Наша Звезда водиља - звездаштво

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Ганац
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4719
Joined: Thu May 09, 2013 8:20 am

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Ганац »

Константин wrote:Звезда јесте српски клуб и кроз историју је више тако доживљавана у односу на остале поготово преко Дрине, али робовати томе је болест.
Ништа мање није српска и са играчима који нису Срби или чак Звездаши од малих ногу, а да ти играчи поштују Звезду, Београд и Србију, може и онако професионално. Остало је демагогија.
I sa ovim postom se slažem kao i sa Musemićevim!
Odličan, odličan post.
Moja je krv crvena a put bela,ja sam autentican Ганац.
“Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna ograničen je. Ko poznaje svoju ograničenost, nema granica.”
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Либурнија »

OK sve, no nigdje nisam napisao da je Zvezda SAMO srpski klub vec da je to jedna bitna identitetska odrednica kluba koju ne treba tek tako ignorisati. Koliko vidim i danas nam igraju Slovenci, Makedonci, Crnogorci, pa cak na mala vrata Bosnjaci (Sisic). Sa Hrvatima i Albancima je problem, obostrani, zna se i zasto. Ali, na sportskom planu to i nije neki ogroman problem.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Трапа
Члан клуба
Posts: 465
Joined: Sat Mar 16, 2013 9:55 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Трапа »

Не знам где да метнем ово...

http://www.lequipe.fr/Top/Football/clas ... e/2/#top20

Поводом 60 година европских купова, Л'екип изабрао најбољих 100. Иако нас нема нигде 20 година, опет смо у топ 25, тачније 22.
User avatar
dr. Gonzo
Члан клуба
Posts: 231
Joined: Wed May 27, 2015 11:48 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dr. Gonzo »

Musemic poentira :hail:
Zar Zvezda nije beogradski klub, pa se tek kasnije kako su uspesi postajali sve veci prosirilo na veliko srBski klub?
Ja koliko sam negde cuo, za Zvezdu su navijali samo Beogradjani, pa tek kasnije se prosirio navijacki korpus.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Либурнија »

Da, a sad je izgleda obratno. Pionir zvrji gotovo prazan a Sremska Mitrovica grmi. A tako je skoro svuda u unutrasnjosti (za prekodrinske destinacije da i ne pricalo) na bilo kom sportu. Beogradjanima ipak milija klaDZa i Mancestr i Celzi (izuzimam one koji nikada nisu digli ruke od kluba).
dr. Gonzo wrote:Musemic poentira :hail:
Zar Zvezda nije beogradski klub, pa se tek kasnije kako su uspesi postajali sve veci prosirilo na veliko srBski klub?
.
Nema potrebe da insinuiras bilo kakve svoje tripove u cilju omalozavanja cinjenice da je Zvezda bila i ostala prvi i najveci srpski klub. Naravno, tvoje je pravo da ti se to ne svidja ili da se stidis toga.
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
МоСа ВерСе
Стара гарда
Posts: 2524
Joined: Thu Jan 09, 2014 3:01 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by МоСа ВерСе »

Да се надовежем на Либирнију и да кажем да је факат срамота за све Београђане који сматрају да су Звездаши а не дођу. Факат је и срамота и Делија јер могу послати омладинце да се кале и уче све што треба на тим нањим утакмицама, а на дербију да се грми са првом екипом.
Јер ја сам Звездаш, Звезда то је тим, због које пијем бенседин, била прва или не, ја попијем....
User avatar
dr. Gonzo
Члан клуба
Posts: 231
Joined: Wed May 27, 2015 11:48 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dr. Gonzo »

@Liburnija
Ko omalovazava cinjenicu da je Zvezda najveci srpski klub, bolje receno najveci klub u Srbiji?
A to da je najsBskiji mi ide na qrac zestoko, sta, ofkBeograd je manje srpski klub od Zvezde!?
E na to se odnosila moja konstatacija veliko-srBski klub, a ne na velicinu istog u Srbiji.
naka
Члан клуба
Posts: 854
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:56 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by naka »

МоСа ВерСе wrote:Да се надовежем на Либирнију и да кажем да је факат срамота за све Београђане који сматрају да су Звездаши а не дођу..
...na jaran ligu a hoce da gledaju evropu, a nece na crnokosu, a hoce na ...

Musemic objasnio. Kao protiv PAO-a.

A mi cemo od branitelja i selfi upravljača poslati u Evropi "simapaticni crveno beli sa gibraltara, pardon, balkana"
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Либурнија »

dr. Gonzo wrote:@Liburnija
Ko omalovazava cinjenicu da je Zvezda najveci srpski klub, bolje receno najveci klub u Srbiji?
A to da je najsBskiji mi ide na qrac zestoko, sta, ofkBeograd je manje srpski klub od Zvezde!?
E na to se odnosila moja konstatacija veliko-srBski klub, a ne na velicinu istog u Srbiji.

Наравно да је ОФК српски клуб али је Звезда пансрпски. :thumbsup: ОФК нема навијача много ни са Карабурме. ФК ЈСД Партизан опет нема ни приближно толико навијача у Србији а камоли преко Дрине као Звезда и потпуно је јасно да је Звезда народни српски клуб до коске иако радо прихватамо у своје крило и браћу других нација који воле клуб и Србију (или је барем поштују) и третирамо их као своје (манимо се изузетака, они потврђују правило). Ти си написао велико срБски алудирајући вјероватно на неки турбо српство трип а ја о таквим глупирањима уопште нисам ни писао.

@naka

Да ли сам некога изузео? С ким заправо причаш? Са самим собом?

П.С. Што се тиче Гибралтара, неколико дана прије Робија сам тврдио да ће Звезда опет бити првак Европе и цијелог свијета.
Ја ЗАИСТА чврсто вјерујем у то, чак мислим да би то требао опет доживјети. Наравно, проглашен сам лудим. Нема везе, најважније је да ће то бити.
Spoiler: show
П.С. 2 Роби и ја разумијемо се ћутећи! :zastavaGRB: :thumbsup: А и да знате послије тога кога да прогласите пророцима и турите у црквени календар. :tekila: :srbinosm: А и ДЕЗ-а да не заборавите. :jumping1:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
dr. Gonzo
Члан клуба
Posts: 231
Joined: Wed May 27, 2015 11:48 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by dr. Gonzo »

@Liburnija
Dakle, razumemo se...najsrpdkiji klub nismo jer tako nesto ne postoji...
User avatar
Поповић
Новајлија
Posts: 34
Joined: Mon Mar 18, 2013 8:48 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Поповић »

Kad već raspravljate šta je Zvezda,ja ću vam pokušati odgovoriti.Bili smo najveći,najmoćniji,najpopularniji klub na prostoru Balkana.Svi najveći igrači koje je imala bivša država,osim Vukasa i Milutinovića bili su iz Zvezde.Zvezda je najveća,jer je imala Rajka,Šekija,Pižona,Piksija,Deja,Kuleta i mnogo drugih velikih igrača.Zbog takvih asova,logično je imala i najveći broj navijača.Ubjedljivo!
Da li je srpski,logično da.Pogotovu za nas Srbe preko Drine ona je sinonim za sve ono nacionalno što nismo smeli tako javno da kažemo.To je Zvezda nekad!
Danas bojim se da je samo ostalo veliko ime u rukuma male skupine mafijaša.Danas smo ništa.Dokle,đavo će ga znati!
Ali,isto tako kao što vjeruje Robi i brat Liburnija,vjerujem i ja da ćemo opet biti veliki.Jer.kada prestanem vjerovati u to ,prestaću i da navijam za Zvezdu.A to se sigurno neće desiti nikad.
User avatar
Либурнија
Чак и када коса ми оседи
Posts: 4659
Joined: Mon Apr 29, 2013 11:10 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Либурнија »

@Поповић

:pera:
РИБА СМРДИ ОД ГЛАВЕ.

Dennis Rodman: "Ako će igrati Ristić, Jović, Grujić... nije strašno ni da smo 12. na tabeli. Ako će igrati ...... menadžerska TSL sredstva profita, onda svejedno jesmo li šampioni..."
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by Константин »

Поповићу све лијепо речено. Међутим, што се тиче "шта ће бити" није довољно само бити емотиван или пјеснички надахнут. И сам Роби је био врло експлицитан у оном интервјуу и вјеру на повратке старе славе везао за приватизацију и инвестиције (апстрактног шеика је помињао). Тренутно стање код преосталих навијача на стадиону је да је већина против било какве приватизације, значи и Робијеве визије, а иницијатива за било шта друго озбиљно не постоји. На лоше ствари се мора указивати а најбоље би било да може неко да се бори, све је процес а посебно да се вратиш на стазе старе славе. Од тога што ће неко након литра ракије или гајбе пивЕ пустити жалопојку "Да се врате славни дани" и причати да верује-нема вајде.
п.с. не мислим на тебе него генерално
Врста која изумире
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Наша Звезда водиља - звездаштво

Post by crazynorth75 »

''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Locked