Омладински погон

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Omladinci sutra, 27.05., od 10 časova igraju u Zrenjaninu protiv Banata, dok su utakmice kadeta i pionira odgođene.
Mlađi pioniri deklasirali Partizan sa 4:1.

Crvena Zvezda - Partizan 4:1 (2:1), strijelci - 1.1 Kovač 17, 2:1 Joveljić u 23, 3:1 Vudragović u 55 i 4:1 Dačić u 60. minutu

Kostić, Miloš J. Nikolić, Rakić, Miloš Z. Nikolić, Maksić, Mihajlović, Joveljić, Mitrović, Vudragović, Kovač, Terzić; Igrali su još: Ašanin, Sićović, Dačić, Živojinović.

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Omladinci:

Banat - Crvena Zvezda 2:1 (2:1), strijelac - 2:1 Zekić u 40. minutu;

Grčić, Karaklajić (Lazić), Brajović, Piščević, B.Jovanović, V.Jovanović, Tišma, Stojković (Stamatović), Zukanović (Jakšić), Ristić, Zekić (Aleksić);

Igrač utakmice: Petar Bogdanović (Banat).


Kadeti:

Radnički (Kg) - Crvena Zvezda 0:2 (0:0), strijelci - 0:1 Brkić u 60, 0:2 Žerađanin 90. minut.

Manojlović, Iličić, Radmanović (Kukoljac), Luković, Cvetković, Stojanović, Žerađanin (Tošić), Brkić (Bjeličić), Jović (Ivanović), Miketić (Grujić), Živković (Rangelov);

Igrač utakmice: Željko Žerađanin (Crvena Zvezda).

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Sa malim zakašnjenjem, utakmice mlađih kategorija:

Omladinci:

27. kolo Vojvodina - Crvena Zvezda 1:1 (0:0), strijelac - 0:1 Tišma 61. minut. Crveni karton - Lazić C.Zvezda.

Grčić, V.Jovanović, Brajović, Piščević (74.Stamatović), B.Jovanović, Lazić, Tišma, Stojković, Zukanović (85. Aleksić), Ristić, Zekić.
Igrač utakmice: Marko Kordić (Vojvodina).

Kadeti:

27. kolo
Vojvodina - Crvena Zvezda 2:2 (0:2), strijelci - 0:1 Jović 26, 0:2 Luković 35. minut

Manojlović, Iličić, Kukoljac (63. Radmanović), Luković, Cvetković, Stojanović, Žerađanin, Grujić, Jović, Miketić (66. Brkić), Živković (70. Ivanović);
Igrač utakmice: Željko Žerađanin (Crvena Zvezda).


Pioniri:

29. kolo
Bežanija - Crvena Zvezda 1:5 (0:1), strijelci - 0:1 Panović 23, 0:2 Cvetković 44, 0:3 Adžić 53, 1:4 Adžić 70, 1:5 Adžić 73. minut;

Stanković (62.Ćulibrk), Nikolić, Čitaković, Đurić (60. Petrović), Milašinović (56.Terzić), Živković, Cvetković (44.Aleksić), Crnadak (41. Adžić), Panović (41. Živanović), Filipović (58. Stojanović), Romanić.
Igrač utakmice: Luka Adžić (Crvena Zvezda.

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Raspored utakmica mlađih kategorija:

Omladinci - nedelja, 02.06. u 11h, Crvena Zvezda - Borac,

Kadeti - nedelja, 02.06. u 17h, Crvena Zvezda - Sloga.

Utakmica pionira, C.Zvezda - Savacium odložena za šesti jun.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Omladinci:

28. kolo Crvena Zvezda - Borac 2:1 (1:1), strijelci - 1:0 V.Jovanović 36, 2:1 Stamatović u 53. minutu.

Grčić, Karaklajić, Brajović, Piščević, B.Jovanović, V.Jovanović, Tišma (80. Luković), Stojković (84. Miketić), Zukanović (63. Milojević), Ristić (90. Aleksić), Zekić (46. Stamatović).
Igrač utakmice: Petar Stamatović (Crvena Zvezda).


Kadeti:

28. kolo Crvena Zvezda - Sloga 5:0 (3:0), strijelci - 1:0 Žerađanin 22, 2:0 Jović 24, 3:0 Živković 45, 4:0 Jović 55, 5:0 Žerađanin 68. minut.

Manojlović (84. Vićić), Iličić, Tošić, Brkić (76. Đokić), Cvetković (85. Kukoljac), Stojanović, Žerađanin (79. Radmanović), Grujić, Jović (88. Marković), Ivanović (62. Rangelov), Živković (81. Gajić);
Igrač utakmice: Luka Jović (Crvena Zvezda).

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Pioniri:

30. kolo Crvena Zvezda - Savacium 4:0 (2:0), strijelci - Cvetković u 7. i 39. (penal), Panović u 45. i Aleksić u 70. minutu.

Stanković (50.Ćulibrk), Milašinović (50.Nikolić), Čitaković, Đurić (55.Petrović), Sarić (55.Živković), Rebić (55.Terzić), Cvetković, Crnadak, Živanović (41. Adžić), Panović (60.Aleksić), Romanić;
Igrač utakmice: Stefan Cvetković (Crvena Zvezda).

žurnal.

Ovom utakmicom naši pioniri su ovjerili prvo mjesto i titulu šampiona Srbije u ovom uzrastu. Ostala je još jedna zaostala utakmica da se odigra, a dosadašnji bilans je 29 23 3 3 90:12.
Trener ove generacije, Aleksandar Jović je poslije utakmice izjavio: ''Igrali smo dobro, u prvom delu prvenstva postizali smo bolje rezultate nego u nastavku. Pehar je bitan, ali je važnije koliko će igrača za nekoliko godina stići do prvog tima. Dali smo maksimum i nagrađeni smo.''

Image
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Omladinci:

OFK Beograd - Crvena Zvezda 1:2 (1:2), strijelac - 1:1 Ristić 33. 1:2 Ristić 43. minut.

Grčić, Jakšić, Brajović, Piščević (51. Stamatović), B.Jovanović, Lazić, Tišma (81. V.Jovanović), Stojković (65. Zekić), Zukanović (68. Luković), Ristić (89. Bobić), Karaklajić (58. Žerađanin);
Igrač utakmice: Mihajlo Ristić (Crvena Zvezda).

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Kadeti:

29. kolo OFK Beograd - Crvena Zvezda 2:3 (1:2), strijelci - 0:1 Živković 17. 1:2 Luković 44. 1:3 Cvetković u 76. minutu.

Manojlović, Iličić, Tošić (90. Kukoljac), Luković (86. Brkić), Cvetković, Stojanović, Žerađanin, Grujić, Jović (87. Rangelov), Miketić (70. Ivanović), Živković (90. Đokić).
Igrač utakmice: Dušan Živković (Crvena Zvezda).


Pioniri:

30. kolo Crvena Zvezda - Radnički (N.) 3:1 (2:1), strijelci - 1:0 Filipović 3, 2:1 Aleksić 33, 3:1 Petrović 76.

Ćulibrk, Todorović (Milašinović), Čitaković (Crnadak), Stojanović, Rebić (Sarić), Terzić, Filipović, Petrović, Aleksić, Panović (Jevtić), Romanić.
Igrač utakmice: Uroš Filipović (Crvena Zvezda);

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Kadeti:

29. kolo OFK Beograd - Crvena Zvezda 2:3 (1:2), strijelci - 0:1 Živković 17. 1:2 Luković 44. 1:3 Cvetković u 76. minutu.

Manojlović, Iličić, Tošić (90. Kukoljac), Luković (86. Brkić), Cvetković, Stojanović, Žerađanin, Grujić, Jović (87. Rangelov), Miketić (70. Ivanović), Živković (90. Đokić).
Igrač utakmice: Dušan Živković (Crvena Zvezda).


Pioniri:

30. kolo Crvena Zvezda - Radnički (N.) 3:1 (2:1), strijelci - 1:0 Filipović 3, 2:1 Aleksić 33, 3:1 Petrović 76.

Ćulibrk, Todorović (Milašinović), Čitaković (Crnadak), Stojanović, Rebić (Sarić), Terzić, Filipović, Petrović, Aleksić, Panović (Jevtić), Romanić.
Igrač utakmice: Uroš Filipović (Crvena Zvezda);

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Kadeti:

BSK - Crvena Zvezda 1:3 (0:2), strijelci - 0:1 Ivanović 14. 0:2 Jović 42, 1:3 Jović 71. minut.

Vićić, Mijailović, Tošić, Luković (90. Stanković), Cvetković, Stojanović, Žerađanin (56. Rangelov), Grujić, Jović (84. Gajić), Ivanović (78. Đurović), Jeličić (52. Stupić).
Igrač utakmive: Luka Jović (Crvena Zvezda).

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Omladinci:

Crvena Zvezda - Rad 1:1 (1:1), strijelac - 1:1 Lazić 26. minut.

Grčić, Jakšić, Lazić, Piščević (75. Živković), B.Jovanović, V.Jovanović, Tišma, Stojković, Zukanović (65. Zekić), Ristić (85. Brajović), Stamatović (71. Miketić).
Igrač utakmice: Darko Lazić (Crvena Zvezda).

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Kadeti Zvezde ove sedmice učestvuju na turniru u Sarajevu pod nazivom ''Igraj fudbal, živi život''. Na turniru za igrače rođene 1996.g. i mlađe učestvuje 8 ekipa podijeljenih u dvije grupe. Naši su u grupi A sa ekipama, Olimpije, Cibalije i Sarajeva.

1. kolo Olimpija - Crvena Zvezda 0:1 (0:1), strijelac Luković 34. minut - penal.

Manojlović, Iličić, Brajović, Luković, Jovanović, Vukomanović, Grujić, Đukanović, Miketić, Živković, Kantar. Igrali su još i Radmanović, Brkić, Žerađanin, Jeftić.

2. kolo C.Zvezda - Cinalija 1:0 (0:0), strijelac Živković 87. minut.

Manojlović, Iličić, Brajović, Luković, Jovanović, Vukomanović, Grujić, Đukanović, Miketić, Živković, Kantar. Igrali su još i Radmanović, Brkić, Žerađanin, Jeftić.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

14.06.2013
Јовић - Академија за младе играче је пут ка успеху
Млада селекција фудбалера Црвене звезде рођених 1997. године, једина се у претходној сезони може похвалити освојеним шампионатом. Сигурно да прво место у јуниорским категоријама није мерило успеха, већ је далеко важнији циљ препознати и формирати фудбалере који би у будућности могли да заиграју за први тим.

Image
Међу пионирима Звезде потенцијала има, што је потврдио и тренер Александар Јовић који свакодневно води бригу о овим талентованим дечацима. Популарни Ћела већ десет година ради са најмлађима и један је од најупућенијих у начине на који Омладинска школа најтрофејнијег српског клуба треба да се развија.

- Задатак мене и мојих колега тренера у млађим категоријама јесте да препознамо таленат и да га кроз рад и тренинге развијемо. У мом случају најважнији параметар код селекције је смисао за игру. Битно ми је да видим како се играч сналази на терену, како се креће, како посматра фудбал. Поред дара, фактор који одлучује јесте техничка обученост, пријем, предаја, дриблинг... Уколико млад играч поседује све набројано, онда следи "брушење". Брушење у смислу великог рада, фокусираности на фудбал, посвећености.

То, међутим није нимало лако. Свако дете треба упознати као личност, успоставити однос са њим, некада истрпети и грешку.

- Сви су они сада завршили основну школу и улазе у период пубертета кроз који и ја треба поново да прођем са њима. Имамо одличну атмосферу, одмах после последњег кола сам их распустио, јер знам да их чекају обавезе око уписа у средњу школу. За свакога знам, не само какав је ђак, већ сваку оцену из књижице - истиче Јовић и додаје да својим изабраницима често указује на то колико је образовање битно.

- Када тренирате млађе категорије, комплетну екипу на окупу имате само током летњих припрема. Током сезоне, они се деле у две смене због обавеза у школи, и зато је неопходно да у том кратком периоду посложите све како треба. Ми смо јесењу полусезону завршили са 14 победа и једним ремијем, имали смо 11 бодова предности. Таква разлика можда и није била реална, с обзиром да смо учествовали и на бројним турнирима у иностранству. Ових неколико бодова колико је било на крају првенства, мислим да је то права мера односа квалитета нас и наших ривала.

Млади стручњак такође нема дилему око тога који ће се клуб из Србије у будућности издвојити као доминантан.

- Клуб који први направи фудбалску Академију за младе играче мислим да ће постати и лидер домаћег фудбала. Надам се да ће то бити Црвена звезда и да ће се са реализацијом тог плана врло брзо кренути. Даћу вам пример из Аустрије. Недавно смо били на турниру у Бечу где су поред нас и домаћих екипа Аустрије, Рапида и Штурма учествовали још Бајерн Минхен, АИК Стокхолм, Кубан и Пари Сен Жермен. Прва три места заузели су аустријанци, а прво Аустрија која се највише окренула својој Омладинској школи. На академији је све усклађено, школа, тренинзи, исхрана, тимски дух и сматрам да ће кроз неколико година овај клуб "дебело" кроз резултате и играче наплатити квалитетан рад са најмлађима - истиче Јовић.

Занимљиво је мишљење тренера Звездиних пионира и о разлозима зашто је далеко боље улагати у сопствене редове и потенцијале, а не у фудбалере са стране, односно тзв. готове играче.

- Наше дете зна сваки пролаз и сваку улицу која води до Маракане, примети где "фали камен". Касније добије прилику да одигра предигру сениорској екипи пред 500 или 1000 навијача. Потом са 14 или 15 година скупља лопте на дербију или европској утакмици, па осети атмосферу. То нису мале ствари. На полувремену ти момци скупљачи лопти одиграју "шеву". Мислите да не знају колико их људи посматра? Све су то детаљи који као и одлазак на трибину појачавају припадност клубу. Момци из наше школе знају шта Звездина публика воли да види код играча, јер и сами гледају утакмице са трибина и ослушкују коментаре. Можда звучи мало претерано, али верујте да се припрема дербија против вечитог ривала у сениорској и млађим категоријама разликује само у ситницама и броју гледалаца, скоро све је исто - наглашава Александар Јовић.

Са својим момцима је успоставио више него хармоничан однос, што и јесте предуслов за добре резултате.

- Мислим да током јуниорског стажа играчи треба да мењају тренере на сваке две године. Јер у супротном може да дође до засићености обе стране. Базу треба да води најбољи стручњак, са највише енергије и најбољи демонстратор. Сви ми који радимо са млађим селекцијама чинимо ланац који се добро окреће само ако су све карике добро увезане. Мишљења сам да је база најважнији, да тако кажем, регрутни центар играча за Омладинску школу, а Омладинска школа је исто то за Црвену звезду као клуб.

Незаобилазна тема је и однос са родитељима.

- Комуникација између родитеља и тренера, по мом мишљењу мора да постоји. Има деце која подједнако времена дневно проводе са мном и са родитељима, некада им је лакше да мени испричају шта их мучи. Свакодневно пола сата пре и после тренинга сам ту да поразговарам са свим родитељима који то желе. Често им говорим да комуникација мора да постоји, али не само када је неки проблем у питању, већ да мора да буде константна. Породица је најважнији фактор у развоји младих особа, посебно спортиста, и заједно са мном као тренером и Клубом доста утиче на формирање личности.

Није заборавио Александар Јовић да се захвали свом претходнику Константину Ђурићу од кога је преузео одличну генерацију играча.

- И моји играчи и ја смо окупљени око истог циља, а то је стварање играча за први тим Црвене звезде. Увек им говорим да је континуитет врло важан и да сваки тренинг и сваку утакмицу морају максимално озбиљно да схвате. Стварање играча је процес који траје годинама, али је сваки дан битан - констатовао је тренер једине шампионске генерације фудбалера Црвене звезде у сезони 2012/13, Александар Јовић.

Није на одмет поновити речи младог тренера који је у пар наврата истакао да није циљ освајати трофеје у млађим категоријама, већ стварати играче за најјачи тим. Наравно, као плод доброг и квалитетног рада, дођу и победе, самим тим и трофеји и награде. Једно такво признање Звездини пионири су добили и одласком у Лондом на овогодишње финале Лиге шампиона које им је као и још неколицини клубова из Европе омогућила руска компанија "Гаспром" у оквиру акције "Фудбал за пријатељство". Гледајући Робена, Риберија, Нојера и остале фудбалере Бајерна како подижу пехар, наши клинци су добили додатни мотив за напоран рад, како би евентуално у будућности направили исти или сличан успех.

Не каже се тек тако: Звезда је вечна, док су јој деца верна!

http://crvenazvezdafk.com/vesti/najvazn ... spehu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

3. kolo turnira kadeta u Sarajevu

Sarajevo - Crvena Zvezda 1:4 (1:1), strijelci - Živković 2, Zukanović, Šarčević.

Manojlović, Iličić, Brajović, Cvetković, Jovanović, Vukomanović, Grujić, Zukanović (Šarčević), Miketić, Živković, Žerađanin (Luković).

Devetka Musemiću
Pred početak meča predstavnik Crvene Zvezde Srđan Vasiljević, predao je dres sa brojem 9 bivšem napadaču kluba iz Beograda Husrefu Musemiću. Sada je šef stručnog štaba Sarajeva, a poklon su mu uručili želeći i na taj način da mu daju podršku, jer je nedavno imao operaciju na srcu.

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Омладински погон

Post by tsva »

http://www.klix.ba/sport/nogomet/rad-u- ... /130616056" onclick="window.open(this.href);return false;
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Locked