Наша Звезда водиља - звездаштво

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by crazynorth75 »

Živio deda i ne daj se :ziveli:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ghv2GPa3 ... e=youtu.be[/youtube]
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by crazynorth75 »

Ajmo djeco malo na glasanje, bira se Zvezdaš sedmice - http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum ... &start=180" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Ivan Vasev »

crazynorth75 wrote:Ajmo djeco malo na glasanje, bira se Zvezdaš sedmice - http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum ... &start=180" onclick="window.open(this.href);return false;
Dao si pogresan link ka skrivenom podforumu. :lol:
Za trenutak pomislih da sam dobio disciplinsku. :shock:

Ispraviooo. cn75
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by crazynorth75 »

Uh umalo da otkrijem tajnu svetog grala :o , elem, jel ovaj valja? - http://www.crvenazvezdabeograd.tv/forum ... &start=180" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by carapan »

Znaci krijete se po mracnim hodnicima? :kreza:
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by crazynorth75 »

Eis, kakvi hodnici, katakombe prave...
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Звездаштво

Post by Ганац »

Bećković: Stojković je veliki izdajnik!

Fudbal 06:17, 20.12.2013.

Autor: Foto: Fonet

Pošalji e-mail
Odštampaj tekst

A

U školi, na pitanje ko su najveći izdajnici u istoriji, Luka je rekao da je najveći izdajnik Juda! Drugo mesto zauzeo je Vuk Branković, a treće golman Stojković. Uopšte se nije šalio - kazao je Matija Bećković
Matija Bećković

Porodično mrze Partizan... Matija Bećković

Mali je delija.
Vladimir Stojković jedan je od tri najveća izdajnika na svetu, tvrdi Luka Višnjić, unuk srpskog akademika Matije Bećkovića, inače velikog navijača Crvene zvezde. Gostujući u emisiji Tanje Peternek Aleksić na RTS „Kao sav normalan svet“, Matija Bećković (74) izneo je zanimljivo stanovište svog unuka koji je, kao i deda, veliki poštovalac kluba s Marakane.

Golman Vladimir Stojković pre tri godine pojačao je Partizan, a ime je stekao u Crvenoj zvezdi. Poznate su njegove rečenice pre odlaska u Humsku da njegovim venama teče crveno-bela krv i da mrzi Partizan. Posle dolaska u tabor Partizana, te uvreda i pretnji koje je dobio od Delija, navijačima crno-belih se posle 139. „večitog derbija“ na Marakani zahvalio pokazavši majicu sa natpisom „Oprostite mi moju ružnu prošlost“.

- U školi, na pitanje ko su najveći izdajnici u istoriji, Luka je rekao da je najveći izdajnik Juda! Drugo mesto zauzeo je Vuk Branković, a treće golman Stojković. Uopšte se nije šalio - kazao je Matija Bećković.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by carapan »

Svaka cast za oca Luke Jovica.. Sta je on pregurao, svaka mu cast..
"U moju kuću, daleko od Beograda, dolazili su Fredi Bobić i Miki Stević. Hteli su malog da vode u u Štutgart, odnosno Dortmund. U to moje dvorište dolazilo je mnogo ljudi, da ih sad sve ne imenujem. Hteli su da pravimo predugovore. Nuđeno mi je da dobijem nemačko državljanstvo i da odvedem celu porodicu. Nisam hteo. Jer da nije Zvezde, kakva je takva je, za moje dete se bi ni znalo. Nisam od roditelja koji ucenjuju i prete tužbama."
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Stenly
Члан клуба
Posts: 632
Joined: Thu Apr 11, 2013 12:44 am

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Stenly »

Duh Zvezdaštva:

То што су, како он сведочи, већина свештеника у СПЦ звездаши, заиста представља мистерију, осим ако се не прихвати већ толико пута понављана теза да су, поред САНУ и „Политике”, Звезда и СПЦ – четири стуба српства.


Владике фудбалске и звездашке

Епископат СПЦ има довољно јак фудбалски кадар да би могао да попуни празнине у многим клубовима, што на терену, што у управама или на трибинама


Српски фудбал јесте такав какав је, па је навијачка молитва увек добродошла. Нарочито ако стиже од оних који имају пуномоћје свевишњег за деловање на земљи. Али, нису поједини архијереји само велики заљубљеници фудбала који гледају утакмице из стадионске ложе или из владичанског трона. Епископат СПЦ има довољно јак фудбалски кадар да би могао да попуни празнине у многим клубовима, што на терену, што у управама или на трибинама, док би некe владике, у случају да црне мантије замене дресовима, можда и завладали онемоћалим тимовима Звезде или Партизана.

Владика захумско-херцеговачки Григорије, дугогодишњи пријатељ легендарног центарфора Црвене звезде Душана Савића, некада је умео да истрчи у Звездином дресу и да са Дулетом, Пижоном и својим кумом, кошаркашким дивом на месту плејмејкера, окорелим Партизановцем Дејаном Бодирогом, одигра жестоке утакмице малог фудбала. Григоријеви пријатељи из Београда кажу да епископ толико жели победу када игра да судија свира крај тек када то објави владика. За време саборске седнице 2010. Григорије је отишао на стадион београдског Фудбалског клуба Дорћол само да би Дорћолцима показао како се игра у Херцеговини.

Дрибла ли још владика Григорије и својим шутевима нервира не само бекове, већ и конзервативне кругове у Патријаршији?

– О фудбалу већ дуже време не промишљам, али га и даље играм, чини ми се добро. И данас, кад год видим лопту, морам да је узмем у руке, додирнем. На пијаци у Требињу деца често играју фудбал. Кад год наиђем додају ми лопту. Увек покушам нешто да изведем, неку финту, понекад и успем. Наједанпут се нешто пробуди у мени када видим лопту. Какву то моћ она има? Каква се тајна крије у њеном облику? Можда бескрај. Бескрај могућности. Можда игра. Можда осећај. Бог зна. Ја само знам да јој још не одолевам – признаје владика Григорије.

Протојереј-ставрофор др Велибор Џомић, парох подгорички и координатор Правног савета Митрополије црногорско-приморске, можда пажљиво одмерава речи када се дебатује око положаја СПЦ у Црној Гори. Али, када се помене фудбал, из Џомића се јавља његово друго, звездашко „ја”.

– Није тајна већ понос и дика – велики сам звездаш. Од средњошколских дана сам ишао на све велике Звездине утакмице, а посебно на дербије. Нисам правио селекцију, али осим једног Милана Шћеповића у нашем друштву, и није било „гробара” – признаје један од најугледнијих црквених правника.

Џомић служи у Цркви Светог Ђорђа под Горицом, а одмах до ње је стадион Будућности. Узгред, изграђен после рата на одузетој црквеној земљи. Увече, док служи вечерњу службу, често чује хук са стадиона.

– Знам и често виђам „варваре”, навијаче Будућности и јако су ми симпатични зато што су љубав према клубу ставили у први план, а поделе на Србе и Црногорце и остале, оставили на другу страну – прича Џомић.

Он, ипак, није разапет између „варвара” и „делија”.

– У цркви су ми сви исти. Постоји једна анегдота и са Партизановим навијачима. Кренули они из Подгорице на једну квалификациону утакмицу за Лигу шампиона и зову ме негде из кањона Мораче и траже мој благослов. Наравно, благословио сам им пут, али не и победу. И тако је и било. Срећно су путовали, али су лоше прошли – смеје се један од најближих сарадника митрополита Амфилохија.

Митрополит, иначе, не прати фудбал. Али, ко би очекивао од Амфилохија да га понекад и заигра. Додуше, само са децом.

Али, прича се да је у Богословији играо одлично.

– С друге стране, умировљени владика Атанасије Јефтић и прати и воли фудбал. Док сам службом био у Херцеговини често смо на једној пољани играли фудбал на мале голове: владике Атанасије и Григорије, игуман Сава, отац Станислав, ја, и други. Заиста, незаборавно – прича духовни и фудбалски радник Џомић.

То што су, како он сведочи, већина свештеника у СПЦ звездаши, заиста представља мистерију, осим ако се не прихвати већ толико пута понављана теза да су, поред САНУ и „Политике”, Звезда и СПЦ – четири стуба српства.

И професор Православног богословског факултета Универзитета у Београду Владимир Вукашиновић, један је од – црвено-белих. И у души, и на делу. Он је освештао Маракану 23. августа 2009. године, али је остало питање – да ли је нечастиви истеран из Звездиног храма.

– Након освештања Звездиног стадиона чули су се, понекад недобронамерни, понекад неупућени коментари и питања: да ли ће Звезда сада бити непобедива? Приликом чина освећења, на такве и сличне коментаре, одговорио сам да се овом свештенорадњом не гарантују победе над противницима, али да се, уколико и ми придодамо свој труд чину освећења, гарантују, уз помоћ Божију, победе над самим собом, над сопственим ограничењима и страховима, сопственом слабошћу. А од тога до победе над неким другим фудбалским тимом није много далеко – проповеда Вукашиновић.

Ситуација је, сада, далеко јаснија. Навијачи не зову узалуд са трибина помоћ са небеса: „Помози, Боже!”. Јер, његове слуге су, често ту, поред њих. Па, шта им бог да!

Један од њих јесте владика јегарски Порфирије. Није дуго ишао на Маракану, осим на промоцију једне књиге о Звезди.

– Има ли неки партизановац међу владикама – питам Порфирија.

– Вероватно, али га још нисам открио – одговара он.

-----------------------------------------------------------

Каратиста Ракита

– Увек сам играо фудбал у одбрани – открива епископ бихаћко-петровачки Атанасије Ракита. Он је играо фудбал као ђак богословије и навијао је – за „Слободу” из Тузле.

– Никада нису били прваци, али то ми није сметало. Волео сам назив клуба – Слобода! Играчи су били помешани – и муслимани и Срби и на то се тада није обраћала пажња. Још се сећам великих играча, попут Герима, Муфтића, а нарочито Трифуновића. Данас навијам за репрезентацију Србије, мада ми је драго када победи Звезда. Али, од фудбала ми је много ближи – карате. Тренирао сам карате у младости и имам црни појас. Ту сам врло узнапредовао, али нећу да откријем колико – каже епископ крхке грађе Атанасије Ракита.

Александар Апостоловски
објављено: 31.12.2013.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... ke.sr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Stenly come back!
Shuger, thank you!
Liburnija, thank you, too!

https://www.youtube.com/channel/UCwsqqc ... ZHn5oGyDfQ" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by carapan »

"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Il genio »

Intervju sa nasim bratom Carapanom! :zastavaGRB:

Image

Image
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Najdoski dr. Ilija »

смајликојисеклања

ДЕЈАНЕ, МАЈСТОРЕ! :zastavaGRB:
:ziveli:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by carapan »

Hvala Vam braco moja zvezdaska... :zastavaGRB:
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by МоСа ВерСе »

Чим сам видео како се презиваш, видео сам зашто је ово писмо лајковало толико људи. :D :D

Свака част још једном, ово је прави звездашки дух.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dacha od bosne »

Bravo Čarapanac :ziveli:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
Locked