Тренер и стручни штаб

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

kad razmislim bolje, ne postoji psovka i uvreda koja se na jankosanov racum moze izreci da je jaca od uvrede koju on nama priredi svaki put kad gledamo tzv FKCZ od kad se on vratio da nas spase (da se jopet zahvalim cika Toletu). Umesto da nas pusti da se rahat patimo on mozes misliti dosao da nas preuzme u situaciji kad jelte niko nije hteo. Pokazao je karakter jednog lesinara. Da ne zaboravimo da nam je i vratio BaNbalice. Jedino sto mi je zao je sto ga niko ne priupita sta je definicija neopozive ostavke. Cisto da i ja naucim nesto novo.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Николај Кузњецов

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Николај Кузњецов »

tsva wrote:kad razmislim bolje, ne postoji psovka i uvreda koja se na jankosanov racum moze izreci da je jaca od uvrede koju on nama priredi svaki put kad gledamo tzv FKCZ od kad se on vratio da nas spase
Слажем се али ми нисмо он и хвала Богу да је тако.

Праведник - разумијем ја бијес, ја никад нисам ни био за њега ни под разно. А на твоје, тсва и конструктивне дискусије остале екипе једва чекам! :ziveli:
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Najdoski dr. Ilija »

Сви смо ми њега провалили још први пут када је седео на нашој клупи али чињеница да је његов повратак дочекан као спас и добродошлица која још никоме није приређена на онакав начин, колико се ја сећам, мени говори о једној другој ствари.
То је стање свести у Звездашкој популацији и то је оно што је забрињавајуће.
Ми овде са контра-ставом смо нажалост у мањини!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

To je sasvim normalna pojava jer su stariji tehnicki zaostaliji a i imaju vise obaveza u zivotu. Mladji narastaji Zvezdinih navijaca (cast izuzetcima) nisu bili u prilici da gledaju fudbal i da nauce sta je fudbal. Uz to odrastaju sa nekim menadjer igricama i play station. Obe se za razliku od stvarnosti daju restartovati dok se ne ostvari pozeljan rezultat. Dodas dozu naivnosti sto je normalno za manjak iskustva pa ih je lako napaliti supljom pricom o zvezdastvu od 8 godine itd...

Jasno je da ce ga provaliti neko ko je gledao Zvezdu dok je igrala fudbal. Nije to tesko. Ko god je gledao Zvezda - Bolton taj je sve shvatio ako je zeleo da shvati. Posle onakvg ponizavanja od seoskih tsl ekipa jesenas, sramno je sto ga je klub zadrzao bez obzira na razloge.

Ja razumem da Dzajina sujeta (uz duzno postovanje) ne dozvoljava bitisanje trenera koji zeli da se nesto pita (slucaj Muslin) ali barem je mogao da dovede bilo koga drugoga. I Limeni zna otvoriti SMS. Definicija ludosti je raditi istu stvar na isti nacin a ocekivati razlicite rezultate. Jedno za nas ta definicija ne vazi.

Nismo bolje ni zasluzili kao klub. Robijeve zvezdaske suze ce jos dugo da nas proganjaju. Vazno je da nije bilo vreme da se ono smece tera jer je dug bio sve zdraviji i zdraviji.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
РС Либурнија

Re: Тренер и стручни штаб

Post by РС Либурнија »

Najdoski dr. Ilija wrote:То је стање свести у Звездашкој популацији и то је оно што је забрињавајуће.
Ми овде са контра-ставом смо нажалост у мањини!
Не бих се кладио у то. Прилично сам сигуран да то није више мањина ни међу млађим навијачима, без обзира на страну стадиона.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Najdoski dr. Ilija »

У вези Муриња ОК али у вези многих других ствари чисто сумња!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
РС Либурнија

Re: Тренер и стручни штаб

Post by РС Либурнија »

До нас је поприлично...нисмо их учили, били смо забављени другим проблемима и едукација је постала ствар стихије. Не треба судити престрого ни њима ни нама већ треба засукати рукаве и покушати поправити ствари. Преко ноћи не може то, треба, времена, нису се ни проблеми нагомилали преко ноћи...
Last edited by РС Либурнија on Sun Mar 17, 2013 1:18 am, edited 1 time in total.
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Константин »

Добро је то Илија примјетио. Стање свијести је лоше. За подршку за доброг тренера мора да се има њух да човјек добро и искрено ради свој посао. Звездаштво је готово небитно у овој професији у озбиљном клубу. Да не помињем посебно колико је небитно освртати се транспарентима на Чавеза или метеор у Русији за рођендан клуба, а имати Јанкосана на клупи.
Врста која изумире
Николај Кузњецов

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Николај Кузњецов »

Момци, само да вас обавијестим (а пошто правилник још није донешен): наш интерни договор је да се засада неће коментарисати навијачке активности нити активности других звездашких медија. Ту се прије свега мисли на улажење у детаље и ниподаштавање навијача било које врсте и подврсте и ту ћемо бити јако консеквентни. Жеља и циљ нам је да будемо СПОНА која ће омогућити отворен и уљудан дијалог, а не коска раздора.

Уопштени утисци о атмосфери на самој утакмици као и размишљања о стању свијести навијача, нису проблем, само без претјераног зачикавања.

Ово је јако деликатна ствар пошто, иако имамо најчистију намјеру да уређујемо "ни по баби ни по стричевима", шта год да кажеш или урадиш може лако да буде протумачено да "неком држиш страну" и онда оде маст у пропаст.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

Posto je off topic kompletan smatram da nije u redu da se hvali i kace klipovi a da se ne sme kritizirati. To su dvostruki arsini.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Николај Кузњецов

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Николај Кузњецов »

Неће се ништа качити, бар не актуелни снимци. Рад свих навијачких групација, значи и Делија, поштујемо али ово мије форум о животу и раду трибине.

Још мање нам пада напамет да снимцима трибине гурамо под тепих лошу игру и управљање клубом што је бивша управа имала обичај да ради тј. да се кити туђим перјем.

Јесте оффтопик али оставићу овдје, битно је да људи виде а и тема се доста чита и коментарише.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

posteno
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Константин »

Николај Кузњецов wrote:Момци, само да вас обавијестим (а пошто правилник још није донешен): наш интерни договор је да се засада неће коментарисати навијачке активности нити активности других звездашких медија. Ту се прије свега мисли на улажење у детаље и ниподаштавање навијача било које врсте и подврсте и ту ћемо бити јако консеквентни. Жеља и циљ нам је да будемо СПОНА која ће омогућити отворен и уљудан дијалог, а не коска раздора.

Уопштени утисци о атмосфери на самој утакмици као и размишљања о стању свијести навијача, нису проблем, само без претјераног зачикавања.

Ово је јако деликатна ствар пошто, иако имамо најчистију намјеру да уређујемо "ни по баби ни по стричевима", шта год да кажеш или урадиш може лако да буде протумачено да "неком држиш страну" и онда оде маст у пропаст.
Мора онда бити посебна тема. Звезда изнад свега или Звезда је живот остало су ситнице су нажалост у колизији са многим стварима. Не пада мени напамет да анализирам навијачке активности али бих рекао да барем ми старији треба укажемо на ствари од којих постоје консеквенце. Зато сам поменуо Чавеза и метеор за рођендан јер то јесте нелогично поред стања у клубу и онаквог тренера. Зато сам некада и причао да Пикси (какав год био председник) није фукара да се тјера из кафеа јер легенде у свим великим клубовима имају барем тај кредит, а да праве фукаре без икаквог кредита не треба трпити под изговором неког наводног јединства или правог тренутка. То нас је коштало пропалих сезона и милиона додатних дуга из којих нико не зна како ћемо се извући. На то мислим, јер постоје ствари које се скупо плате послије ако се на вријеме не коригујеш. Нама је тренутно читав клуб у питању.
Деликатно јесте треба се увести неки ред, поштоваћу све договоре али је ред и да могу да кажем оно што ме већ дуго мучи и то најдобонамјерније. И своје најмилије некада критикујемо за њихово добро...
Врста која изумире
Николај Кузњецов

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Николај Кузњецов »

Није проблем рећи неке ствари. Већи проблем може да буде КАКО ћемо их рећи а постоји опасност и од ГЕНЕРАЛИЗАЦИЈЕ. Нисмо наиме ми сви слични једни другима као јаје јајету па таман ишли на исту трибину или припадали истој групацији. Моје је мишљење да треба тражити дијалог људи који иду на те све трибине, а не рат и надгорњавање пошто ће то само довести до још већег копања ровова и цементирања предрасуда (којих има свуда) а то није добро за клуб. Значи, ОК, неко баци бомбу, настане јаз и шта даље?! Крај историје?!

Не лажно јединство, већ конструктиван дијалог за добро клуба. Што би тебе или наку неко осуђиво што идете на запад и што не отимате заставе гробарима? Или људе из Делија што носе дукс и на другачији начин доживљавају навијачки живот. Није наш проблем у томе, не ни у љубави према клубу и добронамјерности, већ то што ми те своје различитости нисмо кадри конструктивно да искомуницирамо. Оно што је чињеница да велика већина нас, ма гдје год стајали или живјели, жели добро клубу. И од те тачке треба поћи и видјети шта може да се уради. Засада је тема на чекању и идеја није стављена ad acta. Али, дајте нам времена да се сортирамо. Не треба нико да се боји, због израженог мишљења, да ће било ко да лупа шаком по столу или лупа неког по ушима :!: Међутим, ред мора да постоји, рекао си и сам, е да не би настао кркљанац а ми редари смо дужни, колико год вас готивили, да вас подсјећамо на ово.
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Il genio »

Za Jankovica sam mislio da nije trener vec poznavalac fudbala... Sad je jasno da sam pogresio, on nije ni poznavalac. U zestokoj konkurenciji Miroljuba Ostojica, Kratka Dostanica, Ace Kristica i slicnih definitivno je pobednik izbora za najvecu neznalicu koja je sedela na nasoj klupi!
Locked