"Управа је вредна..." - председник, спортски директор и УО

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Il genio »

Pa nije bas, ne bi moglo kroz zemljiste jer zemljiste nije nase... Nasa je ona ruina od stadiona koja nicemu ne vredi i za koju banke nisu nimalo zainteresovane. Nije tu bas sitacija ruzicasta kada su banke u pitanju, mnogi od tih kredita nisu dale svojevoljno nego usled raznih pritisaka, najcesce politickih. Njihov najveci intares je da Zvezda stane na noge i da svoje potrazivanja naplate novcem. Kao sto je Covic i nekoliko puta napomenuo, dug prema bankama je najmanje kritican.

Inace bilo kakvo ozbiljno poredjenje Zvezde i Rendzersa ne pije vodu, jer u Srbiji jos ni ne postoje pravni okviri koji regulisu status klubova za razliku od Skotske.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Либурнија »

Hvala Genio, postedio si me kuckanja po tastaturi. Bas ce neko da pozuri da proda ruinirani stadion a jos vise ce neko da poleti da ga kupi. Zemlja ionako nije nasa a koristenje iste ne moze da se prodaje tako da...Poenta je u tome da je trebalo malo pritisnuti povjerioce tim argumentima. Najbolji prijedlog dao je Covic ali su ga iskulirali. Koki i autolimar ga vjerovatno nisu ni ukapirali. Nema ni veze, nisu oni k nama ni poslati da misle.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

Јок неће нико ништа тражити усраће се пред нашим аргументима. :D То што је компликовано и повјериоцима, неће их спријечити да се удружују и комбинују да било шта извуку.
Али добро свакако ће за мјесец дана јединствена Скупштина, наћи ће представници већ неко рјешење, сваки дан се оглашавају, предлажу и боре се за клуб. Нису џаба са правом рекли ко не изађе на изборе није Звездаш...
Врста која изумире
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by lucky#13 »

Mislio sam na stadion. A s druge strane koliko se secam ranijih tekstova u novinama crvena zvezda je vlasnik zemljista gde je stadion i okolnog. A trenutno je u sporu sa nekim oko jos jednog malog dela.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Il genio »

Nije, Zvezda ima pravo koriscenja a zemljoste je drzavno... Te parcele su u dilu sa prethodnim upravama oteli Janjusevic, Antelj i ekipa i one vise nisu u vlasnistvu Zvezde.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Либурнија »

Тако је Генио, то је право и правно стање ствари. Све остало су спинови "харизматичних" и њихових насљедника. Ми имамо "само" стадион у власништву а на земљиште имамо право кориштења али га немамо у власништву. Мислим да су титулари град Београд и нешто држава? Штоћерећи, град (Мали, Весић) и држава (Вучић) би итекако имали механизама да рјеше многа горућа питања.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

Сада је модерно да се нуде пакети услуга/производа, дакле бандловати бренд+стадион+коришћење много БГ земљишта. Наравно покушати наћи озбиљног купца који је још и спреман да прогута жабу од 50+ милиона. Нажалост другог излаза нема, свака наредна сезона је упитна не за Европу него и за ТСЛ јер нам огромна већина буџета од спонзора а добар дио је већ спискан унапријед. Алтернатива је даље лагање самих себе и удаљавање од тачке са које барем има нека шанса да поново постанемо нормалан клуб.
Друга је прича имамо ли ми кила за то у виду управе и лобирање код политике, лобирања код потенцијалних инвеститора, притиска навијача на исте итд...
Врста која изумире
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Либурнија »

А и питање је колико постоји политичке воље, добрих намјера и, свакако, знања у погледу поштеног и трајног рјешавања нашег питања (а ту негдје извирују и планови зидања Скадра на Бојани званог БГ на води). Управе што се тиче, њих је власт послала у клуб и нема претјеране логике посматрати их као неке одвише аутономне субјекте одвојене од владајуће гарнитуре.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

Зар Ви мислите да садашњој Звезди треба неко посебно да се пошаље за убрзање пропасти, да би се послије купила или већ шта? :D
Тешко да су се Вучић или било који политичар прије њега бавили персоналним рјешењима везаним за клуб и да су имали неку посебну стратегију. Ко се излобра код актуелне политике од политичара и "спортских" радника тај представља клуб у неком периоду. Као да гледам, Човић:еј ја сам средио КК, Онај: ја сам сада из твоје странке, већина: дај да вратимо највећу легенду Џају, и тако настане УО. Поента је колико они лобирају за клуб и колико добро праве конекције са спортским сектором који треба да донесе резултат. И колико су ти Звездаши из клуба лојални клубу или преведено на српски колико здравих ствари оставе у клубу од пајсања по дифолту. Гробарски лопови су били мало бољи.
И тако до приватизације...
Врста која изумире
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by lucky#13 »

Opasne igre se igraju oko naseg FK. Evo sada je stigao porez na koriscenje zemljista u iznosu od 500k evra!
Sledeci potez ocekujem da je prisvajanje marakane. Ocigledan je cilj da nas presele, da ne kazem nesto teze.
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Велики Делија »

Stostice Mare, to ce im ici malo teze, jer barem ona je uknjizena na ime FKCZ.

Ostalo zemljiste... Kao da lesinara nema malo.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Либурнија »

lucky#13 wrote:Opasne igre se igraju oko naseg FK. Evo sada je stigao porez na koriscenje zemljista u iznosu od 500k evra!
Sledeci potez ocekujem da je prisvajanje marakane. Ocigledan je cilj da nas presele, da ne kazem nesto teze.
Са људима који су преокренули ћурак наопако у погледу свих принципа које су живјели, може се све очекивати и не би било сувише интелигентно искључити и такав најцрњи сценарио. Говорио сам, они имају итекако механизама да помогну и прије приватизације (или "приватизације") а већ 2 године ничиме не показују да желе да почну да их користе (осим ако неко у помоћ не рачуна фотографисање на полноћки и слање Терзе да "среди" стање). Право питање је - ЗАШТО. Бојим се да одговор лежи у закулисном договору са неким "поштеним" тајкуном (свака власт има свог омиљеног тајкуна и тај је, наравно, увијек "чист" :magare: ) или чак можда са оним црним Арапином. Дај Боже да гријешим али бојим се да нисам пуно фулао. Како год окренеш, добро бити неће. Свако ко мисли да је ово што сада имамо најгоре, дубоко гријеши. Могуће је још много горе.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by naka »

Ovaj "predlog" Blica je verovatno neozbiljan. Verovatno oni lupetaju. Mada, imajuci u vidu genije iz uprave ne bi me cudilo ni da oni izadju sa genijalnom idejom "sve ostaje nama, vase je samo da date pare za profesiobalce koje mi ugradjujemo, al ce te dobiti deo dobiti cim prodamo djordjevice".
redneck
Члан клуба
Posts: 406
Joined: Wed Apr 10, 2013 8:54 am

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by redneck »

U sustini da je uprava iole nezavisna,lako bi se ovo sa porezom i zemljistem resilo.
Posto u Srbiji vlada zakon sile gde te kadija tuzi i sudi a snaga lezi u topuzu,
Okupi se ekipa Delija,da im se svima blanko pravna pomoc
I naredba popaliti sve sagradjeno oko Marakane.
Prvo bi zapalio sve janjusevicevo,pa onog smrada iz rukometnog kluba,
pa misko.
Odmah bi i i tajkuni i prvopickostog vlast promenila curak.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by crazynorth75 »

Kakva je samo majmunčina lopovska ovaj Terzić :twak:
Terzić za MONDO: U maju slavimo titulu!
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked