Омладински погон

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Finale u Sarajevu,

Rad - Crvena Zvezda 3:1 (1:0), strijelac - Luković.

Manojlović, Iličić, Brajović, Luković, Cvetković, Jovanović, Vukomanović, Grujić, Zukanović, Miketić, Živković. Igrali su još: Radmanović, Brkić, Žerađanin, Jeftić.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Memorijal ''Stevan Nešticki'' u Novom Sadu za kadete.

1. kolo
Crvena Zvezda - Republika Srpska 4:0 (2:0), strijelci - 1:0 Duronjić 9. 2:0 Jović 10. 3:0 Đurović 64. 4:0 Jović 65.

Vićić, Mijailović (60. Novaković), Tošić, Stanković, Stojanović, Stupić (50. Vladisavljević), Ivanović, Bjeličić, Jović, Rangelov (41. Đurović), Duronjić (43. Purić).


2. kolo
Crvena Zvezda - Akademija Puškaš 0:1 (0:1). Crveni kartoni - Jović (CZ), Splauner (AP)

Vićić, Mijailović, Tošić (Vladisavljević), Stanković (Purić), Stojanović, Stupić (Đurović), Ivanović, Bjeličić (Arsić), Jović, Rangelov, Duronjić.


3. kolo
Vojvodina - Crvena Zvezda 4:2 (3:0), strijelci - 3:1 Ivanović 57, 3:2 Stojanović 63. minut.

Vićić (36. Radmanović), Mijailović, Jovanović, Stanković, Stojanović, Stupić (47. Purić), Arsić, Bjeličić, Đurović (36. Ivanović), Rangelov (52. Novaković), Duronjić.

Treba napomenuti da je Zvezdina ekipa bila najmlađa na ovom turniru.

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Omladinci:

30. kolo
Crvena Zvezda - Radnički (NB) 1:0 (1:0), strijelac - Lazić u 30. minutu iz penala.

Grčić, Jakšić (46. Zukanović), Lazić, Piščević, B.Jovanović, V.Jovanović, Karaklajić (46. Brajović), Stojković (71. Brkić), Tišma (87. Šarčević), Stamatović (51. Radmanović), Ristić.
Igrač utakmice: Darko Lazić (C.Zvezda).

žurnal.

Omladinci su sezonu završili na 3. mjestu sa bilansom od 30 16 8 6 51:26 56 bodova. Devet bodova manje od prvoplasirane Vojvodine i 3 boda manje od drugoplasiranog Rada.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Kadeti:

Crvena Zvezda - Teleoptik 6:1 (2:0), strijelci - 1:0 Ivanović 9. 2:0 Jovanović 39. 3:0 Rangelov 69. 4:0 Duronjić 76. 5:1 Novaković 85. 6:1 Novaković 87. minut;

Radmanović, Mijailović (65. Novaković), Filipović, Jovanović (50. Arsić), Stojanović (50. Stupić), Stanković, Rangelov (65. Cvetanović), Ivanović (60. Purić), Jović (50. Marinković), Bjeličić, Duronjić.
Igrač utakmice: Borko Duronjić (Crvena Zvezda).

žurnal.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Kadeti:
30. kolo

Crvena Zvezda - Rad 3:0 (1:0), strijelci - 1:0 Luković 44. 2:0 Žerađanin 51. 3:0 Grujić 62. - penal.

Manojlović, Iličić (88. Gajić), Brajović, Luković, Cvetković, Jovanović, Žerađanin, Grujić, Zukanović, Miketić, Brkić (60. Radmanović);
Igrač utakmice: Luka Luković (C.Zvezda).

žurnal.

Kadeti su prvenstvo završili na 2. mjestu sa bilansom od 30 22 6 2 91:19 72 boda. Pet bodova manje od prvoplasiranog Partizana.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Омладински погон

Post by crazynorth75 »

Zvezdina omladinska škola je u rasulu, nemamo uslove, sprave, radimo na pola terena...
pre 19 minuta | Naše novine
Trener kadetskog tima crveno-belih Dragan Mladenović u razgovoru za Naše novine otkrio je da nekadašnja "fabrika talenata" s Marakane grca u ogromnim problemima i da niko od čelnika kluba nije zainteresovan da pomogne

Image
Trener kadetskog tima Crvene zvezde Dragan Mladenović u emotivnoj ispovesti za Naše novine poručio je da omladinska škola najtrofejnijeg srpskog kluba u ovom trenutku praktično ne postoji! Bivši vezista crveno-belih bez dlake na jeziku kaže da treneri koji bi trebalo da stvaraju igrače za seniorski tim Crvene zvezde rade u nemogućim uslovima, te da je direktor omladinske škole Srđan Vasiljević "nebitan lik" kojeg čelnici kluba ne žele da udostoje običnog sastanka.
Nekadašnji član Glazgov Rendžersa i Real Sosijedada dodaje da ne želi da radi u takvim uslovima, odnosno da su aktuleni vlastodršci "pokupili" običaj prethodnika da svoje neuspehe pravdaju lošim radom u omladinskoj školi. Takođe, Mladenović tvrdi da su to priče za malu decu i dodaje da uopšte nije tačno da večiti rival Partizan ima talentovanije klince.
"Prvo moram da kažem da su svim trenerima u omladinskoj školi istekli ugovori prvog jula. Niko nas ne zove da vidimo šta i kako dalje, dok su u ostalim klubovima rad s mlađim kategorijama počeli 10. jula. Ja sedim i čekam, sebe sam ostvario u fudbalu, nešto sam i zaradio, pa pod uslovima koji trenutno vladaju u Crvenoj zvezdi više ne želim da radim. Niti se plašim da kažem šta mislim, od toga da se svaka greška pravda lošim radom u mlađim kategorijama. To je za mene poražavajuće, jer niko od aktuelnih čelnika nije došao da vidi kako i šta radimo. A onda izađe sportski direktor Stojadinović i da izjavu kako se u omladinskoj školi ništa ne radi", rekao je na početku razgovora za Naše novine Dragan Mladenović.
U glasu bivšeg reprezentativca Srbije osećala se gorčina, nije mu bilo potrebno postavljati dodatna pitanja.
"U našem klubu, koji je po svim paramterima veliki, nema osnovnih uslova za rad mlađih kategorija. Nemamo ni osnovne sprave! Po tri selekcije rade na jednom terenu da ne govorim o tome da sam sa svojom selekcijom, igračima rođenim 1996. godine, radimo na polovini igrališta... Da li onda mogu da im objasnim kako treba da se kreću? Onda posle toga kaže neko kako ništa ne valja. Mogao je neko to da dođe i vidi, pa onda da iznosi zaključke. A ne da nas sve stavlja u isti koš!"
Više od decenije se priča da u omladinskoj školi najtrofejnijeg srpskog kluva vlada korupcija, odnosno da su brojni treneri skolni uzimanju mita.
"Ne prihvatam to, mada možda ima i korpucije. Gospodo, izvolite pa sprovedite istragu. Došlo je vreme da se to već jednom uradi, da se ljudi prozovu imenom i prezimenom. Ako ima dokaze neka neko izađe u javnosti i kaže: Dragane Mladenoviću, uzimao si pare. Pričao sam o tome i s predsednikom Džajićem i s Nebojšom Čovićem. Rekao sam im šta sam imao..."


"DIREKTOR VASILJEVIĆ JE NEBITAN LIK"

Image
Mladenović poručuje da mu je posebno nejasna uloga direktora omladinske škole Srđana Vasiljevića. On tvrdi da se Vasiljević ne pita mnogo o gorućim problemima kluba.
"On (Srđan Vasiljević prim.aut) mi nije potreban u životu. Zato mogu sve da kažem. Čini mi se da je on u Crvenoj zvezdi krajnje nebitan lik. U omladinskoj školi pravi klanove, vrbuje trenere... Ali nije to najgore! Njega čelnici kluba neće da prime na sastanak na kojem treba da im predoči probleme. On ne može da se bori za nas..."
U samo nekoliko rečenica Mladenović je negirao prihvaćenu tezu u javnosti da je omladinske škola Partizana za svetlosnu godinu ispred Zvezdine i da su zato crveno-beli primorani da dovode momke poput Jokića i Radonjića.
"To vam je priča za malu decu, da ne kažem glupost! Pogledajte ko je izašao iz omladinske škole Crvene zvezde: Đuričić, Kovačević, Ćosić, Milanović, Despotović... Međutim, to što oni nisu u prvom timu morate da pitate aktuelnog i bivše direktore omladinske škole. Tek kada se za njih čuje u inostranstvu mi se hvalimo kako su to produkti omladinske škole. To, prosto, nije tačno. Produkt škole igre za prvi tim."
Pomenuli smo mu da Crvena zvezda od "klase 1984" nije izbacila plejadu igrača za prvi tim.
"Opet se obratite direktoru škole! Evo, uzeću za primer generaciju 1995. godište. Momci iz tog tima su otišli u Bazel, Parmu, Štutgart, Maritimo... A kao nisu igrači za Crvenu zvezdu. To je za mene poražavajuće. Ne zanima me da li će se posle ove moje ispovesti podići prašina u javnosti. Došao sam u Crvenu zvezdu iz čistih namera. Da pomognem klubu i ujedno se školujem, meni pare nisu potrebne"

"LUKA JOVIĆ ĆE BITI BOLJI OD PANČEVA!"

Image
U generaciji koju je prošle godine predvodio Dragan Mladenović stasava i supertalentovani napadač Luka Jović (1997. godište). Za tog momka upućeni kažu da bi mogao da zaseni i slavu Darka Pančeva.
"Prebacio sam ga u godinu dana stariju selekciju! Pazite šta vam sad kažem: Luka Jović će biti bolji napadač od Darka Pančeva i Milka Đurovskog. Ali nešto drugo je po sredi. O njegovoj karijeri brigu već vodi Fali Ramadani. Nemam ništa protiv, ali onda će da se napravi frka kada bude odlazio u inostranstvo i kada procenti budu pripali menadžeru. Jovića sam uzeo kao primer... Moj posao je da predložim najtalentovanije momke za profesionalni ugovor, a čelnicima kluba i direktoru ostaje da ostvare da oni budu 100 odsto u vlasništvu Zvezde. Spas je u produkciji i takvoj prodaji igrača. Čitam sad kako se juri štoper po svim meridijanima, a imamo malog Lazića. Razumem da su potrebna pojačanja, ali to mora da bude igrač uz koga će Lazić da poraste. A ne da se dovodi neko 'drvo'."

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... z2E6RJA3Y8[/youtube]
Dragan Mladenović na kraju je priznao da se tokom rada na Marakani nije susretao s pritiskom menadžera.
"Na prvom treningu svakom igraču sam rekao sledeće: 'Ako me neko bude zvao zbog tebe, budi uveren da nećeš igrati'. Alergičan sam na takve pojave. Dešavalo mi se da kroz karijeru da budem bolji od konkurenta za mesto u timu i onda zove neki Pera ili Žika, urgira za njega, a ja ne igram. Postavio sam se tako da me mišljenje roditelja i menadžera ne zanima", jasan je Mladenović.
http://www.mozzartsport.com/vesti/zvezd ... ola-terena" onclick="window.open(this.href);return false;
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Омладински погон

Post by Константин »

Хвала Богу да је неко из клуба проговорио! Браво за Младеновића!
Прошле године сам такође на једном виртуелном мјесту покушао да начнем ову тему и то са информацијама од родитеља нашег клинца и све то након што су једне новине објавиле истинииту вијест да клинци нису имали смјештај на припремама. Организовано сам "нападнут" од групице момчића који су ваљда мислили да чувају клуб :jelenko:
Резултати јавашлука у омладинској школи су нажалост ту, на челу пајац који је преживио смјену багре која га је и поставила, а који је наставио политику таљења и нерада у нашој ОШ.
Нажалост и даље фасцинира пасивност Скупштине/навијача који нису у стању да затраже од клуба да поштује сам себе, тј. да се држи слова уговора са Гаспромом по којем преко 20% спонзорства иде у омладинску школу. Ако до овога не можемо добацити онда управа не треба ни да постоји а са њом ни фамозна Скупштина око које су многи спиновали мјесецима...
Врста која изумире
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Омладински погон

Post by Banex »

Bravo za LEGENDU Dragana Mladenovića !!!
Čini mi se jedini u klubu koji priča potpuno otvoreno i iskreno, bez nekih "privatnih ambicija". Ako on ode iz kluba to znači da smo definitvno ugasili sa školom.
Šta reći...srce me boli kakvo je stanje u omladinskoj školi. Nikada to nije bila vrhunska škola, ali dok je imala koliko-toliko normalne uslove za rad pružala je ogromne rezultate ! I zaista je malo potrebno da se to dovede u red. Naravno, prvo mora sav ološ da ode !
Samo ne znam da li će iko već reagovati ??? Mladenović ovo priča već mesecima ! Džajić nije "čovek od akcije", on to ne bi mogao rešiti ni za 10 godina. Čović se valjda borio koliko je mogao, ali kad je video da je to borba sa vetrenjačama kao da je odustao..O Kokezi, Tončevu, Antiću i da ne govorim...Stojadinović je izgleda takođe "u manjini" u klubu, jedva uspeva da dovede i pojačanja za prvi tim, a kamoli da se meša u omladinsku školu.
Sveukupno stanje je izgleda mnogo gore nego što smo mislili. Ne verujem baš kao u najgore Lukićevo vreme ali nije ni mnogo bolje. Ne bi me čudilo da za par meseci opet krene obustava isplata igračima prvog tima, što sa sobom povlači i nezadovoljstvo, nezalaganje, anemiju, odsustvo motivacije, štrajkove...
Zvuči žalosno, ali meni se čini da će na ovu vest MOŽDA adekvatno reagovati samo Aleksandar Vučić (pri tom mislim da će BILO ŠTA URADITI povodom toga). A nije da ne može, mislim da bi sa par poziva neke stvari mogle da se pokrenu sa mrtve tačke. Mada rekao je da se više uopšte neće mešati.
Ma užas...... :(
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Омладински погон

Post by tsva »

Vasiljević odgovorio Mladenoviću: Zvezda ima najbolje uslove u Srbiji

pre 3 sata | Blic

Image

"I oni će biti još bolji", poručuje direktor omladinske škole na Marakani

Trener kadeta Crvene zvezde Dragan Mladenović u vrlo emotivnom intervjuu za Naše novine otkrio je detalje iz našeg najtrofejnijeg kluba sa kojim šira javnost u Srbiji nije bila dovoljno upoznata, a oni se odnose na omladinsku školu, koja prema njegovim rečima gotovo da više i ne postoji.

Između ostalog, bivši vezista Zvezde dotakao se i direktora omladinske škole Srđana Vasiljevića, za kojeg je rekao da je krajnje nebitan lik, da vrbuje trenere i pravi klanove unutar škole.

Vasiljević je za Blic dao odgovor na zamerke Dragana Mladenovića.
"Zvao sam ga na razgovor da kaže šta mu smeta jer je to prvo rekao na televiziji. Zvezda u ovim okolnostima ima najbolje uslove u Srbiji i oni će biti još bolji. Predao sam izveštaj o radu svih selekcija, biće tu promena, od srede sve naše mlade ekipe počinju sa treninzima", rekao je Vasiljević.

On je dodao da je dolaskom Dragana Džajića i nove uprave rešen problem sa menadžerima i da Zvezda više nikome neće dozvoliti da joj krade mlade igrače.
javio se i ovaj menadjerski potrcko bez i jedne jedine kvalifikacije da vodi kucni savet a ne omladinsku skolu :pop:
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Омладински погон

Post by Константин »

Олош, може му се.
Ехх када би било могуће направити репортажу о тим најбољим условима у Србији, "да сви уживају".:smrc:
Можда би се од одговорних након изношења у јавност и почешао...
Врста која изумире
User avatar
Banex
Члан клуба
Posts: 1072
Joined: Wed Jun 12, 2013 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: Омладински погон

Post by Banex »

Evo i B92 objavio vest i to prilično opširno: http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=735506" onclick="window.open(this.href);return false;

Mislim da su mediji adekvatno reagovali, sad nam ostaje da vidimo da li će se nešto i desiti. A šanse za to su oko 1 %.
"Mladenović vara Liveranija !"
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Омладински погон

Post by Константин »

Доста медија је објавило ово за Драгана Младеновића и ОШ, па и неки "колеге" портали гдје је ова тема раније била табу. Фино, фино, сада су на реду ови из управе...
Врста која изумире
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Омладински погон

Post by Goxy »

Одавно сам научио да медији ретко шта раде самоиницијативно.

С обзиром да је ова тема почела да се провлачи по медијима, мислим да се на тај начин спрема терен за промене, односно чистку.

Видећемо.
-Бивши форумаш-
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Омладински погон

Post by Константин »

На то сам и мислио у задњем посту, вријеме је било још давно, али боље икад него никад.
Промјене а онда да омладинска школа добије цифру која јој припада од генералног спонзора, до последњег цента!
Врста која изумире
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Омладински погон

Post by tsva »

Kako god bilo, o ovome se pocelo razgovarati sramotno kasno. Trebala je biti prva stvar da se uradi kad su dosli na vlast a ispade zadnja.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
Locked