Наша Звезда водиља - звездаштво

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dacha od bosne »

http://kontaktradio.com/2014/04/sarajev ... a-klikere/

Datum objave: Utorak, April 29, 2014
Objavljeno u SPORT


- Kad sam imao tri godine, bili smo na moru, ja sam vidio kapu nekog mornara i počeo da vičem: ''Vidi zvijezdu, vidi zvijezdu'', a onda je moj pokojni otac rekao da postoji fubalski klub koji se zove Crvena zvezda. Tog trenutka to se urezalo u moj život sve do dana današnjeg - priča za naš portal o počecima svoje crveno-bijele sudbine, Dario Kapin, vjerovatno najveći navijač Crvene zvezde u Federaciji BiH.

Ovaj sveštenik (pastor) Biblijske protestantske crkve u Zenici prati bukvalno sve utakmice Crvene zvezde, a često su s snjim i njegove dvije kćeri.

- Do nedavno sam išao na utakmice sa kćerkama, ali sada trenutno nemam vremena zbog obaveza. Ali, to što zbog obaveza ne mogu da odem ne znači da ne pratim svaki Zvezdin meč. Ponekad me supruga gleda i pita se da da li postoji i jedna utakmica Zvezde koju ja ne ispratim, ali odgovor je uvijek negativan. Znači, nije bitno o kom sportu se radi. Davno sam rekao: Zvezda da igra prvenstvo u klikerima, i to bih gledao!

Na našu primjedbu da u ovom vremenu nije uobičajeno da u Federaciji BiH nađemo mnogo navijača klubova iz Beograda, ovaj Delija kaže:

- Mislim da to nije tačno. Iskreno, možda nije poželjno ako dođete među neke ekstreme, ali među ekstremima (bilo koje boje i nacije) danas je jako rijetko šta poželjno. Ja u Zenici gdje trenutno živim i radim bez ikakvih problema hodam u Zvezdinoj majici ljeti, ili zimi sa kapom i šalom i nikada nisam imao niti jedan jedini problem. Moj pokojni prijatelj i član grupe “Delije Sarajevo”, Šljoka, inače musliman, hodao je centrom Sarajeva sa Zvezdinim dresom i nikada ga niko nije dirao – opisuje nam g-din Kapini zaključuje da, ipak, danas možda i nema toliko Zvezdinih navijača u Federaciji jer je dosta ljudi koji su živjeli na sadašnjim prostorima Federacije otišlo ili u Republiku Srpsku, ili u Srbiju, ili negdje dalje u inostranstvo. Međutim, kako kaže, vidi se da i dalje Zvezda ima svoje navijače u Federaciji. Neki idu na Marakanu a neki prate skoro svaki Zvezdin meč putem tv prijemnika ili interneta.

Prva utakmica
Dario je prije rata bio član grupe ”Delije Sarajevo” (koju od srca pozdravlja) i sjeća se tih nezaboravnih dana – “dana naše slavne prošlosti”, kako kaže i pjesma navijača. Prvu utakmicu nikada neće zaboraviti.

- Otac me odveo neke 1973. na prvu Zvezdinu utakmicu u Zenicu protiv Čelika. Tada me je odveo u stari hotel gdje sam upoznao pokojnog Boška Kajganića, Jelikića, Filipovića i ostale igrače Crvene zvezde. Kada smo trebali da uđemo na stadion bila je tolika gužva da sam se umalo ugušio, ali me podigao neki navijač Čelika i sa smješkom pitao (pošto je vidio Zvezdin šal na meni): “Mali, što ti navijaš za Zvezdu?”, a ja mu odgovaram: “Čiko, ja od rođenja navijam za Zvezdu.” Izgubili smo, mislim, 2:0, ali ta ljubav prema Zvezdi je postajala sve jača i veća.

Mladost na ‘Severu’
Naš sagovornik zna sve ”pesme Severa”, ali izbjegava da pjeva one koje u sebi nose vulgarne izriječi, ”jer to stvarno ne bi priličilo jednom svešteniku”, objašnjava sa smiješkom. Sve ostale pjeva sa radošću, pred utakmice, za vrijeme utakmica, u kolima…

- Što se tiče severne tribine, zaista dugo nisam otišao tamo. To je tribina moje mladosti. Tamo sam proveo zaista najljepše mladalačke dane, ali znate kako…valjda kada čovjek dođe u godine, plus sa sobom vodi kćerke, nekako se sigurnije osjeća na ‘istoku’ ili ‘zapadu’. Ipak kada je derbi bile su velike gužve da bi kćerke vodio tamo, a i mnogi moji dobri prijatelji su bili na ovim bočnim tribinama tako da sam se ipak odlučio za njih.

Biće Zvezda prva ponovo
Zvezdaš od glave do pete ne prati Premijer ligu BiH i zanima ga samo i isključivo Zvezda, ali ne krije da mu bilo izuzetno drago da svoju Zvezdu može gledati na Koševu, Grbavici, Bilinom Polju, Banjaluci, a u prilog svojoj nadi priziva i legendarnog predsjednika voljenog kluba, Dragana Džajića koji je jednom rekao: “Ako je neko izgubio raspadom bivše Jugoslavije, onda je to Zvezda.”

- Zašto? Pa, Zvezda vam je kao velika bijela ajkula. Da bi pobjeđivala i razvijala se njoj treba veliki prostor. A to je Zvezda imala u bivšoj SFRJ. Sada su ovo sve male barice gdje su isplivale mnoge “žabe i zmije” koje se u malim baricama snalaze mnogo bolje od velike bijele ajkule koja u tim baricama ne može da pliva. Pa i sama pjesma Zvezdinih navijača na jedan način priziva tu regionalnu ligu (iako su mnogi protiv iste), a to je ona pjesma: “Nek nam Bog da sreće da se vrate dani, slavni dani naše prošlosti, da i deca naša na Marakani raduju se svetskoj tituli.” Vidite…ti slavni dani su bili onda kada je Zvezda mogla da krstari, pliva kao velika bijela ajkula. Pa, shvatite da je upravo zbog tog kvaliteta Zvezda postala i prvak Evrope i svijeta. Danas je to samo pusti san i iskreno naučna fantastika za bilo koji klub sa ovih prostora. Mada, znate kako, Zvezda je Zvezda i ja vjerujem da ako neko može da ponovi taj uspjeh, onda smo to mi – završava svoju priču Dario Kapin optimizmom koji vjerovatno više ne stanuje u begradskoj ulici Ljutice Bogdana.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Il genio »

Image
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by crazynorth75 »

Interesantan neki mladić ovaj sveštenik :mrgreen:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ма знам момка... :pehar:
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
dr.nele
Новајлија
Posts: 31
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:35 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dr.nele »

Poznat mi je ovaj :lol: .Svaka cast Dacho majstore.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Ганац »

Ja sam otkrio veliku zaveru! Zvezda regrutuje navijače još u pelenama, a tu više "popravke" nema, ko promakne dok je u pelenama dočekaju ga sa albumima, ko preskoči albume toga sačekaju na Auto komandi i tu je kraj, omračenje,jedino sija ona Zvezda,jedina!
Bravo Dacho care, ulepšao si mi dan.

PS. da li neko zna kako nam je Čarapan?
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Il genio
Стара гарда
Posts: 2241
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:47 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Il genio »

Ганац wrote: PS. da li neko zna kako nam je Čarapan?
Danas sam mu u ime svih nas poslao poruku podrske, njegova supruga mi je odgovorila da ce najverovatnije danas izaci iz bolnice i zahvalila se na pozdravima. Nastavicu da se raspitujem za njegovo zdravlje i narednih dana dok se ne vrati na forum pa cu vas obavestiti.
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Najdoski dr. Ilija »

Исто је и мени одговорила!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Трапа »

И Мондо је објавио:

http://mondo.rs/a686857/Sport/Fudbal/Da ... jkula.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Дача легенда :pehar:
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dacha od bosne »

Hvala svima...zaista je čast biti dio ovako velike porodice. :psihodelija:
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Звездаштво

Post by Ivan Vasev »

Image

Dacho, ajkulo medju forumasima, svaka cast!
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Звездаштво

Post by dacha od bosne »

Hvala, brate Vaseve :)
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by МоСа ВерСе »

Признај Дачо, оне графите Делије по Грбавици си ти писао.

И да знаш, ниси једини у Федерацији који навија за Звезду, носио се дукс CRAZY NORTH на релацији Вилса доста дуго. :D :D
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by naka »

Lep tekst Dačo. Čestitke.

Mogao si se dotaći malo "uređivačke politike". Da si opleo malo po FK sekciji oprostio bih ti afirmativan stav ka Radonji i Čovi :)
User avatar
maluk
Члан клуба
Posts: 327
Joined: Fri Feb 14, 2014 12:36 am

Re: Звездаштво

Post by maluk »

Sjajna priča ... hvala Dačo!
Stara škola je to ;)
http://mondo.rs/a686857/Sport/Fudbal/Da ... jkula.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Slika je impresija istine, koju nam je Bog dozvolio da vidimo našim slepim očima."
Andrej Tarkovski
Locked