"Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играчима

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by Valter »

Slušam sad Stojadinovića na Radiju S, kaže jednu situaciju:

Sa Pintu: Bajko, do you understand?
Bajko mačka: Što kaže ovaj?

:smeh:
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by Ivan Vasev »

Valter wrote:
Valter wrote:Kako se može čuti, na leto su na prodaju Milivojević, Mićko, Mudrinski i Lazović.

Pored njih, naravno, neće biti ugovora za Petkovića, očekuje se raskid sa Jovanovićem, kao i odlazak Milijaša.

Uglavnom, veliki remont se sprema. Verovatno i opravdan.
Da, ovako će definivitno i biti. Mudri se ni treneru ne sviđa. Ne može da isprati to što ovaj hoće od njega, tako da na leto ide sigurno. Mićko i Luka isto. Laza mu se sviđa ali je on "zlatna koka" (kako reče SD), pa će klub hteti da na njemu zaradi.

Znači ti gore pobrojani gotovo sigurno na leto svi idu. Videćemo da li neko još.

Pošto svi pobrojani odu, postavlja se pitanje: A s kim ćemo to igrati. Za adekvatne zamene, akamoli pojačanja nemamo novca. Znači li to svesno odricanje od šampionskih ambicija? I hoće li posle sedam sušnih godina stići preporod? Nekako mi je teško prihvatiti da će nas komšije prestići po broju šampioskih titula.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by Valter »

Pa u špicu Dauda, Kasalica, Mihajlović, Ožegović. Na zadnjem veznom Garido. Prednjeg veznog je svakako trebalo dovesti i najmanje jedno krilo.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by tsva »

I stopera i oba beka itd...

Treba prodati sve sto je moguce prodati i poceti iz pocetka. Sacuvati samo one sa povoljnim ugovorom i potencijalom.


Mi od nasih igraca trazimo sve manje i manje a isti nas i u takvoj konstalaciji razocaraju
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by Valter »

Pazi jednu stvar. Takvo nabrajanje je besmisleno jer je nemoguće kupiti 9 igrača niti će se to ikada desiti.. Neko mora i da ostane. Treba to sve, ali za tako nešto ne postoje ni teoretske šanse, ni u srećnija vremena. Sa 4 kvalitetna pojačanja bila bi druga priča. 2 u odbrani i 2 u vezi.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by tsva »

Kunem ti se Bunjevcevicem da je moguce sa slepera istovariti i 15 novih igraca ako je potrebno. Pitanje je da li je to efektivno i kakve bi rezultate dalo ali je svakako ne samo moguce nego se vec i desilo i to ne tako davno. I Adja je na pocetku doveo brdo drvne gradje za lepe procente.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by Ivan Vasev »

Kad se setim kakva je nekad bila groznica prelaznih rokova. Svakog jutra sam pre 7 izjutra već bio na kiosku, kupovao jutarnje novine, ne bih li saznao koga je tog dana Džaja doveo u Crvenu zvezdu. Najčešće su se Džajina pojačanja poklapala sa spiskom mojih želja, jer je kvalitet bio vidljiv, prepoznatljiv, jasno se videlo ko je igrač za Crvenu zvezdu, a ko nije...Tako negde do 2000, do dolaska Pjanovića, Pantelića...

E sad da mi taj isti Džaja da odrešene ruke da mogu da biram igrače po svojoj volji, ja to niti bih znao niti umeo. Prvo zato što više na ovom našem tržištu nema igrača po meri Crvene zvezde, drugo zato što sam ja totalno pobrkao lončiće, više ne znam šta je kvalitet za Zvezdu, a šta ne.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
Valter
Члан клуба
Posts: 214
Joined: Sat Mar 16, 2013 7:04 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by Valter »

tsva wrote:Pitanje je da li je to efektivno i kakve bi rezultate dalo ali je svakako ne samo moguce nego se vec i desilo i to ne tako davno.
Pa ja ti to i govorim. Glupo je da raspravljamo da nam treba 8 igrača kada nema šanse da današnja Zvezda uspe da dovede 8 kvalitetnih igrača. Možeš da imaš u klubu 100 ljudi koji prepoznaju kvalitet, kada para za 8 kvalitetnih igrača jednostavno nema. Nema ni za 4, ali se treba ipak uzdati u neko umeće SD-a.

Naravno, mi ne bi bili mi kada ne bi ispustili gomilu igrača koji bi nam bili dobri. Na pamet mi pada letošnji prelazni rok kada sam se nadao da će Lukić dovesti Vujadinovića iz Javora (našeg bivšeg omladinca). Tačnije bio je igrač Udinezea. Na leto mu istekao ugovor i bio je slobodan u izboru nove sredine. Znači sasvim dobar štoper, sa prosečnom platom, praktično zicer. Ali ko to da se seti u tadašnjoj upravi? Lik mesec dana posle toga potpiše za Šturm.


edit: evo recimo u ekipi koja se bori ozbiljno za ulazak u JSL, standardno igraju 3 naša omladinca i dvojica su među najboljim igračima.

http://www.prvaligasrbije.com/?nav=zapi ... zapid=2347
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by crazynorth75 »

Slažem se i vjerujem da će Stojković konačno dobiti šansu iduće sezone, Srnići su standardni, igraju dobro, pogotovo Slavoljub, sad dal' je to dovoljno za Zvezdu vidjećemo. Nikako mi ne ide u glavu da se navodno Mikiću nudi produženje ugovora, a Kaduu još ne. Kaduu bi iduće sezone trebalo dati i kapitensku traku, državljanstvo mislim da već ima, rijetko pošten i zahvalan igrač, a nije preskup.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
EmptyClip
Члан клуба
Posts: 748
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:40 pm
Location: Рума (нови сад)

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by EmptyClip »

Драгољуб не знам какав је, ал Славољуб мора да се убаци у први тим, не видим разлог да тај момак не буде бар резервно лево крило.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by tsva »

U slučaju Ožegovića, dakle, potvrdila se ona stara da “dok jednom ne smrkne, drugom ne svane“. Mnogi igrači koji su bili nedodirljivi kod Aleksandra Jankovića su kod Sa Pinta pali u drugi plan, ali su neki drugi iskočili. Sasvim logično, mladi Banjalučanin je oduševljen Portugalcem.
“Prvo, on je bio trener Sportinga i izbacio jedan Mančester Siti i tu niko ne može da mu kaže ’A’. Drugo, mislim da je baš on bio potreban Crvenoj zvezdi, jer je veliki motivator, stalno nas bodri, viče, a svi znamo da smo kao ekipa bili ubijeni dešavanjima u klubu u poslednjem periodu. Ubeđen sam da je i njegov taktički pristup odličan, iako nismo imali dovoljno vremena da ga usvojimo“.

Postavlja se pitanje: Šta je to Sa Pinto toliko radikalno promenio za ovo kratko vreme?
“I dalje igramo u formaciji 4-2-3-1, ali su igrači dobili sasvim drugačije zadatke. Mnogo je više defanzivnih obaveza što se i videlo, jer nismo primili gol, a do skora se to dešavalo na maltene svakoj utakmici. Naravno da Zvezda mora da igra na gol više, ali ne smemo da srljamo i jurimo i otvaramo rupe pozadi. A sigurno da imamo kvalitet da svakome damo gol, da li jedan, dva ili tri... Nebitno je, ako ne primimo gol“, raportira Ožegović.

Dodatan ’dobitak’ za Zvezdu je, barem po mišljenju Ožegovića, i dolazak sportskog direktora Zorana Stojadinovića, pa čak i njegovo prisustvo na klupi tokom utakmice.
"Mnogo znači kada je on tu, manji je pritisak, jer može da te ohrabri kada treba. Uostalom, on je napravio takav odnos da u svakom trenutku možeš da mu se obratiš za sve, nebitno da li je u pitanju teren ili finansije. A to nam treba, jer svi znamo kroz šta smo prošli u poslednje vreme", smatra Ožegović.
ako me secanje ne vara isti ovaj je hvalio rad kod Jankosana jedared. Uglavnom ne zraci inteligencijom. Valjda ce da pokaze nesto vise od padanja i sirenja ruku.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by Константин »

Искрено, осим борбености против РКГ ништа од Ожеговића нисам видио. Надам се да ће земљак за почетак имати мање изгубљених лопти. То у комбинацији са борбеношћу има шансе да буде корисно. Видјећемо, надамо се...
Врста која изумире
РС Либурнија

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by РС Либурнија »

Константин wrote:Искрено, осим борбености против РКГ ништа од Ожеговића нисам видио.
И то је нешто у данашње вријеме. Највећи борци и паљевине су ионако Бајко и брат Каду. И зато им и једном и другом капа доље! Види се и код једног и другог да им је стало, нема фолирања и шалтања у нижу брзину ма ко да је противник. Бајко јесте зезно неколико голова јесенас али нас је зато ихахај пута спашавао, понекад и од бламажа. Каду - човјек боловао цијелу сезону а трчи ко луд и врши пресинг на противникову задњу линију, скоро па једини у 1. пол против Крагујевца. Да имамо 11 таквих гдје би нам био крај. Просјечни фудбалери са великим срцем и мотивом у правилу направе веће каријере но талентовани играчи фолиранти.

А за Бајка ме чуди да га багра није отјерала баш као и Тошића и Борху. И један и други су гинули на терену иако један "зли странац" а други "повратник и Карлеуша". Све то није било довољно, пошто су стали на жуљ лажовима када су их по ко зна који пут испалили за паре, па су зато и шутнути.
User avatar
Ariljac
Звездаш
Posts: 184
Joined: Mon Mar 25, 2013 6:25 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by Ariljac »

Slazem se da se Ozegovic borio i trudio i trcao.E sad osim toga nisam nesto mnogo video od njega ali sto kaze Liburnija-I to je nesto.Ono sto je meni zasmetalo je isto ovo padanje i sirenje ruku sto kaze Tsva,podsetio me na Kasalicu. :) Trebalo bi vise da se trudi da nauci nesto a ne da se pretura.Ali mlad je pa cemo videti...
NIT SESELJA NITI DRASKOVICA,MI SMO VOJSKA DRAGANA DZAJICA!!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: "Ти доле на терену Звездин грб што носиш" - тема о играч

Post by crazynorth75 »

Da se nadovežem na priču o Ožegoviću, ono što meni smeta kod njega je što mnogo brate brblja, te nije valjao Robi, jankosan super, te sklonjen bez razloga, Sa Pintu sada car... Premlad je on i treba da se samo skoncentriše na treninge i učinak na terenu, a ne da sa 19 godina stalno nešto laprda, kriv mu ovaj, kriv mu onaj. Ja nisam nešto pretjerano ni nezadovoljan njegovom izvedbom u subotu, naravno nije to bila ni neka grandiozna predstava. Otvoren je drugi bok njegovim ulaskom, rasteretio se malo Mladenović, nije to Ožegoviću ni prirodna pozicija. Inače mnogo više naši igrači pričaju mimo terena, a to već postaje pomalo iritantno...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked