Тренер и стручни штаб

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Najdoski dr. Ilija »

бишоп wrote:@Najdoski dr. Ilija

Не мислим а и није ми намера да Робија окаректишем као заговараоца јаловог поседа, већ само пишем о томе како нам је игра деловала. Сплет разноразних околности су довеле до тога, а ту је он био најмањи кривац (мада кривца видим и у њему), на првом месту су играчи који једноставно у оваквом фудбалском систему у каквом су се развијали нису могли да испрате његове замисли и за њих је игра без лопте мисаона именица и затим највећи кривац управа која му није обезбедила мир у свлачионици. Ја ћу се поновити да је био у погрешно време у клубу или уколико не то да је бар био окружен погрешним људима. Шта сада ради код турака појма немам јер не пратим турску лигу, а и наше бивше играче и тренере. Довољно ми је и ово наше. О њему као о човеку и звездашу нећу трошити речи, све у суперлативу.

Е сад, то што имамо општу супротност на клупи од Робија, по сваком питању, су кривци они који су му и растурили тим и најурили га, као и ови нови што дадоше детету скупоцену играчку да је полупа. И ако вечерас преживи неко нас опасно :opacupa:
Значи да се у потпуности разумемо! :ziveli:
Ни једног тренутка нисам помислио да ти Робија карактеришеш као таквог већ сам само желео да се надовежем на твој коментар као на добру основу да се изнесу могући разлози што је наша игра тако изгледала!
Last edited by Najdoski dr. Ilija on Mon Mar 18, 2013 6:58 pm, edited 2 times in total.
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Ivan Vasev »

Goxy wrote:
Што се Са Пинта тиче, радује изјава (ако је тачна) Стојадиновића у којој каже да ће и он сносити одговорност за њега, јер га он и доводи.



Mene raduju ovakvi komentari - odmereni, realni, inteligentni. Pretpostavljam da na onom drugom forumu sada vlada "stojadinomanija" i da Čovisti trenutno likuju. Kakav god da je, Sa Pinto ne može biti gori od Jankovića, ima idealnu poziciju za svakog trenera novajliju, lišen je rezultatskog imperativa. Ako bi on ostao i naredne sezone, onda njegovo dovođenje ima nekakvu svrhu, u protivnom to je još jedno uludo trošenje vremena i para. To je kao kad dovedeš igrača na pozajmicu, taman ga uigraš i razigraš a ono došlo vreme da se vrati natrag, a ti opet juri nove igrače, sistem, koncepciju...
Ja sam više za neku srpsku varijantu Gvardiole ili Alegrija, trenera početnika, stvaraoca,(Đorović, Prosinečki) koji će tu ostati nekoliko sezona, pošto mislim da nam treba izvesno vreme za neke ozbiljnije promene u igračkom kadru i načinu funkcionisanja kluba.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

nema idealnu poziciju naprotiv

kad se na njega obruse buregdzije, kad igraci pocnu da rovare i kad opozicija krene da bocka videces u kakvim uslovima ce da radi

Nisam ubedje ni da ce imati bezrezervnu podrsku u klubu. Nama je isto da li ce naruceni tekstovi dolaziti od Majamija, Bambalica ili Stojica. Cak svi i da je madjionicar bice mu jako, jako tesko.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Тренер и стручни штаб

Post by EmptyClip »

Ivan Vasev wrote: Pretpostavljam da na onom drugom forumu sada vlada "stojadinomanija" i da Čovisti trenutno likuju.
Јок. Нико ништа не зна о новом тренеру па је атмосфера ко и овде - у стилу 'помози боже'.

Ја нисам задовољан редоследом корака. Средиш управу, поставиш клуб на здраву основу и онда као део сређивања спортског дела доведеш и оваквог тренера.
Пошто ништа од тога није урађено већ се не зна ко где удара у управи и видљиво је да влада жестока подељеност онда мислим да је паметније дати екипу Ђоровићу или Младеновићу или тако неком да изгура до лета. Па онда сређивање клуба.

Ово овако врло лако може да се сруши ако се управа распадне, а то уопште није невероватно.


РСБ јавља да је Скајпињо отеран. То је било јасно, оно што нас сада интересује је ово:
Три имена фигурирају као наследници Јанковића - Са Пинто, Рајевац и Илија Петковић
Last edited by EmptyClip on Mon Mar 18, 2013 7:08 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Beara_Vladimir »

Ko god da dođe imaće problema i biće mu teško. Treba samo čoveku omogućiti da radi u koliko toliko normalnim uslovima. Ova dva meseca neka se upozna malo sa svim blatom u srpskom fudbalu. Od Jankosana neće biti gori sigurno, samo se nadam da će nam igra ličiti na nešto, da će to moći normalno da se gleda.
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Goxy »

EmptyClip wrote: РСБ јавља да је Скајпињо отеран. То је било јасно, оно што нас сада интересује је ово:
Три имена фигурирају као наследници Јанковића - Са Пинто, Рајевац и Илија Петковић
Нема три имена, само једно. Image
-Бивши форумаш-
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Najdoski dr. Ilija »

Значи о "Саленцету" од сада на теми о бившим (ако неко уопште жели и да га се сећа)!
Јавили и Блиц и Спортал.
Ако изузмемо Пинта у конкуренцији Петковића и Рајевца ја гласам за Милана Живадиновића.
Бар ће да буде забавно!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
gazda
Site Admin
Posts: 136
Joined: Thu Aug 30, 2012 5:35 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by gazda »

Ако је веровати Блицу, Јанковић више није тренер, кандидати су Са Пинто, Рајевац и Петковић.

Нама је потребан тренер, домаћи, страни или Марсовац свеједно. И последња два успешна тренера код нас Зенга и Муслин нису били прослављени тренери када су код нас долазили. Много ће бити важно да се играчи сачувају, да им се подигне самопоуздање, да управа стане иза тренера, да нема кланова/подела у управи, итд... итд...

Него ко је ваш кандидат?
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

Ja sam za stranca. E sad, očito je Sa Pinto jedina strana opacija.
Kad kažem da sam za stranca, to je samo zato jer je Robi nedostupan. U domaće stručnjake nemam povjerenja. Možda i neki od njih nešto i napravio, ali ne bih da se kockamo.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

Jankovića izuzetno cenim, kao i svi mi u klubu jer je veliki zvezdaš i pošten momak - rekao je za SPORTAL.RS Slaviša Kokeza, i dodao:

- Prihvatio je da vodi tim u teškom trenutku, kada to niko drugi sa strane nije hteo, ili nije smeo. Imao je i blistavih trenutaka, dobio je "večiti derbi" protiv Partizana, i vrata kluba biće mu uvek otvorena.

Znači, odlazi sam?

- U dogovoru sa klubom, lično sam razgovarao sa njim, Janković je shvatio težinu situacije i rešio je da se rastanemo kao prijatelji. Kao što sam rekao, vrata kluba su mu uvek otvorena i on će uvek biti deo Crvene zvezde - zaključio je Slaviša Kokeza za naš sajt.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=15XScmnrKVw[/youtube]
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Goxy »

Већ неко време причам да није тренер главни проблем Звезде. Колико год да вам делује чудно, заиста то мислим. :]

Сад ће опет да се дигне еуфорија, очекивања, и поново све у круг. А суштина је да треба да се среде неке друге ствари, па тек онда главна тема може бити тренер.

У сваком случају сам за странца, објасних већ. Али нећу гледати у њега, него у оне хијерархијски™ изнад њега. Image
-Бивши форумаш-
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Ivan Vasev »

Postoji jedan domaći trener za koga sam siguran da bi bio pravi, ima ime, znanje, harizmu, pred njim je velika trenerska budućnost, njegov dolazak bi probudio emocije i duh zvezdaštva, doveo do sinergije... Nažalost, ta opcija, iz raznoraznih razloga trenutni nije realna - Piksi.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Goxy »

Ivan Vasev wrote:Postoji jedan domaći trener za koga sam siguran da bi bio pravi, ima ime, znanje, harizmu, pred njim je velika trenerska budućnost, njegov dolazak bi probudio emocije i duh zvezdaštva, doveo do sinergije... Nažalost, ta opcija, iz raznoraznih razloga trenutni nije realna - Piksi.
Аух, немој брате, то ми је слаба тачка... Пикси ми је вечита прва жеља. Нажалост нереална.
-Бивши форумаш-
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

Evo, imate prvo glasanje na forumu. Nadam se da će biti srećno po našu Zvezdu. Izvolite :)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Из прикрајка
Новајлија
Posts: 17
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:10 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Из прикрајка »

ја сам за петковића.
Кад је бал нек је маскенбал. Бар неће бити досадно. А и сад је тужно да тужније не може бити, па ће нас Илија макар насмијати с времена на вријеме.

Неке ствари о Пинту, преписано од Марета, опростиће ми:

Priliku u Sportingu je dobio zahvaljujuci fantasticnim rezultatima sa juniorima Sportinga gde je imao skor od 24 pobede na 27 meceva.

Stvarno je izdominirao sa juniorima recimo na turniru Next Generation, osvojio je prvo mesto prvo mesto sa juniorima Sportinga, recimo da izdvojim rezultate i pobede nad Liverpulom od 5-1 i 3-0. Na sest utakmica postigli su 21 pogodak, dok je u prvenstvu juniora Portugalije osvojio prvo mesto sa cak 13 bodova ispred Benfike, na 22 utakmice postigli su 83 gola.
Zahvaljujuci ovim rezultatima je i postavljen kasnije za prvog trenera.
Na mestu prvog trenera nasledio je Domingos Pasijensu, koristi uglavnom 4-2-3-1 sa izuzetno ofanzivnim krilima. U Sportingu je odlicno poceo, izbacio Mancester siti, Metalist, gotovo bio na korak od finala LE., u Portugalu zavrsio kao cetvrti. E sad ima i druga strane medalje brukanje ove sezone i poraz od Videotona od 3-0 posle kojeg je dobio otkaz, mada se nisu ni Verkauten ni Fereira proslavili posle njega Takodje ima iskustva i kao SD.
Цитат

I do not like players that are 'kiss-ass' or puppets. I like smart players who know how to think. There is only shared leadership and I like to patrol this leadership with the players. Players are active factors of the process and not something that is there for me to serve, "also defended the former coach of Sporting.
Navijaci Sportinga izuzetno cene Sa Pinta, pre svega zbog posvecenosti, energije, mada malo cudan lik.
Sa Pinto veliki radnik, sigurno vise ulaze na defanzivu i ne rizikuje mnogo, u Sportingu je furao istu formaciju kao AJ trenutno samo dosta borbenije. Dobar sa mladjim igracima, malo je sujetan i tvrdoglav ali i spreman da nauci lekcije "I can accept criticisms for my options and model of playing. Nobody knows everything at every moment", veoma posvecen poslu i spreman da preuzme rizik. Navijaci ga vole zato sto je i kao igrac i kao trener "ima muda", radio je u dosta nestabilnom Sportingu tako da ne moze bas da se oceni kranji potencijal. Takodje ne rotira mnogo igraca..


И још:

Munjoz je u Sionu je bio samo mesec dana, samo 3 meca je vodio i zabelezio 1 pobedu i 2 poraza.

FC Basel - FC Sion 3:0
FC Sion - FC St. Gallen 1:0
FC Thun - FC Sion 4:0

Sve meceve je igrao u 4-4-2. Otpusten posle katastrofe od Tuna, mada ne mora to mnogo da znaci Sion je vec od pocetka sezone promenio 5 trenera. Trenutno ih vodi Gatuzo koji i igra.
Zabrinjava sto od 2006 ni u jednom klubu nije bio duze od jedne sezone. Imao je strasnu karijeru kao igrac, 60 nastupa za Spaniju i 224 za Barselonu. U Saragosi sredinom prosle decenije je bio odlican od tad fali mu rezultata. 3-mesto sa PAO u grckoj i solidna polusezona sa Xamaxom kada je bio treci najbolji trener u Svajcarskoj. Dok je igrao za Sampdoriju trenirao ga je Vujadin Boskov.

Још једном, надам се да се маре цар неће љутити.
Locked