Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт...

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

Savicevic wrote:
Константин wrote:Ваљда ћемо дочекати дан да се овај Маркетинг, иначе један од два весићева чеда, из коријена промијени. Наравно свему томе ће претходити и болно смањење броја запослених. Ипак, за "атрактивност и ажурност" званичног сајта није битан квантитет у Маркетингу већ квалитет људи којима ће бити обавеза да од званичног сајта направе прави медиј.
Zvanični sajt je zvanični... Ne moze na zvanicnom sajtu kluba da stoji da je Sa Pinto novi trener, ako to nije zvanicno, kao na sportalu ili mondu. U tome je razlika. Sajt kluba je zvanicno glasilo koje ne moze da se takmici sa ekskluzivama ako one nisu 100% proverene i tacne. U tome je razlika. I jos jedna od primarnih razlika je ta sto ce sajt uvek stititi interes kluba iako bi mnogo toga mogao da objavi. U moru vesti u kojima nas svi omalozavaju, mora postojati neko ko ce pisati i o lepim stvarima. Crvena zvezda ne postoji sedam meseci, vec skoro sedam decenija.
Дејо мајсторе :D ја о екслузиви нисам ни говорио. Иначе ме у животу савршено заболи да ли ће неко да објави слику са аеродрома или да ми дошапне да ће неко потписати.
Ажурност је нпр. и када навече можемо да погледамо меч са припрема на youtube који се играо у току дана. Конверзија и аплоад на сервер су активности које нису проблематичне за једног запосленог са званичног. Да не помињем историју, статистику исл ствари које људи самостално раде волонтерски.
Врста која изумире
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Константин wrote:
Savicevic wrote:
Константин wrote:Ваљда ћемо дочекати дан да се овај Маркетинг, иначе један од два весићева чеда, из коријена промијени. Наравно свему томе ће претходити и болно смањење броја запослених. Ипак, за "атрактивност и ажурност" званичног сајта није битан квантитет у Маркетингу већ квалитет људи којима ће бити обавеза да од званичног сајта направе прави медиј.
Zvanični sajt je zvanični... Ne moze na zvanicnom sajtu kluba da stoji da je Sa Pinto novi trener, ako to nije zvanicno, kao na sportalu ili mondu. U tome je razlika. Sajt kluba je zvanicno glasilo koje ne moze da se takmici sa ekskluzivama ako one nisu 100% proverene i tacne. U tome je razlika. I jos jedna od primarnih razlika je ta sto ce sajt uvek stititi interes kluba iako bi mnogo toga mogao da objavi. U moru vesti u kojima nas svi omalozavaju, mora postojati neko ko ce pisati i o lepim stvarima. Crvena zvezda ne postoji sedam meseci, vec skoro sedam decenija.
Дејо мајсторе :D ја о екслузиви нисам ни говорио. Иначе ме у животу савршено заболи да ли ће неко да објави слику са аеродрома или да ми дошапне да ће неко потписати.
Ажурност је нпр. и када навече можемо да погледамо меч са припрема на youtube који се играо у току дана. Конверзија и аплоад на сервер су активности које нису проблематичне за једног запосленог са званичног. Да не помињем историју, статистику исл ствари које људи самостално раде волонтерски.
Izvini, ali moram ti reci da se ne razumes u rad sajta... Na pripremama je konkretno ove godine od zaposlenih na sajtu bio samo Nikolovski kao PR. Na zvanicnom ste imali priliku da citate tekstualni prenos koji je takodje radjen uz pomoc stapa i kanapa. Cista vratolomija i gimnastika je bila upotrebljena kako bi se doslo do bilo kakvih video materijala. Ili mislis da je bilo izvodljivo da konkretno Nikolovski izvestava sa lica mesta, odnosno radi prenos utakmice, da napravi nekoliko slika, uzme izjave od trenera i igraca i da pri tom i snima utakmice? A od trenutka dobijanja videa do njegovog postavljanja na sajt je najvise proslo 3 minuta, tako da, iako verujem da uvek moze bolje, ovoga puta s obzirom na situaciju, iscedjena je suva drenovina. Licemerno je takodje od drugih medija komentarisati azurnost zvanicnog, jer su upravo ti DRUGI, menjali red reci u recenici i radili tekstualne prenose.
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by crazynorth75 »

Onako laički, sajt je dosta loš, haj na stranu to oko snimaka pripremnih utakmica, mada bi bilo normalno da zvanični ima ekipu određenu da to prati, al' eto, kriza, ovo-ono, ali sam sajt bi morao biti mnogo bogatiji, statistike, istorija,mlađe kategorije... Pa jel problem popisati sve uzraste u omladinskom pogonu i staviti na sajt? Čisti beterluk. Ili snimiti i postaviti golove i šanse kad klinci igraju domaće utakmice, postaviti zapisnik, izvještaj? Zvanični sajt je ipak zvaničan i ne treba ga upoređivati sa drugim medijima, on mora da bude ažuran i bogat i da se u svakom momentu, svaki zvezdaš može informisati preko njega.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

crazynorth75 wrote:Onako laički, sajt je dosta loš, haj na stranu to oko snimaka pripremnih utakmica, mada bi bilo normalno da zvanični ima ekipu određenu da to prati, al' eto, kriza, ovo-ono, ali sam sajt bi morao biti mnogo bogatiji, statistike, istorija,mlađe kategorije... Pa jel problem popisati sve uzraste u omladinskom pogonu i staviti na sajt? Čisti beterluk. Ili snimiti i postaviti golove i šanse kad klinci igraju domaće utakmice, postaviti zapisnik, izvještaj? Zvanični sajt je ipak zvaničan i ne treba ga upoređivati sa drugim medijima, on mora da bude ažuran i bogat i da se u svakom momentu, svaki zvezdaš može informisati preko njega.
Ispascu advokat Zvanicnog, ali jednostavno moram reci neke stvari... Eto na primer mogao si prvo da pogledas na sajtu pre nego kazes da nema spiskova mladjih kategorija po selekcijama na sajtu. Jer ih ima. I ok, slazem se, treba biti izvestaja o mladim igracima i njihovom ucinku. Jedno vreme ih je bilo. I tako zvanicni napise kako su nasi biseri, konkretno Simic, Maksimovic i ostali razbili sve protivnike, kako su superiorni. Onda ostala deca osete nepravdu, jer su zapostavljeni i samo su pojedinci istaknuti. A ti pojedinci se opiju medijskom slavom, pa od deteta za primer (konkretno Simic i Maksimovic) dodje se do toga da ne idu na pripreme jer polazu voznju. Mnogo vise treba ta deca da postignu da bi dobili prostor kao nekada. Nekada su se mladje kategorije otimale ko ce da cisti Sekijeve ili Dzajine kopacke, a danas jedno dete promeni tri prevoza da dodje na trening, a neko dodje u dzipu sa tablicama na svoje ime. I evo, ja cu dobrovoljno snimati utakmice svih mladjih kategorija, samo mi reci cime. Do skoro, PR sektor nije imao foto aparat, o kameri da ne govorim. Budite sigurni da ce sajt objaviti svaki snimak utakmice mladjih kategorija, napravi ga ti Delijo, ako vec nije toliki problem, obecavam da ce biti objavljen. :?:
User avatar
Leteća Kaća
Новајлија
Posts: 16
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:15 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Leteća Kaća »

cekaj, ti zelis da kazes da klub nema kamericu i da zato ne postoje snimci i izvestaji omladinaca? :lol:
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Ivan Vasev »

Savicevic wrote: Ispascu advokat Zvanicnog, ali jednostavno moram reci neke stvari... Eto na primer mogao si prvo da pogledas na sajtu pre nego kazes da nema spiskova mladjih kategorija po selekcijama na sajtu. Jer ih ima. I ok, slazem se, treba biti izvestaja o mladim igracima i njihovom ucinku. Jedno vreme ih je bilo. I tako zvanicni napise kako su nasi biseri, konkretno Simic, Maksimovic i ostali razbili sve protivnike, kako su superiorni. Onda ostala deca osete nepravdu, jer su zapostavljeni i samo su pojedinci istaknuti. A ti pojedinci se opiju medijskom slavom, pa od deteta za primer (konkretno Simic i Maksimovic) dodje se do toga da ne idu na pripreme jer polazu voznju. Mnogo vise treba ta deca da postignu da bi dobili prostor kao nekada. Nekada su se mladje kategorije otimale ko ce da cisti Sekijeve ili Dzajine kopacke, a danas jedno dete promeni tri prevoza da dodje na trening, a neko dodje u dzipu sa tablicama na svoje ime. I evo, ja cu dobrovoljno snimati utakmice svih mladjih kategorija, samo mi reci cime. Do skoro, PR sektor nije imao foto aparat, o kameri da ne govorim. Budite sigurni da ce sajt objaviti svaki snimak utakmice mladjih kategorija, napravi ga ti Delijo, ako vec nije toliki problem, obecavam da ce biti objavljen. :?:
Koliko sam ja razumeo, ti si sa zvaničnog sajta. Ja imam zamerku na izgled istorijskog dela i smatram da tu nema gotovo ničeg, pogotovo ako se uzme u obzir dostupnost i pristup materijalu. Verujem da u klubu imaju statističke podatke sa svih utakmica Crvene zvezde i obiman foto-materijal, tako da bi to trebalo prezentovati javnosti u cilju isticjanja veličine i značaja kluba i edukacije novih generacija, jačanja vezdaškog duha. Mnogi zvanični sajtovi imaju. Tu ne treba nikakva oprema, nikakva tehnologija, samo dobra volja i zvezdaški entuzijazam.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by crazynorth75 »

Savicevic wrote:
crazynorth75 wrote:Onako laički, sajt je dosta loš, haj na stranu to oko snimaka pripremnih utakmica, mada bi bilo normalno da zvanični ima ekipu određenu da to prati, al' eto, kriza, ovo-ono, ali sam sajt bi morao biti mnogo bogatiji, statistike, istorija,mlađe kategorije... Pa jel problem popisati sve uzraste u omladinskom pogonu i staviti na sajt? Čisti beterluk. Ili snimiti i postaviti golove i šanse kad klinci igraju domaće utakmice, postaviti zapisnik, izvještaj? Zvanični sajt je ipak zvaničan i ne treba ga upoređivati sa drugim medijima, on mora da bude ažuran i bogat i da se u svakom momentu, svaki zvezdaš može informisati preko njega.
Ispascu advokat Zvanicnog, ali jednostavno moram reci neke stvari... Eto na primer mogao si prvo da pogledas na sajtu pre nego kazes da nema spiskova mladjih kategorija po selekcijama na sajtu. Jer ih ima. I ok, slazem se, treba biti izvestaja o mladim igracima i njihovom ucinku. Jedno vreme ih je bilo. I tako zvanicni napise kako su nasi biseri, konkretno Simic, Maksimovic i ostali razbili sve protivnike, kako su superiorni. Onda ostala deca osete nepravdu, jer su zapostavljeni i samo su pojedinci istaknuti. A ti pojedinci se opiju medijskom slavom, pa od deteta za primer (konkretno Simic i Maksimovic) dodje se do toga da ne idu na pripreme jer polazu voznju. Mnogo vise treba ta deca da postignu da bi dobili prostor kao nekada. Nekada su se mladje kategorije otimale ko ce da cisti Sekijeve ili Dzajine kopacke, a danas jedno dete promeni tri prevoza da dodje na trening, a neko dodje u dzipu sa tablicama na svoje ime. I evo, ja cu dobrovoljno snimati utakmice svih mladjih kategorija, samo mi reci cime. Do skoro, PR sektor nije imao foto aparat, o kameri da ne govorim. Budite sigurni da ce sajt objaviti svaki snimak utakmice mladjih kategorija, napravi ga ti Delijo, ako vec nije toliki problem, obecavam da ce biti objavljen. :?:
Nisu oni otišli što su polagali vožnju, ili što su opijeni pisanjem na zvaničnom, već zato što neko nije izvršavao obaveze prema njima...I sad ovo zadnje, nema potrebe za takvim tonovima, šta ja da snimam na 350km od Beograda? Taj strašni marketing je mogao za sve ove godine kupiti jednu kameru, a na kraju krajeva ako nema, ne mora ni to, postavi sastave i strijelce, al' dobro...Što se tiče spiskova mlađih kategorija, gledao sam sajtove nižerazrednih klubova koji imaju mnogo bolje predstavljene mlađe kategorije, a klub im je isto u finansijskoj buli. Mogli su bar godište staviti u zagradi...

Htjedoh reći još nešto, Bišop me podsjeti ostavljanjem linka za Zvezdinu Reviju, mora se učiniti nešto po pitanju distribucije ovamo, u krajeve preko Drine. Godinama se već ne može naći na kiosku.
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Leteća Kaća wrote:cekaj, ti zelis da kazes da klub nema kamericu i da zato ne postoje snimci i izvestaji omladinaca? :lol:
Klub nema "kamericu"... Bar ne da ja znam ili da sam je video. A o razlozima zasto nema izvestaja sam vec pisao.
P.S. Imam potrebu da kazem da je ovo prvi put da pisem na nekom forumu. Citao sam par puta postove pre nego sto sam resio da se registrujem. Dopadaju mi se razmisljanja vecine od vas, osetio sam slicnost u misljenju sa nekima i zato sam pristupio. Da skratim, sustina je da nisam ironican, nadmen ili bilo sta drugo, izvinjavam se ako je neko stekao takav utisak.
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Ivan Vasev wrote:Koliko sam ja razumeo, ti si sa zvaničnog sajta. Ja imam zamerku na izgled istorijskog dela i smatram da tu nema gotovo ničeg, pogotovo ako se uzme u obzir dostupnost i pristup materijalu. Verujem da u klubu imaju statističke podatke sa svih utakmica Crvene zvezde i obiman foto-materijal, tako da bi to trebalo prezentovati javnosti u cilju isticjanja veličine i značaja kluba i edukacije novih generacija, jačanja vezdaškog duha. Mnogi zvanični sajtovi imaju. Tu ne treba nikakva oprema, nikakva tehnologija, samo dobra volja i zvezdaški entuzijazam.
Slazem se, ali utakmicu iz 89. godine recimo ne moze niko da slika. Ako iz te sezone postoji ukupno 15 slika, niko ne moze da se vrati u proslost i napravi obiman foto-materijal.
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

бишоп wrote:Најпре поздрав и драго ми је да си нам се прикључио :ziveli:

Е сада то што нпр из сезоне 1989 клуб има као што кажеш 15 слика није никакав проблем, позову се сви звездаши који имају материјал из било које сезоне да пошаљу клубу , а клуб им се одужи нпр на тај начин што ће испод сваке слике писати име дародавца па да видиш какав би одазив био ( највећим даровацима уручити пригодне поклоне и захвалнице ). За све је потребна само добра воља и идеја и наравно да се послуша глас звездаша, јер увек исплива нека паметна идеја. Све замерке на рад Званичног треба схватити добронамерно јер свима нам је исти циљ, а то је да имамо сајт преко кога ћемо се између осталог и информисати као и то да се њиме можемо поносити, а не да црвенимо када упоредимо наш и сајт других великих клубова.

Уколико клуб нема камеру - "камерицу" ми ћемо сакупити новац за исту, па мајку му не кошта то као јахта.
Eeee, to je vec druga prica... Mislim na kapacitet i funkcionalnost sajta. I sve zamerke shvatam dobronamerno, imam ih i ja, nemoj sumnjati u to. Ali treba biti realan, mnogo okolnosti srecnih i nesrecnih se isprepletalo oko zvanicnog sajta. Jedno je sigurno, da kao i svi ostali sektori i zvanicni sajt umnogome zavisi od rezultata. Svih 100 zaposlenih u klubu, iliti 226 kako neki drugi govore, rade u sluzbi njih 18 ili 25 dole koji jure za loptom. Ako oni ne povuku i ne naprave zamajac, sve drugo ostaje bez goriva i municije. Konkretna situacija trenutno je takva da smo nazalost sezonu vec "zavrsili". I to stvara veeeliki vakuum. Slazete li se da smo od titule miljama daleko? I ja. Slazete li se da klub kao sto je nas ne moze da kaze da nema rezultatski cilj do kraja sezone 11 kola pre kraja? I ja. :psihodelija:
User avatar
Leteća Kaća
Новајлија
Posts: 16
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:15 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Leteća Kaća »

Prosipas demagogiju brate mili. jel zbog igraca i rezultata ljudi sa sajta ne mogu godinu dana da promene ''fun zone'' u ''fan zone''. brukamo se bez veze.

takodje ovo za kamericu. sto jedan furunas kaze, prave tu gozbe za neke seoske klubove iz okoline valjeva, a satro ne mogu jednu kamericu da nabave.

mi pricamo o nekim sitnicama ovde koje su bitne za sajt i za klub, a ne o nekim kapitalnim investicijama.
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Ivan Vasev »

E, vidiš mi smo na RSB-u, nas nekoliko entuzijasta, sakupili oko 5000 slika iz perioda pre 1989 i to preko novina, sajtova, neta i to raspoređeno po utakmicama. To je opšte, zajedničko blago dostupno svima i ne bi bio problem da vam to ustupimo, bez ikakve zahvalnice,jer smo sve to radili iz iskrene ljubavi prema Zvezdi. Kontaktirao me g. Broćić ("treba nam tvoja pomoć), ja bio sav srećan što eto mogu da učinim nešto za svoj klub, za "jednu jedinu", ali se kasnije više nije javljao, tako da nikad nisam saznao koja je vrsta pomoći u pitanju. Pretpostavljam da je nešto oko kviza na zvaničnom.
Poenta je u tome da na našu pomoć možete uvek računati, mi lično, govorimo grupi istoričara koja je tamo bila okupljena, nismo opterećeni sajtovskom pripadnošću niti medijskom utrkom.
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Kaća i momci iliti damo i gospodo... Ne znam kako se iskazuje na forumu smajlijem ili kakvim fontom da se sa nekim u potpunosti slazete. Samo vas molim razgranicite odgovornost ljudi koji prave gozbe za Valjevce, kupuju kamere i rade na sajtu. Veliko bi ogoljivanje unutrasnjih stvari i politike kluba bilo iznosenje nekih situacija koje se lome preko zvanicnog. Mozda sam demagog, mozda gresim, ali vase zamerke iako su 100% ispravne i tacne nisu uvek realne. Kaća, bravo za fun zone, to smo prvi dan primetili. Ima tu jos mnogo sitnica koje su za doradu. I jos jedna bitna stvar... Na oom forumu ima oko 100 ljudi, na prosecnom portalu radi 20 ljudi i uredjuje ga, zvanicni sajt Crvene zvezde uredjuju u punom smislu te reci dva skoro pa cela tri coveka. Sve ovo mi deluje neverovatno pozitivno, zelim da verujem da pisete sa osmehom, jer znam da niko nema losu nameru. A sto se tice dopune sadrzaja sajta, vec koliko sutra imacemo povratnu informaciju. Eto, sad bih stavio neki smajli na kraju, ali ne znam koji je prikladan.
User avatar
Leteća Kaća
Новајлија
Posts: 16
Joined: Sun Mar 17, 2013 4:15 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Leteća Kaća »

Savicevic wrote:Kaća, bravo za fun zone, to smo prvi dan primetili.
i sta ste uradili povodom toga? evo koliko je proslo, i jos uvek to jedno slovo nije promenjeno.

ja da imam pristup sajtu, svaki dan bih nesto cackao, doterivao, menjao dizajn, azurirao... a kamo li da mi je to posao, i da za to primam platu.
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Leteća Kaća wrote:
Savicevic wrote:Kaća, bravo za fun zone, to smo prvi dan primetili.
i sta ste uradili povodom toga? evo koliko je proslo, i jos uvek to jedno slovo nije promenjeno.

ja da imam pristup sajtu, svaki dan bih nesto cackao, doterivao, menjao dizajn, azurirao... a kamo li da mi je to posao, i da za to primam platu.
Ali mi nemamo pristup sajtu, shvatite to... Pogledajte ko je potpisan kao dizajner. A pozivam te da dodjes na stadion da popijemo pice, da ti objasnim strukturu i obim posla zaposlenih na sajtu. Mislim da bi se iznenadio. Uglavnom, poziv stoji, pa ako zelis, izvoli...
Locked