Наша Звезда водиља - звездаштво

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Хлад Малиганович »

Срећан бадњак свима који славе, а умеју да прочитају ову честитку. Србија до Токија, ал преко Милвокија, Звезда шампион.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F2xjiGLJ8O4[/youtube]

Мир и срећа вама и вашим породицама, од срца. :ziveli:
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by tsva »

Nisi ti sav svoj.

Sto se Srbije tice jos malo pa ostade samo Beogradski pasaluk po zasluzi.

P.S. Ne slavim ovaj bozic a ni onaj al znam ih koji slave i jedan i drugi i sve to treba postovati.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Хлад Малиганович »

Честитка није никаква провокација, лепо пише. Ако неко не уме да чита ћирилицу или му смета одабир песме, његов проблем.
Срећан Божић свима који славе по Грегоријанском календару, свако добро. :ziveli:
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Хлад Малиганович
Члан клуба
Posts: 200
Joined: Sun Mar 17, 2013 2:23 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Хлад Малиганович »

Срећно бадње вече! Волите своју породицу, земљу, свој, град, свој крај, и Звезду црвену. :ziveli:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JXkJUoSYdZE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PtxjLnZUKvg[/youtube]
Spoiler: show
И да... јебем ја ливерпул ко 73ће...
C'mon Yano, c'mon honey, let's sell the house.
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Ганац »

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/ostvar ... nu/kxb6sjj" onclick="window.open(this.href);return false;


Marko Vučinić (13), koji je ostao da živi u porodičnom domu u selu Vuča na Kosovu i Metohiji iako je izgubio celu porodicu, nakon pisanja "Blica" danas je posetio FK Crvena Zvezda.
Marko Vučinić sa fudbalerima Zvezde

- Video sam sve što se tiče Zvezde. Bio sam im gost. Hteo sam da vidim fudbalere uživo i ostvarila mi se želja. Presrećan sam - jedva je od uzbuđenja izgovorio Marko.
Image
Posetu malog Marka "Marakani" organizovali su Kancelarija za KiM i FK Crvena zvezda, nakon što ga je naša ekipa posetila za Badnjni dan i Božić, a trinaestogodišnji dečak nam ispričao da "voli što je ostao na Kosovu, da voli matematiku i da je odličan đak i da ima puno drugova sa kojim najviše voli da igra fudbal i da navija za Zvezdu".
Marko je dobio na poklon dres

Image
- Još uvek je u šoku. "Zvezdi" danas počinju pripreme.Tako da je upoznao ceo prvi tim, primio ga je i direktor Zvezdan Terzić, obišao je i stadion i muzej . Dobio je na poklon Zvezdin dres sa potpisima svih fudbalera, šal, rekvizite… I dogovorio se da će im ponovo biti gost kada počne prvenstvo - kaže za "Blic" Zoran Todić, predsednik privremenog organa opštine Leposavić, koji je doveo Marka u Beograd.
Image
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Ганац »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2mPsTJO1o38[/youtube]

http://www.kurir.rs/sport/fudbal/video- ... ak-2091769" onclick="window.open(this.href);return false;

Robert Prosinečki, legendarni vezni fudbaler Crvene zvezde, član generacije koja je postala šampion Evrope, a kasnije i trener crveno-belih, rođen je 12. januara 1969. godine u nemačkom Vilingen-Šveningenu.

Za Zvezdu je nastupao od 1987. do 1991. godine i u klubu ostavio neizbrisiv trag sjajnim partijama i efektnim golovima.

Seniorsku karijeru je počeo u zagrebačkom Dinamu u sezoni 1986/87, ali se tu kratko zadržao. Miroslav “Ćiro“ Blažević izjavio je da će pojesti trenersku diplomu ako Prosinečki postane igrač. U redove Crvene zvezde stigao je 1987. godine, i posle jednog treninga u rukovodstvu kluba su odlučili da potpišu ugovor sa Robijem, kada su videli o kakvom fudbalskom biseru je reč.

Iako je bio daleko najmlađi u timu, odmah se izborio za mesto u startnoj postavi i postao nezamenljiv u veznom redu tokom sve četiri sezone u klubu. Osvojio je tri šampionske titule (1988, 1990. i 1991. godine), jedan nacionalni kup 1990. i Kup evropskih šampiona 1991. godine. Za crveno-bele je odigrao 161 zvaničnu utakmicu i postigao 35 golova.

Već u prvoj sezoni se okitio šampionskom titulom. Odigrao je 24 prvenstvena meča i postigao četiri pogotka, po jedan u pobedama protiv Prištine (7:1), Osijeka (6:1) i u dva meča protiv Rada (dva puta po 2:0). U sezoni 1988/89 istakao se golovima protiv Partizana (3:1) i Hajduka iz Splita (3:0), ali Zvezda nije uspela da stigne Vojvodinu u prvenstvenoj trci. Te sezone crveno-beli su igrali antologijske utakmice sa Milanom u Kupu šampiona (1:1 i 1:1, penalima 3:2 za italijanski tim). Robi je ušao u igru u 73. minutu utakmice u Beogradu i realizovao udarac u penal seriji, ali je golman Milana odbranio tri penala i italijanski tim je otišao dalje.

“Rosoneri“ su prošli u četvrtfinale, a kasnije postali šampioni Evrope. Sezona 1989/90 u potpunosti je protekla u znaku Crvene zvezde, koja je efikasnom i atraktivnom igrom osvojila duplu krunu. “Veliki Žuti“ je u šampionatu odigrao 31 utakmicu i postigao pet golova, među kojima je i spektakularan pogodak protiv Partizana u pobedi od 2:0, dok je u Kupu bio strelac tri puta u osam mečeva, a ponovo je bio koban po golmana večitog rivala u polufinalnoj pobedi od 3:2.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dacha od bosne »

Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
NorthGate
Новајлија
Posts: 27
Joined: Mon Jun 15, 2015 4:03 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by NorthGate »

Jedan jedini i neponovljivi,naš Robi Prosinečki!
Sa budalama nikad ne treba raspravljati,jer te prvo povuku na svoj nivo, a onda te dotuku iskustvom. ;-)
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dacha od bosne »

Bravo Beara!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Beara_Vladimir
Члан клуба
Posts: 1828
Joined: Sat Mar 16, 2013 2:10 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Beara_Vladimir »

Hvala Dačo!
IDOLOPOKLONIK VELIKOG ŽUTOG!
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Ганац »

http://www.kurir.rs/sport/kosarka/zive- ... ak-2239449" onclick="window.open(this.href);return false;
"Kvinsi Miler, Markus Vilijams i Majk Cirbes odnedavno su stanovnici Kosjerića. Žitelji grada na reci Skrapež svakodnevno gledaju u ovu sjajnu trojku (bivših i sadašnjih) košarkaša Crvene zvezde.

Murali s likom Zvezdinih asova osvanuli su u prethodnih nekoliko meseci u Kosjeriću. Bogdan Joksimović odlučio je da na taj način izrazi zahvalnost momcima koji su mu doneli mnogo radosti u Pioniru, Areni i širom Evrope.
- Crtanje mi je hobi, a ovo je bio način da izrazim zahvalnost prema košarkašima kluba za koji navijam. Od ova tri murala najdraži mi je Vilijamsov jer mi je on omiljeni igrač - pojašnjava Bogdan, student Šumarskog fakulteta u Beogradu.

Poslednji crtež dobio je Kvinsi Miler, uz poruku: „Otići ćeš u drugi klub, ali ćeš uvek ostati u našem bratstvu“.
- Najbolji osećaj dosad! Sada se smatram Srbinom - rekao je Miler, koji je želeo da upozna Bogdana.
- Ostavio mi je i karte za jednu Zvezdinu utakmicu, on je bio potpuno oduševljen muralom - uz osmeh će autor, koji redovno dolazi na mečeve crveno-belih.

Njegovi sugrađani u Kosjeriću lepo su prihvatili sve ovo što radi Bogdan.
- Super su reakcije. Jedan od ciljeva mi je i da malo umetnički uzdignem naše malo mesto. Mladi samo odlaze odavde, i to je veliki problem. Pored ovih radova fotografiše se mnogo ljudi, privlače im pažnju i predstavljaju osveženje za naš grad - zaključuje Joksimović."
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dacha od bosne »

Srećan vam ovaj veliki i slavni 29. maj.

NAJVEĆI USPEH U ISTORIJI SRPSKOG FUDBALA!
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Ганац »

dacha od bosne wrote:Srećan vam ovaj veliki i slavni 29. maj.

NAJVEĆI USPEH U ISTORIJI SRPSKOG FUDBALA!
Od jutros to gledam i na jutarnjem programu...a ovo je potvrda uspeha te generacije
CjjrdaQWkAAPYcd.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
Locked