6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
lucky#13
Члан клуба
Posts: 1734
Joined: Sun May 26, 2013 7:05 pm

Re: Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Post by lucky#13 »

Najdoski dr. Ilija wrote:Извињавам се за оф али стварно незнам одакле та глупост да је Чукарички мафијашки клуб?
Ајде Вождовац али Чукарички? :pop:
I jedni i drugi su mutni! Cukaricki manje mutan jer oni hoce da naprave neku sportsku pricu i da obrcu pare fudbalom.

Sto se tice Milijasa, stvarno cemo ga na kraju praviti od blata.
Rakic+Lazovic+Milijas - 4 miliona oduzmes procente,plate, ne ostaje od 3 najvrednija igraca ni 2 miliona klubu. Od tih 2 miliona racunaj u dzepove da ce da stave pola.

Planic je kurton i znalo se da ce kod nas jos pre 2 meseca.Pominjali smo ga ovde svi zajedno. Verovatno je Drazic sledeci.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Post by Либурнија »

naka wrote:Pa normalno je da se dogovaraju "unutar kluba" kad vladaju zajedno 25 godina. samo sa različitim učešćem u vlasti. Videli su da je idiot vitez vladao toliko vremena kad je imao "njihovu" podršku. Ovako je očekivano da ih se "sete" kad im je zagledano u džep sa pominjanjem privatizacije. Vlasnicima nije problem kršenje statuta, sprdnja od kluba, 50 miliona duga, ne igranje Evrope, ali im je problem Bosančić. Veliki problem. Skoro kao narandžasti dresovi.
Па ето, ријешимо се "власника", клуб преузму "пословни људи" и дивота. Чукарички 2. Или још боље - Динамо ЗГ 3?! ТИ ћеш да водиш навијање. Попуниће се запад, ваљда ће нови власник да вам поправи кров и стави гријаче за дупета. Да не наватате неки назеб или, не дај Боже, реуму. Има да грми стадион, као и прије 15 година када сте сви дигли руке од клуба а на северу остало једва око 1000 "власника". А тада није било још ни дуга, а било је играчина у односу на све послије 2006...И дај се више једном одлучите - не ваља вам када навијачи воде клуб па опет не ваља када га ни не воде...

И свима вама који се толико снебивате због питања навијача у вези играча - и у једном Бајерну се увијек ослушкује шта трибина поручује...па је требало много рада и убјеђивања да би навијачи прихватили новајлију Нојера прије 2 године. Нико не жели да уложи у играча а да му онда сопствени навијачи звижде што је сасвим нормално. Иначе, нисам примјетио да се толико снебивате послије "НЕ БАБОВИЋУ". А то је исто, принцип је исти иако Бабовић и Босанчић наравно нису исто.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Post by naka »

Либурнија wrote:
naka wrote:Pa normalno je da se dogovaraju "unutar kluba" kad vladaju zajedno 25 godina. samo sa različitim učešćem u vlasti. Videli su da je idiot vitez vladao toliko vremena kad je imao "njihovu" podršku. Ovako je očekivano da ih se "sete" kad im je zagledano u džep sa pominjanjem privatizacije. Vlasnicima nije problem kršenje statuta, sprdnja od kluba, 50 miliona duga, ne igranje Evrope, ali im je problem Bosančić. Veliki problem. Skoro kao narandžasti dresovi.
Па ето, ријешимо се "власника", клуб преузму "пословни људи" и дивота. Чукарички 2. Или још боље - Динамо ЗГ 3?! ТИ ћеш да водиш навијање. Попуниће се запад, ваљда ће нови власник да вам поправи кров и стави гријаче за дупета. Да не наватате неки назеб или, не дај Боже, реуму. Има да грми стадион, као и прије 15 година када сте сви дигли руке од клуба а на северу остало једва око 1000 "власника". А тада није било још ни дуга, а било је играчина у односу на све послије 2006...И дај се више једном одлучите - не ваља вам када навијачи воде клуб па опет не ваља када га ни не воде...

И свима вама који се толико снебивате због питања навијача у вези играча - и у једном Бајерну се увијек ослушкује шта трибина поручује...па је требало много рада и убјеђивања да би навијачи прихватили новајлију Нојера прије 2 године. Нико не жели да уложи у играча а да му онда сопствени навијачи звижде што је сасвим нормално. Иначе, нисам примјетио да се толико снебивате послије "НЕ БАБОВИЋУ". А то је исто, принцип је исти иако Бабовић и Босанчић наравно нису исто.
Uz sav trud, već izvesno vreme ja tebe ništa ne razumemem. Počneš jedno, prebaciš se na drugo, ptotiv si nečega, kad ti ljudi smisleno odgovore ti relativizuješ, stvarno je teško pratiti te, a nemoguće razumeti. Jedino gde si isključiv je u branjenju dela koji predstavlja vlasnike. I to je braniš od onih koji su bili deo te grupe mnogo duže od tebe i koji nijedan interes nemaju ni od kritika ni od pohvala iste kao i kad je u pitanju kritika ili pohvala poteza u klubu.

Stim u vezi pokušaću da ti pojasnim ili odgovorim na poslednja dva pasusa iako znam da je to besmisleno jer su ti drugi smisleno i taksativno odgovarali na svaki tvoj upis i ti nijednom ni za promil nisi uzeo u razmatranje korekciju stava.

U vezi "stava" od pre 15 godina. Prvu pretplatnu naravno za sever sam izvadio 84-te (sa 11 godina). Toliko sam bio uzbuđen da nisam smeo da uđem u prostorije nego sam čekao oca ispred sadašnje zgrade do pomoćnih koja se nije promenila ništa od tad osim što predstavnici vlasnika imaju prostorije. Staž na severu mi je bio 18godina. To pričam u vezi tvog ČISTOG kluba pre 15. Bio sam i kad nas je bilo 150 (na istom tom severu) a bio sam i kad sam dolazio nekoliko sati ranije da bi stao ispod šipke zbog gužve. U vezi ovog pre 15 bih ti napomenuo da su tada bili veći vlasnici iako nisu bili članovi skupštine nego danas. Tad je bio legenda na čelu kluba a kako se upravljalo i odakle nismo imali dug, ako ti ne znaš onda ti ja ne mogu pomoći. To je i najvažniji razlog što sam napustio mesto gde sam bio 18 godina i prešao na drugi deo iako sam dobro znao da su udareni temelji današnje propasti.

Normalno je da navijači imaju stav. Pa prisustvovao sam utakmici gde nije bilo organizovanog navijanja i gde smo bili ne znam koji na tabeli i u jednom trenutku primimo gol za 0:1 na Marakani. Onda ustane Toda, pozove 15 klinaca i počne "Zeko odlazi" i Gojko Zec podnese sutra ostavku. Isto tako dolazili su u to vreme vođe na trening, organizovali sastanke, pričalo se sastavu tima o putovanjima, ali nisu šamarani igrači na treningu, nisu uključivani stavovi koji nemaju veze sa sportom kao bitniji od onoga zbog čega smo tu, nisu proterivane legende sa stadiona, nisu oni koji su okrenuti leđima ka terenu se pitali oko fudbalskih stvari (podržiš Jankosan zvezdaša a igračima skandiraš igrate ko Pičke).
Svest ljudi običnih navijača se na severu pormenila jer se i društvo promenilo nagore. Sećam se u jeku loženja na baklje, dovoljno je bilo da ko vodi ustane (kao protiv Žalgirisa) i kaže nemojte nešto slučajno da upali neko jer će nas kazniti. I to bez megafona i napisanih pamfleta. Ništa se ne upali. Mogli su da imaju stav ali oko fudbala su se svi razumeli, jer smo živeli, igrali i sve za taj fudbal. Akcenat je na fudbal. Onda je došlo slobino vreme propagande gde su vesić i elita jasno videli kako se upravlja masama da misle svojom glavom i...imamo danas rezultat. Pa gde ćeš eksplicitniji primer ovoga što pričam u situaciji gde vrh grupe izađe sa debilnim stavom da vičemo crncima "UUUUU". To tako traje neki period od par godina i budale sa zapada tu mislim na one koji dolaze na evropske (mahom gastarbajteri ili iz tog miljea) jedva dočekaju da prime to. I onda na jednoj utakmici evropskoj popenje se čovek na šipku i kaže "od danas nema više vikanja crncima uuuu jer mi smo srbi, nismo fašisti i svi do jednog na severu aplauzom pozdrave to!? Pa jebem mu mater, neću da vičem crncu uuuu jer imam igrača crnog koji gine dole za mene. Ali ne, treba neko da mi kaže da vičem a onda da ne vičem. Naravno mozgovi sa ostalih tribina to nisu čuli pa i danas u evropskim nastavljaju a onda odu u nemačku i žive sa tim istim crncima bez problema.

Nem veze, nemam snage (a ni vremena) da ti dočaravam dalje šta i kako je bilo kad sve ssam znaš ali ne želiš da vidiš tj priznaš sebi da si živeo u zabludi jer jebiga "nije tvoje dete krivo, nego su ga je nateralo društvo da pravi gluposti".

Oko stava oko Bosančića i Babovića kojeg pominješ. Bosančića nisam gledao kako je igrao. Babovića jesam. Babović nam ne bi koristio ni sa ljudskog ni sa igračkog aspekta i zato sam protiov njegovog dolaska. Što se tiče Bosančića, mislim da je jedini koji se javno deklarisao kao Zvezdaš iako je bio u vezi sa komšijama. Verovatno je to bilo i kad je otišao od njih, ali nije imao nikakav interes u vezi ove naše priče jer je bio kilometrima daleko od dolaska ovde. Nije on pre mesec dana počeo da kači zvezdine slike. To ptičam ako je kriterijum zvezdaštvo kod vlasnika. Za igračke kvalitete ne mogu da procenim jer ga nisam gledao temeljnije. U svakom slučaju mislim da nema potrebe da se uzimaju igrači iz komšiluka jer pre svega ne mogu da doprinesu kvalitetu i ljudskosti (a tu nam najviše treba jer nemamo nijedno). Ukoliko se pojavi Spanulis što da ne?

Dodao bih samo to da zvezda diše kad je zagledana u Evropu. Od ternutka kad smo zagledani u svoj tor i komšijske krave, razmišljamo na stadionu o "našoj deci", igri na rezultat, velikoj suboti, svetim stvarima važnijim od fudbala...došli smo da je robi ustaša, Sale delija a vitez dukserica promoter grupe. Komšije su dale crncu traku i imale iskorak najveći dosad i u finansijskom i u igračkom smislu. Kod nas je to rezervisano samo za probrane. (naravno ti ćeš sad napisati a šta im to vredi, pa ću ti odmah sad vratiti na početak ovog teksta...i opet tata kupio kozu s plavim očima, krive noge ima...)
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Post by Либурнија »

Jedino gde si isključiv je u branjenju dela koji predstavlja vlasnike. I to je braniš od onih koji su bili deo te grupe mnogo duže od tebe i koji nijedan interes nemaju ni od kritika ni od pohvala iste kao i kad je u pitanju kritika ili pohvala poteza u klubu.
Врло је интересантно да управо ти пребацујеш релативизацију и искључивост мени. Оно гдје јесам "искључив" то је одбрана групе у оном дјелу гдје примјећујем да против групе водите кампању у циљу стигматизације и дискредитације исте. Био си активни припадник групе дуже него ја стицајем околности пошто си из БГ или мислиш да је неко могао са 11 година да путује 700 км на текме. Или касније да иде често са 2000 км? ОК, твоје је право да покушаш да ме дискредитујеш као саговорника таквом паткометријом а моје је да ти одговорим. Оно што је код тебе индикативно јесте да, као и многи људи који из неких разлога напусте сцену, постају радикални критичари исте, чак и непријатељи. Најискреније, мени су таква салте мортала страна, ја се не одричем злочесте дјеце већ настојим да ју "вратим на пут" када забасају.
To pričam u vezi tvog ČISTOG kluba pre 15. Bio sam i kad nas je bilo 150 (na istom tom severu) a bio sam i kad sam dolazio nekoliko sati ranije da bi stao ispod šipke zbog gužve. U vezi ovog pre 15 bih ti napomenuo da su tada bili veći vlasnici iako nisu bili članovi skupštine nego danas. Tad je bio legenda na čelu kluba a kako se upravljalo i odakle nismo imali dug, ako ti ne znaš onda ti ja ne mogu pomoći. To je i najvažniji razlog što sam napustio mesto gde sam bio 18 godina i prešao na drugi deo iako sam dobro znao da su udareni temelji današnje propasti.
Ти си напустио то мјесто а неко је остао да покуша да исправи криве Дрине. Слободан избор. Те ствари о којима причаш нису почеле ни 99. ни 2002. (када си по мом рачуну отишао), већ раније а касније су у доброј мјери и кориговане. Е сад, како није било дуга...такво вријеме. Кажеш ударени су темељи... одличан изговор за насљеднике, Пиксија, Топлицу Тану, Весића и сада ове. Па није им Џајић направио 40 милиона дуга (ако узмемо да је оставио 10 а није ни толико ал ајде). Е сад, јадног Пиксија, Тану и компанију отјерали су као навијачи. Па шта они има да се мјешају? Онда дођу Весић и витез, ајде мјешајте се, што се не мјешате?! Принципијелност ич. Мој став који се никада није мјењао јесте тај да није до навијача да воде клуб, само да буду коректив у виду "гласа народа". Клуб треба да воде изабрани органи а девијацијама и злоупетребама надлежне државне институције. Ту нема више навијачи шта да траже, све и да хоће.
Normalno je da navijači imaju stav. Pa prisustvovao sam utakmici gde nije bilo organizovanog navijanja i gde smo bili ne znam koji na tabeli i u jednom trenutku primimo gol za 0:1 na Marakani. Onda ustane Toda, pozove 15 klinaca i počne "Zeko odlazi" i Gojko Zec podnese sutra ostavku. Isto tako dolazili su u to vreme vođe na trening, organizovali sastanke, pričalo se sastavu tima o putovanjima, ali nisu šamarani igrači na treningu, nisu uključivani stavovi koji nemaju veze sa sportom kao bitniji od onoga zbog čega smo tu, nisu proterivane legende sa stadiona, nisu oni koji su okrenuti leđima ka terenu se pitali oko fudbalskih stvari (podržiš Jankosan zvezdaša a igračima skandiraš igrate ko Pičke).
Svest ljudi običnih navijača se na severu pormenila jer se i društvo promenilo nagore. Sećam se u jeku loženja na baklje, dovoljno je bilo da ko vodi ustane (kao protiv Žalgirisa) i kaže nemojte nešto slučajno da upali neko jer će nas kazniti. I to bez megafona i napisanih pamfleta. Ništa se ne upali. Mogli su da imaju stav ali oko fudbala su se svi razumeli, jer smo živeli, igrali i sve za taj fudbal. Akcenat je na fudbal. Onda je došlo slobino vreme propagande gde su vesić i elita jasno videli kako se upravlja masama da misle svojom glavom i...imamo danas rezultat. Pa gde ćeš eksplicitniji primer ovoga što pričam u situaciji gde vrh grupe izađe sa debilnim stavom da vičemo crncima "UUUUU". To tako traje neki period od par godina i budale sa zapada tu mislim na one koji dolaze na evropske (mahom gastarbajteri ili iz tog miljea) jedva dočekaju da prime to. I onda na jednoj utakmici evropskoj popenje se čovek na šipku i kaže "od danas nema više vikanja crncima uuuu jer mi smo srbi, nismo fašisti i svi do jednog na severu aplauzom pozdrave to!? Pa jebem mu mater, neću da vičem crncu uuuu jer imam igrača crnog koji gine dole za mene. Ali ne, treba neko da mi kaže da vičem a onda da ne vičem. Naravno mozgovi sa ostalih tribina to nisu čuli pa i danas u evropskim nastavljaju a onda odu u nemačku i žive sa tim istim crncima bez problema
Хоћеш мени сада да гурнеш у уста да ја то као толеришем и не критикујем?! То за Жалгирис се сјећам. И могу само да кажем - свако вријеме, носи своје бреме.
Oko stava oko Bosančića i Babovića kojeg pominješ. Bosančića nisam gledao kako je igrao. Babovića jesam. Babović nam ne bi koristio ni sa ljudskog ni sa igračkog aspekta i zato sam protiov njegovog dolaska. Što se tiče Bosančića, mislim da je jedini koji se javno deklarisao kao Zvezdaš iako je bio u vezi sa komšijama. Verovatno je to bilo i kad je otišao od njih, ali nije imao nikakav interes u vezi ove naše priče jer je bio kilometrima daleko od dolaska ovde. Nije on pre mesec dana počeo da kači zvezdine slike. To ptičam ako je kriterijum zvezdaštvo kod vlasnika. Za igračke kvalitete ne mogu da procenim jer ga nisam gledao temeljnije. U svakom slučaju mislim da nema potrebe da se uzimaju igrači iz komšiluka jer pre svega ne mogu da doprinesu kvalitetu i ljudskosti (a tu nam najviše treba jer nemamo nijedno). Ukoliko se pojavi Spanulis što da ne?
Још једном, није ствар у Босанчићу и Бабовићу већ у принципу - или треба да се одлуке доносе са навијачима или не треба. Мој став је да не треба али ипак им треба понекад опипати било. Играч коме се звижди на терену, никако нам није потребан а ни том играчу то није потребно у животу али онај ко је преузео одговорност за клуб треба да пресјеца САМ. Свакако да мора да се води рачуна о некој традицији клуба и симболици, не може да се ради баш папазјанија и о томе ако се не води рачуна имаћеш Динамо ЗГ...Ако је то циљ, онда ништа, хвала на разговору.
Dodao bih samo to da zvezda diše kad je zagledana u Evropu. Od ternutka kad smo zagledani u svoj tor i komšijske krave, razmišljamo na stadionu o "našoj deci", igri na rezultat, velikoj suboti, svetim stvarima važnijim od fudbala...došli smo da je robi ustaša, Sale delija a vitez dukserica promoter grupe. Komšije su dale crncu traku i imale iskorak najveći dosad i u finansijskom i u igračkom smislu. Kod nas je to rezervisano samo za probrane. (naravno ti ćeš sad napisati a šta im to vredi, pa ću ti odmah sad vratiti na početak ovog teksta...i opet tata kupio kozu s plavim očima, krive noge ima...)
Мени то као објашњаваш (велике суботе што се тиче то је промијењено сада, зар не?!)? Као, ја подржавам све то?! То је један од врхунаца твоје демагогије гурања некоме у уста оно што никада није рекао, дапаче. Е па, драги мој, мукотрпан пут је пред нама, и тешко ће ићи...али, теби то и није примарна брига. Оно што тебе и људе који слично мисле примарно интересује јесте негација и посљедично елиминација групе из свих сфера утицаја а по могућности и са стадиона. Или, да се "реформише" до непрепознатљивости, налегне на руду и конформише се (свакако и политички) па може онда и да остане. Људи као Гарнет и тсва су ми зато много оригиналнији и искренији од тебе - они то и јасно кажу.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Post by Константин »

Либурнија, имао си велику шансу да ништа не одговориш.
Врста која изумире
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Доћи ће, неће доћи...потенцијалне бомбе прелазног рока

Post by Либурнија »

Константине, никаква накина демагогија (90% чињенице а онда 10% идеологија) и твоје "мудре" опаске у циљу моје дискредитиације и приказивањем ме затуцаним ридикулом (хвала ти и на том, стари саборче), не мијењају много на ствари. То што ме нака бајаги не разумије...разумијемо се ми врло добро и знамо што се иза брда ваља. Никакво извртање ту не помаже, много је постова написаних који о томе свједоче. То што размишљате у категоријама "ко није с нама, против нас је", е то је већ психолошки и социолошки феномен наслијеђен из неких прошлих времена и та болест још није прележана. Ако сте као бивши "власници" "реформисани" и у складу са духом времена (као и мили вам вођа), на исправној страни, маните се "реформисања" мене (хвала, није потребно) и уживајте - биће ионако онако како ви прижељкујете и то већ добро знамо и ти и нака и ја па не видим чему толико кукање на нас актуелне "власнике"...
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by naka »

Liburnija, pravi si predstavnik stanovnika srbije. Kao da živiš ovde. U svemu tražiš da ti je neko nešto loše mislio (pa i da ti kaže dobar dan) a onda razvučeš teorije koje nemaju nikakvo uporište u realnosti i uvek pod plaštom teorija zavere.

rekao sam da sam bio deo toga ne da TEBI nabijem na nos što živiš negde daleko i nisi mogao da dođeš a da jesi...nego da kažem da sam bolje video. Iako se nisam slagao sa stavovima ja sam tu bio godinama dok nisam shvatio da neumitno idu u pravcu podrške uništavanju kluba od strane Džajića. Vratiti zločestu decu na pravi put!? Meni je kao pojedincu u organizovanim sistemima ostavljen izbor da budeš ili ne budeš deo istog. Moj je lični stav da budeš deo nečega do čega ti je stalo tj što misliš da te lično ispunjava i ima perspektivu. Kad to počne da klizi u propast tvoje je da ukažeš ako možeš i da se na kraju distanciraš. Nekad i na prvu loptu vidiš da je propast pa nećeš da budeš deo toga. Pa evo, isti primer sa RSB-om. Zašto nisi ostao tamo da ispravljaš krive drine i vraćaš decu na pravi put? Moje je bilo da budem deo toga jer sam pre svega verovao ljudima koji su ga vodili. Kad je eskalirala situacija, ukazao sam ljudima gde to vodi i u kom pravcu klizi. NA kraju kad sam saznao ko je glava i ko odlučuje o pravcu "razvoja" znao sam da je to završena priča za ono što meni daje energiju i gde mogu da uzvratim. A da sam to znao na početku, nikad ne bi ni počeo. Da li sam radikalni kritičar istog? Ne. Da li ostaje gorak ukus što je upropašćena odlična ideja koja je mogla da spreči mnoge štete koje se nanose klubu uz budući period gde bi mogla da ima značajniju ulogu u smislu monitoringa, podrške i argumentovane kritike novom vlasniku, pa normalno da ostaje.

Čudno je da mi u godinama gledamo dugoročno iako nam nije mnogo preostalo, a mlađi žive u današnjem danu (uz čudan pristup). Umesto da je obrnuto.

Da ti pojasnim i deo prelaska Džaja na pixija, tanu, toplicu, iako je milion puta prežvakano. Džajić je u sistemu "sankcija" i zatvorene zemlje normalno funkcionisano i nije mogao da pravi dug. S jedne strane bila je jedna baza koja se trošila tokom devedesetih (gde je jednog Đorđevića proglasio netalentovanim) i na to je uzimao pare. kasnije je počelo da presušuje izvor talenata ali dug nije rastao jer si u gladnoj zemlji rekao "ili igraj za džabe i platiš da odeš, ili te neće biti (kao igrača)". Pa njemu su tokom devedesetih dolazili kao instituciji da pitaju imaš li nekog centarfora, a on kaže nemate vi tih para idi te u ofku i uzmite Grubača. Naravno ako bi se neko od igrača pobunio jer nije dobio ništa godinama i odbijao da potpiše naredni prolazio je ko...(znaš dobro). I normalno da je u teoriji bio MALI dug uz njegove pune džepove, ali u praksi rezultati su počeli da klize na dole jer je došla nakon 2000-te evropska inspekcija. Onda pucaju petarde, sramote i kralj postaje go. Na vreme beži jer se nakrao a i shvatio je da ako hoće nesšto više mora da dovede nekog i da počne da plaća plate. Normalno da nije bilo ni kapaciteta ni volje da tako nešto uradi i rezultat je bio povlačenje. Da je ostao, bio bi isti rezultat kao nakon ovih godinu dana dok je bio klubu tj bio bi još gori.

E onda dolaze manje ili više (ne)sposobni sa kojima umesto da kreneš u razgovor o budućnosti kluba ili sprečavanju nekih šteta, ti krećeš u otpor i bojkot dok se ne vrati vođa koji je sam otišao da troši krvavo zarađene pare. I smenjuješ ih i pružaš otpor i pre nego su seli i ubijaš i promil (ako postoji) šanse za nešto bolje. Na kraju podržiš viteza jer čuva fotelju vođi. Rezultat? evropske utakmice na pripremama sa nepoznatim ekipama koje igraju u majcama i menjaju se dok traje igra.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by Либурнија »

naka wrote:Liburnija, pravi si predstavnik stanovnika srbije. Kao da živiš ovde. U svemu tražiš da ti je neko nešto loše mislio (pa i da ti kaže dobar dan) a onda razvučeš teorije koje nemaju nikakvo uporište u realnosti i uvek pod plaštom teorija zavere.
Можда. Па ипак, нема теорија завјере. Све се своди на интересе који су или супростављени или сукладни, било да се ради о земљама, регионима, фирмама, друштвеним слојевима, интересним групама или појединцима. Нема ту ништа апстрактно.
naka wrote:Vratiti zločestu decu na pravi put!? Meni je kao pojedincu u organizovanim sistemima ostavljen izbor da budeš ili ne budeš deo istog. Moj je lični stav da budeš deo nečega do čega ti je stalo tj što misliš da te lično ispunjava i ima perspektivu. Kad to počne da klizi u propast tvoje je da ukažeš ako možeš i da se na kraju distanciraš. Nekad i na prvu loptu vidiš da je propast pa nećeš da budeš deo toga. Pa evo, isti primer sa RSB-om. Zašto nisi ostao tamo da ispravljaš krive drine i vraćaš decu na pravi put? Moje je bilo da budem deo toga jer sam pre svega verovao ljudima koji su ga vodili. Kad je eskalirala situacija, ukazao sam ljudima gde to vodi i u kom pravcu klizi. NA kraju kad sam saznao ko je glava i ko odlučuje o pravcu "razvoja" znao sam da je to završena priča za ono što meni daje energiju i gde mogu da uzvratim. A da sam to znao na početku, nikad ne bi ni počeo.
Као прво, није баш захвална поредба а пошто смо рекли да нема више расправа о томе, нећу сада шире да елаборирам зашто није. Пази шта је кључно - из најбоље намјере смо се зајебали. Тако је и са навијачком групом: већим дјелом из најбоље намјере, почињени су зајеби. Рецимо 5. октобар...зајеб вијека навијачке групе. А послије тога укупна ситуација постаје хаотична, непрегледна па ниси више бирао између 2 зла него из међу више њих а то се, наравно, одразило и на клуб преко којега су се како год још увијек обртале значајне паре, поготово у српским релацијама гдје можеш да купиш глас народног посланика за пар хиљада евра. По инерцији је то ишло још пар година са Џајом који је био ипак кадар да (не улазећи сада како) навата добрих клинаца па нам је одатле и остала као задња добра генерација та Басте, Луковића, Мустафе, Жигића, Пантелара...Мене уопште не чуди што се навијачка група ту није снашла пошто се ту није знало ко пије ко плаћа.

naka wrote:E onda dolaze manje ili više (ne)sposobni sa kojima umesto da kreneš u razgovor o budućnosti kluba ili sprečavanju nekih šteta, ti krećeš u otpor i bojkot dok se ne vrati vođa koji je sam otišao da troši krvavo zarađene pare. I smenjuješ ih i pružaš otpor i pre nego su seli i ubijaš i promil (ako postoji) šanse za nešto bolje. Na kraju podržiš viteza jer čuva fotelju vođi. Rezultat? evropske utakmice na pripremama sa nepoznatim ekipama koje igraju u majcama i menjaju se dok traje igra.
Овдје се сада надовезујемо на претходно. То је то несналажење на свим странама. Пикси се ту уопште није снашао и изгледа да уопште није био свјестан гдје је дошао. Па чекај, њему је спонзорски пул одјебао у скоковима и оставио га ко говно на киши а какве то везе има сад са групом?! Оно што је људе највише иритирало у тој и потоњим управама, то је Мишковић. И дан данас нико није дао сувисао одговор на питање - зашто је давао позајмице а није био генерални спонзор за "пишљивих" милион евра? Уопште нећу да улазим у биографије тих ликова (мићовића, Козића, Топлице, Мишковића) мада би ту имало много тога да се продискутује. И ово, Пиксија није отјерала навијачка група, то је мит за дневнополитичке потребе а "новине" и "српска јавност" то увијек ревносно поткријепе.

Што се тиче доласка Лукића - навијачка група је била против његовог инсталирања и дала је разуман приједлог пријелазне управе од Таниних и Лукићевих кадрова, да се расчисте и положе рачуни. Онда је "звездашка јавност" (подвучена Весићем) и ветерани заграктала - или Лукић или нико. Онда је дошао витез и Весић који су успјевали да продају мудо за бубрег око годину дана о "нашој деци", ветерани су пацификовани Пижоном тренером, домаћинском пословању...чувањем столице Џаји што је била ноторна лаж пошто их је болио неки туки за Џају али је могао да посложи као весићевски маркетиншки гег. Онда је и доведен Газпром и учинило се да се види неко свјетло на крају тунела. Јак адут, то мора признати свако. Тада се још није зорно видјело да ће крава да намузе неког лијека али пошто је у основи фалична да се ритне увијек и све проспе. Онда је неким битним људима из навијачке групе допиздило то мајмуниусање па су отјерани кримоси Мајами и Аџа а покушано је и са Весићем али и сам знаш и видиш на најсвјежијем примјеру да је Весић предубоко укоријењен и да има 100 живота. И шта онда раде? Ваде зеца из шешира у виду Робија и купују си додатно вријеме. И наравно, на крају све усеру што је овај успио да покрене, растјерају му битне играче и све се заврши сузама. "Роби усташа" и "јанкосан звездаш" су ипак инцидентни моменти а не став навијачке групе и када се то буде промјенило мене више север видјети никада неће!

Оно што мени смета у погледу расправа о навијачкој групи је искључивост и екстремни ставови типа "мафијаши, кримоси, насилници, уништитељи". Какве ту расправе може да буде и анализе? То је идеологија, сукладна владајућим трендовима у друштву...а и неистина а најопасније су оне неистине које имају утемељење у полуистинама. И ти сада очекујеш од мене да се ту прикључим?!

И још ово: зашто је доведен Терзић и какви, могуће и дугорочно штетни дилови, могу да се направе??? Захави нам је дао паре за Максимовића и продао га када и како је хтио. Најлошија варијанта би била да нам он одводи клинце за сићу коју ће одма да нам да а ми да служимо за препродају половњака типа Гаврића и Планића. Да, комшије су примјер...ди су им паре??? Док се ми расправљамо око лањског снијега, могу да се издогађају ствари...и да паднемо шаптом.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by Константин »

Либурнија никада нисам ни помислио, заиста ни један једини пут, да је оно што пишеш малициозно према било коме. Искрено. Али невјероватно је колико неке ствари идеализујеш па онда када кренеш нашироко са додатком политике, човјек мора да одговори понекад и саркастично јер се просто све то понавља да кренемо са неким конкретним стварима таксативно а ти одеш у ширину.
Кажеш саборци смо. То је прави доказ да си идеалиста. Какви смо ми саборци? Зато што смо у једном периоду на РСБ покушавали да причамо о стварима које је неко минирао? У неким стварима смо се слагали а у некима не, и тада и сада. Ови што су саплитали отварање неких тема на оном форуму, сада то више не раде. Ја за неке теме просто више немам ни грама толеранције. Па шта? Пишемо и причамо и различито или слично, ништа специјално.
Нака ти је поставио питање на које ниси одговорио а које опет има везе са идеализовањем. "Зашто ниси остао на РСБ и покушао да васпиташ млађе нараштаје"? Када си неки дан чуо да ипак има кочења из групе у вези Босанчића ниси прво рекао да то није у реду, него си отишао у ширину са причом о васпитавању млађих. Ало, па сви ми када васпитамо само нашу дјецу исправно у данашње вријеме глобализма, ми смо урадили огромну ствар. Гдје још да се бакћемо са туђом? И на који начин? У ширину идеш по дифолту када је тема група иако ти је од стране људи речено да када се критикује не мисли се на читав Север него на мали број људи који све то контролишу.
Слично је и са политиком. И клинцима је јасно да политичари вршљају по клубу, али не мора се у контекст једног спортског клуба стално стављати политика и политичари, тако да понекад испадне да играчи и тренер не утичу на успјех ни 1%. Политичари су константа од 1945. и није то баш тако компликовано да се измишљају и разне теорије у вези њих. Наиме, све то треба да се гледа кроз њихов однос према Звезди. Бугарчић је био нпр. комуњара, она права. Међутим, Бугарчић је имао муда да залегне за клуб када је то било потребно. Саша Антић је верзија црвеног али рецимо није никада писнуо колеги Ружићу након ицидента у ложи лавора. М. Марјановић је помогао највише око Земунела у вријеме док је састанчио са својим страначким колегама из Звезде. Исто је било и треба да се гледа и за остале "опције" и тада и сада. Шта је ко урадио за клуб и то је то. Не може Звезда бити ближа овој или оној опцији нити се робовати неким принципима (а неки ипак треба да постоје). У свим странкама када су гробари имали познате имали смо и ми наше представнике. И што се тиче принципа исто се може свашта пронаћи. Неки дан тема Босанчић (видјећемо какво је појачање) и оспоравање а у КК Гуровић је незванично проглашен легендом, обожава га група. Човјека који је прије заиграо за Партизан и то не као клинац и годинама када је могао да бира клуб. Треба само бити реалан. Фокус да су више фудбал и кошарка, а мање остало! Звездина публика је некада изузетно спортски била писмена, данас је стање катастрофа, рекао бих и пропорционално стању клубова...
Врста која изумире
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by Либурнија »

Константин wrote: Кажеш саборци смо. То је прави доказ да си идеалиста. Какви смо ми саборци? Зато што смо у једном периоду на РСБ покушавали да причамо о стварима које је неко минирао? У неким стварима смо се слагали а у некима не, и тада и сада. Ови што су саплитали отварање неких тема на оном форуму, сада то више не раде. Ја за неке теме просто више немам ни грама толеранције. Па шта? Пишемо и причамо и различито или слично, ништа специјално.
Ради се о уважавању а ти се присјети када и гдје је спирала отровних стрелица почела...и само зато што се твдоглаво покушава наметнути само сопствени став као једини исправан.
Нака ти је поставио питање на које ниси одговорио а које опет има везе са идеализовањем. "Зашто ниси остао на РСБ и покушао да васпиташ млађе нараштаје"?
Нећемо о томе а ти погледај мој потпис па размисли. У вези потписа, нака тако види групу и мисли да не вриједи, ја је тако не видим, чак ни вође, и мислим да вриједи. Другачији смо типови, он је консеквентно рационалан, ја нисам, како ти кажеш "идеалиста"... А што је живот без идеала?! А што је та Звезда и север ако није и емоција?! То су ствари које се не могу научити силом усвојити или задржати, или су ту или нису. Читајући уназад моје постове, ријетко сам фулао у процјенама и прогнозама и то без икаквих инсајдера у клубу а често сам погађао и ствари око навијачке групе и прије него што сам се распитао (што је понекад јако тешко с обзиром на "медије" и "глас јавности") и успркос томе што сам идеалиста. Имати идеале не значи да се идеализује све и свашта и да се живи у магли.
Када си неки дан чуо да ипак има кочења из групе у вези Босанчића ниси прво рекао да то није у реду, него си отишао у ширину са причом о васпитавању млађих
Сами смо криви и ту није проблем само трибина. Нисмо клинце учили да су гробари највећи ривал али су небитни пошто смо ми Звезда. Млађе генерације су јако оптерећене њима. Јесте да су одрастали у сасвим другачијем и накарадном амбијенту гдје је најважнија утакмица године против Партизана али и ми смо направили пропусте. Ни на матичном форуму који је много масовнији није чињено много против тога. Великим дјелом је одговорност и на нама старијима.
Требао сам да нацртам, да истакнем паролу "ДРУЖЕ ТИТО МИ ТИ СЕ КУНЕМО" да би ти схватио да то не одобравам?!
У ширину идеш по дифолту када је тема група иако ти је од стране људи речено да када се критикује не мисли се на читав Север него на мали број људи који све то контролишу.

Одговорио сам на адекватној теми. Нисам нипошто против критике, дапаче, и сам их критикујем али сам против пљувачине пошто се то коси са неким мојим виђењем форума и звездаштва које ти, свакако, не мораш да дјелиш.
Бугарчић је имао муда да залегне за клуб када је то било потребно.
Два раздобља и система који више никакве везе једно с другим немају па тако ни изазови истих.
Гуровић је незванично проглашен легендом, обожава га група. Човјека који је прије заиграо за Партизан и то не као клинац и годинама када је могао да бира клуб. Треба само бити реалан.
Фудбал и баскет и остали мали спортови нису исто и никада нису били код навијача исто третирани. Шилобад је и ономад мало кога интересовао али Милко Дебилко итекако. То је неко неписано правило.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by Константин »

Ако за "ове друге" Звезда није емоција а послије деценијског скрнављења и понижавања Звезде и даље је прате, ја не знам шта је. Ствар је перцепције, емоција се исказује на разне начине а нарочито на утакмици. Када се прича о озбиљним стварима поготово о послу (теме управа спадају у тај терен) онда нема емоције те врсте, баш због Звезде. Овде је био једно вријеме форумаш ако се не варам Ред Харт (извињавам се ако није тачан ник) који се као разочарао јер је превише "мрачно мјесто". Човјек је отишао на други форум, добио и чин а причао је да он има разумијевања за ову управу када види у којим условима раде!? Стари прдоња као и ми (можда и старији) и ладно гута лоповлук и пишање по клубу послије свих година и деценија лоповлука. Е па не може емоција према клубу да се дијели са свим који са клубом имају везе...
Врста која изумире
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by Либурнија »

http://crvenazvezdabeograd.tv/forum/vie ... 4f2#p52050" onclick="window.open(this.href);return false;
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by Либурнија »

Константин wrote: Ови што су саплитали отварање неких тема на оном форуму, сада то више не раде. Ја за неке теме просто више немам ни грама толеранције.
Константин wrote:Када се прича о озбиљним стварима поготово о послу (теме управа спадају у тај терен) онда нема емоције те врсте, баш због Звезде. .
Ерго, пошто су неке ствари исправљене, не брани се отварање тема, треба емоције оставити по страни и прећи на пословник штоћерећи да не би требало више да постоје препреке за повратак на матични форум. :mrgreen:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by Константин »

А ове 2 франкештајнски спојене реченице би требало да су поента читаве приче?
Е хбг...
Врста која изумире
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: 6.јун 2014. Звездин дан Д - шта и како даље?

Post by Либурнија »

Opusti se. :D
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
Locked