Тренер и стручни штаб

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

Nije to Husref slucajno odradio.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

A sad, nazad na zadatak.

Da se malo manemo Jankare. Kako vi vidite ulogu ostalih ljudi u stručnom štabu. Da li tu treba da dođe do promjena ili ne?
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Тренер и стручни штаб

Post by musemic »

Centarfor, nisam bas kao Mudrinski ali znam zabiti ponekad...

Inace, osovina AJ - Petko - Milijas - Mudrinski (setim se Nake i uzaludnog vapaja za tri prava igraca na ovim pozicijama) me tera na povraćanje...
Ostali, od kojih se i moglo napraviti par dobrih, čak i veoma dobrih (Lazović) igrača su sluđeni od strane ovog čmara, tako da ja nisam ni odgledao našu utakmicu u ovom proleću - počnem i, jednostavno, ne ide...

Kako je Robi imao njuh za ove budale tipa Petkovića...
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Ivan Vasev »

To ti je, brate, taj ekonomski patriotizam, ljubav prema "otadžbini" za sve pare. Paradoksalno, ali ispada da su najveći zvezdaši mali Mišković, Dan Tana i Kostić iz Čačka, oni su, milom ili silom, oprostili Zvezdi neke pare. Ni Boško, ni Ilija, ni Robi, ni Sale, ni Džaja ni Čova, ni Stojadin...
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

Kojem crnom strucnom stabu Daco?

Vreme je da se izlogujemo iz Skajpa i dovedemo kondicionog trenera tj da ga vratimo odakle smo ga poslali. Ovi pomocni treneri su beznacajni. Ja ne verujem da Zivkovic spava po noci posle ovakvih utakmica. Koga tu jos imamo? Ja se pre Jankosana kod Muslina uopste ne secam ni jednog jedinog pomocnog trenera FKCZ od kad je pratim. Potpuno nebitni likovi koji mozda i znaju vise od sefa ali ... Da bi mogao kvalitetno da ocenis rada ostalih clanova ove tuzne druzbe, moras da ih pogledas u drugim uslovima osim naravno Skajpa.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

Slažem se ja sa tobom. Čisto, pošto tema jeste trener i stručni štab, treba donekle ocjeniti i njih. Da li postoji neko ko je vrijedan pomena u istom? Ima ljudi koji prate treninge i dešavanja. Ja bih volio da čujem barem malo o njihovoj (ne)uključenosti u rad ekipe.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Трапа »

Nickcooler wrote: Надам се само да ће се и тај УО једном усагласити више и решити нас беде, па нек води екипу Живковић, Драган Младеновић или било ко трећи
Младеновић би можда био добро решење до краја првенства, дати му шансу па шта уради - уради, ионако немамо шта да изгубимо. Зашто он? Претпрошлу текму је коментарисао уз пренос на тв и баш ми се допало да коначно неко има херца да јавно каже да су играчи преплаћени, да немају мотива, нити их интересује гањање иностране каријере јер бољу зараду од ове неће наћи у иностранству (буквално, само што није рекао "ко ће њих да плати кад овако играју"). Поменуо је и онај чувени некадашњи однос плата-бонуси, који је у великом проценту ишао у корист бонуса.

Елем, човек је јако реалан, зна како треба да функционише клуб, има своје ЈА и не либи се да јавно критикује оно што му се не свиђа. С друге стране, био је сасвим солидан фудбалер, не толико атрактиван и популаран, али, колико се сећам, био је незаменљив у првој постави.

Можда све ово и нема неке везе са тренерским послом, али као што већ рекох, немамо шта да изгубимо, пробати до лета, па ако не иде, на лето тражити провереног стручњака.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Тренер и стручни штаб

Post by EmptyClip »

Е ово што је Трапа рекла што су људски квалитети + нешто што мени даје назнаку тренерских - мислим да је током преноса спомињао и како играчи не трче, не крећу се и како је шпиц одсечен јер је везнио ред статичан и далеко. То трчање мало тренера примећује, сви траже изговоре у противнику и бункеру, а не у својим редовима и недостатку навике да се бре откриваш док немаш лопту а не да блејиш и посматраш како други гањају лопту.

Волео бих њега да видим до лета, нек проба, није о главу. Под условом да се среди управа и ногира Скајпосан.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by naka »

Ljudi kod nas je 12:15 tačnije 13. Kakvo crno probanje? Kolko se sećam on je u tom prenosu se više nego negativno izražavao o stranim igračima i kako su "naša deca" mnogo bolja samo im treba pružiti šansu. Iskreno, ja ono što vidm kod Lazara Markovića ili Ninkovića ne vidim niti sam video u naznakama kod naše dece.

Da ne odem u širinu. kad već nije oteran odmah, morao je biti oteran pre Vojvodine. Ionako je verovatno već tad bilo izgubljeno ali sa 2-3 strana igrača i nekim mladim trenerom iz Portugala mi bi se lepo uigravali i pripremali za pokušaj za ulazak u LE što jedino može doneti neku vrednost za vraćanje dugova. Mi smo ostavili ovu jadu, kusamo čorbu koju sprema pa bi sad i još dalje "probali" sa nekim drugim koji je dobijao batađorine diplome.

Uprava nije dovela trenera samo zbog neslaganja Džajićevog sa tim. Stranac trener je mogao doći na ugovor od nekoliko meseci + 2 godine. Plata bi bila na mesečnom nivou, znatno manja od Milijaševe. Da ne govorim o reklami koju bi imao. Pa Zenga kaže da mu je možda i najveća greška što je otišao. Ipak smo mi i dalje gigant sa istoka samo treba dodati bivši.

Stim u vezi plašim se sledeće zamke. Sklone ovu bedu i zamene ga bilo kim na ić. Naravno ovaj nešto i odigra jer ne može biti gori od Jankosana i Džaja jedva dočeka da mu da sledeću šansu, pa opet jovo nanovo u septembru. Onda vratiti Gogića. On je imao možda i 100% u poslednjih par kola kad je otišao Čeda.

Stranac dovodi svoje pomoćnike i stim u vezi svi ovi koji su pri klubu jer "nam opraštaju dug" pa su skauti, pomoćni treneri, terapeuti mogu da odmore malo. E problem je taj što je to kratkog daha i bez totalne reorganizacije omladinske škole gde bi se sve najurilo, nema dugoročnog oporavka. Naravno da je Robi mogao to izneti, ali jbga...
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Тренер и стручни штаб

Post by EmptyClip »

Нако, први пасус, гледе странаца.

Па у праву је човек. Код нас су странци нешто фантастично, олако се идеализују а најчешће нису оно што ми треба да добијемо од странца. Нама странац треба да би подиграо квалитет где га не можемо произвести или наћи у земљи (дал зато што нема ил је скупо). Е сад ти мени реци да ли су Исах, Гај, Лукаш, Савио па ајде и Каду, па онда ови што их Џаја хоће као онај Оњило нешто што ова земља не може да произведе?

Става сам да је дете из школе нешто највредније што можеш да имаш. С обзиром да су домаћи играчи скупи онда ваља клинце доводити са 13-14-15 година, 2-3 сезоне у школи и ома први тим ако вреде. А онда тражити странце тамо где фали и то квалитета таквог да бре одскачу. Примера ради као Евандро, само још боље. То је позиција која је у целом фудбалу дефицитарна а то је душа тима и ту треба доводити странце који ће вући и који ће се касније масно продати.
Нешо
Новајлија
Posts: 17
Joined: Sun Mar 17, 2013 10:25 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Нешо »

dacha od bosne wrote:Slažem se ja sa tobom. Čisto, pošto tema jeste trener i stručni štab, treba donekle ocjeniti i njih. Da li postoji neko ko je vrijedan pomena u istom? Ima ljudi koji prate treninge i dešavanja. Ja bih volio da čujem barem malo o njihovoj (ne)uključenosti u rad ekipe.
Пошто ми је ово прва порука, прије свега поздрављам сву рају на форуму и надам се лијепом "дружењу" у перспективи..

У вези цитираног дијела, још прије годину - двије један пријатељ који и сам ради као тренер млађих категорија (а иначе је више од три деценије редован на Маракани и фанатик у најпозитивнијем смислу), причао је веома афирмативно о Живковићу као тренеру.Чак је кроз редове у тој његовој причи провејавало и то да га у будућности види као нашег првог тренера.Е сад, колико је он укључен у тренутни тренажни процес и каква му је "заслуга" за оно што у задње вријеме имамо прилику да видимо, то нисам сигуран (иако је ваљда он тај први помоћник док је Катић кажњен)..
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by naka »

Slažem se da možemo proizvesti dosta dobre domaće igrače. Ali sa strukom koja nas trenutno uništava mislim da je nemoguće. Podsećam da je Jankosan jedan od glavnih predavača za licencu i sečam se kakvu mi je mučninu izazvala poruka jednog mog prijatelja koju mi je poslao tokom predavanja kad mi je napisao "ovaj tvoj (gde moj u pi...) doveo Kosana kao gosta predavanja i kosan već počeo o dubini i širini". Dakle, najviše što bi Džaja mogao da doprinese to je da ode u fudbalski savez i da polako oteramo sve koji soutavaju razvoj fudbala. Ali naravno to nije moguće. 90% njih tamo su iz našeg kluba Ljupko, Djora, Dule, Murinjo i mali milion ostalih. Dakle ne mogu se stvarati igrači uz ove. Izleteće po neki bek ili štoper ili zadnji vezni, ali ne može ništa što bi donelo ozbiljnu korist.

Drugo. Preporučivao sam 3-5 stranaca. Mi nih ne idealizujemo nego kažem da su kod nas zbog bojkota što od igrača ili od retardirane struke uvek bili u zapećku. Ne pričam samo o Barkosu. Podsećam da se groblje diglo onog momenta kad su im tri stranca bila glavni igrači i kad su dali Moreiri da bude kapiten. Tad nisu imali ni para ni ičega a mi smo doveli mikija, Kokija, burzu...sve na papiru najbolje.

Podsećam da su najbolji stranci po anketama kod nas oni koji su morali da uzmu loptu na sredini ili u odbrani (Kastiljo, Isah, Gaj..).. nešto i to govori.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Тренер и стручни штаб

Post by musemic »

naka wrote:Naravno da je Robi mogao to izneti, ali jbga...
90% njih tamo su iz našeg kluba Ljupko, Djora, Dule, Murinjo i mali milion ostalih...
Kakav teret je Robi nosio na svojim leđima, nestvaran - cenim da mu je najgori dan u Kajzeriju boza u odnosu na BG...
koliko je samo loših ljudi i neznalica u i oko Kluba...
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Тренер и стручни штаб

Post by EmptyClip »

Дакле закључак је шта?
Па да проблем треба да решимо тако што ћемо да решимо ту струку. Бар у свом клубу можемо бем му матер. И удри стварај миљанићевски. Па онда бирај странце, ал праве, и то на позицијама уметника јер такви недостају у нашем фудбалу.

А то што смо највише поштовали крљаче је до чињенице да играју на позицијама које изискују преоравање терена. Ту се најлакше уочи срчаност и најбрже створе симпатије. Исто је и са Мићком, који је приде и наш мали па смо га држали (и ми и тренер) ко мало воде на длану.


Значи хоћу да кажем да не може решење да буде само квалитетан странац. Може али краткорочно, јер дугорочно (а то је већ данас) долазимо до тога да нам треба 9 странаца јер наших нема.



Гледе Робија. Много је момената било кад екипа крене у одређеном правцу а онда се десе дал Вилотић, дал плате, дал лом ноге, дал штрајк, дал претње. Стално неке сметње, и наравно све се распало. Главу дајем да је било мира направио би Жути нешто опипљиво.
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Тренер и стручни штаб

Post by musemic »

EmptyClip wrote: Гледе Робија. Много је момената било кад екипа крене у одређеном правцу а онда се десе дал Вилотић, дал плате, дал лом ноге, дал штрајк, дал претње. Стално неке сметње, и наравно све се распало. Главу дајем да је било мира направио би Жути нешто опипљиво.
Glavu na panj - da nisu najurili (što bukvalno, što sa lažima) Tošića, Borhu i Evandra, sad bi imali rešeno prvenstvo i spremali se za kvalifikacije za CL.
Nisam klinac pa da, sa 4 banke, nekog idealizujem, ali mi smo proletos imali tim, bili čvrsti i niko nas nije mogao lagano pobediti...
Locked