Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт...

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

Savicevic wrote: Izvini, ali moram ti reci da se ne razumes u rad sajta... Na pripremama je konkretno ove godine od zaposlenih na sajtu bio samo Nikolovski kao PR. Na zvanicnom ste imali priliku da citate tekstualni prenos koji je takodje radjen uz pomoc stapa i kanapa. Cista vratolomija i gimnastika je bila upotrebljena kako bi se doslo do bilo kakvih video materijala. Ili mislis da je bilo izvodljivo da konkretno Nikolovski izvestava sa lica mesta, odnosno radi prenos utakmice, da napravi nekoliko slika, uzme izjave od trenera i igraca i da pri tom i snima utakmice? A od trenutka dobijanja videa do njegovog postavljanja na sajt je najvise proslo 3 minuta, tako da, iako verujem da uvek moze bolje, ovoga puta s obzirom na situaciju, iscedjena je suva drenovina. Licemerno je takodje od drugih medija komentarisati azurnost zvanicnog, jer su upravo ti DRUGI, menjali red reci u recenici i radili tekstualne prenose.
Не разумјем се у рад сајта, којег? :D Ти изгледа наступаш са позиција званичног сајта или си близак тим људима (извини ако гријешим, ако не гријешим драго ми је што си узео ријеч у дискусији). Ја причам са позиција дугогодишњег навијача Једне једине и ако хоћеш и некога који има неко знање и из те области. Не сумњам ја да постоје објективни разлози зашто није боље када се гледа са стноавишта та 2-3 човјека који раде на званичном, међутим из перспективе већине навијача званични је на врло ниском нивоу и као такав подложан је критици као и све које није на реномеу на коме би требало да буде. Васев, Бишоп и остали су већ изложили у вези неких ствари које не коштају, а оно што мене ужасно нервира што је наш клуб осим што се срозао у спортском дијелу исто то урадио и у дијелу маркетинга којем припада и званични сајт. Узмеш дугове према неким играчима којих се нико ни не сјећа више, нпр Бојан Ђорђевић коме је било уплаћено преко 50.000 евра за фотосинтезу и сјетиш се онда шта све не постоји на званичном (а објашњено је и у вези џ ствари)!? Вјероватно ћеш рећи опет "али нису та 2-3 човјека крива исл.", не сумњам да нису најодговорнији али критика према лошим појавама мора да постоји, да би било шансе да дође до одговорних. Зато што је много људи легло на демагогију да је критика уствари напад на клуб у овим тешким тренуцима(ко је рекао Весић), зато нам се и десила између осталог стока на челу клуба која је плаћала50, 100 и 200К дрвну грађу узимала пикслу на њима и урушавала клуб и коначно сабирајући и претходне грешке, довела клуб пред стечај.

п.с. још једном напомињем, маркетинг и званични као дио истог и не треба да је у фокусу сваки дан за разлику од спортског дијела, али да требју неке ствари да се промијене-требају, са парама или без пара, са резултатима или без резултата, па нећемо на свим пољима срозавати Звезду.
Last edited by Константин on Thu Mar 21, 2013 11:21 pm, edited 1 time in total.
Врста која изумире
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Holden »

Значи платио се сајт који нико из клуба (ко би био плаћен или само задужен за то) не може да уређује редовно и коме нема приступ?

Да ли је то устаљена пракса, појма немам, али да је нормално - није.
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Ljudi koji rade sajt na dnevnom nivou imaju deset puta rasprave i kritike kako bi zvanicni bio bolji... To je isto kao kada bi odgovornost za rad Vlade trazili u drzavnim sekretarima i sluzbenicima... Ti momci koji rade tamo su samo servis. Posetite ih slobodno, pozovite, iznesite predloge, saslusace vas i objasniti sve, garantujem.
Николај Кузњецов

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Николај Кузњецов »

Константин wrote:
Savicevic wrote: Izvini, ali moram ti reci da se ne razumes u rad sajta... Na pripremama je konkretno ove godine od zaposlenih na sajtu bio samo Nikolovski kao PR. Na zvanicnom ste imali priliku da citate tekstualni prenos koji je takodje radjen uz pomoc stapa i kanapa. Cista vratolomija i gimnastika je bila upotrebljena kako bi se doslo do bilo kakvih video materijala. Ili mislis da je bilo izvodljivo da konkretno Nikolovski izvestava sa lica mesta, odnosno radi prenos utakmice, da napravi nekoliko slika, uzme izjave od trenera i igraca i da pri tom i snima utakmice? A od trenutka dobijanja videa do njegovog postavljanja na sajt je najvise proslo 3 minuta, tako da, iako verujem da uvek moze bolje, ovoga puta s obzirom na situaciju, iscedjena je suva drenovina. Licemerno je takodje od drugih medija komentarisati azurnost zvanicnog, jer su upravo ti DRUGI, menjali red reci u recenici i radili tekstualne prenose.
Не разумјем се у рад сајта, којег? :D Ти изгледа наступаш са позиција званичног сајта или си близак тим људима (извини ако гријешим, ако не гријешим драго ми је што си узео ријеч у дискусији).
Само да се надовежем (без да ти оспоравам право на сопствено мишљење) - са стране нас што уређујемо форум, нема никаквих проблема ако је форумаш запослен у клубу или је близак запосленима, дапаче. Ово је слободан форум (слобода говора је чак и законски загарантована), анонимност се подразумијева и, на овом виртуелном мјесту, нема мјеста бојазни од лова на вјештице.
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Po meni sustina je da se "istraga" vrsi u kontra smeru... A da li sam ja zaposlen ili sam blizak tim ljudima, nije toliko vazno. Svoje misljenje iznosim kao navijac Zvezde. I apsolutno nije bitno ko gde i sta radi. Malo sam se nezgrapno izrazio sa tim "ne razumes se u rad sajta" ne shvataj to licno. Imam utisak da se ne razumemo, ja pricam o uzrocima, vi o posledicama, ili obrnuto... Navijati za Zvezdu je privilegija, lose nam ide, takvo je i raspolozenje. Rizikujem novu kritiku, ali tvrdim, da imamo +5 na tabeli, drugacije bi stanje bilo. Rezultat ekipe-preduslov za sve. Mozda zato sto sam nov, nemam tu slobodu ili osecaj sta treba reci.
Николај Кузњецов

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Николај Кузњецов »

Savicevic wrote:Navijati za Zvezdu je privilegija
Бити навијач Звезде одавно је престала бити привилегија. Навијати за Звезду постало је штетно за психичко и физичко здравље па самим тиме, што жешће навијаш, здравље ти је угроженије.

Надовезао сам се на Константинов пост без жеље да се сада укључим у дискусију у вези званичног сајта. Значи да поновим - небитно је гдје ко ради и ко кога позна. Нема непожељних. Непожељно је само оно што се коси са правилима и смјерницама форума.
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Za mene jeste privilegija, nacin zivota, pripadnost avangardi, modernom razmisljanju. To je talenat, jer niko od nas se ne seca kada je poceo da jede ili kada je prohodao, pa se tako, bar ja, ne secam kada sam poceo da navijam za Zvezdu. Kada odete u inostranstvo jedina tema kao stanovnika Srbije u kojoj cete biti u prednosti u razgovoru na sve ostale je fudbal. Zvezda vam omogucava da vodite glavnu rec u mnogim diskusijama, ne postojimo mi sedam godina, vec skoro sedam decenij. Po zakonu velikih brojeva mora da dodje do krize. Zamislite jutro bez Zvezde, pa makar i u duplo vecem problemu nego sto je danas. Zamislite nema utakmica, nema Marakane, nema nervoze, stresa, strepnje, napisa u novinama, igraca, trenera, Uprave... Nema zivota!!!
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

Не знам што се посебно наглашава да нема непожељних, то сам и сам рекао.
Ти изгледа наступаш са позиција званичног сајта или си близак тим људима (извини ако гријешим, ако не гријешим драго ми је што си узео ријеч у дискусији).
Савићевићу само настави са својим сазнањима. Мени би било занимљиво и шта људи са званичног мисле о свему и овде изнесеном, и у вези критика и предлога за помоћ.
Врста која изумире
User avatar
Ivan Vasev
Стара гарда
Posts: 2662
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:34 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Ivan Vasev »

Savicevic wrote:Za mene jeste privilegija, nacin zivota, pripadnost avangardi, modernom razmisljanju. To je talenat, jer niko od nas se ne seca kada je poceo da jede ili kada je prohodao, pa se tako, bar ja, ne secam kada sam poceo da navijam za Zvezdu. Kada odete u inostranstvo jedina tema kao stanovnika Srbije u kojoj cete biti u prednosti u razgovoru na sve ostale je fudbal. Zvezda vam omogucava da vodite glavnu rec u mnogim diskusijama, ne postojimo mi sedam godina, vec skoro sedam decenij. Po zakonu velikih brojeva mora da dodje do krize. Zamislite jutro bez Zvezde, pa makar i u duplo vecem problemu nego sto je danas. Zamislite nema utakmica, nema Marakane, nema nervoze, stresa, strepnje, napisa u novinama, igraca, trenera, Uprave... Nema zivota!!!

Mogli bi vi iz Radne zajednice da budete avangarda, pa da i na delu pokažete svoju pripadnost i odreknete se dela privilegija. Inače neće biti ni utakmica, ni Marakane, ni igrača, ni trenera, ni uprave...
Sta je sest godina bez titule kraj sest decenija njihove patnje?!
Николај Кузњецов

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Николај Кузњецов »

Savicevic:

Ти то више доживљаваш као привилегију а ја као болест којој нема лијека. По мени привилегија је некада било навијати за Звезду, Сада је то мазохизам заснован на чистој емоцији. Нит фудбала, нит резултата, ред мучења, ред лоших вијести па опет ред мучења па ред лоших вијести...Једина привилегија је што упознаш преко Звезде и друге људе који су болесни као и ти сам.

Константин:

извини, тотално сам супротно разумио :zbunjen: али нема везе, нек је наглашено.

Иван:

Савичевић није експлицитно рекао да ради на званичном сајту или у клубу.
Savicevic
Новајлија
Posts: 13
Joined: Mon Mar 18, 2013 2:16 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Savicevic »

Ти то више доживљаваш као привилегију а ја као болест којој нема лијека. По мени привилегија је некада било навијати за Звезду, Сада је то мазохизам заснован на чистој емоцији. Нит фудбала, нит резултата, ред мучења, ред лоших вијести па опет ред мучења па ред лоших вијести...Једина привилегија је што упознаш преко Звезде и друге људе који су болесни као и ти сам.

Kako to mislis nekad je bilo? Mislis kad je bilo trofeja i pobeda? Ne bih da ulazim u raspravu, ali za mene je i sada, i uvek ce biti... Zvezda je i mucenje i losa vest i mazohizam i emocija. Ne znam kako ovo da shvatim, kao pokajanje zbog navijackog opredeljenja ili...? Meni je to strasno kad neko kaze nekada je bilo.
Николај Кузњецов

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Николај Кузњецов »

За оно што ти зовеш "привилегија", част је адекватнији израз. Привилегија више подразумијева неку корист па таман била и душевна. Какву то корист имам од Звезде, баш бих волио да сазнам?!

Ако се не варам, ми смо овдје ушли више у терминолошки неспоразум.

Или се ипак варам?!
Savicevic wrote: Ne znam kako ovo da shvatim, kao pokajanje zbog navijackog opredeljenja ili...? Meni je to strasno kad neko kaze nekada je bilo.
Не бих рекао да би то требало тако да се схвати, поготово не на прву. Тим прије што се не познамо.
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Goxy »

Исто мислите, само се фрљате с изрази :ovca:
-Бивши форумаш-
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

Прође изгледа сутра.
Врста која изумире
Popaj

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Popaj »

Marketing jeste imao mnogo propusta, mnogo sta mi se i samom ne svidja. Medjutim, budimo korektni - uradjeno je dosta na planu mobilizacije, sponzora pa i samog sajta. Setite se samo kako je izgledao sajt pre nekoliko godina. Ovo je ipak ozbiljan pomak ako se uvaze date okolnosti. Naravno da uvek moze i mora bolje.
Locked