Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by garnett »

kakav bre fofana, dauda je za njega drogba.. al sta vredi kad ne znamo da ga koristimo, ne zna se ko ga vise busi... sa ovakvom upravom, partizan ne mora da se brine za svoju buducnost :twak:
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by garnett »

pa nisam ni rekoa da dolazak fofane uslovaljava odlazak daude... vec da nasi ne znaju gde udaraju... u ovome sto mi igramo, ni mesi ne bi dao vise od 5 golova za sezonu...
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by garnett »

бишоп wrote:Па из оног да је Дауда Дрогба за Фофану закључио сам да циљаш на то. Ја би њих двојицу упарио, а Печника гурнуо иза њих... за ово се слажем да наши не знају где ударају
ma jok, nego ciljam na to kakvi su nasi diletanti.. ne znaju da iskorista daudu koji je mnogo bolji igrac od fofane, vec ko poslednji diletanti umesto da prilogde igru sa ovim sto raspolazemo, oni gledaju kako je tamo neki igrao dobro protiv franjevaca(gde pritom nije ni dao gol), i sada jelte ajde da dovedemo njega... posto jelte dauda nije zadovolji, pa ocekuju da ce losiji igrac od njega dati vise u onom besmislu od igre, sto mi igramo... tako samo slepci razmisljaju... al kao sto rekose nasi stari, biser pred svinje ne treba bacati..
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Brian Brendell »

Meni se čini da je koncept promašen. Ne želim da ulazim da li svako bira po jedno pojačanje ili kako već, samo želim da istaknem nedostatak ideje.

Nemam informacije o kvalitetu Omege sem onog meča sa nama ove jeseni, gde se relativno istakao, ali smatram da je njegovo dovođenje nepotrebno iz čistog finansijskog razloga. Dovođenje Arauja i Martinovića sa druge strane je logično i očekivano. Osnovni razlog protivljenja Omegi je brojčana nepotrebnost ovog igrača, kao i pasoš i najviše od svega prebacivanje sredstava koje su utrošene na njegovu platu na neke druge pozicije u timu koje su bitnije. Martinović, Araujo i Krneta će izneti ovih par mečeva i dolazak Omege neće doneti neki evolucioni napredak, makar ne u prvom trenutku (doduše može da me demantuje). Kako god da se okrene, zadnja linija nije uigrana, pa ni sa te strane ne može se očekivati. Tačno je, Srbija proizvodi štopere, ali nabrojte mi jednog dobrog domaćeg štopera u JSL koji može potencijalom da odgovori ligama petice, a da trenutnim kvalitetom odgovori igranju u jednom timu koji se bori za titulu u JSL. Uz to treba dodati i da imamo finansija da dovedemo i da napravimo dobru računicu za potencijalni transfer tog igrača iz Zvezde u Evropu. Priča se svede na Vitasa, a ja ne mislim da on ima veliki potencijal. Onda je logično da dovedemo mladog stranca za štopera i iskusnog igrača sa našim pasošem i zato podržavam dovođenje Arauja i Martinovića. Sa Krnetom stvaraju neki minimum koji nam je neophodan za start sezone. Samim tim zaokružuje se i priča sa celom odbranom - Vešović, Mijailović i Mladenović. Uostalom, da se i ispostavi da ovo štopera što imamo, mogli smo da sačekamo da padne malo cena štoperima u drugoj polovini avgusta. Ako nam je kriv što ne umemo da razvijemo igrače kao što su Pantić i Maksimović i da ih prodamo za lepe novce. Ni jedan ni drugi nisu smeli da nas napuste ovog leta, a obojicu smo pustili. Onda nam ne bi trebao ni Omega, ni Araujo.

Meni je stvar mnogo alarmantnija u veznom redu i na krilu. Prolećni deo šampionata počeli smo sa 7 igrača: Mijailović, Garrido, Milivojević, Dimitrijević, Milijaš, Cadu i Savićević. Dimitrijević je raskinuo ugovor tokom polusezone, Garrido je poslat kući iz igračkih razloga, ali i nelogičnosti njegovog dovođenja u prošloj polusezoni. Mijailović je raskinuo ugovor. Caduu je istekao ugovor, dok je Milivojević prodat za fine novce (koji su opet mogli biti veći, ali znajući CZ i ovo je odlično). Ostao je samo onaj koga 75% navijača Zvezde želi da ode i koji sisa silne novce iz budžeta, jednodimenzionalan je za moderan fudbal i više liči na kvoterbeka u penziji, nego na fudbalera. Ostao je i Savićević koji ima šaku minuta u Zvezdi. Dovedena su dva u najavi dobra igrača, potencijal Kovačević i Ninković kao nosilac igre. Dobro, ofanzivni deo veznog reda je rešen. Ninković starter - Savićević rezerva. Milijaš koji svojom igrom upropaštava svaku defanzivnu taktiku, dok usporava igru u napadu i Kovačevića. Molimo se da će Grujić da odjednom ojača i postane novi Kuzmanović, izbaci Milijaša iz tima, baš kao i što očekujemo od nekog omladinca Partizana da bude rezerva Kovačeviću, koji je i sam prospekt. Svaki od ovih 5 igrača iz veznog reda što su nas napustili bi nam sada bio koristan kao hleb, svaki. Recimo, oceniću prodaju Milivojevića kao solidnu, ali vezni red Kovačević-Milivojević-Ninković se fantastično uklapa na papiru (treba to trener da sredi i na terenu). Svaki segment igre je pokriven u veznom red, bukvalno bi trebalo da bude milina pratiti taj vezni red, ali... Ne mogu da ih osudim za njegovu prodaju, ali mogu da ih osudim za nedostatak vizije, bahatost, isključivost, prenagljivanje...

O krilima ne bih, mi krila sem povređenog Lazovića nemamo, ovo su sve same zakrpe. Kasalica i Milunović napadači, Pečnik bez tačne pozicije. Tačno, imamo Mirića :plazise: . Mirići, Nenadići i Asamoe mogu da dobiju ispisnicu, što se mene tiče. S druge strane višak je i u špicu. Bačen je novac na Rakića, a i povredio se. Imamo par maloumnih mladih špiceva upitnog kvaliteta, dok Kasalica i Milunović su prebačeni na krilo. Inače, kada je bila ova ponuda za Daudu, mislim da smo trebali da je prihvatimo. Povratili bi uloženi novac, malo zaradili i taj novac prebacili za dovođenje novog napadača - stranca, pošto je jasno da naši ništa ne znaju, ako izuzmeno potencijal ovog Đurđevića iz Rada, kome je koliko mi se čini propao transfer u Anderlecht.

Nisam ubeđen da je tehnika Fofani na zadovoljavajućem nivou da bi igrao u Zvezdi i mislim da je Dauda kvalitetniji napadač. Danas u novinama čitam da ćemo pozajmiti štopera Marinkovića.
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by garnett »

бишоп wrote:У овом делу да не знамо да искористимо Дауду у потпуности се слажем са тобом али се не слажем у оном делу да нам нпр Фофана није потребан. И поред тога што није постигао гол мене је човек већ у првој утакмици (ајде крупна је реч али ) одушевио. Више фудбалских ствари сам у ове две утакмице видео код њега него од свих наших нападача (Касалица, Милуновић, Михајловић...) заједно током читаве сезоне. Дауда јесте наш најквалитетнији нападач уназад кознаколикогодина али довођење Фофане не може бити промашај чак и као замена Дауди (картони, повреде) али понављам ја би их најрадије гледао у пару.
ma nije problem da je fofana korinsiji od ovih iz zagrade, al je problem sto mi vec imamo ispucana 4 mesta stranca.. jedno na omegu, sto je presmeno, drugo na arouhu koji je isto macka u dzaku i trece na pecnika, koji nuzno nije los igrac, al mu je promasena pozicija da tako kazem...
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Banex »

бишоп wrote:Можда грешим али нешто не верујем да ће Омега и Арухо боравити често на терену заједно.
Arauho će sigurno često boraviti na terenu pošto dva bolja štopera od njega nemamo. Što se tiče Omege, ja bih najviše voleo da ga ne gledamo ni među rezervama. Međutim sve to zavisi od Stojanovića i njegove procene u koju iskreno sve više sumnjam kako vreme prolazi a Milijaš ne izbija iz prve postave. :x

A Fofana koji je potigao het trik protiv ribara sa Farskih ostrva i odmah postao igračina u našoj javnosti nije ništa bolji od Asamoe, koji je opet 3 puta gori i smotaniji od Daude. Ne daj Bože da ga ovi naši nesposobnjakovići dovedu..
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by carapan »

Ninkovicu, Ninkovicu......
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Kile
Новајлија
Posts: 56
Joined: Tue Apr 16, 2013 4:04 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Kile »

Ja prosto ne mogu da verujem, kako ljudi ne mogu da prepoznaju dobrog fudbalera! Poredjenje Fofana sa Asamoa je totalno neozbiljno! Meni licno je on bolja opcija od Abubakara Omumarua! Setite se Diarea kako nas je urnisao, ne bi voleo da to nastavi Fofan!
Milojko Pantic: " U nasoj reprezentaciji trenutno na terenu igraju dva Dejana, Dejan Stankovic i Goran Djorovic..."
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by garnett »

ko je taj satro misteriozni napadac? laki reaguj! :mrgreen: mada kapiram da je cuveni magla nidjeveze... :mrgreen:
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Либурнија »

Ако су информације тачне, онда је то - трансфер 21. вијека! Интернационалац, мрак играч... Баш зато сам и скептичан. Не пада ми напамет ишта више да зуцнем, ми смо задње мјесто које би због јефтиног сензационализма угрозило трансфер. За то ће се побринути већ неко од рогова у врећи из врлог УО. :twak:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by garnett »

Либурнија wrote:Ако су информације тачне, онда је то - трансфер 21. вијека! Интернационалац, мрак играч... Баш зато сам и скептичан. Не ложим народ, тако јесте. Не пада ми напамет ишта више да зуцнем, ми смо задње мјесто које би због јефтиног сензационализма угрозило трансфер. За то ће се побринути већ неко од рогова у врећи из врлог УО. :twak:
znaci crnac neki :lol:
User avatar
Brian Brendell
Звездаш
Posts: 199
Joined: Thu May 16, 2013 10:13 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Brian Brendell »

Либурнија wrote:Ако су информације тачне, онда је то - трансфер 21. вијека! Интернационалац, мрак играч... Баш зато сам и скептичан. Не ложим народ, тако јесте. Не пада ми напамет ишта више да зуцнем, ми смо задње мјесто које би због јефтиног сензационализма угрозило трансфер. За то ће се побринути већ неко од рогова у врећи из врлог УО. :twak:
Image
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Либурнија »

:smeh:

Да, али под условом да у пакету доведемо и Адриана. :travka:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Najdoski dr. Ilija »

Руни испиздео на Мојеса и Муриња? :jelenko:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Doći će, neće doći...potencijalne bombe prelaznog roka

Post by Ivan Vasev »

Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
Locked