramo uzimati prvenstvo. Sve bi se to itekako naplatilo na transferima. Trenutnim gazdama Zvezde evropa čak i nije u 1. planu (što nikad u istoriji nije bilo). U prvom planu im je domaće prvenstvo gdje primamo 4 komada od smiješnog Javora i gdje ne možemo pobijediti giganta iz Pećinaca pred 40k ljudi na Marakani. Robi je pokazao da se za male pare može skockati sasvim solidan ekipa koja bi mogla i u evro utakmicama napraviti određeni iskorak.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Константин »

Либурнија wrote:
Константин wrote: Заједно са навијачима члановима.
Зашто ти је тешко превалити то преко уста, да су осим Весића ту нормалну идеју урушили и они који су били најагилнији у позивању на "историјске" изборе?
Зато што то није истина. Барем највећим дјелом не.
Ајд барем немој да се ми захебавамо.
Огромна већина која је скакала на грбачу за изборе није ни прднула када су се исти завршили тј. постали су саучесници.
Знам да ниси као они несрећници што су забрањивали на форумима ријеч Јанкосан па сад причају о тактици у фудбалу, немој то плиз.
Врста која изумире
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Ганац »

Laki je dobro rekao ti bogatasi nisu veverice i svoje zaradjene pare nece tek tako da bace ili da daju 60 miliona i nakon toga se predomisle i puste klub niz vodu.Svaki od tih lovatora od dinara gleda da napravi dva a ne pola.Takodje sumnjam da ce bilo ko i bilo kada da kupi klub da zadrzi postojeci kadar strucni i rukovodeci,vise mi deluje da bi metla radila punom parom i da bi uprava bila optimizovana i efikasnija, takodje nam se nebi pojavljivali Mijici i Reljici ili 50-ak "fudbalera" u i oko prvog tima a da se ne moze odabrati solidnih 11,za mene bi i to bio napredak za pocetak.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
salexxx
Новајлија
Posts: 38
Joined: Fri May 31, 2013 11:50 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by salexxx »

Veliki je problem privatizacije taj sto vlasnik nece hteti da placa kazne za "vojnike",pa ce verovatno podici cene karata (tako se u kafani biraju musterije).

Koliko ja vidim Zvezda je pala na to da je dobar zaklon lopuzama svih vrsta i kalibara,pocev od uprave,onda "legendi' koji su iscedili i cede poslednji dinar od Zvezde,do "vodja".Ima i onih postenih legendi,oni dodju u klub kad je proslava ili svrate kad su u prolazu,nisu ni skauti ni "menadzeri",njima sigurno nece smetati gazda,koji ce ih kao dobronamerne lepo docekati.Oni sa tribina vise nece imati silu od nekoliko hiljada klinaca bez mozga i obaveza,kao adut.

Verujem da se mnogi grizu sto nemaju kombinaciju da privatizuju Zvezdu,kao mutavi Veterinarski zavod,zato su protiv.Privatizovana ili ne Zvezda mora da ima gazdu i domacina,ova kalakurnica koja se godinama mota u i oko Zvezd ne moza da da takvog coveka.

БАН од 1 дана. Правило 6:

6 увредљиво изјашњавање о било којој звездашкој навијачкој групацији
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

naka wrote:Jedini predlog koji sam video je liburnijin o nekim akcijasima. Iskreno, obzirom da skupstina je dala maksimum 100000 za pretplatne a tolika je kazna koju je klub platio za dosadasnje bodrenje, stvarno mislim da za narodno akcijaski model u srbiji nema mesta.
А више, дојадили сте с том скупштином. Ти ниси хтио да се кандидујеш за њу због одређених бојазни (иако ти је мјесто тамо)...неки се нисмо ангажовали из ових, неки из оних разлога и сада је најлакше попљувати клинце који су се трсили и мало се мање бојали мафијаша од нас осталих. Пажљивије прочитај шта сам написао, нисам говорио ни искључиво о неким скупштинарима, нити Делијама као акционарима. Као друго то је и нереално на ову куповну моћ људи. Али је реално да један одређени контигент акција држе навијачи и мали акционари уопште. Људи би дали паре за акције када би постојала утврђена правила и законски оквир који треба да уреди држава, ова иста у коју су неки преко ноћи почели жарко да вјерују откада је ППВ најавио Арапина. То што неко сматра синонимом појам навијача и припадника навијачке групе није мој проблем.

Одговорићу и на твоје питање шта предлажем - предлажем да узмемо штрик и да се бесимо! :jelenko: Сад је касно, зато што су хуље одиграле прљаву игру и довеле нас до зида (плача?!). Предлажем да пребројимо мртве и спасемо рањене тј. оно што се још спасти може. Добра бити неће па се треба бар потрудити да не буде још горега.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by crazynorth75 »

Pa nije se dojadilo sa skupštinom jerbo ista ne radi apsolutno ništa. Koliko se puta sastala od uspostavljanja UO? Klub u nikad goroj situaciji, a najviši rukovodni organ kluba ne funkcioniše, niko da zatraži održavanje, pa zar baš niko u toj cijeloj jebenoj skupštini nema interesa da priupita nešto gospodu iz uprave. Zar baš nikog ne interesuje kakva je to strategija ''sportske komisije''? Zašto je doveden Onjilo za onolike pare? Omladinska škola?Ma mislim 100 stvari ima za priupitati, a ono ništa. Skupštinu jedino šure sad pomenuo i to kad treba reći ne privatizaciji, odnosno sačuvati njihov model rukovođenja klubom, tj. sačuvati svoje guzice u fotelji. Mislim privatizacija se ne može desiti preko noći, potrebam je i zakonski okvir i dosta stvari da se promijeni...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Приватизација ФК Црвена звезда?

Post by Либурнија »

Пази, у реду је постављати питање о раду скупштине и о њеном (не)преузимању одговорности. Али је итекако оправдано питање одговорности нас осталих који се нисмо организовали, кандидовали или покушали нешто да промијенимо иако смо имали формално-правну могућност да то урадимо. Донекле је и лицемјерно у сваком другом посту читати о дрвљу и камењу по онима који су бари удостојили се да се изорганизују и нешто пробају без обзира колико се ми са истима слагали или не слагали.

Друго, ја сам један од оних који су говорили да треба изаћи на изборе и бити члан и то дубоко свјестан свих мањкавости тог процеса и пројекта као и тога да је идеја почела да се конкретизује управо под плагијатором Весићем и његовим кловном Лукићем (који од мене није добио глас). Алтернатива је била остати по страни на сигурној "академској" дистанци. И нисам никоме "скакао по грбачи" већ сам врло аргументовано изложио свој став на бившем нам форуму. Не пишем ово зато што ми је повријеђена сујета, већ да покажем да ствари и нису баш тако црно-бијеле како би се могло закључити из сваког другог поста који опаучи по скупштини.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked