Тренер и стручни штаб

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Beara_Vladimir »

Ma sa Žutim je to izgledalo potpuno drugariče. Videle su se naznake nekog sistema, imali smo neku ideju u igri, igrali smo fudbal. Samo da smo zadržali tim od prošle godine, mi bi se sa Robijem prošetali kroz prvenstvo i lagano uzeli titulu. Naravno da je bilo nemoguće da Vesić i Lukić zadrže tim, ko zna kakvi su se tu ugovori sklapali. Nama se sa Robijem nije moglo desiti da nas neki jsl ligaš nadigra i razvali kao što nas sada razbija ko hoće i kako hoće.

Sada bi trebalo pod hitno dovesti novog trenera, dok Jankosan nije uništio i sledeću sezonu. Dati novom treneru ova dva meseca da se upozna malo i sa ekipom, i sa ovim ruglom od srpskog fudbala.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Goxy »

Очекујем да нови тренер добије време и простор.

Очекујем то од управе, али и од навијача. То је можда и најбитнија ствар у целој причи.

Врло брзо ће се знати у којој мери има подршку људи из клуба, односно да ли га неко буши или не. Већ код прве препреке, све ћемо знати.
-Бивши форумаш-
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

Ako Bog da, večeras bi trebali da popijemo po koju.

Zbogom Jankaro :kolo:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Тренер и стручни штаб

Post by EmptyClip »

Читам сад Дачо ово што си окачио.. Није то 100%, нагађа багра. Ал верујем да је и Са Пинто у оптицају. Исто тренер почетник, колико се сећам солидан, врло солидан играч. Офанзивац по вокацији, можда је такав и као тренер.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

Ja mislim da je to gotova stvar...nemoj da baksuziraš živ bio :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Najdoski dr. Ilija »

Бишопе потпуно се слажем са тобом поготову за овај део о јаловом поседу и игри "ја теби ти мени па у круг" јер сам и сам неретко чупао косу на глави иако сам велики обожаватељ Великог Жутог (идолопоклоник :srbinosm: ) и као играча и као пример великог Звездаштва и љубави према клубу.
Колико пута сам само опсовао када се лопта после додавања штопера и задњег везног враћала Бајку!
Међутим...
Сви добро знамо како смо ми играли пре његовог доласка а и сада после одласка.
Ја сам мишљења да је он морао да крене од почетка, темеља, слова А а то је вероватно посед лопте и сигуран пас.
Сад што се сигуран пас свео на додавање од 2-3 метра то мени више говори о квалитету и техничкој обучености наших играча. За неког играча је рутина и подразумева се да му је сигуран пас од 30-40 као "добар дан" али то очигледно није био случај са овима у нашем дресу. О кретању без лопте које се подразумева да би уопште играч био слободан да прими пас излишно је и причати!
Мислим да је ударен темељ али сви добро знамо шта се све догађало када је требало урадити надоградњу, од прилике ово:
EmptyClip wrote: Гледе Робија. Много је момената било кад екипа крене у одређеном правцу а онда се десе дал Вилотић, дал плате, дал лом ноге, дал штрајк, дал претње. Стално неке сметње, и наравно све се распало. Главу дајем да је било мира направио би Жути нешто опипљиво.
Да јалов посед и мучење лопте није Робијева карактеристика показује и његов досадашњи рад у Кајзерију.
Нико од нас није гајио илузију да ћемо после дубоког канала одмах заиграти "нападачки, лепршав фудбал достојан Звезде" ма колико је тога било у изјавама свих. Међутим оно што је Роби одрадио је основ, личело је на озбиљан фудбал, у неким тренутцима мучан али што рече, чини ми се Мусемић , ипак озбиљан.
Како су га наместили и отерали и имали подршку од многих ово нам сада дође као Божја казна. Наравно ми овде нисмо криви али ипак се нама лупа о главу! Кривци су се измакли и искусно чекају свој тренутак: када паметан заћути, будала проговори а фукара се обогати! То је њихово време.
За мене је "Саленце" већ бивши јер ако он вечерас преживи "8. седницу" ја сигурно нећу! Човек искусно чека отказ јер жели да му се дугују паре. А онда када једног дана поново дође "његово време" (видети пар редова изнад) он ће имати штих у рукаву. Када поново буде висио мач над главом неком будућем тренеру уследиће позив неког Бобијевог пајтоса човеку "који се увек помиње када се лицитира именом будућег Звездиног тренера"!? Немојте ни да сумњате да ће "најперспективнији млади тренер на овим просторима и највећи Звездаш од свих звездаша међу свим нашим народима и народностима у галаксији, а и шире..., пропустити да поентира свом карактеристичном, добро познатом стилу, цитирам:
"Било би некоректно да коментаришем такве гласине јер Звезда (још увек) има тренера. Међутим сви знају да за мене Звезда није посао већ емоција, па ја сам и прошли пут прискочио у помоћ кад је било најтеже. И дуг сам опростио оба пута (штих из рукава, прим.аут)! Наравно да би се договорили у року од -0.427 скунди!" :utata:
Што се новог тренера тиче ја сам за то да се гађа директу у главу! Значи по могућству странац са каквим таквим тренерски или играчким педигреом и наравно са "другарским односом према играчима" :toljaga:
Ми једноставно више немамо времена. Човек треба ову сезону до краја да се упозна са могућностима играча и заједно са 101 направи стратегију за летњи прелазни рок!
Мислим да ми једноставно немамо времена за пробе иако сматрам да Браца Живковић, Цога Младеновић или Горан Ђоровић имају предиспозицију да буду добри тренери.
Едит: тек сада видех уписе да се помиње Са Пинто. Што се мене тиче добро дошао и пуна подршка!
Last edited by Najdoski dr. Ilija on Mon Mar 18, 2013 5:38 pm, edited 1 time in total.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Тренер и стручни штаб

Post by EmptyClip »

Штос мене тиче Скајпосан је готов. Сад већ размишљам о тим новим тренерима.

Овај Са Пинто мож а и не мора да буде погодак. Не само он, сваки странац. Њима треба објаснити кад дођу где су дошли, какав је воо фудбал и шта су ту највећи проблеми. А зна се, под број један је трчање. Играче спреми физички да пуцају и навикни их на кретање.
У супротном ће се погубити, било који тренер.

едит: Ико, читам.
едит: Прочито. Тоето, одлично.
dr.nele
Новајлија
Posts: 31
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:35 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dr.nele »

od smjene trenera dijeli nas jos malo nada u Zvezdu opet pocinje da se budi :film:
User avatar
bitola601
Новајлија
Posts: 21
Joined: Sun Mar 17, 2013 9:05 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by bitola601 »

Dacho, poslacu ti mucenicu ako se ovo obistini.
A sto se tice pitanja sto si postavio oko strucnog staba, to bi uvek trebao biti izbor trenera, vidis da i u napisu Sa Pinto hoce da dodje sa svojim pomocnicima.
Ali svakako jedno treba uvesti kao pravilo, odstampati, ukoriciti i staviti na svaki ulaz na Marakanu:
TRENER ZVEZDE NE MOZE BITI ONAJ KO NEMA KONDICIONOG :ziveli:
UPRAVA I PPV NAPOLJE
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

Uh, mučenica :rakija:

Elem, apsolutno tako. I nadam se da Sa Pinto dolazi sa svojim ljudima. To bi se smatralo ozbiljni pristupom, a ne da mu se nameću saradnici kao Robiju.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by crazynorth75 »

Kada se pominje mučenje sa igrom kod Robija, naravno da ga je bilo, ali treba uzeti u obzir da je Robi tražio od njih nešto što nisu radili skoro cijeli život. Od malena se djecu uči da igraju za gol manje, na neki šatro rezultat, sa minimum 2 zadnja vezna, da se lopta šika sa svoje polovine na protivničku, pa im protivnik isto tako vraća i onda dolazi Robi koji od njih traži da igraju fudbal, a to ko da im je majku milosnu...Međutim, vremenom se tačno vidjela tendencija da se određene slabosti ispravljaju. Prvo smo bili loše fizički pripremljeni, na kraju dođosmo na 120 minuta na +40 na Kipru, sa mnogo boljom ekipom od sebe, bez izmjene. Pa nam je odbrana prekida bila loša, pa se i to vremenom ispravljalo. Pa groblju nismo mogli ništa, pa proljetos izdominirasmo. Pa od Rena 0:4, te dođosmo do egala sa Bordoom... Ne smijem ni da pomislim šta bi bilo da je radio u normalnom okruženju i sa normalnim ljudima, a ne ološem najgorim...A karma je naravno kučka i Robijeve suze se vratiše...

Ako dođe taj Sa Pinto, treba mu dati ovu polusezonu da selektira ekipu za svoju viziju igre, da pokaže šta traži od ekipe i kakvi mu igrači trebaju za to. Naravno opet potez sa zakašnjenjem, trebalo je to da uradi zimus, a l' haj...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Il genio »

Mene se najvise svidelo kod Robija sto su svi igraci ukljucujuci i golmana :D poceli da igraju fudbal... Nekad je to izgledalo lepo i efikasno, u vecini utakmica jalovo ali svaki od njih je ostvario odredjen napredak. Robijev trenerski pecat je bio najocigledniji u dvomecu sa Bordoom kad su nasi odbranbeni i igraci sredine bez panike iznosili loptu iz sesnaesterca. Cim smo poceli da batadjorisemo i gadjamo tribine, Maksimovic je zajebao stvar. Danas je misaona imenica povezati 3(tri) pasa na bilo kom delu terena. Ono sto je nedostajalo kod Robija je bila alternativa u igri, ako ne mozemo da probijemo odbranu pas igrom... Od ovog nesretnika Jankovica sam ocekivao(priznajem da sam bio glup) da ce nastaviti kao svoj prethodnik samo sto ce u nekim situacijama resenje traziti i dugim loptama, mislim da bi tu osovina Milivojevic-Kasalica dosla u potpunosti do izrazaja kao nekad Bunja i Drulic. Od novog trenera ocekujem da ponovo forsira momke da igraju fudbal jer je nemoguce da su zaboravili za 6-7 meseci kako se to radi. Nadam se da ce Milijasu naci mesto gde najmanje steti ekipi pa makar bile to i tribine, a moze da se desi da bude koristan kao kod Antica u reprezentaciji. Takodje se nadam da ce Kasalica konacno zaigrati na svojoj poziciji i da cemo igrati sa dva napadaca. Sto se tice odbrane tu nam nema spasa, eventualno ako se vrati Jovanovic ukoliko je resio svoje probleme sa alkohom u sta sumnjam. Od uprave ocekujem da obezbede redovne isplate igracima i strucnom stabu, naravno nerealno je da primaju pune iznose, ali 10-20 posto ce biti dovoljno da ne budu gladni i zedni, naravno ni nocni zivot ne sme biti ugrozen. :D
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Goxy »

Немојте само једну ствар да заборавите, када поредите Робијев рад у Кајзерију и у Звезди.

У Турској нико против Кајзерија не игра бункер, на 0:0, дефанзивно. У Турској се иде на победу. И у таквој поставци ствари, Робијев систем има и те како шансе.

Па да против нас нису постављали аутобус, ми бисмо са Робијем на челу сваког испратили са 5:0, јер таква игра ти отвара могућност да самељеш противника.

Оно што Роби није успео да уради, је да смисли како да се лакше пробију ти аутобуси. А није то ни лако, сетите се утакмице Барселона - Челси. Бункер је у фудбалу најтеже пробити. Да ли би успео да нађе начин, не знам, али умногоме му је отежавано од стране управе, али и, опет морам да подвучем, навијача, од којих га многи сада прижељкују назад.


Што се Са Пинта тиче, радује изјава (ако је тачна) Стојадиновића у којој каже да ће и он сносити одговорност за њега, јер га он и доводи.
-Бивши форумаш-
User avatar
trotter
Члан клуба
Posts: 456
Joined: Sun Mar 17, 2013 6:22 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by trotter »

Meni je najbitnije da novi trener (stranac) dovede svoje ljude u stručni štab. Znači, lepo se zahvaliti maksi i ostalima na saradnji i dopustiti čoveku da dovede svoje ljude od poverenja. Iskreno, mislim da od toga neće biti ništa i zbog finansijskog aspekta i zbog pogrešnog razmišljanja uprave.

edit: sada asm pročitao vest i nije mi jasno da li idu sa pintom i dva njegova pomoćnika...

izvinjavam se ako je na drugim temama objašnjeno. Još se upoznajem sa forumom... :D
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

Hoce li trener imati odresene ruke, hoce li imati kakve takve uslove za rad - to su pitanja koja ce itekako uticati na rad novog trenera ko god on bio. Gori od ovoga biti nece. Ako nista, nece znati srpski pa necemo morati da slusamo svakakva sranja. I pred njega se moraju postaviti jasni ciljevi. Ne ocekujem puno jer novo resetovanje za koje ce biti potrebni i elektrosokovi i svakakve terapije, bice dug proces. Morace taj covek da se bori sa repovima kao sto je Robi morao kad je dosao. Ni on nije prosao pripreme a ocigledno nije ni ekipa. Portugalci igeaju dobar takticki fudbal gde se postuje lopta. Mislim da taj covek kad vidi s cim raspolaze ima da se krsti i rukama i nogama. Videcemo kako ce uprava da reakuje kad splavatori pocnu da ga buse jer ko god bio nece imati toliko razumevanja za splavove a nasi igraci realno ne mogu jutarnji trening odraditi onako mamurni. Barem neka bude gledljivo kako god da bude.

Treba opet napraviti transparent Jankosanu za kraj. Da nikome nikada ne padne na pamet da pomisli na njega kao opciju. Sumnjam da ce se desiti ali bi bilo i lepo i korisno.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Locked