Тренер и стручни штаб

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Goxy »

tsva wrote:A zasto trener mora da govori srpski?
Не мора, ја сам за странца. Али исти проблем се јавља - иза странца мора стати комплетна управа, као што је Пиксијева стала иза Зенге.

А јавља се и други проблем. Странцу можеш дати екипу која је плаћена. Како мислиш да се странац избори са играчима који нису примили ни 10% својих уговора?
-Бивши форумаш-
User avatar
bitola601
Новајлија
Posts: 21
Joined: Sun Mar 17, 2013 9:05 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by bitola601 »

Pozdrav od novog clana, mada vidim i neka poznata lica ovde :lol:
Vidim rasplamsala se diskusija o novom treneru. Ne bih da mracim, ali bih ja sacekao sa tim. Ne da ja nesto znam, niti pametujem, vec mi iskustvo zadnjih godina govori da je u nasem klubu sve moguce, pa i da ovaj ostane trener.
UPRAVA I PPV NAPOLJE
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Велики Делија »

Љига ће се борити свим силама да остане на клупи, јер му је јасно да после ове "епизоде" неће моћи више да ради у фудбалу. Можда у неком Монду или сл. ће се запослити преко везе, али и то је плафон. Ништа није готово још, јер ја сумњам да ће дунстер добровољно поднети оставку. УО мора да одлучи, а ја се надам да ће Стојадиновић водити главну реч у спортским питањима и да ће експресно отерати ову незналицу из клуба.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

Njemu je dat ugovor na 3 godine ako se ne varam. Nece on sam otici i ostati bez tih para. Ko zna ko jos profitira od njegove plate. Nisu nas Vesic i njegovi unistavali slucajno. Videti pod KKCZ.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Велики Делија
Члан клуба
Posts: 449
Joined: Sun Mar 17, 2013 1:30 pm
Location: Братислава

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Велики Делија »

Брате, мислим да је довољно присетити се, која менађерска криминална група заступа Јанкосана. Са Бамбалићима нема шале, а искрено, није искључено да се и уграђују у његову плату, или у неке проценте, које успе да намакне од аквизиција, које је довео на лето. Све у свему, слично је било и у његовом првом мандату, када је морао да доведе и Блажића, у пакету са Нинетом.
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: Тренер и стручни штаб

Post by EmptyClip »

Рекао сам већ да је илузорно причати о било чему док је Џаја овде, или да другачије формулишем - док имаму струје у управи, јер нема шансе да у таквој атмосфери клуб крене у неком одређеном правцу.

Али ајде да претпоставим да је све то решено. Питање тренера.

Потребан је тренер који ће прво да скапира шта од играча има. Дакле да играче проучи, да види ко има колико знања, ко има колико талента и простора за напредак, ко има какве радне навике које директно утичу на тај напредак, ко је какав карактерно и како утиче на екипу. То су основне ствари кад се преузме тим.
Даље, тренер мора да, на основу тог тима, изабере шта ће и како да игра. Хоће од ноге до ноге на ситно ко Жути, хоће брзо и експлозивно са атомским трчањем и гурањем лопте напред, хоће да форсира бокове ил ће да инсистира на лоптама иза одбране. Дакле разне варијанте.
Онда треба, са спортским директором, да види ко је прекобројан, ко треба да се прода због пара, ко не задовољава па да се тражи замена.

И на концу, неко ко ће током сезоне, утакмица и тренинга, радити са играчима. Хоћу да видим тренера који форсира играча као што је Жути форсирао Мићка. Где год се појави он каже како ће Мићко бити опак. То бре. Хоћу тренера који ће да филозофира као што је Кари фиозофирао кад је Бјелицу турио на кеца а ми сви ћутимо и гледамо јер Кари је то сигурно зна шта ради.

Ако треба да се поједностави све то - хоћу тренера који ће играче да натера да трче! Не вуку се они зато што их мрзи да играју, а то је најчешћи став Циганије. Ја мислим да се они вуку из 2 разлога - први је да су бре неспремни и то жестоко неспремни, а други је да просто немају навику. То је бре од малена по школицама код батађориста научено тако, немају навику да трче без лопте. Зато они стоје и гледају шта тамо онај ради са лоптом уместо да се демаркирају и зову пас. Зато је Жути на првим припремама инсистирао да се игра шеве. Мрзи ме да тражим сад клипове сећам се да сам се дивио како их је ко петлићеучио да не стоје у месту и да брзо мењају пасове и говорио им ко отац 'ајде ајде овако ћемо и на утакмици'. ТО ОЋУ!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by crazynorth75 »

Il genio wrote:Jankovica pod hitno prebaciti na poziciju portparola, Ciceron mu nije ravan. Covek dominira za govornicom, blizak je sa vecinom sportskih novinara, dobar sa Toletom, govori vise jezika... gre'ota ne iskoristiti toliki potencijal, a i Dzaja ne voli da otpusta ljude, pa da spojimo lepo i korisno.
Ne bih ga ja baš poredio sa Ciceronom, meni je on više kao pjevačica Vendi. Tako se trudi da nešto kaže, da ispadne pametan, a po pravilu ne kaže ama baš ništa.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Nickcooler »

Прво да вам се свима јавим, и да пре свега поздравим Трапу и Либурнију који су ме обавестили да поново постоји неко место где пишу неки озбиљни људи, а које није затровано Фејсбуком и људима испраног мозга. Дакле, драго ми је да сам ту.

Ја се извињавам за овај офтопик и овакво јављање, али контам да највише људи чита управо ову тему, нажалост. Мислим, немамо неки разлог да се радујемо, је ли, пошто на клупи и даље седи (и само се питам докле ли ће) господин сјајног чела и камене фаце, Александар Јанковић.

Ја одавно због тог човека на Маракану не идем, а утакмице ФК готово и да не гледам, јер је оно што ми играмо све осим фудбала. Оно јесте, личи то на фудбал, али није то та игра. Концепције без, без плана, без... Па без фудбала. И како онда да ме не заболи душа када су на северу истакли паролу: "Посинечки, хвала ти на енергији коју си унео у клуб", или тако нешто, а онда и: "Сале, буди добар тренер као што си Звездаш"?!

Ко је тај човек да је он Сале, а да је наш Роби Просинечки?! Све и да потоњи није јебао Дрезден, Ренџерс, Гробље и све што је крочило на Маракану и да није утабао својим генијем део пута ка Барију, човек је за овог сад што седи на клупи тренерски Тесла.

Наравно да смо и под Просинечким имали лоших утакмица, наравно да смо губили три нула од Спартака, али смо бар знали шта и како играмо (ОК, и Роби је знао да буде превише тврдоглав па да гура главом кроз зид и да форсира игру по земљи чак и када не пролази), а напредак смо показивали из полусезоне у полусезону. А овај сад је успео и то мало фудбалског што је усађено нашим играчима да искорени. Све је раскантао!

А кад се само сетим како је са Робијем три стола од мене седео и причао са њим о дербију, како се улагивао и глумио ортака док га је бушио са друге стране, па дође ми да повраћам мајке ми.

Надам се само да ће се и тај УО једном усагласити више и решити нас беде, па нек води екипу Живковић, Драган Младеновић или било ко трећи, играчи сами нека играју, није ме брига, доћи ћу да погледам, али док је овај медиокритет на клупи, мене Маракана неће видети. А на крају сезоне лепо сести и наћи тренера, јер је то тренутно најбитнија карика у нашем клубу.

Ја хтедох да будем кратак, а исписах подужи пост. А јбг, понела ме емоција јер се те две прошле сезоне под Робијем стварно сећам по лепом.
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
dr.nele
Новајлија
Posts: 31
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:35 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dr.nele »

Ja uopste ne znam ni koga da dovedemo,od ovog ne moze biti gori nikako to je sigurno.Od domacih ja bih ovog iz rada,mada njima bi trebao neko poput Mihajlovica ili cire.Samo strogi rezim,mada ovo ne zalaganje je i do uprave.Ko je citao intervju sa Cveletom,tad su bila slabija prmanja ali predobre premije.Naravno da ce onda da grizu sad imaju Bogovsku platu bili prvi ili zadnji.Ne smijemo pogrijesiti sa trenerom sada moramo naci dobrog ali koga ja stvarno nemam ideju.
User avatar
Nickcooler
Bloger
Posts: 193
Joined: Mon Mar 18, 2013 1:08 am
Location: Лозница- Београд
Contact:

Re: Тренер и стручни штаб

Post by Nickcooler »

Ко год да дође за тренера, макар то био и Мурињо лично ништа неће урадити, осим ако за својим леђима нема сложну управу, што се морамо сложити да код нас и није баш случај.

Искрено, мени се Марко Николић из Рада свиђа као тренер, опасно. Рад игра сасвим пристојан фудбал већ годинама, кад год их је он водио.
Југовић, Југовић до Панчева, Југовић... Просинечки је ту, Просинечки... Михајловић у средину... 2:2! Гол, гол, гол, гол... Небо се отворило! Стадион је експлодирао!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by tsva »

Image


nisam nigde nasao drugi deo transparentam koji je glasio ako se ne varam

"Kada je najteže pravi Zvezdaši su uvek tu, Sale budi dobar trener kao što si i zvezdaš".

Kad je bilo najvaznije nismo bili tu. Oterali smo pogresnu osobu. Nebitnaje ovde interpretacija ovog transparenta, nebitno je da li je taj dan Robi postao Prosinecki a Jankosan Sale itd... Ja verujem da su postojale najbolje namere kao sto verujem da se ti ljudi slabo razumeju u fudbal.

Ja nisam Zvezdas kao sale, nisam u klubu od osme godine, nisam donosio lopte itd... Ali da sam trener Zvezde i da mi tim ovako igra od sramote bi se sakrio, na cestu ne bih izlazio bez maske. Plus sto bi me se matori po stare dane odrekao na prvoj strani New York Times-a.

Jankosan je toliki Zvezdas da nece podneti ostavku da ne bi ostao bez novca kojeg niti mi imamo niti ga je on milo cime zaradio. Zvezdas je kao i Vesic, Lukic i onaj Stefanovic i njima slicni. Meni je muka od takvih Zvezdasa. Nama trebaju strucni ljudi.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

Tako je tsva. Ja isto tako ne mogu da se otmem utisku da ovaj ne želi da ode i da ga apsolutno nije sramota onoga što radi u Zvezdi i kako naša Zvezda igra. Ja se ne bih napolju pojavljivao od sramote, a kamo li na klupi Crvene Zvezde.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
musemic
Члан клуба
Posts: 1088
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:44 am

Re: Тренер и стручни штаб

Post by musemic »

Haug bledoliki,znani i neznani!!!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Тренер и стручни штаб

Post by crazynorth75 »

Ooo pa đes' centarfore :D Da se nadovežem na ovo protiv Bordoa i transparente o Saletu. Mislim da su za njega baš uboli, on je upravo onakav Zvezdaš kakav je i trener - nikakav. Da ima imalo obraza otišao bi sam davno.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Тренер и стручни штаб

Post by dacha od bosne »

musemic wrote:Haug bledoliki,znani i neznani!!!
Haug matori i dobrodošao. Našao si pravu temu za prijavit se...tačno kod našeg "trenra" :mrgreen:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked