Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт...

Део форума посвећен ФК Црвена звезда
Locked
Николај Кузњецов

Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт...

Post by Николај Кузњецов »

Горан Броћић, Марко Николовски и екипа, Газпром, Телеком, Леђеа, дресови, сезонске карте...
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

Преживио Весићев кадар Горан Броћић и оставио на индиректан начин мастер спина у клубу. Иначе прича о маркетингу је ипак мало надувана и поред добрих ствари које су се дешавале задњих година. Помало и личе на Весића јер за неуспјешне потезе увијек неко други крив. За афере са Леђеом крива Леђеа а не они који су инсистирали да ова просјечна фирма дође код нас. Квалитет у шопвима лош. РС шоп затворен у Бањалуци због неактивности људи из маркетинга. Праведник (ево га на форуму) покушао да помогне и извади ситуацију са великим трошковима у главној улици у БЛ, са договором да ИнтерЕвропа(раде доставу) за 10КМ (5 евра) доставља било гдје у Р.Српској било коју количину, али људи из маркетинга "нису ни чули" предлог. Послије се накнадно сјетили да постоји франшизни начин пословања који је спријечио да се затворе још неки шопови.
У сваком случају маркетинг иако битна ствар у функционисању једног клуба ипак далеко иза оног од чега клуб живи и због чега постоји-спортског сектора.
Врста која изумире
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Najdoski dr. Ilija »

Ужасно ме нервира чињеница да су производи поскупи а квалитет и испод пијачног!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
tsva
Члан клуба
Posts: 1776
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:13 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by tsva »

A i Nikolovski je jeben neki igrac. Taj bi i nuklearnu kataklizmu preziveo na funkciji. Cemu on sluzi to je za mene ipak najveca misterija. Ako se ikada bude smanjivao broj zaposlenih on bi trebao biti prvi ali sumnjam. Vece su sanse da de broj zaposlenih udupla nego prepolovi.

Sto se tice marketinga ja mogu samo da sudim o shopu koji ima mnogo bednu ponudu. Znao sam godisnje 300$ u proseku pazariti ali sad nema sta da se kupi.
“Navijači Zvezde imaju izreku i ona glasi: ‘Zvezda je bolest kojoj leka nema’, i to vam je najveća istina. Što si gori, to su navijači sve privrženiji. To je mazohizam kakvog nema nigde na svetu. Ni ja se po tome ne razlikujem od njih”,-Robi
User avatar
crazynorth75
Чак и када коса ми оседи
Posts: 9683
Joined: Sat Mar 16, 2013 1:18 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by crazynorth75 »

Marketing bi trebalo da donosi pare klubu, a ovi to ne rade. Jedino što ovi rade je da promovišu sebe, kako su oni šatro najbolji dio kluba. Ovi najobičniju promociju kalendara predstaviše kao vrhunac marketinga. :smeh:
''“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
User avatar
Najdoski dr. Ilija
Стара гарда
Posts: 2983
Joined: Sat Mar 16, 2013 4:37 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Najdoski dr. Ilija »

Тешко да ће у скорије време клуб приходовати неку озбиљнију кинту од маркетинга.
Још једна од последица остављања на клупи Саленцета!
И на небу том на које идем ја, сија моја Звезда Црвена!
User avatar
Holden
Члан клуба
Posts: 235
Joined: Sat Mar 16, 2013 6:26 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Holden »

А исто тако би 'ексклузивне' информације као што је именовање првог тренера, могле прво да освану на званичном сајту и то да неко пренесе са лица места. Ово и спортал пре дође до информација него званични.
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Goxy »

Слажем се 100%.

Ал' изгледа да им ексклузива није приоритет.
-Бивши форумаш-
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

Ваљда ћемо дочекати дан да се овај Маркетинг, иначе један од два весићева чеда, из коријена промијени. Наравно свему томе ће претходити и болно смањење броја запослених. Ипак, за "атрактивност и ажурност" званичног сајта није битан квантитет у Маркетингу већ квалитет људи којима ће бити обавеза да од званичног сајта направе прави медиј.
Врста која изумире
User avatar
carapan
Стара гарда
Posts: 2930
Joined: Mon Mar 18, 2013 10:28 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by carapan »

Kao sto nas je Jankovic unistio na svim poljima, ne samo rezultatskim, tako je i marketingu kluba uzasno los ovaj potez sa Ledjjeeom.. Marketing kluba svuda u svetu zaradjuje sasvim pristojan novac, samo kod nas kada odes u nas shop, teskom mukom mozes da se odlucis da ista kupis, jer em su cene uzasne za nase uslove, em je kvalitet prozivoda kao sa neke ulicne pijace, a o dizajnu da i ne govorim..

Ono je kriminal.. Da li neko moze da dizajnira prostu majicu sa nasim grbom na sredini i da pusti u prodaju? Da li su toliko slepi da ne vide da ono nicemu ne sluzi, i da narod to ne kupuje? Idite na sajt recimo Borisije Dortmund i uporedite njihove proizvode sa nasim? Njihove cene sa nasim? Nebo i zemlja, a gde je njihov standard, a gde nas..

Tu nesto mora pod hitno da se menja, jer ubedjen sam da dobrim dizajnom i solidnim cenama za nase prilike, moze da se sakupi sasvim pristojan novac, od prodaje na godisnjem nivou..
"Odlazak Roberta Prosinečkog je najveća tragedija za naš klub od raspada Jugoslavije naovamo". Cort0 Maltese
User avatar
Константин
Члан клуба
Posts: 1989
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:11 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Константин »

бишоп wrote:Да упосле неког од људи што по форумима остављају своје радове и да се разбијемо од новца, а овако уз дужно поштовање нама дизајн мајица и дуксева као да ради баба Јела.
Садашњи директор је такође на форумима али очигледно не дјелује проактивно. А да, чујем да је и на твитеру активан, јуче оставио па обрисао поруку "Неко је смењен, а неко умало" :shock:
Шта друго очекивати од Весићевог кадра који је прије овог радног мјеста колико знам једино радио у Маркетингу КК, исто весићевом.
п.с Баба Јела би макар оплела неки добар џемпер :kreza:
Врста која изумире
User avatar
Pravednik
Члан клуба
Posts: 505
Joined: Sat Mar 16, 2013 10:55 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Pravednik »

Dug je put opravka pred nama. Sve što se radi a nije trasparentno tj. ne može da se provjeri isplativost i ispravnost posla , u ovom slučaju marketinga koji je jednostavan jer imaš brend a to je za marketing najvažnije. I tu je potrošeno mnogo energije kao i što smo je potrošili na toničnog nam trenera. Slaganje stvari kako treba još nije krenulo i tu treba da rade profesionalci a ne oni koji vole klub, ima nas dosta navijača koji volimo klub možda i previše s obzirom šta su nam radili zadnjih 20 godina.
Ove gluposti sa "igraj i bori se" i ostalim parolama nemaju veze sa profesionalizmom to je čisti amaterizam i spin, cilj je nabaviti što kvalitetniju opremu sa što povoljnijim cijenama , jer to podrazumijeva lakšu prodaju onima koji žele da istu kupe (a oni nažalost nemaju baš mnogo kinte). Dakle cijena je ključan faktor, pa svako zna da se kontejner dresova i opreme može kupiti u Kini za 25 000 USD. Prodajna cijena npr. tih dresova bi bila 25 EUR a zarada po dresu 15 EUR. Eto vam jednostavne matematike bez puno komplikovanja. Ma daleko smo mi od toga nažalost.
РС Либурнија

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by РС Либурнија »

Константин wrote:Садашњи директор је такође на форумима али очигледно не дјелује проактивно. А да, чујем да је и на твитеру активан, јуче оставио па обрисао поруку "Неко је смењен, а неко умало" :shock:
Шта друго очекивати од Весићевог кадра који је прије овог радног мјеста колико знам једино радио у Маркетингу КК, исто весићевом.
:
Ништа, Весићева харизма далеко се шири а да неће на његове кадрове.. Умјесто да се поклопе по ушима и ћуте што им је игром несретног случаја дата шанса да и даље крцкају Звездин динар, они још и роваре по клубу. А како и не би када им је газда преко ноћи прелетио из Ђиласовог у Вучићево крило. Још ћемо се ћерати... Бем ти сумпор, тај је неуништив!
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Goxy »

Овакви коментари нису фер, али добро.

Ваљда се сви разумеју у све данас, ја се не разумем па нећу да коментаришем :guca:
-Бивши форумаш-
User avatar
Goxy
Члан клуба
Posts: 311
Joined: Sun Mar 17, 2013 7:01 pm

Re: Маркетинг - спонзори, дресови, сезонске, званични сајт..

Post by Goxy »

Није проблем, изнећу мишљење само да се докопам пар минута времена.

Само не волим хејтовање без покрића. Не кажем ово из лоше намере, заиста. Просто није лепо према људима који тамо раде, будимо људи, макар овде на овом форуму :]
-Бивши форумаш-
Locked