"Управа је вредна..." - председник, спортски директор и УО

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

Goxy wrote:Мени је изузетно драго да сам ти смешан, није мало смеха на одмет у овим безтрофејним временима. Image

Просипаш ме теоријом, са којом се слажем, али када те упитам зашто у пракси није тако, не дајеш никакав одговор.

Дакле, да поједноставим: Зашто нам Гаспром толерише очигледно кршење уговора?
Аман човјече објашњено ти је у мом претходном посту, ево сада и Праведник ти помиње "више" циљеве.
Нису Руси ставили у уговор Омладинску школу да би гледали како се то крши, да није битно та ставка не би ни била у уговору :D , шта ти није јасно?
Једноставно не постоји начин да се оправда злочин клуба према самом себи у случају омладинске школе, нема га.
Врста која изумире
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Goxy »

Аман човече, ниси ти ништа објаснио. Ти не умеш ништа да објасниш, већ само понављаш исте реченице месецима уназад. И нећу ти се извињавати на тону, у твојим уписима не видим трунку поштовања, исто нећеш ни ти добити.

Није ми јасно - Зашто Руси толеришу кршење уговора?

Шта теби није јасно у мом питању?
-Бивши форумаш-
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

Pravednik wrote: Mi smo u jednom procesu koji na žalost još uvijek nema jasne pokazatelje (bilo loše ili dobre), po meni ima više loših nego dobrih, dok s druge strane iz daljine se čuju bubnjevi sa pozitivnom energijom samo je pitanje u kakvom će nas stanju zateći. E u kakvom stanju budemo zavisiće brzina našeg oporavka.
Ono što bih ja uradio je da bi cijeli sportski sektor stavio u stanje pune borbene gotovosti i posvetio se radu i samo radu , jer oni ne mogu da utiču na navedene stvari, a mogu jako mnogo da pomognu da se situacija značajno popravi.
То је то, заиста је врло битно да потенцијалну приватизацију или велику инвестицију дочекамо у што бољем стању, дужина оправка је врло битна у нашем случају, прође живот.
Најлакше је годинама измишљати разлоге због којих се не може боље и оправдавати све и свашта. Само нема користи од тога, пардон нема Звезда користи...
Врста која изумире
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by naka »

Goxy wrote:@Константин

Прекршили смо уговор, кажеш. Добро, зашто нам је Гаспром онда и даље спонзор? Имају ревизоре, знају како смо трошили новац.


@Нака

Све је то у реду. Теоријски.

У пракси - даш милион на Омладинску школу - изградњу терена, или чега већ. Не даш за плату неколицини играча, они те туже и напусте клуб. Немаш титуле из године у годину, јер у лопвској лиги не можеш да освојиш све бодове. Сваки клуб на свету кикса.

Ти клинци које си чекао 6-7 година откад си изградио терене, или да кажем "земунело", сада куцају на врата првог тима. Неки. Јер друге, оне најбоље, су украли менаџери, одбијају да потпишу професионалне уговоре јер им систем дозвољава да их било који клуб одведе из Звезде уколико не желе да потпишу уговор. Они наравно не желе да играју српску лигу, у клубу који је у расулу јер титуле нема годинама, преко 10. Они који и заиграју, неће наићи на велико стрпљење навијача, јер они хоће титулу и резултате ОДМАХ. Или ће бити уништени (Крнета), или ће им цена бити нижа, јер Звезда у лоповском систему неће имати намештене утакмице, где таленти могу да пуне филијале и тако набијају себи цену, плус да играју европу.

И тако дођеш у ситуацију да си инвестирао у спортски центар, што је резултирало већем броју талентоване деце, која су притом добро учена. Једини је проблем што не можеш да задржиш оне најбоље, све и да хоћеш. Или неће да играју за клуб који титулу не може да освоји.

А све то јер си "чистио своје двориште" док су други узимали милионе што од Европе, што од продаје својих клинаца којима је омогућено да се "покажу" у пријатељским утакмицама.


Ја ћу опет поновити. То што си ти Нако поменуо је нормално функционисање нормалног клуба. Ми нисмо нормалан клуб, нити смо у нормалном окружењу.
I to sto kazes je u redu, ako mislis da nam je svaka titula u poslednjih 4-5 godina ukradena. Da jeste mi bi bar igrali evropu kako tako. Zvezda mora igrati makar ovu jadnu ligu evrope a to uz ruski sponzorski ugovor predstavlja pokrice ozbiljnog budzeta. Deca nisu odlazila zbog teleta nego zbog ocajnih uslova I kriminalnog okruzenja u klubu. I to par koji po zakonu verovatnoce lice na nesto. robi je pokazao kako se stvara vrednost I poverenje. Nasuprot njemu imali smo pizona koji je oterao abua, vranjesa, lazu iza gola, a gumu stavio kao glavnog igraca. I sta roditelj da pomisli.

Tele treba da odgovra I da leti zbog toga sto nam je izasao u susret I omogucio saletu zvezdasu da grobarima donese I ovu titulu. Kolko se secam, mi mu zahvaljivasmo, a sad ga teramo.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by naka »

Da pokusam da odgovorim na tvoje pitanje u vezi tolerancije rusa na krsenje ugovora... Mi smo drzavni klub u kome politicari lece svoje komplekse. To smo uvek bili, a verovatno cemo i biti. Od te drzave rusi su dobili nis na poklon. Platili su ga 450miliona, a godisnji profit je 450miliona. Dakle, poklon. Posto je zvezda opijum za mase, kao gest dobre volje je dat sponzorski ugovor. Na taj nacin je revansirano ka drzavi. Sad krece juzni tok. Investicije po milijardu evra i sad ce da pitaju a zasto deca jedu pasulj danima i zasto maze, lukici, vesici i sadasnji kraduckaju i zajebavaju se. To je u stilu, to smo vam dali, to je vase. DRZAVNO. A sta ce tevi raditi to vam volja. Kako radite tako vam se vraca. Taj NIS je imao gubitak 30milionaevra kad je "prodat" a prve godine plus od 400miliona. To je nas rad. Drzavni. Sportski. Zivotni.
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Goxy »

Управо. Да простите, али јебе се Русима за наш клуб. И размишљање како они виде неки интерес у инвестирању у Звезду је легитимно, али наивно.
-Бивши форумаш-
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by lucky#13 »

Jos jednom hvala komisiji i upravi na sjajnom angazovanju dovodjenja igraca! Umesto Petkovica,dovescemo neko desno mudo jer ipak je bitnije da se uzme procenat!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by tsva »

I ti to tek sad skontao???

Citava svrha postojanja FKCZ je organizovana pljacka i okoristavanje.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by musemic »

lucky#13 wrote:Jos jednom hvala komisiji i upravi na sjajnom angazovanju dovodjenja igraca! Umesto Petkovica,dovescemo neko desno mudo jer ipak je bitnije da se uzme procenat!
To je onaj Petko sto prosle sezone dobi dva zuta za pet minuta, pa grobari preokrenuse tekmu?
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Goxy »

lucky#13 wrote:Jos jednom hvala komisiji i upravi na sjajnom angazovanju dovodjenja igraca! Umesto Petkovica,dovescemo neko desno mudo jer ipak je bitnije da se uzme procenat!
Ћао Лаки, баш сам на тебе помислио :mrgreen:

Је л' знаш можда зашто Петковић није дошао код нас? Image
-Бивши форумаш-
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by lucky#13 »

Goxy wrote:
lucky#13 wrote:Jos jednom hvala komisiji i upravi na sjajnom angazovanju dovodjenja igraca! Umesto Petkovica,dovescemo neko desno mudo jer ipak je bitnije da se uzme procenat!
Ћао Лаки, баш сам на тебе помислио :mrgreen:

Је л' знаш можда зашто Петковић није дошао код нас? Image

hahah :D
ne znam,cekam tebe da mi kazes? :)
Jedna cena za nas,druga za partizan,ne moze lepo da se ugradi,nismo ga ni trazili... :D
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Goxy »

Питао сам се да ли можеш да се распиташ можда :]
-Бивши форумаш-
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by lucky#13 »

Goxy wrote:Питао сам се да ли можеш да се распиташ можда :]
Probacu ;)
garnett
Стара гарда
Posts: 2307
Joined: Wed May 22, 2013 11:37 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by garnett »

jel su ovi nasi bolidi sigurno u to sta rade?
vec vidim kako ce da popiju kako finansijsku pilulu, tako i oduzimanje bodova...
sta koji qrtaz drve sa tim minutima? sazovi skupstinu, glasanje i cao zdravo, sta glume divlji zapad?
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Управа је вредна..." - председник, спортски директор и

Post by Константин »

Goxy wrote:Управо. Да простите, али јебе се Русима за наш клуб. И размишљање како они виде неки интерес у инвестирању у Звезду је легитимно, али наивно.
Већ је речено, није шија него врат, али добро.
Генерално инвестирање у огромну већину клубова и у развијеном свијету није искључиво због финансијског интереса којег је све теже и теже остварити. Међутим није без икаквог интереса јер се некада интерес гледа дугорочно:друштвена одговорност, конекција са политичким естаблишментом државе преко спорта или прање вишка новца у другим државама.
Какви год били мотиви код нас, жалосно је да нам нека ставка у уговору казује шта треба да радимо. Од Лукића на овамо да је било памети требали су на главу да се насаде да испоштују цифру за омладинску школу, до сада би имали већ резултате јер бисмо направили и неку вриједност.
Некада сам копирао и сарадњу омладинских школа клубова којима је спонзор Гаспром, сами смо себи обећавали академију на Врачару и свашта нешто се отвара са нормалним буџетом за клинце, али ствар је памети, организације и иницијативе-до нас је.
Врста која изумире
Locked