Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт...

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

Goxy wrote:Није проблем, изнећу мишљење само да се докопам пар минута времена.

Само не волим хејтовање без покрића. Не кажем ово из лоше намере, заиста. Просто није лепо према људима који тамо раде, будимо људи, макар овде на овом форуму :]
Не видјех да је неко помињао људе који тамо зарађују плату него генерално Маркетинг и једно име које припада директору маркетинга као најодговорнијем. Пусти шифриране поруке и реци што мислиш, нема ту никаквог хејтовања или свађе, дискутујемо о вољеном клубу који је сваке године све ниже и ниже.
Врста која изумире
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by carapan »

Sada videh slike Sa Pinta ispred stadiona, tj. ulaza u sluzbene prostorije, gde i dalje stoji stari grb kluba, onaj sa plavom bojom, pa ako nista drugo mogli su to makar da promene ljudi iz marketinga..

Ja sam jedva u nasem shopu nasao majice za moje sinove, koje su imalo pristojne po dizajnu, da mi se svidjaju.. Prosto mi je nemoguce za poverovati, da onako lose izgleda vecina stvari tamo.. Ubedjen sam da taj marketing, mzoe klubu doneti sasvim pristojan novac, kada bi se bar malo bolje radilo po tom pitanju... Ja sam verujte mi bolje stvari (dizajnerske) nalazio na obicnim pijacama i kupovao, nego u nasem shopu, a mislim da nisam jedini. Time je samo klub na gubitku, i niko vise..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
РС Либурнија

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by РС Либурнија »

Goxy wrote:Овакви коментари нису фер, али добро.

Ваљда се сви разумеју у све данас, ја се не разумем па нећу да коментаришем :guca:
Брате, ја износим неко своје мишљење које сам склопио н на основу, што јавних, што нејавних :mrgreen: , информација које су допрле до мене, а и на основу неких очигледних чињеница. Не разумијем се у маркетинг нити имам талента за то али знам само да у шопу нема скоро ништа што ми се купује осим преноса текми.
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Goxy »

Весић није у клубу више, нити у једном облику. Све инсинуације у том правцу су или чиста неинформисаност, или злонамерност, а ја верујем да је у питању ово прво. Причати да је маркетинг Весићев јесте на неки начин увреда за све који тамо раде, било да сте их споменули или не. Имам прилику да разговарам са људима одатле, и нисам срео човека који је за Весића. Исто тако, нико ништа не ради по Весићевом налогу. Помињање њега је чиста параноја.

Сви помињу престанак рада маркетинга у последњих годину дана, или више. Маркетинг је за време док је ГС био Андија Клеут, функционисао далеко боље и успешније, то је тачно. Разлог је тај што је био остављен "на миру", и несметано је могао да функционише, независно од клуба. Запослени су примали плате, део прихода је, како и треба, даван клубу, али је велики део остајао и самом маркетингу који је на тај начин сам себе могао да финансира и да инвестира у даље подухвате и пројекте. Од доласка Стефановића, та прича је прекинута. Скоро све што заради, маркетинг је давао клубу, а није им остајало чак ни за плате људи које су минорне у односу на плате запослених у клубу. Није било новца, за маркетингшке инвестиције. Чак ни за исплаћивање фирмама, па су и оне отказале или успориле сарадњу.

Данас је ситуација слична. Маркетинг у потпуности зависи од Клуба, и сам Броћић нема простор за "маневар". Фирма преживљава, као и сам клуб, јер је везана за њега. Нико тамо није неспособан, али су руке везане, услед финансијске немаштине. И колико сам се и сам уверио, људима тамо је најтеже, јер већина од њих је и даље тамо само због Звезде, а за разлику од нас, они из првих редова гледају како поједини људи "воде" клуб, нервирају се, а ништа не могу да учине. Да није Звезда у питању, пронашли би многи одавно други, плаћен посао.

Зато, само мало више обзира. Не кажем ни у једном тренутку да маркетинг треба да буде имун на критике, напротив. Имам их и ја, и изнећу их када буде прилика. Али, ако је могуће, немојте овако паушалне и неаргументоване приче да наводите. Па довољно сте искусни људи да знате да никада није све тако екстремно.
-Бивши форумаш-
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Goxy »

РС Либурнија wrote:Брате, ја износим неко своје мишљење које сам склопио н на основу, што јавних, што нејавних :mrgreen: , информација које су допрле до мене, а и на основу неких очигледних чињеница. Не разумијем се у маркетинг нити имам талента за то али знам само да у шопу нема скоро ништа што ми се купује осим преноса текми.
Види, ви који сте ме читали раније, а и људи који ме познају знају да не причам напамет, а када износим мишљење, онда то и нагласим. Ово што сам изнад написао је оно што сам сазнао из прве руке, па ето, и то узми у обзир следећи пут :]
-Бивши форумаш-
User avatar
dacha od bosne
Тешка џомба
Posts: 8851
Joined: Thu Mar 14, 2013 12:15 pm
Location: I na Marsu ako treba...

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by dacha od bosne »

Goxy wrote:Није проблем, изнећу мишљење само да се докопам пар минута времена.

Само не волим хејтовање без покрића. Не кажем ово из лоше намере, заиста. Просто није лепо према људима који тамо раде, будимо људи, макар овде на овом форуму :]
Goxy, par puta sam išao u RS šop sa djecom da kupim neke artikle. Iskreno, za mene koji imam sasvim solidnu platu izgledalo je jako skupo. Na kraju sam završio sa 3 kape i 1 šalom. Ćere su htjele neku trenrku ili duks (ne sjećam se), ali meni je to baš izgledalo preskupo. Mogu onda samo da zamislim kako je ljudima u Srbiji, sa mnogo manjim primanjima od mojih.

edit: govorim samo o ovom ekonomskom dijelu tj. neisplativosti držanja tolikih cijena u Srbiji.
Na celom svetu mi je sve, da živim ne mogu bez nje...
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Goxy »

Слажем се Дачо, немам шта да ти замерим. Мислим да се сви слажемо да су цене превисоке...
-Бивши форумаш-
РС Либурнија

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by РС Либурнија »

Goxy wrote:
РС Либурнија wrote:Брате, ја износим неко своје мишљење које сам склопио н на основу, што јавних, што нејавних :mrgreen: , информација које су допрле до мене, а и на основу неких очигледних чињеница. Не разумијем се у маркетинг нити имам талента за то али знам само да у шопу нема скоро ништа што ми се купује осим преноса текми.
Види, ви који сте ме читали раније, а и људи који ме познају знају да не причам напамет, а када износим мишљење, онда то и нагласим. Ово што сам изнад написао је оно што сам сазнао из прве руке, па ето, и то узми у обзир следећи пут :]
Можеш да будеш више него сигуран да хоћу, чак и више од тога. :ziveli:

С обзиром на неки историјат, ни мало не чуди да се маркетинг веже за Весића, зар не?
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Goxy »

Па, не могу да кажем да чуди. Али, није ни раније Весић контролисао сам маркетинг.

Јесте донекле, у виду саопштења, што већ сви знају. По мени, на тај начин је нанео штету угледу Звезде. Али да се мешао у само функционисање маркетинга, није. И раније су приче биле предимензионисане.

И само још једна ствар. Клуб ево шесту годину неће узети титулу. Резултати су гориво за сваки спортски маркетинг. Без резултата, и маркетинг је осуђен да ради на 30% могућнсоти, а сваком годином без титуле, тај проценат се смањује.

Даће Бог да узмемо титулу у скорије време, а онда ће се и прича окренути. :]
-Бивши форумаш-
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

РС Либурнија wrote:
С обзиром на неки историјат, ни мало не чуди да се маркетинг веже за Весића, зар не?
Наравно. Весић се и сам хвалио у "деценијском" интервјуу да је Маркетинг уз чланство његово чедо. Броћића је довео он јер је претходно радио у Маркетингу нашег кошаркашког клуба који је Весић урнисао. И Весићева жена је била запослена.
Нико не каже да су сви људи запослени у Маркетингу лоши нити их је ко помињао. Просто се више нема времена за гатање у разлоге зашто нешто није баш добро јер је клуб на издисају.
-Касно су се сјетили за франшизу јер су многи шопови утјерани у дугове или чак и угашени.
-Понуда у шоповима сиромашна.
-Артикли су прескупи.
-Званични сајт је на врло ниском нивоу и што се тиче дизајна и понуде у инфо дијелу и мултимедије.
То су све ствари које не зависе превише од резултата и од природно веће продаје а ту губимо приход.
Сви запослени који вриједе треба да остану, сви који мање вриједе треба да иду(жао ми је) јер се број запослених мора смањити, а све то треба да одлучи неки нови директор маркетинга који ће имати мање времена за форуме и твитовање.
О томе причам, и то само зато што је маркетинг у оквиру овог топика, нема ту никаквог хејтовања и свађе. А на све то мени лично је мнооогоо мање битан од расула у спортском дијелу који треба да донесе гро прихода да би се клуб спасао најгорег.
Врста која изумире
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Ivan Vasev »

Gospodina Broćića znam jedino iz upisa na RSB-u i nisam nimalo impresioniran. Direktor marketinga nekada najvećeg balkanskog brenda umesto da "mlati" pare i izbacuje nove modne linije, organizuje igre na sreću. A njegov rejting tamo je posledica prijateljskih odnosa sa administratorima sajta, koji šire iluzije o nekakvim velikim marketinškim rezultatima.
Prijatno sam iznenađen Goxy-jevim upisima, pošto se "tamo" nismo "sretali".
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
Николај Кузњецов

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Николај Кузњецов »

Ivan Vasev wrote:Gospodina Broćića znam jedino iz upisa na RSB-u i nisam nimalo impresioniran. Direktor marketinga nekada najvećeg balkanskog brenda umesto da "mlati" pare i izbacuje nove modne linije, organizuje igre na sreću. A njegov rejting tamo je posledica prijateljskih odnosa sa administratorima sajta, koji šire iluzije o nekakvim velikim marketinškim rezultatima.
Шта год и како други звездашки сајтови радили, то је ипак њихов проблем. А ми морамо водити рачуна о нама,како ми радимо. Моја жеља и сугестија би била да се надаље више не бавимо прошлошћу и радом других звездашких медија. Па ћу поставити овдје јш једном пост тсва као врсту апела:
tsva wrote:Ako je ikako moguce da se ne pominju drugi forumi ni u kojem kontekstu. Svi znamo istoriju, svi imamo neke svoje istine ali ako je ikako moguce da ovo mesto ostane sto cistije moguce. Znamo se virtualno vec dugo vremena, nema virualnih tajni i iznenadjenja. Mislim da gazda a i ostali ima veliko iskustvo i da mu ovo svakako nije prvi put da se upusta u ovu pustolovinu. Iza njega je vec jedno stajao kvalitet a onda se desilo sta se desilo. Ajde da gledamo napred.
dr.nele
Новајлија
Posts: 31
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:35 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by dr.nele »

Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Константин wrote:Ваљда ћемо дочекати дан да се овај Маркетинг, иначе један од два весићева чеда, из коријена промијени. Наравно свему томе ће претходити и болно смањење броја запослених. Ипак, за "атрактивност и ажурност" званичног сајта није битан квантитет у Маркетингу већ квалитет људи којима ће бити обавеза да од званичног сајта направе прави медиј.
Zvanični sajt je zvanični... Ne moze na zvanicnom sajtu kluba da stoji da je Sa Pinto novi trener, ako to nije zvanicno, kao na sportalu ili mondu. U tome je razlika. Sajt kluba je zvanicno glasilo koje ne moze da se takmici sa ekskluzivama ako one nisu 100% proverene i tacne. U tome je razlika. I jos jedna od primarnih razlika je ta sto ce sajt uvek stititi interes kluba iako bi mnogo toga mogao da objavi. U moru vesti u kojima nas svi omalozavaju, mora postojati neko ko ce pisati i o lepim stvarima. Crvena zvezda ne postoji sedam meseci, vec skoro sedam decenija.
РС Либурнија

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by РС Либурнија »

Постоји разлика између писања о лијепим стварима и спиновања, гурања ђубрета под ћилим и кићења туђим перјем (слике трибине). Ово прво јесте у интересу Црвене звезде а ово остало углавном није.

А што се тиче "оних који нас омаловажавају" и бављења претјераног њима - што се више будемо бавили њима бићемо им сличнији а то уопште није у духу звездаштва које постоји такођер скоро 70 година. Исто важи за претјерано бављење комшијама, да не кажем опсједнутост њима.
Locked